Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Én is nézegettem ezeket a kínai legókat. A legtöbb pozitív vélemény a Lepinről volt.
Köszönöm a leírást, mondjuk én a felhasznált anyagoktól parázok, gyerekeknek lenne.

(#2) dabadab


dabadab
titán

Ami létező megoldás még, az a használt Lego - én a willhaben.at futottam bele egy kisebb gyűjteménybe és muszáj volt lecsapnom rá :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#3) kmisi99


kmisi99
addikt

Én is gondolkodtam már a lepin-en, de akkor már nem apróznám el, és ezt a baszott nagy darut venném. [link]

Csak bennem is bennem van az, hogy végül is a lego-t károsítom, mert ezek mind másolatok, nem pedig lego elemekből valami újra gondolt dolgok. Tudom, hogy a legonak légyfing ez a pár tízezer forintocska, de azért mégis.

(#4) Dluinet


Dluinet
nagyúr

a munkatársam már 5-6 éve rendelt LEPIN-t és más klónokat
sajnos évek múltával az anyaguk törik, ha még a polcon is tárolod

tehát iszonyat gyorsan öregedik el az anyaga, a legohoz képest

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Azt azért ne felejtsd el, hogy amíg a Lego nem kevés időt, pénzt és energiát ölt bele 1-1 szett megalkotásához, addig a Lepin egy percet sem. Míg a Lego nem kevés pénzt öl bele a fejlesztésekbe, az elmúlt 8X év pedig tanúsítja is ezt a Lepin-nél nem tudod, hogy mit használnak fel vagy milyen technológiát használnak fel.

Egyrészt ezért is drágább, másrészt a minőség is másabb, jobb.

Remélem nem jön el az idő, hogy a Duplo-kat is másolni kezdjék, mivel ott van még csak igazán baleset veszély. Egy kis sorja egy nagyobb gyereknél még lehet nem okoz komoly, maradandó sérülést, de egy kisgyereknél igen.

Én bízok benne, hogy az összes ilyen másoló el fog tűnni hamarosan, pont az ilyen gagyikra nincs szüksége még a világnak.

ui.: mivel nincs is saját Lepin termék ebből is látszik, hogy innováció nulla.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#6) Kisgépkezelő válasza szabonagyur (#5) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

De azért az sem normális, amilyen árakat elkérnek a cuccaikért csak azért, mert ők voltak az elsők akik levédették a kis csapokkal egymásba illeszkedő műanyagkockákat. Volt vagy 50 évük amíg övék volt a szabadalom, hogy lefölözzék a hasznot, de én nem sajnálom őket, hogy kaptak a nyakukba konkurenciát.

(#7) szabonagyur válasza Kisgépkezelő (#6) üzenetére


szabonagyur
félisten

Konkurencia? Konkurencia a Hasbro vagy a Mattel, hiszen hasonló célközönséggel rendelkeznek de saját termék kínálattal.

Ha jövőre a Lego azt mondja elkezd kiskanalakat fröccs önteni mi lesz a Lepinnel? Semmi sajátjuk nincsen.

Bezárnának vagy másolnának mást. Nem az a gáz, hogy vannak ilyen elemeik... az a gáz, hogy ami ebből lesz azt csak összelopkodják.

Az egész hozzáállással van a gond. De ha mondjuk neked lenne egy vállalkozásod ami egyedi dolgokat készít, családod tulajdonában van mondjuk 20 éve és meg is tudsz belőle élni, majd megjelenne valaki aki 99%-ban ugyanazt adja el csak olcsóbban akkor nem így állnál a kérdéshez.

De mivel a Lego nem érint téged, illetve nem te vagy a piacuk persze, hogy így gondolkodsz róla.

Pedig ez sajnos jelenleg bármelyik nagy márkával megtörténhet, hogy Kína jön és lemásolja (kérdéses minőségben, stb).

Azt meg már csak off-ban jegyzem meg, hogy a Lepin és társai világ szinten mennyi ember életét teszik tönkre vagy veszik el a munkáját.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#8) sto1911 válasza szabonagyur (#7) üzenetére


sto1911
veterán

Megvennem en vagy mas a legot, ha nem lenne lepin? Nem, mert k. draga.
Nincs itt semmifele megkarositas.
A legonak le kellene szallni a magas lorol, es akkor tobben vennek.

[ Szerkesztve ]

(#9) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Én nem állok se ide se oda, de lepinnek annyiból van jogosultsága, hogy a régi szetteket is másolják ami eredetiben horror áron beszerezhető csak. Most azért ne legyen mert drága? Nekem csak 1 másolatom van, egy batpod. 340 elem, meg limitált stb stb de az eredeti jelenleg bricklinken 358000 Ft, az elemenként összevadászott is ~50k. Hol ér ez ennyit? Sehol. Inkább megvettem 4800-ért. Ugyan olyan porfogó a polcon mintha eredeti lenne.

(#10) #56573440 válasza szabonagyur (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

Igazából az ilyen és hasonló jellegű piaci magatartások azok, amiket mindenhol és bárhol is látsz, ezeket mind a "nagyok" teremtik saját maguk ellen.

