Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem irigyellek. Mi még épp időben halasztottuk el a házvásárlást. Legalábbis a belátható jövőben nem veszünk semmit, még egy marék rozsdás szeget sem, mert drága.
A romok ára is az egekben van, amin csak kicsit kéne dolgozni annak meg alapból horror ára van. 3-4 éve kellett volna, de akkor még nem volt semmi pénzünk, most meg már nincs... Evvan.
Az anyagok ára is 50-200%-kal emelkedett. Fűrészárut nem is nagyon érdemes keresni a tüzépen, ahogy megjön a kamion már rakják is át egy másikra és viszik.
Tetőléc 140 Ft/m ára felment 450-500 Ft/m-re, most kicsit visszaesett, "már csak" 350 körül van.
OSB lap drágább mint a bútorlap? Nevetséges.
Vörösfenyő is olcsóbb volt a nyáron, mint a sima luc.
Csak úgy röpködnek a milliók.
Nem lennék azok helyében akik most építkeznek. Látok néhány házat a környéken ahol nagy lendülettel álltak neki tavaly meg idén tavasszal építeni/felújítani, aztán az eltelt néhány hónapban nem haladtak semmit. Vaj'h miért...?!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#2) Victoryus válasza flymi (#1) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hát, a költségvetés eléggé felborult nálunk is.
Röhej, hogy egy egyszobás garzon 11M, 2 szobás panel meg 15M. Azért bízom benne, hogy jövőre már eljutunk a lakható állapotig. Már csak ajtók kellenek, vakolás, festés, burkolás, konnektorok+kapcsolók. Valószínűleg megpróbálom sk. burkolni, mert túl sok a munkadíja annak is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3) nemlehet válasza Victoryus (#2) üzenetére


nemlehet
őstag

Én azon b*szom fel magam, hogy nem csak hogy drága minden "mesterember" de olyan kókány munkát végeznek hogy elképesztő. Ha szóvá mered tenni akkor meg egyszerűen eltűnik, gyakran viszi az anyag egy részét meg az előleget és ott hagyja a szétbarmolt munkaterületet. De ha nem szólsz érte akkor is simán megjátszák hogy lelépnek mert máshol többet fizetnek, vagy 3-5 napra eltűnik mert "dolga volt".

Nem vagyok kifejezetten ügyes kezű, de már inkább leraktam magamnak a csempét miután a 3. burkolóval kellett ordítozni, hogy a vízszint az nem csak javaslat, hanem k*rva jó lenne nem hullámpadlót építeni a konyhába. Elején nagyon lassan ment, izgultam is, de végülis az nyugtatott, hogy a munkadíjból elég sok négyzetmétert elszúrhatok.

Amihez nem kell engedély vagy nehézgép azt itthon inkább megcsinálom magam, mert 400 feletti vérnyomást már nem bírok ki sokkal tovább.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) Fecogame


Fecogame
veterán

Hát nem csinálnám utánad, amit csinálsz. Mi pár hete vettünk egy családi házat, szerencsére sokat nem kell rá költeni, igaz, kicsit drágább is volt, mint eredetileg terveztük, de még így is 10-15M-val a piaci ár alatt.

Hatalmas mákunk van vele, 190nm-es, 7 szobás, 2000-es években épült 2 szintes (plusz pince) téglaház, gázfűtéssel, 970nm telekkel, BP-től 10km-re :)

Mindezt 55M-ért, na ezt így kifogni kb. lehetetlen, de sikerült :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5) nemlehet válasza Fecogame (#4) üzenetére


nemlehet
őstag

Kíváncsi vagyok hány embert öltek meg benne és milyen 2. vh náci zombik fognak előmászni a hideg téli estéken :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#6) 8th válasza nemlehet (#3) üzenetére


8th
addikt

"Amihez nem kell engedély vagy nehézgép azt itthon inkább megcsinálom magam, mert 400 feletti vérnyomást már nem bírok ki sokkal tovább."

Ez ismerős. Ház mellett van egy melléképület amolyan sufni féle ott a padlásfeljáró. Gondoltam kialakítok egy garázst belőle mert a garázsunk kint van a háztól elég messze a telek sarkán. Se víz se villany nincs benne, meg télen fél órát kell masszívan havat lapátolni, hogy ki tudjak menni az udvarból. Sorra hívtam a környék összes kőművesét volt aki megígérte de el sem jött felmérni a munkát de amelyik eljött abban sem volt köszönet. Vágták a pofákat húzgálták a szájukat jajgattak sóhajtoztak vakargatták a fejüket. Ment a műsor. Nyilván nekik ez 4-5 napos kis munka nem tudnak komoly pénzt elkérni a munkadíjért. Amikor a negyedik brigád úgy búcsúzott el, hogy majd jelentkezünk már én is idegállapotba kerültem. :P Úgy voltam vele ha nem kell a pénz akkor megcsinálom én magam. Falat rakni meg betonozni a hülye is tud. Biztos minden művelet 3x annyi ideig eltart majd mint ha szaki csinálná de nézzük a jó oldalát: spórolok napi hetvenezret a munkadíjon. Max ha nem bírom már felfogadok egy segédmókust napi 15k-ért aztán annyi. Kapják be a kőművesek most minden kőművesre haragszom. :DDD

