Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) troller


troller
senior tag

iGO? ;)

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#2) Avicularia válasza troller (#1) üzenetére


Avicularia
veterán

Nagyrészt Waze-t használom, és nekem kijelzi a sebességhatárokat. Sygic full Európa is meg van véve, de azt nem használom sokat.

(#3) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Igo, waze van nálam.
Waze viszont sokszor megszivat, nem egyértelmű, hogy mikor merre kell kanyarodni. Igo-nál ezt nagyon jól jelzi.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4) Drughi


Drughi
addikt

Waze + Traffihunter kombó.

Ha offline akkor Here + Traffihunter

(#5) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én meg betartom a sebességhatárokat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6) Victoryus válasza Avicularia (#2) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Javítottam. Be lehet állítani a trafi meg sebességhatár kijelzest. Út közben nem volt időm vacakolni velük, a Here az alapból tetszett.
#bitpork: Igyekszem betartani a határokat, de nem mindig egyértelmű hol mennyi. Főleg Boszniában nem, de itthon se mindenhol. Pont eleget adózók a benzinnel, nem hiányzik a plusz sarc.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7) dabadab


dabadab
titán

"Jó, hogy vannak, de azért a papír alapú autós térkép még mindig elengedhetetlen."

Utoljára tizenpár évvel ezelőtt próbálkoztam papírtérképet használni, aztán gyorsan le is tettem róla, így 2017-ben meg határozottan anakronizmusnak tűnik (és azért szoktam a szomszéd Aldinál messzebb is menni :) )

DRM is theft

(#8) TheAquir


TheAquir
csendes tag

En CoPilot-ot hasznaltam amig nem volt SatNav a kocsiban : Google Play

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

(#9) Fáraó


Fáraó
őstag

OsmAnd-ot használok, 7 térképig ingyenes, offline, tehát online infokat és trafit nem mutat.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#10) pet007


pet007
aktív tag

Nalam is a here a befuto jelenleg, eddig a legjobb ingyenes navi amit probaltam (briteknel).

(#11) kutga


kutga
nagyúr

Még az első droidomra vettem meg a Sygicet, azóta is maradt. Legutóbb Győr-München-Lausanne útvonalon vitt gond nélkül.

Itthon Maps és Google térképet használom offline területekkel.

Let the Zone take me if I am.

(#12) Avicularia válasza Victoryus (#6) üzenetére


Avicularia
veterán

Elég sokat használom a Waze-t, még 2010-ben kezdtem el használni. Már rég király rangban vagyok :)

(#13) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Navigon:

A sebességhatárok egy részét ismeri. Veszélyes helyként jelöli a tartósan kihelyezett mérőberendezések környékét.
Hátránya a hagyományos útvonal tervezés. Nem veszi figyelembe forgalmi adatokat. Beküld olyan kerületbe, ahol 30 a maximális sebesség, tele van egyenrangú kereszteződésekkel és olyan szűk az út járható része, hogy két autó nem fér el egymás mellett. Persze ezen az útszakaszon is gyorsan át lehet jutni, ha nem nagy a forgalom. Néhány nagyobb jármű viszont alaposan belassítja a haladást.

Google térkép:

Online kapcsolattal használva teljesen korrekt a navigálás. Nagyvárosban ideális partner, mivel nem az a kérdés hogy hova akarok eljutni. Az a kérdés, hogy melyik a leggyorsabb útvonal.
A kiinduló pont és a cél köz nyolc megálló állítható be. Aki nem kézbesítésben utazik, annak elégnek kell lennie a megállók száma.
Ami hiányzik belőle, azt Németországban pótolja a Blitzer.de (Plus) app.
Sebesség és sebességhatár kijelzése majdnem tökéletes.
A fixen rögzített mérőberendezések mellett mutatja az alkalmi pénzgyűjtő helyeket is.
Ezeken jelzi az alagutakat, baleseteket illetve más forgalom akadályoz tényezőt.

Tomtom:
Az app pontosan olyan hibákkal küszköd, mit a fizikai hardverük. Beküld olyan belvárosi szakaszokra, ahol garantált a dugó. Az alternatív útvonalon szintén beállt már sor. A nagy íven kerülő út viszont még majdnem üres.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) total90


total90
veterán

Google Mapsel mi a gond?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) Syl válasza total90 (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

Például:
offline is működjön, mert pl Boszniában iszonyat drága a roaming

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) kutga válasza Syl (#15) üzenetére


kutga
nagyúr

Van offline területek és csak wifi mód. Igaz nekem úgy nem működött rendesen.

Let the Zone take me if I am.

(#17) Syl válasza kutga (#16) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. És miközben Bosznián keresztül autózol keresgéled a free WiFi helyeket :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Igonál még mindig nem találtam jobb offline navit. Emellett a Waze is igencsak jól működik. Amit nem ajánlanék, az a Sygic. Nálam össze-vissza mindenfelé navigált, csak arra nem, amerre kellett volna... Katasztrófa.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#19) kutga válasza Syl (#17) üzenetére


kutga
nagyúr

A térképet előre töltöd le. A wifi csak a frissítések telepítéséhez kell.

Let the Zone take me if I am.

(#20) Syl válasza kutga (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Én nem használok navigációt ezért bocs ha tévedek, de nem úgy van, hogy a gmaps csak korlátozott méretű térképet tud offline kezelni?
A menet közbeni wifivadászattal egybekötött frissítés telepítése nekem nagyon nem okés. Akkor már inkább "normális" offilne navival indulnék el.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) kutga válasza KubanitoS (#18) üzenetére


kutga
nagyúr

Igoban jól látom hogy 2015-ösek a térképek?

