Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Van benne sok jó fejlesztés, előrelépés az elődhöz képest (igaz el is telt azóta 3 év, ami az utóbbi évek felgyorsult ütemével már nagy idő), viszont úgy hallom, rolling shutter / kiolvasási sebességben ugyanolyan vagy talán még rosszabb is lett. Reméltem, hogy ez az új szenzor egy kicsit ezen is javít, mert eddig ez volt a trend. Jó lenne már, ha csak speciális helyzetekben lenne szükséges a zár (tudom, ott vannak a stacked szenzoros gépek, mint A9 I és II, A1, R3 és az érkező Z9, de azok vagy más árkategória, vagy az A9 m1 akcióban már épp elcsíphető ennyiért, de ott máshol van a kompromisszum: rosszabb zajtűrés, szűkebb dinamikatartomány, csak 24 Mpx, meg még pár dolog).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Szinte hihetetlen a jelenlegi technika. Hol lenne már pártában ezekkel egy mezei mobiltelefon?
Még az én középkategóriás gépem sem használom ki, nem hogy ezt.
Arra saccoltam, hogy olyan 1 millás áron lesz.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) b. válasza Polarstar (#2) üzenetére


b.
félisten

A kompakt belépő/ alsó kategóriát nyírta ki a mobiltelefon , nem ezt .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) Polarstar válasza b. (#3) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Tudom. De ugye szokták mondogatni a "csilimobil" felhasználók, hogy "minek a kamera külön!" :DDD
Egy profi rendes fenyképezővel szemben el szoktak vérezni a "hűdeprofi" mobilok.
Illetve a saját tapasztalatból mondom: a kb 20 éves kamerák is döbbenetes képeket csinálnak egy mobilt mellérakva.
Egyszerűen évtizedekkel elől járnak még azok is fejlesztésben.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5) vakablak93 válasza Polarstar (#2) üzenetére


vakablak93
őstag

Ez a gép valami eszméletlen lehet, puszta kíváncsiságból mit tud, valszeg' majd kibérlek egyet amint felkerül Grooverre vagy Gearflixre.
Nagyon kíváncsi vagyok milyen képminősége van egy ilyen komoly masinának, magamnak nem vennék ugyan mert kevés vagyok hozzá de egyszer kipróbálni azért ki akarom. :C
Vajon milyen obival érdemes, amivel ki is lehet hozni belőle mit tud?

"Hol lenne már pártában ezekkel egy mezei mobiltelefon?" - Ott hogy, az átlag magasról tesz rá mit tud egy ilyen gép :))
Nekem csak egy kis alsó középkategóriás APS-C milcem van, én is megkaptam a "minek a kamera?" kezdetű beszólásokat.
Ezért az utóbbi két évben kihívásként tekintettem a hozzáállásukra.

Sikeresen megváltoztattam a véleményüket, ma már ha utazunk valahová elő se veszik a telefont, a szombat esti piálálós bulikon meg szó szerint: piáló játék lett a gép körbeadásából, én beállítom-> ők kattintanak.
Gép nélkül már be se engednek sehová :DDD

Röviden: Az emberek véleménye megváltoztatható, csak akarni kell ;)

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#6) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Na, nem kellett sokat várni a superior fényképező vs inferior mobil téma felhozására, gratz. :U

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7) madgie


madgie
titán

Nagyot gurít videóban? Egy teljes szenzoros 4K/60p-t se sikerült belerakniuk, pedig azzal sok-sok éve adós a Sony. Tudom, vegyen a paraszt A7S III-at...

(#8) .mf válasza madgie (#7) üzenetére


.mf
veterán

Éppen ezért is csodálkozom az új szenzor kiolvasási sebességén. Ma már annyira központi téma lett a videó a fotós cuccoknál (már azért fujjognak a fórumokon és lehúznak egy obit, ha bármilyen jó is, de van focus breathingje), hogy egy ilyen lassú kiolvasású szenzor, amivel csak 4k30p lehetséges, egy elhibázott lépésnek tűnik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) b. válasza Polarstar (#4) üzenetére


