Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Egy mondat jut eszembe amit párom mondott a múlt héten postára ballagás közben.
Nálatok minden kapu nyitva van?

[ Szerkesztve ]

(#2) Vic87


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

Nem nagyon fordulhat elő itt, hogy nyitva a kapu (kivétel mikor elromlik), de kaputelefonon ugyanúgy beengedik a kamusokat az öregek.

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#3) Jhonny06 válasza Kolondrum (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Bárki bemehet, kaputelefon nélkül is. Bevársz egy embert, 10-ből 9 nem fogja megkérdezni, hogy ki vagy, csak a gyanakvó idős emberek.

(#4) Kolondrum válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

De én nem pesti légkörben írom, hanem családi házas környezetben. Ott egy ház gy család, nyitott kapuval.
Hozzánk 90m beton után lehet bejönni és vagy 8 szomszéd látja, tehát nem pálya a mi házunk.

(#5) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Sajnálatos, de nem csak társasházakban, hanem sima házaknál is szoktak próbálkozni. Trükkös tolvajoknak, trükkös csalóknak hívják az ilyeneket és néha elég durva dolgokat tudnak művelni. Kihasználják az időseket, szomorú...

Harrrr!!!!

(#6) máyköl


máyköl
veterán

Meg kell kérni, hogy igazolják magukat, biztosra kell menni, hogy valóban azok, akiknek állítják magukat. Ennél jobb megoldás nincs szerintem.

(#7) Ndruu válasza máyköl (#6) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Na jó, de az idősek figyelmét fel kell hívni az ilyenekre, a legtöbben ugyanis naivak. Szórólapokkal ezt meg lehetne oldani, amit természetesen az önkormányzatnak kellene finanszíroznia, hiszen úgymond lokális probléma. Nálunk a kerületi újságban volt róla régebben hír, amiben felhívták mindenki figyelmét az ilyen csalókra.

Harrrr!!!!

(#8) Vic87 válasza máyköl (#6) üzenetére


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

Jobb megoldás talán nincs ennél, de akad kiskapu az ilyen gerinctelen egyéneknek, sajnos.

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#9) danih


danih
addikt

Az én nagyimra is rá akartak törni, ELMÜ vagy milyen kamu szöveggel, de az én - majdnem 90 éves - nagyim azért nem hülye, cseszett rácsot nyitni.
Egyébként cigányok voltak. Másokat sikerült a házban megkárosítani, most mindhármójuk fotója kint lóg a bejáraton.

(#10) máyköl válasza Vic87 (#8) üzenetére


máyköl
veterán

Ilyen gerinctelen emberek sajnos mindig lesznek, emiatt nem lehet mit tenni.

Ndruu: A szórólapos megoldás jó ötlet.

(#11) maláj


maláj
őstag

nálunk szerencsére olyan emberkék laknak akik nem engednek be senkit :)
hiába mondod kinek a rokona vagy vagy ilyesmi a válasz az lesz, hogy csengessen fel hozzád ;]
ha valahogy mégis bejutna és becsenget valamelyik időshöz akkor rácson keresztül kérik az azonosító kártyákat, bármi céges dolgot és felhívják a szolgáltatót :DDD
ha még ezen a "szűrön" is átjut(nak) a tagok akkor 1-2 szomszéd mindig átmegy "biztosítani" úgyhogy nálunk meg van oldva a dolog elég rendesen :C

(#12) Vic87 válasza maláj (#11) üzenetére


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

Príma, kár, hogy itt nem olyanok laknak. :)

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#13) bubi92


bubi92
őstag

ahol papámék laknak ott is jellemző ez a betörés. egyszer papámékat is megtalálták.
hiába kér egy idős ember igazoló okmányt, felmutat valami kamu papírt és már be is nyelte a nyugger. nem fogja felhívni a szolgáltatót, hogy tényleg náluk dolgozik-e az X ember.

(#14) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

....

az ilyen csalókat munkatáborba küldeném, nem börtönbe, tanulják meg, hogy munkával termeljék ki a megélhetést, nem pedig gyámoltalan öregek lenyúlásával...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) mephi666


mephi666
nagyúr

nálunk ilyen szerencsére nem szokott lenni... olyan panelban kaptam lakást, ahol szerintem az átlagéletkor jócskán 60 felett van: 15 lakásból szerintem 12-ben 60-70-80 évesek laknak... mi a 2-on lakunk a középső lakásban, az elsőn pedig a régi "házmester", de a csengő felőli oldalról soha nem tudok úgy bemenni a lakásba, hogy ne látnám őt, vagy a feleségét az ablak mellett ülni :B ...nagyon odafigyelnek mindenre... (mellesleg nem kicsit rendesek, mert amikor exem elhagyta az aranyfülbevalóját a lépcsőházban, megkerestek minket és visszaadták... ritka az ilyen... szó szerint nem eshet le egy porszem sem a lépcsőházban anélkül, hogy ők ne tudnának róla)

kicsit más téma: egyik alkoholista munkatársam, amikor otthon tengődik gatyarészegen, általában a következő mondattal szokta lerázni a házaló/hittérítő/stb. nőket: "aki kefélni akar, az befelé... többi meg ki" ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.