Let the Zone take me if I am.

(#22) kutga válasza Syl (#20) üzenetére


kutga
nagyúr

Három részletben le tudod tölteni Mo-ot. Messzebbre én is valami 'rendes' offline navival megyek.

Let the Zone take me if I am.

(#23) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Én egy Lumiat használok csak navigálásra Here térképpel és van köztes pont úgy rémlik.
Szerintem minden feltételedet teljesíti, amit nem azt egyik navigációs sem fogja, max külön alkalmazással, ilyen pl.:
- traffipax jelzés: ez azért eléggé sokat változik, a fixeket meg tudod nézni előre, de pl. külföldön sokszor azt sem, ideiglenesnél megy úgyis net kell hozzá, ha tartod a telefon által bedobott korlátokat illetve figyeled hova raknak ki ideiglenes korlátot gond nem lehet, figyelni kell mindig ez a legjobb.
- közlekedési adatok: szintén net kell hozzá, offline nem fog menni, illetve azért csalóka is lehet. Gmaps is mutat mindenféle színeket, hogy forgalmas az út, de ez nem feltétlenül jelent forgalmi akadályt vagy problémát amit el kellene kerülni.
- ne vigyen járhatatlan útra: HERE nem szokott vinni, de azért tudni kell, hogy a legfrissebb térkép is bőven "idős" ahhoz, hogy egy út járhatatlan legyen. Másrészt beállítás kérdése, mivel általában a legrövidebb vagy a gazdaságos beállítások mellett vannak ilyen hülye kerülők.
- autópályák, fizetős utak kerülése alapból, majd én eldöntöm akarok-e pályázni: beállítás kérdése csak szintén, hogy felvisz e vagy sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24) Adamyno


Adamyno
tag

Úgy látom kifelejtettél egy igen fontos tényezőt. Traffit jelezni pontosan csak akkor tud bármelyik program, ha van élő online kapcsolat. Enélkül max. a fix traffikat, de ez édes kevés ha komolyan száguldozol.
Én a Wazet használom, mióta nincs romaing az EU-ban, az itthoni mobilnetemet vihetem magammal. Minimális a sávszélesség igénye és pontos, ha véletlen valami hiányozna a térképről, azonnal hozzáadhatom 2 gombnyomással. Ha meg már tovább álltak a yardok, akkor letörölhetem. Egyébként egy ideje ez is leszedi a police.hu adatbázisból az adatokat, viszont ott is csak utca szinten van megadva, hogy mikor lesznek ott mérni, ezért ha van egy hosszabb utca, akkor több helyen is jelöli a traffit, hogy biztosra menjen. Ettől függetlenül máshova is ki szoktak állni a kékek és ha te vagy az első aki arra jár (és nem tartod be a szabályokat) az szívás. Egyik alkalmazás sem tökéletes, de mivel ezt igen sokan használják, így eléggé pontos és percrekész infókat szolgáltat.

Ha dolgozom, Waze, ha kirándulok vagy nyaralok, Google Maps mert akkor nem sietek, nem érdekel a trafi, szabályosan közlekedem, és több látványosság, hely van benne valamint azonnal kiírja a nyitvatartási időket, telefonszámot, stb. stb...

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#25) Hieronymus válasza Syl (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A menet közbeni wifivadászattal egybekötött frissítés telepítése nekem nagyon nem okés. Akkor már inkább "normális" offilne navival indulnék el."

Ha megtervezed az utat előre, akkor nem szükséges frissíteni semmit. (Nyolc köztes megálló elegendő szokott lenni.) De az összes offline navival az a gond, hogy minden dugóba bevezet. Még a TMC-s változatok is jelentős fáziskésében vannak. Elavult forgalmi adatokat kap a navi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) Nagya21 válasza pet007 (#10) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Van Igo külön navin, és van Sygic a telón.
Sygic Szfvár - Aszprovalta úton 1050km (köztespont Sárosd-Dunaföldvár) teljesen jól navigált.
Megvettem hozzá a internetes aplikációt, és egyből lekéri a tereléseket, útlezárásokat, yardokat (ezt te is jelezheted útközben), és müködik.
Vannak hülyeségei is,amikkel együtt lehet élni ( a igó értelmesebb, nem olyan fafejű mint a sygic), összességében jó navi.
Köztespont hozzáadás:kinagyítod a térképen, hogy hol legyen, ráböksz(nyomva tartod), megjelenik egy szürke csepp, ráhúzod a pontra, és kész.
Üdv NAgya
UI: update: a külön navit el is adtam.

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#27) kutga válasza Nagya21 (#26) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor maradt a Sygic? Az új valós nézetű kiegészítőt nem próbáltad?

Let the Zone take me if I am.

(#28) Nagya21 válasza kutga (#27) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Igen a sygic maradt.
A valós idejűvel az a gondom, hogy nem tudom mennyire terheli meg a teló hardwerét.(Asus Zenfone 3), a reklámja nagyon tetszik.......
Én most a world térkép+Trafficot vettem meg rá 17ojró-ért.
Akinek csak az Eu kell az már hozzájut eksönbe 15ojróért, és ezért az árért egy folyamatosan frissülő off line navit kap, szerintem ez verhetetlen ár.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#29) kutga válasza Nagya21 (#28) üzenetére


kutga
nagyúr

A nyaralás előtt én is megvettem a teljes Európa+Trafficot, akciósan. A valós idejűvel még várok hátha megy lejjebb az ára. :D

Egyébként igen, a Sygix egyik nagy baja hogy rettenetesen magas az erőforrásigénye.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.