Ahogy az európában bebetonozott telógyártók is csak tolják fel az árakat az egekbe, piaci rést teremtenek, amibe nevetve ugranak be xiaomi, meizu, és társai. Itt sincs semmi látnivaló, csak annyi, hogy igény és vásárlási kedv lenne, csak a kínálati oldal gondolja úgy, hogy magasan tartja az árait akármilyen indokkal. Nincs ezzel baj, csak ezzel megteremti azt a gyártót, aki kiszolgálja ezt a csoportot is.

Pl lásd a linkelt darut. 90k körül van a készlet? A kínai meg 28. Ha lenne 35-ért lego azt vennének többen, mert a kínai minősége, a szállítás eleve, meg a kockázatok nem biztos hogy megérnék a lepin rendelését. De pl egy 42043-as benz szettet én pl lehet be fogok kóstolni karácsonyra, ott nem keveset kapsz azért az 50k körüli árért...

(#11) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szerintem előbb- utóbb nem csak másolni fognak, hanem tervezni is. A telefonokkal is így volt, pár éve még kiröhögték őket, most meg verik a nagyokat.
Egy próbát megért, még egy city készletet is kipróbálnék... vagy vonatot, mert azt is mindig akartam.
Már most olyan készleteket is másolnak, amiket a lego nem adott ki, ha jól tudom, csak szavazni lehetett rájuk. De árulnak tankokat is meg katonai készleteket, ami a legónál nincs. Amit nem értek, mert a ninjago meg a többi hülyeség is pont olyan harcias. Akkor miből állna egy hivatalos tigris, vagy abrams készlet? A Bosszúállók anyahajóját bezzeg kiadták.

Ugyanakkor van 1985-ös Legóm, semmi baja, tehát tényleg minőségi műanyagból készült.

Úgy látom pár modelt még ki lehet hozni simán ebből a készletből: [link] A hotrod nagyon szép

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12) szabonagyur válasza #56573440 (#10) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak itt továbbra is az a gond, hogy egy nulla minőségű, gyenge másolat. Semmi saját nincs benne, ez pedig ha tetszik ha nem termék lopás.

Majd ha kijön valami tényleg saját ötlettel akkor igen lehet azt mondani, hogy itt egy versenytárs van.

De nekem igazából mindegy ki mit vesz, csak ne nevezzük versenytársnak aki csak lop, de semmit nem tesz hozzá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#13) #56573440 válasza szabonagyur (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha közelről megnézed nem is neveztem versenytársnak. Pusztán egy gyártó aki kielégít igényeket. Az aktuális szettek a legtöbb esetben lego-ból se annyira nagyon durván drágák, ahogy írtam is, egészen korrekt szettjük van 50 k körül itthon, ami azért még lenyelhető számomra.

Persze vannak kivételek de na. Az, hogy egy limitált és kifutott, vagy régóta nem gyártott szettet viszont valaki "utángyárt" bizonyos szögből vállalható minőségben, az szerintem nem egy akkora para. A Lego azzal úgyse keresne ha én kielégíteném a vágyam, ami valahol 1989 körül 3-4 évesen keletkezett, amikor megláttam az első 8865-öst. Más kérdés hogy ebay-en ha kellene 100 eur körül megállna az eredeti is, de ha nekem valamiért egy olyan szett kell, hanem egy rohadt ritka, limitált, akkor max a nepperekkel, spekulánsokkal meg gyűjtőkkel kellene harcoljak érte. Ha nekem nem a globális eszmei érték a szempont a szett birtoklásával kapcsolatban, és megveszek egy lepin-t vagy bármi mást, azzal igazából a legó pont nem járt sehogy olvasatomban :)

De persze, majd ha valóban akkora méreteket ölt -ne adj isten- a jelenség majd lépnek ennél keményebben, vagy másképp, és lecsapnak az árakból.

(#14) szabonagyur válasza #56573440 (#13) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajnos sok helyen csak ennyit néznek, hogy olcsóbb és veszik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#15) Ueda


Ueda
senior tag

Azért a google még mindig tud hasznos lenni .
http://szabadalom.blog.hu/2014/10/22/lego_az_evszazad_lenyulasa
:C :)) :C :)) :C

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#16) bigyo108 válasza Ueda (#15) üzenetére


bigyo108
aktív tag

elgondolkodtató annyi szent .
ha az alapanyag felhasználást hitelesítenék, esélye sem lenne a lego-nak.
a ledarált újrahasznosított alapanyag még hatalmas reklám is lehetne.

gyermekeink szemszögéből is kicsit parás.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#17) Dvix


Dvix
senior tag

Ez aztán a gyűjtemény! :C

[ Szerkesztve ]

(#18) Eastman válasza szabonagyur (#7) üzenetére


Eastman
őstag

„Az egész hozzáállással van a gond. De ha mondjuk neked lenne egy vállalkozásod ami egyedi dolgokat készít, családod tulajdonában van mondjuk 20 éve és meg is tudsz belőle élni, majd megjelenne valaki aki 99%-ban ugyanazt adja el csak olcsóbban akkor nem így állnál a kérdéshez.”

Én oda járok gyrost enni, ahol három gyros-os nyitott egymás mellé. Miért? Mert ennek köszönhetően versenyben vannak egymással, friss olcsó és (valszeg ezért; ) folyamatosan pörög az árú. Az egyetlen hely, ahol a lángnál megpirítja a pitát a maestro, mielőtt beleteszi a húst. Mert; ki akar tűnni a másik kettő közül. Verseny van.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.