Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

HDMI-ből felesleges drágát venni, ezeken csak digitális jel folyik, nagyjából t×kmindegy, h miből van a kábel, felesleges 15ezerért venni aranyozottat.
Erről volt már topic is: :D
http://logout.hu/bejegyzes/d1rect/aranyozott_hdmi_kabel/hsz_1-50.html

A DVI-nél meg nem lesz jobb a kép, lévén ugyanazt az adatot viszik át, csak a HDMI képes hang továbbítására is.

A felsorolt hibák pedig bosszantóak, az igaz. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) dosailord


dosailord
tag

Az UAC kontrollnál vedd egyel lejjebb a biztonsági fokozatot, semmi más nem lesz a változás, csak engedélyező ablak esetén nem sötétül el a kép. Nekem is mindig "elment" egy pillanatra a kép (ha minden igaz a háttérvilágítás is) amikor átváltott arra hogy a háttér legyen sötétebb az engedélyező ablak pedig világos. Ez elég zavaró és felesleges.

Ha tényleg így működik a HDMI ahogy leírtad az elég fail. Ezek annyira apró dolgok amire oda lehetett volna figyelni a szabvány kifejlesztésekor.

(#3) dabadab válasza dosailord (#2) üzenetére


dabadab
titán

A leirtak kozul kb. egyiknek sincs semmi koze a HDMI szabvanyhoz (mondjuk a "a pc-nek hdmi-vel rosszabb hangja van, mint hangkártyával" pontot nem sikerult ertelmeznem).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4) Victoryus válasza dabadab (#3) üzenetére


Victoryus
addikt

Ezek csak a mindennapi élet tapasztalatai. DVD meg BluRay lejátszóval biztos több előnye van, de nekem egyik sincs, csak htpc, meg pc.
HDMI-vel sokkal rosszabbul szólnak a zenék. Kevésbé teltek, kevesebb a mély. Én legalábbis ezt tapasztaltam.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) dabadab válasza Victoryus (#4) üzenetére


dabadab
titán

"HDMI-vel sokkal rosszabbul szólnak a zenék. Kevésbé teltek, kevesebb a mély. Én legalábbis ezt tapasztaltam."

Ennek abszolut semmi koze a HDMI-hez, tekintve, hogy az a hangadatokat abszolut tokeletesen, valtoztatas nelkul viszi at. Ha van kulonbseg, akkor az vagy a HDMI elott, vagy utana keletkezik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#6) hoffman_ válasza dabadab (#5) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezt osztom én is, itt valami user vagy system bug van. Én is így használom, ráadásul 9 méteres kábellel. Egyébként #1, ez nem teljesen igaz, HDMI és HMDI között is van különbség, de egy egyszerű halandónak, még ha igényes is, akkor is jó lesz egy 5-15e közötti kábel, pláne, ha csak 1-2 métert kell áthidalni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7) dabadab válasza hoffman_ (#6) üzenetére


dabadab
titán

"HDMI és HMDI között is van különbség, de egy egyszerű halandónak, még ha igényes is"

Van kulonbseg, de ha az a kulonbseg valoban kijon (elzizisedik a kep, vagy szakaszosan se kep, se hang), akkor az mindenkit baromira zavar, azt is, aki igenytelen.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.