Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A végén.

Be a kisebb monitort javasold, mert ez így félrevezető, hanem logikusan az alacsonyabb felbontást

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Jó kis teszt lett ;)

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#3) Hannibhál válasza Graphics (#1) üzenetére


Hannibhál
őstag

Köszi, javítva :R

FrozenThrone: köszi szintén:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#4) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet. Nagyon jól látszik, hogy mennyit számít a tesztelt játékok listája, mert más eredmények jönnek ki a különböző tesztkörnyezetekben.

(#5) ViZion


ViZion
félisten

Köszönjük a tesztet!
Eladtam a 480 @8GB-met én is, átmenetileg 1050Ti @4GB-re váltva. Kis döccenők vannak, de meglepően jól teljesít fHD-n, ésszerű beállításokkal. Mondjuk az ultra-mega minőség és a csillió AA eddig sem volt látható (vagy nem jelentősen rosszabb alacsony AA és high/medium beállítás), nekem nem fáj kicsit lejjebb venni.
ez van, várjuk az Etherium láz végét :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) solfilo válasza nyakdam (#4) üzenetére


solfilo
veterán

Így van, a játékmixen rengeteg múlik, főleg viszonylag kevés cím esetén. :)

A cikkhez: Köszi az írást, szeretek erről a kategóriáról olvasni. Az RX 460 gondolom azért drága, mert a 4GB-os verziókat ebből is vették a bányászok. 2GB-os verziót 31k-ért is lehet venni már boltban, 4GB-osat már 35k körül is lehetett kapni szintén boltban, a kereslet felfutása előtt.

solfilo

(#7) Taranti


Taranti
senior tag

Gratula a teszthez! :K

Hát igen, az AMD "kicsit dobott" az RX460-nal, ez látszik az RX560 tesztjeiből is. Ami viszont igaz, hogy bevallottan e-sport játékokhoz érkezett, talán azokkal is érdemes lenne végigvinni a tesztet, 1060 nélkül. Főleg a WoT lehetne érdekes, mert sok játékos mondja a látótávolság maximumra állítását, mint fontos tényezőt. Persze itt már bekavar a képbe a GT1030/RX550 páros is, szóval nem egyszerű a tesztelő élete... :D

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#8) martonx


martonx
veterán

Egy adott, nem igazán modern DX12-es játékmix alapján megállapítani, hogy a 70-80K-s Nvidia kártya majdnem kétszer gyorsabb, mint a 30-35K-s AMD-s kártya, aminek a modernebb játékok feküdnének jobban. Háááát, nem túl meglepő. :)
Illetve meglepő, hogy ahhoz képest, hogy 40%-ába kerül árban az Nvidiának, a teljesítménye 56%-át hozza, még a neki nem ideális esetekben is. Azaz, árához képest egészen megérheti egy RX 460-as, ha az ember maximum Full HD-val megelégszik.

Én kérek elnézést!

(#9) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Crimsonban a Wattman beállítások legalján a teljesítmény korlát meg volt emelve? Mert a gyári 100%-on az RX460 áramfelvételi korlátba fut bele és terhelés alatt emiatt rendszeresen visszaveszi az órajelet.

Egy ideig nem értettem, hogy miért vannak röccenések az ME Andromedában a 460-al, aztán ezt a limitet megemelve megszűntek a problémák, onnan már tartotta a kártya a gyári órajelet. Ugyanilyen windforce-os kártyám van nekem is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Egész jó hiánypótló a teszt.
Én még betettem volna egy 1050TI és egy RX470 4Gb karit is, de tudom hogy az nem állt rendelkezésedre nagy valószínűséggel így elnézzük :)

(#11) Hannibhál válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


Hannibhál
őstag

Nem volt megemelve, minden a gyári értéken volt

martonx: a legolcsóbb gtx 1060 3gb-os 71k míg a legolcsóbb rx 460 4gb 41k újonnan, tehát az 1060as teljesítményének 50%-ért fizeted az árának az 58%-át, így szerintem annyira nem jó ajánlat.

