Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

,,El kell engedi" :DDD
Apple TV és egy Macbook Air simán megoldaná. :U

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) UnA válasza Klaus Duran (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Igazából több dolog is furcsa volt...
- router: tud működni switchként is, és akkor nem lesz külön subnet
- NTFS: nekem mindig tudta kezelni Ubuntun, csak kell neki ntfs-3g csomag

(#3) norbi19884


norbi19884
tag

A szolgáltatótól lehet kérvényezni, hogy modemként működjön a router vagy a sajátodba kikapcsolod a DHCP szervert, illetve adsz neki egy címet a tartományodba, hogy elérd.

(#4) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Pont a héten kértem, hogy ne legyen bridge módban a Digi router :) Fene gondolta, hogy csak ennyit tud. Nem olvastam el előre a digis topicot. Így akkor nem szabadul fel konnektor :(( Így is sok a 'doboz' örültem, hogy eggyel kevesebb lesz. De nem.
#UnA: az igaz, jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) cappa72


cappa72
nagyúr

Na akkor zene, Tankcsapda:
:C
Feszülséglevezetőnek az Agyarország, Senki se menekül... jóa'

Hát én szimplán NAS-t üzemeltem be, meg egy régi öreg laptopot olyan célra, hogy a nas -> paltop -> tv összeköttetés meglegyen. Ezen kívül a lapos ellátja a zenelejátszó funkciót, ami egy dac-on keresztül üvöltteti az erősítőn át a két zajkeltő hangfalat.
Azért a sebességgel gondjaim vannak persze, mert wifin kereszül érintkezik a patop a nassal ( a nas közvetlenül kábelen van a routeren.)

Meg ott a Dzsoki tv
Ez gyilkos volt.... :DDD

Most még pár opciót kipróbálok a HP-n
A házi pálinkán nem sok mást lehet próbálni: meginni, és várni a hatást....

Hajrá feszültséglevezetés! Éjeln a rock! (persze nekem már 30 éve mondják, hogy az rock nem divat, meg már úgyis halott, de én lesz@rom ezt a véleméynt - halld ama Tankcsapda számot.)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Én erre egy Banana Pi M1+-t használok, ami torrent szerver és egyben media szerverként működik úgy, hogy egy külső lemez van rácsatlakoztatva. Apropó! Milyen tv-d van? Mert ha van hálózat funkciói (lan vagy wifi), akkor hálózaton keresztül is tudsz lejátszani videókat.

(#7) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Kész van, működik. Azt hagyja ki mindenki, hogy nincs (engedélyezett) root felhasználó 18-as Ubuntun, tehát hiába írom át az etc/default/minidlna + etc/minidlna.conf-ban a usert. Most, miután lett root userem működik usb eszközzel is: root felhasználó + minidlna group. Bár utóbbi szerintem root felhasználó esetén mindegy, hisz ő a főnök.
#cappa72: köszi :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Az a gyanúm, hogy a desktoppal mountoltad fel azt az usb-s lemezt (run/media/user alá), lehet, hogy ilyenkor talán lockolhatja a felhasználóra.
A gnome-disks-ben találsz opciót a mountolás átkavarására, ha nem akarsz fstabban kézimunkázni.
De minidlna feliratügyben annyit találok csak, hogy az újabb verzió kihagyja a feliratot (5 éve)

szerk. Mire megírtam, elkésett:)

[ Szerkesztve ]

(#9) MineFox54


MineFox54
őstag

"Azon kívül, hogy látja a Xubuntu, hogy jééé egy pendrive, semmit nem tud vele kezdeni. Ntfs fájlrendszer van rajta. Újabb 1-2 nap szívással biztos megoldható, hiszen a Windowson is használható az ext4... Na jó ennek semmi köze egymáshoz."
Out-o-box működnie kéne, legrosszabb esetben az ntfs-3g telepítésével...

(#10) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ezt nem hiszem el, de most, hogy végigcsináltam pár formázást, látja az ntfs pendrive tartalmát is.
ntfs>>ext4>>fat32>>ntfs
Azt, hogy eredetileg miért nem látta, nem tudom. Másikkal meg néztem, de most direkt kipróbáltam és látja. Ugyanabban az usb portban. Bár azóta volt egy update/upgrade és elég sok mindent frissített.

Már csak arra kéne rájönni, hogy egy adott filmet miért nem játszik minidlna-ról ha pendrive-ról meg simán. A fájlok tulajdonosa, csoportja ugyanaz. Ezzel a csatolással biztos, hogy nem minden ok.
Ide csatolja fel az usb-s hdd-t, pendriveokat is: /media/t620/ A t620 én vagyok :)
Tehát van egy /media/t620/mnt/ és /media/t620/sandisk/
A wdr3600-nak kellett a mnt név, mert így automatikusan csatolta, de lehet, hogy a Xubuntunak meg bezavar esetleg?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.