b.
félisten

Nem csak ez, egy egyszerű 30-40 ezres cyber-shot is jobbat csinál általában.
Ami probléma, hogy csak akkor ha az ember tudja is használni.
Ugye az átlag emberek többsége nem tud fényképezni, nem tudja mi a záridő, mélységélesség, fehéregyensúly, ISO módok stb... egyszerűen rázoomol és amit lát a képernyőn azt megörökíti. Ezt a szerepet vette át a mobiltelefon szerintem, de ezeket a szintű gépeket nem lehet megközelíteni még profi tudással sem egy telefonnal.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) p_adam válasza madgie (#7) üzenetére


p_adam
addikt

A hibái mellett is jelenleg ez a "legolcsóbb" kamera amiben benne van a legjobb ISO, dinamika, AF, 10-bit 4:2:2, nem melegszik túl, nincs felvételi limit, és így elsőre még a színek is rendben vannak.
Amíg nincs több hasonló váz, addig elég erős így is, meg az se mellékes, hogy rengeteg videós objektív is van hozzá.
És ha egyszer a legtöbb konkurens gép szenzorának van köze a Sony-hoz akkor vajon majd mi fogja beelőzni, nomeg mikor.

(#11) aznem


aznem
tag

"akár 1 óra hosszú felvételeket eredményezve" ez mit jelent? Nem limit mentes?

(#12) p_adam válasza aznem (#11) üzenetére


p_adam
addikt

Limit mentes, 4k60p módhoz ennyit adnak meg általános körülmények között, de Gerald Undone 3 óráig tudott vele folyamatosan rögzíteni (aztán lekapcsolta, ment volna tovább).

(#13) aznem válasza p_adam (#12) üzenetére


aznem
tag

Köszönöm!

(#14) .mf válasza p_adam (#10) üzenetére


.mf
veterán

"A hibái mellett is jelenleg ez a "legolcsóbb" kamera amiben benne van a legjobb ISO, dinamika, AF, 10-bit 4:2:2, nem melegszik túl, nincs felvételi limit, és így elsőre még a színek is rendben vannak."

És ezt így mind ránézésre megállapítottad? Ugyanis én még sehol se látok részletes, alapos tesztet.
Legjobb ISO? 100-ról indul, míg több gépnek is 64 a natívja (A7Rm2 és m3, Nikon Z7 mind 64 alap-ISO-s és olcsóbban kapható nála).
Dinamika? Erre se látok semmi bizonyítékot, ellenkezőleg azt írják az előzetes beszámolókban, hogy olyan, mint az elődje.
Nem melegszik túl? Többen is megjegyezték, hogy még szobahőmérsékleten is 4k60-tól elég meleg lesz, sőt, ha már Gerald Undone-t említed, ő mondta is, hogyha nem nyitotta ki a hátsó kijelzőt, akkor 4k60-nál túlmelegedett - szobahőmérsékleten.

Jó gép, de azért ne essünk túlzásba.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) kovsol válasza .mf (#14) üzenetére


kovsol
titán

Sony saját weblapján is ISO100 -tól írja a natív ISO -t az R2 R3-ra. ISO50 az már az extended iso.
Z7 az tényleg ISO64-től indul.

Egyébként a legjobb ISO Alatt azt érti, hogy magas ISO-n nem zajosodig annyira, mint sok másik gép. Erre sincs még rendes teszt szerintem, és nem is lesz míg pre-production kamerák voltak a tesztelőknél.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#16) .mf válasza kovsol (#15) üzenetére


.mf
veterán

Valamiért úgy emlékeztem az R2 és R3-ra, hogy az már 64-es; akkor ebben tévedtem.

A magas ISOban pedig kétlem, hogy verné az A7S2-t, ami boltokból most nagyrészt kifogyott, de pár hónapja még 2200 EUR-ért lehetett kapni, tehát az is olcsóbban ment nála.

Várjuk meg a teszteket, addig még korai ilyen kijelentéseket tenni (főleg, ha nem is igaz, pl. túlmelegedés).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) p_adam válasza .mf (#14) üzenetére


p_adam
addikt

Körülményektől függően mindegyik gép túlmelegszik passzív hűtéssel, de nem olyan mértékű hogy érdemes lenne vele foglalkozni vele, nem lesz rosszabb mint egy S5, a Nikon-hoz meg értelmetlen is hasonlítani mert az se Log-ot se 10-bitet nem tud, csak külső felvevővel, AF rendszer is egyszerűbb, akkor mitől melegedne annyira :)

