Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Akkor hogy felhomályosítsak mindenkit: A gtx 1060 3gb-os vga csak érdekességnek került be a tesztbe, személyes kíváncsiságom okán, semmi másért. Azzal én is tisztában vagyok, hogy nem egy kategória az rx 460al, de ár/értékben a 4! gb-ossal összehasonlítva jobban teljesít az ÉN tesztemben, ami az ÉN játékpreferenciáimmal készült, tehát nem lehet MINDENKIRE ráhúzni:)

A másik, hogy a Wattman-es beállításokat azért nem csináltam meg mert egyrészt a gtx 950esnél sem kellett semmi ilyesmit, másrészt meg egy asus strix vga-tól, amin van 6 pines tápcsati is és még furmark alatt sem ment 65 fok fölé, nehogy már az legyen, hogy ne tudja default beállításokkal tartani az órajelet(de amúgy tudta tartani, sima gaming közbe mindig ab-val figyeltem s simán tartotta az 1256mhz-es órajelet)

Az, hogy az 1060as most belépő, vagy felsőkategóriás, sajnos nem az ára dönti el, hanem a teljesítménye s mivel az nvidia palettáján jelenlegi 1xxx-es szériából a 8ból a 4edik így pontosan ez a középkategória. Az, hogy ez az árazáson nem látszik, az már sajnos ettől független dolog(bányászat stb).

Az rx460 vs gtx 950hez még: a cikk végén le van írva, hogy igen az rx 460 az újabb címekben már gyorsabb tud lenni, de nem 20%-al mint az hangoztatták fentebb is, lásd dx12-es high beállításon futtatott Deus Ex. Azt meg, hogy 35-40 fps-t produkál ilyen presettel azt nem tudom, nálam nem ennyi lett, de mivel a többi vga is a teljesítményének megfelelően skálázódott ezért úgy gondolom, hogy a mérésben ott nem volt hiba( a videót melóba nem tudom megnyitni, lehetséges, hogy nem a benchmarkot nyomatta s ez okozhatja az eltérést, vagy valamit még pluszba kapcsolt)

[ Szerkesztve ]

Gépelés nem az erősségemasdsdk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.