Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Szép, az már majdnem egy ötös lottó :D
De persze a halottakat az se hozza vissza =/ A gyászt meg semennyi pénzzel sem lehet enyhíteni...

(#3) Иван


Иван
őstag

Nem. A vállalat ügyvédje lehet tudta, hogy a bíróság több büntetést szabna ki, ezért bepróbálkoztak peren kívül egy kisebb összeggel. A hozzátartozók beleegyeztek, szóval gondolom a vállalat jól járt.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4) vhunor válasza Иван (#3) üzenetére


vhunor
őstag

Nem a vállalat szempontjából merült fel bennem a "nem-e sok?", hanem úgy általánosságban.

(#5) Dany007 válasza vhunor (#4) üzenetére


Dany007
veterán

A fene tudja. Ahogy te is írtad - meg én is - nemigazán lehet megállapítani mennyi lenne reális ilyen esetben. Mert nyilván nincs az a pénz a világon.
Ebből a pénzből ha ügyesek, akkor már az életben nem kell többet dolgozniuk. Őszintén szólva csak a kamatokból meglehet élni, egy teljesen hétköznapi, kockázatmentes alap banki kamatozású lekötés esetén is. (ami ugye olyan 6-8% éves szinten? Vagyis 1,6 milliárdnak a 6 százaléka évente 96 millió forint)

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Van gyereked?
Elcserélnéd 1,6 milliárdra?
Naugyehogynemsok...

(#7) darál0w


darál0w
Jómunkásember

itthon soknak tűnik...biztos nem kapna ekkora kártérítést Mo-n...elég csak az "iszaposokra" visszagondolni...

de szvsz ez nem kárpotolja...idővel majd lehet jobb lesz, de most biztos, hogy nem boldogabb attol, hogy milliárdos lett.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#8) csaba951 válasza darál0w (#7) üzenetére


csaba951
veterán

>nem túlzás egy kicsit 1,6 milliárd forint?

Nem. Amerikában ilyen magasak a kártérítések. A repülőgép szerencsétlenségek áldozatainak hozzátartózói kb. 5 millió USD kártérítést kapnak. Itt meg ugye lehet jönni azzal is, hogy a lány eszméleténél volt amikor vízbe fulladt, így az "elvárhatónál" sokkal nagyobb szenvedést kellett átélnie a halálakor. Ez nyilván pluszpénz.

Ebből egyébként le fog jönni a perköltség, meg az ügyvédi költség, és persze ne feledkezzünk meg a Magyar Államról sem. Bár ez utóbbi adóterhei elkerülhetőek, ha még az USA-ban adóznak a pénz után. Ki kell számolni pontosan, hogy melyik ország adótörvényei szerint kell kevesebbet fizetniük.

Szóval konkrétan a hozzátartozók a pénz 25-35 százalékát fogják megkapni. Így máris nem annyira sok az az összeg. Pont az volt a pofátlanság, hogy elsőre ki akarták szúrni a szemüket egy 2 millió USD-s kártérítéssel, amikor tudták, hogy a "sztenderd" kártérítési pénz ennek a többszöröse! Így legalább kb. annyi pénzt kaptak amennyit egy USA polgár halála után kaptak volna a hozzátartozók. És ez szerintem jó.

Egyébként nem kell a céget sajnálni, ezt a biztosító fogja kifizetni.

(#9) horush


horush
addikt

"18 túlélő pedig kétmillió dolláron osztozik."

Ők jártak a legjobban, kapnak kb. $100k-t, voltak Ámerikában, hajókáztak is, meg fürödtek is a vízben. Biztos nagyon megviselte őket, hogy két ismerősük meghalt, de a legközelebbi rokonság kivételével a többiek jó, ha pár napot gyászoltak...

[ Szerkesztve ]

(#10) csaba951 válasza horush (#9) üzenetére


csaba951
veterán

Elsőre tényleg így van, de azért gondolj bele! Kb. 1000 USD-t kapnak majd fejenként ezek az emberek.

Te bevállalnád azt ennyi pénzért, hogy egy folyó közepén vízbe lökjenek? Természetesen mentőmellény vagy -öv nélkül. Van vízi forgalom is, tehát elég sokféleképpen meghallhatsz. Plusz testközelből végignézed két ember valódi halálát, akikkel lehet, hogy évek óta egy osztályba jártál. Könnyen lehet, hogy a legjobb barátaid voltak.

Szóval tényleg bevállalnád mindezt ennyi pénzért? Mert én a többszöröséért sem, pedig nagyon jól jönne már 1000 USD is!

(#11) horush válasza csaba951 (#10) üzenetére


horush
addikt

"évek óta egy osztályba jártál."
Ez kibírható. Semmi pénzért nem akarom más valaki halálát, de hogyha már megtörtént, nyilván elfogadnám a pénzt, s valószínűleg túl élném két ismerős halálát.

De az 1000-ret hogy számoltad ki? 50k simán lesz az, miért lenne 1000?

"Te bevállalnád azt ennyi pénzért, hogy egy folyó közepén vízbe lökjenek? Természetesen mentőmellény vagy -öv nélkül. Van vízi forgalom is, tehát elég sokféleképpen meghallhatsz."

Csak magamból tudok kiindulni, így a véleményem nem irányadó, de nem valószínű, hogy belehalnék, ha a hajóról sikerülne kijutnom a vízbe. Átúsztam már párszor a Dunát is, mondjuk nem tudom, hogy az milyen folyó.

[ Szerkesztve ]

(#12) csaba951 válasza horush (#11) üzenetére


csaba951
veterán

Ezzel nincs semmi bajom.

De ne állítsuk már be ezt úgy, hogy ezek az emberek még jól is jártak a dologgal, mert pénzt kaptak a semmiért. Nem így van! Ők is komoly szenvedéseket éltek át, életveszélyben voltak. Valószínűleg soha nem felejtik el a balesetet.

Az csak pusztán szerencse, hogy ezért ott kapnak egy minimális kártérítést, itthon meg valószínűleg nem kaptak volna semmit sem. Lásd a magyar kislány aki kezdő sí tanulóként fejjel előre belecsapódott a pénztárba az osztrák osztálykiránduláson.

>De az 1000-ret hogy számoltad ki?

Kb. 100000 USD nettó kártérítéssel számoltam olyan 30 főre.
Valójában bb. 600000 - 700000 USD / 30 fő = 20000 - 23333 USD/fő. Ez tényleg sokkal több. Személy szerint ennyi pénzért sem akarok a fenti dolgokon keresztülmenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) csaba951 válasza csaba951 (#12) üzenetére


csaba951
veterán

>Kb. 100000 USD nettó kártérítéssel számoltam olyan 30 főre.

Helyesen: Kb. 100000 USD bruttó kártérítéssel számoltam olyan 30 főre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.