Egyedül az R6 mérhető hozzá, de ott a melegedés zavaró mértékű lehet, ISO, dinamika kissé gyengébb, nincs dual ISO mint a Sony esetében.
Amiben jobb a Canon, az az ergonómia, LCD, IBIS (de 28mm vagy alatta wobble tehát nem feltétlen) sokkal halkabb működés (mechanikus zár halkabb, és az elektronikus zár használhatóbb, másik módban van állóképek esetén mint 4k30p esetén), gyorsabb fps, nagyobb puffer (nyilván, kevesebb megapixel a Sony pedig csak a CFExpress kártyára tud elegendően gyorsan írni)
De összességében nincs másik kamera ami ilyen szintén "kész" lenne, mint az A7IV ezek a dolgot így együtt nyilván egybevéve értelmezendők, nem külön-külön mindenben a legjobb.
[link] [link] itt vannak magas ISO videók, maradjunk annyiban hogy nem gyenge, a 10-bit miatt egy A7SII-nél videóra csak jobb lehet, arról is érdemes erre a kamerára váltani - (ha nem FF 4k60p az elvárás)
És tényleg kb. a legjobb ami egy Z6III-tól elvárható, hogy majd hasonló szenzort kap, de hol van az még...

[ Szerkesztve ]

(#18) p_adam válasza p_adam (#17) üzenetére


p_adam
addikt

A Z9 egyébként eléggé sokkoló tulajdonságokkal (meg gondolom árcédulával) mutatkozik be (A1-nél gyorsabb szenzor?), ezért van remény, hogy 1-2 év múlva a középkategóriában is hasonlót ugranak majd, persze lehet, hogy akkor már 2800-3000$ lesz ez az "all-in-one" szint, nem 2500$...

[ Szerkesztve ]

(#19) fanti válasza Polarstar (#4) üzenetére


fanti
addikt

"Egy profi rendes fenyképezővel szemben el szoktak vérezni a "hűdeprofi" mobilok."

Elvéreznek azok egy mezei Sony A6000-essel szemben is!

Más.
Igazából egy ilyen vázra kinek lehet szüksége?
Mert ugye ehhez veszel még 2-3 jobb optikát, pár pótakksit, portrémarkolatot, gimbalt, vakukat és már mindjárt laza 3 millánál karistolunk azonnal.
Profi fotós ismerősöm van több is, de ők elég "alap" vázakkal dolgoznak, mint pl. a Sony A6500, vagy FF esetében az Alfa 7 III-as, esetleg még Nikon vonalon a D750 és a D500-as, de van lényegesen kisebb Pentax is a repertoárukban és ők azt vallják, hogy totál fölösleges extra vázakra költeni, inkább az extra optikák azok, amik látványosan hozzátesznek a fotó/videózáshoz.

Egyikőjük kereken kimondta, hogy nem ismer olyan ember a szakmában, akit limitálna fényképezésben pl. egy APS-C-s Nikon D7500 és pár minőségi fényerős üveg (amik azért nagyjából 1.5 millió plusz költséggel járnak) de a váz és a szenzor bőven elég mindenre, optika kérdése a többi.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#20) Polarstar válasza fanti (#19) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hát igen. Ezért van nekem is Pentax és ezért adtam el a Sony Alphát. :D
De pszttt! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21) fanti válasza Polarstar (#20) üzenetére


fanti
addikt

:R

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#22) p_adam válasza fanti (#19) üzenetére


p_adam
addikt

Lehet ezt a dolgot pont a másik irányból is megközelíteni: ebben a kamerában (a rolling shutter kivételével) olyan 4K videó minőség van, amit főként csak a profi kamerák tudnak és stabilizált, kicsi, könnyű az AF rendszer és ISO valószínűleg még jobb lenne, focus breathing korrekció is belekerült, így egy olyan profi kamerának tökéletes kiegészítője, vagy akár A-cam célokra is jó. Ez eddig is így volt, de a színvonal folyamatosan emelkedik.
Természetesen az A7SIII (FX3), ami a képességei miatt szintén egy nagy sláger, már tudta ugyanezeket, legtöbb dologban jobban, de drágább és állóképekre gyengébb. Így ez a modell annál még népszerűbb lesz, ahogy az eddig volt (és mellé is tökéletes).
A DSLR meg DSLR, tökéletesen lehet vele fotózni most is, de az AF pontossága már más szintén van ezeknél a gépeknél, mindenki úgy költi el a pénzét, ahogy szeretné, egy pár éves telefon is jó lehet ma is, de valakinek a legújabb kell, valaki meg megvárja, míg lesz használtan, de az A7III ára se esett olyan sokat 3,5 év alatt (és ilyen különbségnél ezután se nagyon fog)

