Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Anstein válasza Stonerice (#2) üzenetére


Anstein
újonc

Nem értem a problémát! Nekem egy Shimano agydinamóm van, elől hátúl AXA steady lámpákkal. Aggódtam, amikor megvettem a rendszert, hogy majd lesz ellenállása, DE NINCS!!! Tényleg semmi. Sem kikapcsolt, sem bekapcsolt lámpák mellett nem érzékelek különbséget a korábbiakhoz képest.
Tulajdonképpen végiggondolva, tisztán fizika az egész. A hagyományos dinamóhoz képest eleve csak töredéke lehet az ellenállása. (Amíg egy hagyományos dinamó kerékének sugara kb.12 mm, addig a kerék sugara nagyjából 300 mm. 300/12=25) Tehát a hagyományos dinamó ellenállásának nagyjából 1/25-e az agydinamó ellenállása terhelt állapotban. Vegyük hozzá azt is, hogy a hagyományos dinamó 3W-os, míg a ledes lámpákhoz elegendő az 1,5 W-os teljesítmény. Ez szintén felezi az előzőleg kiszámított ellenállást (1/50).
Összegezve: Az agydinamó ellenállása valójában csupán egy enyhe szellőnek sem minősülő szembeni légáramlás ellenállásával ér fel. ("Gyakorlatilag" nincs, nem lehet érzékelhető ellenállása!) Ha az agydinamó felszerelése után - világítást használva - magasabb fokozatba kell váltania valakinek, annak az okát máshol kell keresni.
Ami még az agydinamós rendszer mellett szól, hogy az elemes rendszer olcsóbbsága okán mintegy 5 garnitúra elem megvásárlása után már kiegyenlítődik a különbség. Utána már haszon, nem is beszélve a környezettudatosságról.
Ennyi! - A tapasztalataim alapján.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.