Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) PC-rev-RM válasza Victoryus (#3) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Hát ha direktbe van kötve, akkor valószínűleg azért olyan nagy az ellenállása. Ezt írják is a Testbike-on a véleményed előtt. Esetleg kifogtál egy selejtet? Esetleg lazítani kéne a kónuszon? Nem tudom, nem értek hozzá, de az biztos, hogy a legtöbben a 20-at sem futják meg városban, nem hogy a 28-at. (Írta is valaki, hogy a gyerek bringáján van ilyen, na az is biztos, hogy a családos városi bringázás nem 30-cal suhanás) Talán ők azért nem érzik ennyire.
Ha könnyű a bringád és eredetileg kicsi a gördülési ellenállása (pl vékony gumi + jóféle agy/felni), gyanítom, fokozottabb lesz a fékezés-érzés, mintha egy mezei bringáról váltana az ember. Legtöbben a gumit sem az ajánlott nyomáson használják, nekik még kevésbé feltűnő a jelenség.

Engem is érdekelnek a tapasztalatok, mert tervben van egy hollandbringa, görgősfékes agydinamós, a görgősfékeknek is van ellenállása, kíváncsi vagyok, mennyit ront a tekerhetőségen, csak felénk még kipróbálni sem igazán tudom, mert senkinek nincs ilyen. Mindenesetre a hollandoknál eléggé elterjedt, szóval olyan rossz csak nem lehet. Bár azt is el tudom képzelni, hogy fizikailag kicsit keményebbek ott északon, mert ezeket a 20kg körüli bringákat gyakran 1db anya tekeri 2db gyerekkel + 20kg cumóval. Szóval szerintem pudingok vagyunk. :DDD

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.