[ Szerkesztve ]

(#23) szaszimi válasza fanti (#19) üzenetére


szaszimi
tag

"Egyikőjük kereken kimondta, hogy nem ismer olyan ember a szakmában, akit limitálna fényképezésben pl. egy APS-C-s Nikon D7500 és pár minőségi fényerős üveg (amik azért nagyjából 1.5 millió plusz költséggel járnak) de a váz és a szenzor bőven elég mindenre, optika kérdése a többi."

-na ja, eskuvofotozasnal mar futottam bele evekkel ezelott is olyan arajanlat keresbe, ahol konkretan kerte a tag, hogy irjam meg, milyen felszerelessel dolgozom. szoval valoban, lehet, hogy minden iparos melot meg lehet csinalni egy eros kozepes felszerelessel, jo minosegu, tudasu, de meg esszeru kompromisszum felszerelessel, ugyanakkor ahogy sokan az uj kocsit a szomszednak veszik, ugy ez is kicsit ilyen. ha sznob, de legalabbis penzes, 'tudatos vasarloi korod van, vagy premium szolgaltatast arulsz (maradjunk eskuvofotozasnal, ha google keresessel raszansz 5 percet, olyan arak vannak, hogy beleorulsz), akkor oda kell egy bizonyos szint, mar csak prezentacios cellal is

[ Szerkesztve ]

(#24) fanti válasza szaszimi (#23) üzenetére


fanti
addikt

Jahhhh, mondta az egyikőjük, hogy szinte csak azért vett egy Tamron 150-600 G2-est, és tartja teljesen kitekert maxtele állásban az obit a vázon a műtermében az asztalon, hogy a sok pénzes bugyuta arra izguljon rá... :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#25) XMI válasza Polarstar (#4) üzenetére


XMI
csendes tag

Tudom, hogy kicsit off, de 20 éve a consumer DSLR-ek nagyon gyerekcipőben jártak, alig volt 1-2 modell a piacon, a többi gyakorlatilag bridge volt (icipici szenzorral). Jellemzően 3.3 esetleg 4 MP, full antialias szűrő, naiv demosaicing algoritmus - a tényleges kinyerhető felbontás inkább a nyers megapixelek negyedéhez esett közel. Magas alap iso (pl Fuji S1Pro-nál a legalacsonyabb iso 320), árnyékos részeknél enyhe zajosodás jellemezte ezeket jó fényviszonyok között is. Zajt leszámítva a dinamikatartomány nem volt rossz. Nem csináltak ezek "rossz" képeket, az akkori CRT monitorokon teljesen jól néztek ki. De melléraksz egy mai jobb mobil kamerát, mondjuk Samsung S20 főkameráját - persze raw-ban fotózva, hogy a camera app ne barmolja szét, agyon-HDR-ezéssel és túlsharpeneléssel... Szóval látni fogod, dinamikatartományban és zajszintben minimum versenyképesek egymással, felbontásban a mobil 12 MP-en (antialias nélkül, korszerű demosaicinggel) egyértelműen köröket ver rá.

Ugyanez persze egy 2007-2008 körüli DSLR-ről nem mondható el, az már egyértelműen túlteljesít képminőségben bármit, ami mobilban ma található. Szerintem inkább erre a korszakra gondolsz.

(#26) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A fejlődést nem nagyon lehet megállítani..

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#27) .mf válasza fanti (#19) üzenetére


.mf
veterán

"Igazából egy ilyen vázra kinek lehet szüksége?"

Én sem értem, miért akarna bárki is többet egy lyukkameránál...
Fejlődés, esetleg? Esélyes, hogy jobb a követő AF, mint a fent említett vázakban, ami azért sok területen előnyös.

"Egyikőjük kereken kimondta, hogy nem ismer olyan ember a szakmában, akit limitálna fényképezésben pl. egy APS-C-s Nikon D7500 és pár minőségi fényerős üveg (amik azért nagyjából 1.5 millió plusz költséggel járnak) de a váz és a szenzor bőven elég mindenre, optika kérdése a többi."