Tarant: Arra jó is biztosan, de nem mindenki esportozik:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#12) CPT.Pirk válasza Hannibhál (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez esetben nem adta le a maximumot a kártya. Nem tudom, hogy a PH! tesztben a teljesítmény limitet megemelték-e, de ha igen, akkor az magyarázatot adhat az eltérésre amit vizsgáltál.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) Silenzio


Silenzio
addikt

Milyen beállításokkal tesztelted a játékokat? Az Arkham Knightnál kötve hiszem, hogy LOW-nál magasabb beállításon voltak pl. a textúrák, ugyanis pillanatok alatt kifut a VRAM-ból 2 giga rammal.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#14) menyus4661


menyus4661
tag

Gratulálok a cikkhez, de sajnos a valóságot nem fedi.Le is írom miért . A játékok amiket teszteltél túl régiek nem mérvadóak egy gamer számára sőt még egy koca játékos számára sem ezek a címeket már szinte mindenki kijátszotta vagy kipróbálta.
Szépen kirajzolódik a gtx 950 előnye a rx 460 szemben idézőjelben mert a játékok régi arhitektúrára készültek ezért is teljesít a gtx 660 ilyen szépen olykor elég közel a két riválisához.A külföldi tesztek rx460 10+ % előnyről számolnak be és ez így is van az előző héten teszteltük az öcsémmel hazai környezetben. Egyértelműen gyorsabb volt az rx 460 DX 12-es játékok alatt az összes dx 12 es játékra értem.2016 és az után kijött játékokban vagy közel azonos vagy rx 460 előny jött ki az összes tesztünkből.
Én köszönöm neked a tesztet élvezet volt olvasni,ez is egy támpont csak nem a mai helyzetet mutatja be.
Még egyszer Gratula a teszthez. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#15) Melorin válasza menyus4661 (#14) üzenetére


Melorin
addikt

Hát egészségére annak aki 460-al akar DX12-es játékokkal játszani. Lásd, a Deus Ex DX12-ben volt mérve és 33-18 fps-t nyöszörgött ki magából.

(#16) Krugszvele válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Igen, ugyanez van bányászatnál is, ha a GPU órajelet nem veszed le, de 100%-ra terheled a kártyát akkor a gyári 1212 Mhzről leesik 1100 környékére és ott ugrál! Ilyenkor érdemes ráadni a 25%-ot az áramfelvételi korlátra és játék esetén megjavul :)
Valamint ha játszol vele, akkor érdemes játék közben fixálni a ventilátort is valahol 40% környékére, ellenkező esetben hagyja elmenni 75-78-80 fokig is a hőmérsékletet!

(#17) PuMbA válasza Melorin (#15) üzenetére


PuMbA
titán

RX460 1080p High-on simán megy 30-40 fps-t Deus Ex alatt: [link]. Aki meg 60fps-t akar, leveszi Low-Mediumra.

[ Szerkesztve ]

(#18) menyus4661 válasza PuMbA (#17) üzenetére


menyus4661
tag

:R :R

(#19) menyus4661 válasza Melorin (#15) üzenetére


menyus4661
tag

Csak szólok bármilyen játéknál ki lehet hozni dx 12 ben a fix 60 fps-t a Rx 460 ból beállítás kérdése.
Pont hogy az RX 460 előnye a DX 12 ben rejlik.Ezért is írtam a teszt jó meg minden csak éppenséggel nem a mai állapotokat tükrözi.Hidd el aki mai játékokkal játszik nem is kérdés sokkal jobban jár az RX 460-nal szerintem a két kártyát egy lapon sem lehet említeni, gtx 960 tudja hozni az RX 460 szintjét DX 12-ben sőt valahol még a gtx 960 sem. :Y
Bizony ,Bizony,...

[ Szerkesztve ]

(#20) Gyuri27


Gyuri27
félisten

"A három tesztelt kártya durván a felét tudja nyújtani, mint egy GTX 1060 3GB-os VGA, ami a 950-esnek és a 660-asnak dicséret, míg az RX 460-asnak annyira már nem, de nem is rossz."

Jelen állás szerint a legolcsóbb 1060 76k. A legolcsóbb 460 2 gigás verzió 33k.
Miről is beszélünk akkor?
A vicc az, hogy a használt gar nélküli 950-ek mennek új 460 árban. De a 660-hoz se kell sokat rakni, hogy új 460-t vegyél.

Nálam egy majd 80k-s vga nem belépő szint. Nem is hasonlítjuk azokhoz.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#21) energy4ever válasza Gyuri27 (#20) üzenetére


energy4ever
addikt

Ez igy van.

Nalam felso kategoria a 1060,1070. 1080/1080Ti pedig csucskategoria. 1050/1050Ti kozepkategoria, a maradek pedig also.

