Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Vic87:] Érdekelne

Hozzászólások

(#1) Vic87


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

No valaki?

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#2) bambano válasza Vic87 (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem nem fogják visszaadni, mert azok érvénytelenné válnak az első fizetésedkor.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Vic87 válasza bambano (#2) üzenetére


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

De ha érvénytelenné is válik, attól még visszaigényelni nem lehetséges? Mert sose lehet tudni, hogy bizonyítani kell-e valamit azokkal a papírokkal (függetlenül attól, hogy az egy régebbi munkahelyről származik), és pont azok nincsenek meg, amiket leadtam. Nem hiába őrzi meg az ember minden papírját, én speciel így szoktam csinálni.

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#4) bambano válasza Vic87 (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

biztosan visszakapod, ha konkrétan rákérdezel...
az a papír arról szól, hogy azokat a befizetnivalókat, amiket az éves összkereseted alapján kell megállapítani, jól meg tudják állapítani. új cégnél könyvelő megkapja, a rajta levő adatokat beírja a saját bérszámfejtő rendszerükbe és attól kezdve az az irat csak papír.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Szerintem valami falas dumával kérd vissza a papírokat. No persze visszaadod, csak hirtelen szükséged van rá. Lemásolod, az eredetit megtartod, másolatot beviszed, és csókolom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Vic87


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

Most olvasom a következő sorokat: "A nyugdíjra való jogosultság éveinek igazolásához szükséges és célszerű minden korábbi munkahelyen kapott kilépő papírt megtartani. Azért kell ezeket a nyugdíjig őrizgetni, mert előfordulhat, hogy az évek összeszámolásánál hiányzik egy-két munkáltató adat (a cég megszűnik, átalakul, eltűnik), és akkor a foglalkoztatott köteles az adott évekről számot adni."

Na valami ilyesmire gondoltam én is, hogy emiatt kéne minden papírnak meglennie, vagyis akkor én igényelhetem azt, hogy visszaadják a régieket, amikor a mostani munkaviszonyom majd megszűnik, mert fontos, hogy meglegyen, ugyanis én szívom meg, ha nincs.

[ Szerkesztve ]

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#7) Vakegérke válasza Vic87 (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már mondtam valamit. Ha nem akarsz ködösíteni, egyszerűen közöld a munkaadóddal, hogy szükséged van az eredeti papírokra, tehát másolják le maguknak, az eredetieket pedig adják vissza.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Vic87 válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

Értem amit írtál. Addig rendben is van, hogy megmondom a munkaadómnak, tudomásul is veszik, de akkor erről külön szólni kell a másik szervnek (most már megnevezem: Magyar Államkincstárnak), aki nem tudom hajlandó lesz-e erre, hogy eredetit visszaadják, másolat meg maradjon továbbra is ott. Bár a munkaadóim jó kapcsolatban vannak egy hölggyel a MÁK-ban, hátha megoldható ezen úton.

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#9) Vakegérke válasza Vic87 (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mivel "A nyugdíjra való jogosultság éveinek igazolásához szükséges és célszerű minden korábbi munkahelyen kapott kilépő papírt megtartani", így meg kell értse a munkaadód, hogy számodra ez létszükséglet.
Szerintem gond nélkül lemásolják maguknak, és visszakapod az eredeti példányokat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Vic87 válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

Remélem is, hogy megoldódik így a dolog.

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#11) Vakegérke válasza Vic87 (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pozitív látásmód.
Mondd azt, hogy megoldódik, és úgy is lesz. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Vic87:] Érdekelne
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.