"Bőven elég mindenre" :U . A D500-ból örökölt szenzor a maga idején 2016-ban nem volt rossz, de megvannak a maga határai. A dinamika már alap-iso-n korlátos, és gyorsan csökken; magasabb ison pedig hamar zajosodik. Zaj és dinamikában már előtte is voltak jobb szenzorok, azóta már lassan minden kurrens APS-C ráver, aztán a FF még egy lépcső. Rendezvény, sport, madár- és vadfotóban bőven vannak helyzetek, amikor hiába fényerős az obi, kell egy záridő, hogy ne mozduljon be, és ahhoz keményen tolni kell az isot, ami már csúnya lesz. Egy barátomnak is D500-asai vannak, sport mellett madarászik vele, panaszkodik is rá rendszeresen.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28) madgie válasza .mf (#27) üzenetére


madgie
titán

"Egy barátomnak is D500-asai vannak, sport mellett madarászik vele, panaszkodik is rá rendszeresen."

Gondolom gyakran nézegeti a zajt europlakát méretben.

(#29) .mf válasza madgie (#28) üzenetére


.mf
veterán

:U

Mazsi, ne csináld már. Tudod jól, hogy madaraknál néha nagyon bele kell croppolni, még ha a 150-600 is van rajta. Egy combos crop után akár a képernyőméretet sem éri el, és akkor nem lehet leméretezéssel zajt csökkenteni. Amilyen gyorsan csapdos néhány madár a szárnyaival, 1/1600-1/2000 kell. ISO az egekben, képernyőméretben is szemmel látható a zaj.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) madgie válasza .mf (#29) üzenetére


madgie
titán

Capa megmondta: menjen közelebb :DDD

(#31) Sir Riccio válasza fanti (#19) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Én fotóztam esküvőt 450D-től 40D-n át, 5D Mark II-vel, 5D Mark III-al, 5D Mark IV-el is és egy ideje Sony MILC rendszerre váltottam. Nagyjából akkora volt az előrelépés az 5D széria után A7III-akra váltani, mint amikor FF-re váltottam APS-C-ről, vagy talán még nagyobb. Az 5D Mark IV képes volt statikus témára, világosban, állványról négyből háromszor másképp fókuszt téveszteni (az abszolút csúcskategória kivételével nem volt a kezemben olyan DSLR váz amire ez ne lett volna igaz), akkor képzeld el mi van akkor ha a zeneszolgáltató által beállított jótékony félhomályban táncol a menyasszony a nagypapájával és a papa korából és betegségéből adódóan sejthető, hogy ez az utolsó táncuk, de Neked hiába van a kezedben egy egymilliós DSLR váz egy csúcs lencsével, nem lesz róla éles képed, mert sz@r az AF. Persze, van egy szint, ahol nem a felszerelés korlátoz be, és ahol van is lehetőséged, vagy időd arra, hogy a felszerelésed technikai hiányosságait kiküszöböld találékonysággal, technikai tudással vagy tehetséggel, rosszabb esetben szerencsével, de egy esküvő tipikusan nem ez a szitu. Az esküvőfotózás technikai sport, mindig is az volt és mindig is az lesz, mert egyszerre kell nagyjából minden ágát jól művelned a fotográfiának ahhoz, hogy egy egységes és jó anyagot tudj átadni, ahol az első és az utolsó kép között is van némi kohézió azon kívül, hogy ugyanaz a pár szerepel rajta (és ezen vérzik el egyébként szerintem a hazai esküvőfotós szcéna jelentős része, hogy még egy képanyagon belül se nagyon tudnak statikus színvonalat hozni). Szóval aki komolyan veszi, az fejleszt és szüksége van az elérhető legjobbra amit még nyereségesen üzemeltetni is tud.