Onnantol kezdve, hogy az nvidia rairta a 1060-ra is, hogy VR ready, attol kezdve az nem lehet, csak felso kategorias.

(#22) CPT.Pirk válasza Krugszvele (#16) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

75-80 fok nem különösebben számít az elektronikának. A "bóvlibb" kondenzátorok is 85° / 1000 óra működésre vannak hitelesítve, a szilícium meg jóval többet is bír. Szóval emiatt nem kell aggódni. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) Xiller válasza Gyuri27 (#20) üzenetére


Xiller
csendes tag

Hát sajnálatos módon az EU-s árak+ magyar alul fizetettség miatt érezni úgy, hogy drága a belépő szint. Pedig az 1060 van a belépő kártyának szánva alatta minden csak eSportra és low beállítások melletti AAA címekre alkalmas.

(#24) ViZion válasza Xiller (#23) üzenetére


ViZion
félisten

"alatta minden csak eSportra és low beállítások melletti AAA címekre alkalmas."
azért köszöni a 1050Ti, fHD-ben elboldogul (nem low-on)...
VGA árak mindenhol magasak, nem csak nálunk. És a bányász túlkereslet miatt, semmi köze ehhez (most) az ÁFA-nak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) Freiherr válasza Xiller (#23) üzenetére


Freiherr
őstag

1060?Belépő kártyának?Na jó,hagyjuk...

XXX

(#26) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Akkor hogy felhomályosítsak mindenkit: A gtx 1060 3gb-os vga csak érdekességnek került be a tesztbe, személyes kíváncsiságom okán, semmi másért. Azzal én is tisztában vagyok, hogy nem egy kategória az rx 460al, de ár/értékben a 4! gb-ossal összehasonlítva jobban teljesít az ÉN tesztemben, ami az ÉN játékpreferenciáimmal készült, tehát nem lehet MINDENKIRE ráhúzni:)

A másik, hogy a Wattman-es beállításokat azért nem csináltam meg mert egyrészt a gtx 950esnél sem kellett semmi ilyesmit, másrészt meg egy asus strix vga-tól, amin van 6 pines tápcsati is és még furmark alatt sem ment 65 fok fölé, nehogy már az legyen, hogy ne tudja default beállításokkal tartani az órajelet(de amúgy tudta tartani, sima gaming közbe mindig ab-val figyeltem s simán tartotta az 1256mhz-es órajelet)

Az, hogy az 1060as most belépő, vagy felsőkategóriás, sajnos nem az ára dönti el, hanem a teljesítménye s mivel az nvidia palettáján jelenlegi 1xxx-es szériából a 8ból a 4edik így pontosan ez a középkategória. Az, hogy ez az árazáson nem látszik, az már sajnos ettől független dolog(bányászat stb).

Az rx460 vs gtx 950hez még: a cikk végén le van írva, hogy igen az rx 460 az újabb címekben már gyorsabb tud lenni, de nem 20%-al mint az hangoztatták fentebb is, lásd dx12-es high beállításon futtatott Deus Ex. Azt meg, hogy 35-40 fps-t produkál ilyen presettel azt nem tudom, nálam nem ennyi lett, de mivel a többi vga is a teljesítményének megfelelően skálázódott ezért úgy gondolom, hogy a mérésben ott nem volt hiba( a videót melóba nem tudom megnyitni, lehetséges, hogy nem a benchmarkot nyomatta s ez okozhatja az eltérést, vagy valamit még pluszba kapcsolt)

[ Szerkesztve ]

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#27) devast válasza Freiherr (#25) üzenetére


devast
addikt

200 dollár, vagy az alatt volt. Jelenleg ezt soknak érzed, mikor ugyanilyen 200 dolláros radeon 5850 -et lehetett itthon venni anno 38k körül. Szóval igen, attól még, hogy bányászláz van, és 2x annyit ér a dollár forintban mint 8 éve, attól még a 1050 a lowend és a 1060 a belépő kat. a világon mindenhol (ha venezuelai dollárban fizeted ki, akkor is).

(#28) PuMbA válasza Hannibhál (#26) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, mondják a tesztben, hogy Deus Ex benchmark alatt valamiért rosszabbul teljesítenek a kártyák, mint valós játék közben.

