Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Mi is 2 hete jöttünk haza Szlovénia-Ausztria körből. Mindkettő nagyon szép ez tény, hozzáállás is másabb, de ez nem meglepő.

Ahogy írtad Szlovénia árban teljesen jó szint, sőt Horvátországtól sokmindenben olcsóbb.

Az, hogy beszélnek valamilyen nyelvet meg nem meglepő, az ország elég nagy része idegenforgalomból él valamilyen módon.

Mi vissza Ausztriába megyünk mivel szép Szlovénia, de nekünk unalmas lett a végére azért.

Ausztria meg szép szintén, csak nagyobb pénztárcával kell menni :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Az ország és a táj tisztasága az emberek neveltetésén múlik.
Mint Jaminai ismerős az érzés. Közelben bolt és kocsma is van. Kultúra meg sehol. :W

Jövőre Horvát a cél gépsárkányon, haver még idén megy Szerbiába Siófokról. Ő nem aprózza el.

Én jobban szeretem a kisebb utakat és eldugott városkákat. Jobb mint 150-l szakítani és rosszabb esetben ottmaradni.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) rover45


rover45
senior tag

Egy szó: sLOVEnia :K

[ Szerkesztve ]

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Imádom az ilyen hajómodelleket! A képen lévő nagyjából mennyibe került?

(#5) Jhonny06


Jhonny06
veterán

"Magyarország egy koszfészek. Ausztriában, Szlovéniában, de még Boszniában, Szerbiában is (pedig balkáni népeknek tartjuk őket) nincs szemét."

Nem tudom ti milyen helyeken járkáltok, de nem szoktam itthon se nagyon szemetet látni..

(#6) Napfénysüti

Jó kis beszámoló! Pont két hete voltam kint két napot Szlovéniában bringázni, Bled meg a Vintgar szurdok nálunk is a programban volt. :K
Elvileg majd valamikor lesz címlapos beszámolóm is róla (plusz két napot Olaszországban is tekertünk - Millennium vasútvonal).

Més que un club!

(#7) cappa72


cappa72
nagyúr

Na el fogom olvasni mindenképp, ha otthon leszek.
Én is voltam kóstolónak A Bohinji-tónál, és megkapó.
:C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8) Cucuska2 válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én igen! Megyek Budapesten, és járdaszintig szeméttel feltöltött pincelejáratok, ötvenmillió csikk, bármi peremes dolog teli szeméttel, és még kupac szar is gyakran van!

Szolnokon, a vasút környékén és a buszpálya környékén járok gyakran, ott kevesebb van, de nem mondanám, hogy nincsen szemét.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9) Klaus Duran válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Szelektív hulladékgyűjtők környéke tele volt szeméttel. Vagy a panelek mögött legalább 2 utánfutó szemét.
Buszmegálló végig dobálva csikkel. Vagy a kedvencem mikor tekertem haza és az egyik utcában házanként felváltva 2L Kőbányai és aludobozos Soproni volt elhelyezve stílusosan a fűben.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10) Syl


Syl
nagyúr

Hm, átutaztok Szlovénián és kihagyjátok a postojnai cseppkőbarlangot?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) Victoryus válasza Syl (#10) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hazafelé.arra már nem nagyon volt keret... 30eur.fejenként ha jól tudom. Átmentünk Postojnán valóban. Majd egyszer...
Hát nem tudom, itthon is sokfelé jártunk, de mindenhol volt szemét. Visegrád, Dobogókő, Orfű, Balatonfüred... Talán a Zemplén kivétel, ott alig-alig volt.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12) ncc1701


ncc1701
veterán

Mi is kb 2-3 hete jöttünk vissza onnan. A Vintgar szurdokba meg korán reggel érdemes menni, mikor kevesen vannak. Szemét valóban jóval kevesebb van, mint itthon, de plö a sógorék szintjét még nem érik el. Kiköltöznék, de a nyelvüket nem bírom, az nekem egy nyelvtörő. Maradok az angolnál, németül ha muszáj, tanulnék.
De amúgy valóban érdekes, h osztrákoktól, vagy a szlovénoktól visszajövet az országhatárt átlépve a népek vezetési stílusáról tudni, h otthon vagyok. Határon túl tök normálisan megy mindenki, itthon meg vadbarmok lesznek, nem is értem miért.

[ Szerkesztve ]

(#13) ncc1701 válasza Syl (#10) üzenetére


ncc1701
veterán

Mi úgy jártunk, h terveztük, de aztán egy szál meleg ruhát sem vittünk. Elfeledtük. :) Nem baj, kollega portoroz mellett lakik, mondta, h bármikor mehetünk, így a szállás meg van oldva.

(#14) UnA válasza Victoryus (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

"Hát nem tudom, itthon is sokfelé jártunk, de mindenhol volt szemét. Visegrád, Dobogókő, Orfű, Balatonfüred... Talán a Zemplén kivétel, ott alig-alig volt."

Egyszer menjél egy kicsit távolabb, és már azt gondolod majd, hogy itthon is nagyon szép, rendezett minden. Pl. próbáld ki a Balkánt vagy Dél-Olaszországot, stb – rémisztő...

(#15) Freiherr válasza UnA (#14) üzenetére


Freiherr
őstag

+1, hozzáthetjük Nagy-Britanniát is nyugodtan. Kicsit olyan hangulatú a blog, mint aki életében először kimozdult a kis komfortzónájából, aztán mindenre rácsodálkozik.
" a Dunától nyugatra még az autósok is normálisabbak " ez de aranyos, még el is hiszem :N

XXX

(#16) Victoryus válasza Freiherr (#15) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Kb. évente egyszer megyek nyaralni, amúgy csak helyben mozgok. Olaszban busszal voltam anno. Nápoly elég szemetes, de Róma se fogott meg. Amalfi, Capri tetszett, de nagyon túlzsúfolt mindkettő... Londonban egyszer voltam busszal, vegyes benyomásokkal gazdagodtam: alapvetően tetszett, de nem laknék ott se.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#17) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a horvátokhoz mentem egyszer a dél-alföldről, őszintén jól éreztem magam az országúton, nem vagyok egy mindenáron autópályás típus. Ha megszomjazok, nem a lóhúgy hőmérsékletűre melegedett üvegemből iszok, hanem lehúzódok az egyik faluszélen és a nyomós kútnál ivás-mosdás :)).

Szlovéniából keveset láttam, mert mindíg Horváto. volt a cél, de amit láttam az tetszett, és abszolúte aláírom, hogy teljesen tiszta-rendezett "nyugati" ország képét adta, ellentétben a szemetüket a tengerpartra sz.ró horvátokkal. (ill a "kirakat" részen ők is tudnak pengén kinézni, aztán az útszélen ott a kidobott gáztűzhely, kevésbbé felkapottabb szigeten(!) jugó laktanyaromok és használtruha+egyéb aprószemét-halmok - miközben a terület "nemzeti park", stb).

Autósok: én az osztrákokban nagyot csalódtam (5 centire húz rám az autópályán ha megelőz, mindenféle kényszer nélkül - nekem kell fékeznem, hogy ne menjek bele) az olaszokat viszont északon nagyon udvariasnak találtam - igaz, Velencénél délebbre nem vezettem.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.