#23szaszimi: Esküvőfotózásnál nagyjából az A7 széria az a középszint amiről a hozzászólásodban írsz, de én az A1-et használó esküvőfotóst is inkább nevezném maximalistának mint sznobnak. Persze az is tény, hogy itthon ilyet nem látsz, mert azok az árak amiktől Google keresés után megőrültél, még mindig messze a legolcsóbbak nagyjából a bolygón. 2015-ben volt szerencsém beszélgetni egy moldáv esküvőfotós kollégával, Ő akkor kérte az én vállalási áraimnak nagyjából a tripláját, egy olyan országban, ahol azért tüntettek, hogy Romániához csatlakozhassanak. Az USA-t meg csak félve említem meg, ahol egy középfelső kategóriás esküvőfotós egy A1 árát kéri egyetlen esküvőért és ha jó, meg is kapja. Szóval nincs itt nagyon szó sznobizmusról meg prezentációs célról, egész egyszerűen egy bizonyos szint felett, ahol minden körülmények között kell tudnod értékelhető és a saját munkád színvonalához közel álló anyagot átadni, ott legalább olyan fontos a technikai felkészültség, mint a tudás vagy a tehetség.

#24fanti: Az azért elég szomorú ha ezt nem viccnek szánta, de hát mindenki azzal versenyez, amivel tud.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#32) madgie válasza Sir Riccio (#31) üzenetére


madgie
titán

Picit sarkítok és gonosz leszek, de normális esetben az, aki A1-szintű lóvékat tud kitermelni, az önszántából már nem a részeg emberek között akar lavírozni hajnal kettőkor, 14 óra talpalás után :DDD

(#33) Sir Riccio válasza madgie (#32) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Pedig én itthon is tudok ilyenről. Külföldön meg nem is kirívó.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#34) D.Va válasza Sir Riccio (#31) üzenetére


D.Va
senior tag

Én ugyan nem fotózok esküvőt (mást se pénzért) de volt poszter nyomtatóm, és volt aki képes volt valami 30 ezres telefonnal készített 720p-s felbontású színtelen szar ESKÜVŐI fényképet küldeni nekem, hogy nyomtassam ki 70x50 centiméteres méretben... Na van kis hazánkban ilyen is... Természetesen vázoltam a küldőnek a problémát, és nem tudott jobb minőségű képet küldeni, mert ez volt a "esküvői fotós" képe... :U így végül nem vállaltam, mert utólag én lettem volna a "szar" aki gány minőségben nyomtat...

[ Szerkesztve ]

(#35) Sir Riccio válasza D.Va (#34) üzenetére


Sir Riccio
addikt

A hazai esküvőiparban dolgozók 80%-a szellemi fogyatékos akit legfeljebb vendégként engednék esküvők közelébe, vagy úgy se. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#36) D.Va válasza Sir Riccio (#35) üzenetére


D.Va
senior tag

Sajnos ez mutatja azt is hogy a megrendelők (Házasodó párok) 80%-a is szellemi fogyatékos... :DDD
Az a baj, sokan annyira technikai analfabéták, hogy eleve azt sem fogják fel hogy ami """jól""" néz ki egy pici 5 colos telefon képernyőn, az egy 4K TV-n, de már egy 24" képernyőn is okádék lesz, nem beszélve sötétebb pl partizós felvételekről...
Persze azzal sincs gond ha valaki ennyire technikai analfabéta, de legalább megnézné a fotós korábbi munkáit...

(#37) PuMbA válasza Sir Riccio (#31) üzenetére


PuMbA
titán

"Az 5D Mark IV képes volt statikus témára, világosban, állványról négyből háromszor másképp fókuszt téveszteni "

Ez sajnálatos. Nekem nincs baj a 7D Mark II-vel, pedig sportot is fotóztam már nem egyszer (strandröplabda, jégkorong) és ez egy jóval olcsóbb váz volt mindig is, mint egy 5D Mark IV. Ma már egyértelmű, hogy a MILC az út, mert sok könnyebbséget jelent.

[ Szerkesztve ]

(#38) Sir Riccio válasza D.Va (#36) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Sajnos ez mutatja azt is hogy a megrendelők (Házasodó párok) 80%-a is szellemi fogyatékos... :DDD

