Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) razorbenke92

Végre egy újabb felújítós blogbejegyzés! Ilyenkor mindig kicsit megkönnyebbülök, hogy nem vagyok egyedül :D

Utólagos vízszigetelésre én DryZone rendszert választottam. A forgalmazónál, ahol vettem, nagyon alapos műszaki tanácsadást adtak. Ezek után simán kivitelezhető magadnak is.

Páratartalom: Ha én visszamehetnék az elejére, akkor előkészítettem volna az ellenirányú hőcserélőnek a terepet. Mert jön a nyílászáró csere, és nem szelel már a ház. A rengeteg pára bent marad, ami elkezd a hidegpontokon lecsapódni. Akkor jön a szigetelés, és kiderül, hogy tehetsz bármennyit, akkor is a külső frontok maradnak a leghidegebb pontok. Márpedig ha nincs légcsere, akkor pikk-pakk 70%+ lesz a páratartalom, és a falak 3-4 fokkal mindig hidegebbek lesznek, ami elég a páralecsapódáshoz. Ekkor jön a szomorú belátás, hogy naponta többször (kellene) komplett légcserét csinálni a házban, ami nem kényelmes, ráadásul nem ezért öl az ember pénzt a nyílászárókra meg szigetelésre.
Persze járhat a páramentesítő gép 0-24, ami kényelmesebb, mint naponta többször kihűteni a házat, de energia szempontjából ugyanúgy kiadod a pénzt, csak az áramra, és cserébe zajos is.

Én ezeken mentem végig, és most tartok ott, hogy beépítek egy ellenirányú hőcserélős szellőzőrendszert a házba, csakhát olyan helyen kéne bombázni miatta, ahol már nem akartam.
Fürdőszobából büdös/párás/meleg levegő ki->dolgozósarokba friss/száraz/melegített levegő be. A két légáramlatot vékony dombormintás alu lemezek választják el egymástól a hőcserélőben, így nem jut át nedvesség a kiáramló levegőből a beáramlóba. Számításaim szerint [link] 15°C 50% RH esetén a kiáramló levegő előmelegítésével 23°C 30% RH levegő fog beáramlani. 210m3/óra átáramlással 93% a hatásfok, így egy 70m2-es ház 3m belmagassággal 1h alatt átszellőztethető. Napi 4 teljes szellőztetést nézve ez az energiaköltség ~2%-os növekedését eredményezi. 35m3/h esetén pedig a hatásfok 96%

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.