(#7) weiss


weiss
addikt

Az utolsó előtti képen a háló fóliában van, vagy az hogy működik? Ha 1 téglával feljebb kellett volna, akkor miért kellett több lépésálló?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#8) Luck Dragon

Az elejétől olvasom a Kockaház felújítási projektedet, kiváncsi leszek a végére . :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) Victoryus válasza weiss (#7) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A fólia végül is azért kell, hogy ne csurogjon le a beton az eps közé. A háló csak simán le van rakva rá. Szakszerűen 3 négyzet átfedés nem ártana, meg össze kéne drótozni. Nem volt egységes a vélemény az építős topicban sem.
Azért lett 20cm eps, hogy maradjon a 275-ös belmagasság, ne legyen 285. Ahogy méregettem a plafon se vízszintes.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#10) UnA válasza flymi (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

"... mert drága"

Pedig olcsóbb nem lesz, ebben akár fogadhatunk is :)

(#11) razorbenke92 válasza UnA (#10) üzenetére

Én is így gondolom, még ha nem is örülök neki, mert nálunk is akad még befejezni való.

A jelenlegi ár mellett is - ahogy írta is a fórumtárs - sehol sincs készlet. Ez most gyönyörűen megmutatja a forgalmazóknak az ingerküszöböt. Ha ilyen áron is elmegy minden, hülyék lesznek visszamenni az "eredeti" árképzésre, még ha valamennyit csökkentenek is.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#12) bul07 válasza razorbenke92 (#11) üzenetére


bul07
nagyúr

Persze mert az állami támogatások torzítják a piacot

És aki nem tudja felvenni vagy nem akar hitelt az sz@pja a magas árakat, amit az államnak köszönhet

Olyan támogatás kellet volna amiből a "tüzépek", építő cégek nem tudnak nyereséget realizálni, nem lett volna érdekük árat emelni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13) Victoryus válasza bul07 (#12) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ne is mondd. Elsőnek megszívtuk a csok-ot, most ezt a 6 milliós vackot, majd az adóvisszatérítést is. Egyikre se vagyunk jogosultak. Az a baj, hogy kénytelen vagyok megvenni ilyen áron is az építőanyagot, mert sose lesz kész. 4 év bőven elég volt az egyszobás garzonból, főleg hogy háromnegyed évet a konyhából nyomtam le online office-ban.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14) bul07 válasza Victoryus (#13) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát igen, itt falun is vannak azért olyanok

Tető felújítás 5millió, na de egy kádár kocka itt nincs 5millió, még egy házat tudott volna venni tető felújítás árából(itt a világ végén a semmi közepén)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15) razorbenke92 válasza bul07 (#12) üzenetére

A piactorzító hatás vitathatatlan, de az elmúlt egy évben lezajlott rallihoz ennek elenyészően kicsi a jelentősége.

Nem néztem konkrétan utána a mértéknek, de ismerősök, rokonok elmondása alapján németországban és romániában is egyaránt nőttek az építőanyagok árai, és ott nincs se csok, se felújí'tám.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#16) stickermajom válasza Fecogame (#4) üzenetére


stickermajom
addikt

Na az szép fogás valóban. :K Szigetelve is van?

(#17) UnA válasza razorbenke92 (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

+1 sajnos itt nagyobb hatású trendekről van szó.

(#18) Fecogame válasza stickermajom (#16) üzenetére


Fecogame
veterán

Köszi! Igen :) Plusz új ablakok, bélelt kémény, öntözőrendszer a kertben.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19) AxBattler válasza Fecogame (#18) üzenetére


AxBattler
félisten

Grats, az úgy tényleg frankó! Megkérdezhetem, hogy melyik településrész?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Kell egy jó villanyszerelő, szólj, tudok egyet :D

(#21) #90088192 válasza Fr0z3n (#20) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem vállalok privát munkát sajnálom. :P

(#22) Victoryus válasza Fr0z3n (#20) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Aki van jó, csak sose ér rá. Hónapok óta várom az amper bővítést is. Igénylést leadtuk, aztán semmi.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23) Fecogame válasza AxBattler (#19) üzenetére


Fecogame
veterán

Persze. Taksonyra esett a választásunk :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24) futo001 válasza UnA (#10) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem lesz, nem is soká, csak akkor meg pénze nem lesz rá a többségnek. :(

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#25) Jarod1


Jarod1
addikt

Üdv, a tető is fel lesz újítva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.