Azért nem egyszerűsíteném le ennyire. Nekem közel van a kétszázadik esküvőm, vagy talán már túl is vagyok rajta, mostanában nem számoltam. Nekik jó esetben volt egy pár ahol vendégek voltak, meg van egy szűkebb réteg akinek volt egy saját, de utóbbiak vannak kevesebben és Ők is leginkább csak azzal vannak tisztában, hogy mit NEM akarnak. Aki nem jár éves szinten húsz-harminc esküvőn, annak fogalma sincs, hogy mit kell lecsekkolni egy szolgáltató kapcsán, hogy a zeneszolgáltatót érdemes élőben meghallgatni valahol, hogy a helyszínnel egyeztetni kell a szolgáltatók étkezését és rácsekkolni, hogy kapcsolhatóak-e szakaszosan a fények. Sőt, a szolgáltató kollégák is felháborodva kérték ki maguknak amikor egy helyi csoportban felvetettem, hogy amikor menetrendet készítenek, kérdezzenek már rá a párra, hogy melyik szolgáltatóval mettől-meddig szerződtek, már ha a menetrendet nem maguknak írják, mert az általában nem a szerződéssel kezdőik. Azt mondták nem dolguk. Szóval, a pár nem tudja, hogy a vőfélynek el kell mondani, hogy ne játszasson vele olyan játékokat száz ember előtt amit nem szeretne és ne szagoltasson a teljes násznép előtt tangát a vőlegénnyel, hogy így azonosítsa be a bolondmenyasszony és a valódi közötti különbséget. Nem tudja, hogy a ceremóniamester+DJ kombó csokival a kezében és a szájában fogja majd felkonferálni a tortát, majd este a buliban lehúzza a mastert menyasszonytánc közben, hogy nyugodtan tudjon beszélgetni és a kérdőn néző menyasszonyt még le is pisszegi. Nem tudja, hogy a DJ-nek el kell mondani, hogy hozzon magával hangcuccot, mert nem biztos, hogy a helynek van saját, vagy, hogy meg kell kérni, hogy a nyitótáncot majd ne cigivel a szájában és sörrel a kezében indítsa el és tűnjön el cigizni nyolc másodperccel később és ezek csak az ideiek voltak. Az meg egy másik dolog, hogy nem érthet mindenki mindenhez. Én egy ideje tiltólistára vágtam azokat a szolgáltatókat akikkel nem dolgozom együtt szívesen. Ha a párnál nem gyullad fel egy piros felkiáltójel fejben amikor jelzem, hogy vele nem, akkor a párt is elengedem, mert még sokáig szeretném ezt csinálni, jobb a békesség.

#37PuMbA: A 7DII egy pislákoló reménysugár volt, pont ottvoltunk Kölnben MLacával amikor bejelentették, de azt pont nem volt lehetőségem élesben tesztelni. Akik a környezetemben 5D Mark IV-et használtak/nak, meg vannak vele többségében elégedve, Ők élesnek és megfelelőnek látták azokat a képeket ahol csak kicsit ment mellé az élesség síkja, de nálam pl. ez már zavaró, nem szeretek ilyen képeket átadni. Anno amíg Canon rendszerem volt, nagyon sok olyan kép ment a kukába emiatt, ami amúgy nagyon is jó lett volna. Mondták sokan, hogy user error, de Sony-val meg nincs jelen ez a hiba, szóval...

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#39) PuMbA válasza Sir Riccio (#38) üzenetére


PuMbA
titán

Értem. Én szerencsére nem lövök olyan nagy mélységélességű képeket, hogy ennyire kritikus legyen ez. A 85mm f/1.8-ast is rekeszelem f/2.8-ra (ugye a 7DII ráadásul APS-C), mert az ember füle már elmosott lenne közelképnél. Full frame-en f/4-es zoom obikkal bőven ellennék, egy-két f2.8 fix társaságában.

[ Szerkesztve ]

(#40) Sir Riccio válasza PuMbA (#39) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Én ha nincs konkrét célja a dolognak (pl. tárgyfotó, vagy csoportkép) akkor minden lencsémet nyitva használom. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#41) fanti válasza PuMbA (#39) üzenetére


fanti
addikt

Én meg a legjobban Sony A6000 + Super Takumar 50mm f1.4 - el szeretek fotózni, persze csak ha a téma is engedi, de manuálozni annyira jó. Valahogy azt élem a legjobban.
Persze van vagy 4-5 50-es Heliosom is, mindegyik más széria, meg 135-ösök is akadnak, és 200-asok is, Pentacon/Pancolar, stb...
Csak ugye a 200-as APS-C szenzoron már 300mm és azt kézből tartani stabik nélkül nem jó fényben...de én ezt élem a legjobban :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#42) Deadpapa válasza p_adam (#10) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Amiket felsoroltál más kamera(Milc fényképező)is tudja jobb áron.Szinei a Sony-nak nem az igaziak.Egy pana S5 S1H vagy S1 is tudja és AF en kivül mindenben jobb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.