[ Szerkesztve ]

(#29) Hannibhál válasza PuMbA (#28) üzenetére


Hannibhál
őstag

akkor nekem azért jöttek ki más eredmények... na mindegy, mert összehasonlításra így is alkalmas, mert akkor abban a tesztben valószínűleg a gtx 950es is annyival jobb lenne, szóval szerintem az arányokon nem változtatna semennyit sem

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#30) doooo válasza energy4ever (#21) üzenetére


doooo
veterán

"Onnantol kezdve, hogy az nvidia rairta a 1060-ra is, hogy VR ready, attol kezdve az nem lehet, csak felso kategorias."
Onnan sem lehetne más a felső kategórián kívül, hogy a 980 erejével vetekszik, ami egy évvel ezek előtt csúcs volt.. szóval na... nagyott lépett 2016-ban az Nvidia.

(#31) Freiherr válasza devast (#27) üzenetére


Freiherr
őstag

Szóval az a kártya,ami felett van összesen 3 teljesítményszint, alatta meg vagy 10, az nektek belépőkategória.
Értem, ill. mégsem,de hagyjuk is, senki nem beszélt az árakról, teljesítményről beszélünk.

XXX

(#32) vhw válasza devast (#27) üzenetére


vhw
addikt

Az 1030 milyen kategória?

Mihez "belépő" az 1060?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#33) CPT.Pirk válasza Hannibhál (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Izé, a Windforce szó kevert meg. Nekem Windforce-os RX460 4GB karim van, azon nincs tápcsati. Neked szerencséd van, ezek szerint a tápcsatis Asus RX460-at nem érinti ez a Wattman probléma.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) Dilikutya válasza Xiller (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Marhaság. 1080p-ben jelenleg a Radeon RX550 is megbirkózik mindennel. Battlefield 1 ultra beállításokkal kompromisszumok nélkül stabil 30 fps-t produkál. Nem rossz egy belépő kártyától a tavalyi év egyik csúcsjátékában.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35) Hannibhál válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


Hannibhál
őstag

a gtx 1060 illetve a gtx 950es volt gigabyte windforce míg a gtx 660as és az rx 460as asus volt:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#36) Daelion


Daelion
őstag

Nekemis épp ezen a héten fordult meg a fejembe,hogy lehet eladom karimat es veszek vmi 4 gigásat de végül is mégse kell.

Giga Xtreme 950 van már majdnem 2 éve,kb ref 960 '2gigás' szintjét hozza.

Azért azt nem mondanám,hogy nem öregszik de az azért túlzás hogy full lowon kéne játszanom vele 1080p-be.

Hellblade Senua’s Sacrifice pl full High on Very high texturával 40 fps átlagba,ami ahoz a játékhoz nekem teljesen elég.

2 giga Vram már kezd karcsú lenni de még megoldható max nem kell Ultra textura.

+Nagyrészt régebbi játékokkal játszom azokhoz meg azért simán elmegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#37) justflash válasza Taranti (#7) üzenetére


justflash
tag

WOT az adatlapomon lévő konfiggal (a GTX 960 egy EVGA SC "mini"), FHD, AA off, minden max mellett 80-110 fps, néha drop hatvanX-re ha sokan (5+) vannak körülöttem és sok minden robban egyszerre.

Előtte egy húzott GTX660 volt ugyanezzel a konfiggal fix 1215mhz-s GPU boost-al, közepes textúrákkal (VRAM miatt) és postprocessel. 60-70fps, negyven X-es drop. Alapórajelen 1150 környékére boostolt, az kb -5-7 fps-t jelentett, több drop mellett. RAM nem bírta a tuningot, az alapon járt.

Ha gondolod megnézem mennyit jelent FPS-ben ha leveszem a látótávot Egyébként nem érdemes, ugyanis ha alacsony akkor nem látod az egyébként látótávon belül levő enemyt, tehát nem tudod lőni, inkább a többiből kell engedni.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#38) Franklin válasza Dilikutya (#34) üzenetére


Franklin
addikt

Mondjuk pont a BF-hez, ami egy multi játék, nagyon kevés a 30 fps, de én már single játékot se játszok 60 (de inkább 100+) fps alatt, inkább leveszek mindent minimumra, ha kell, de nem bírom a 30 fps-es diavetítést.

(#39) pomorski


pomorski
őstag

Kösz a tesztet!

(#40) Gyuri27 válasza justflash (#37) üzenetére


Gyuri27
félisten

A wot egy híresen optimalizálatlan game.
Miért jó neked a 40-50 fps-s drop? Miért nem jobb a fix 60?

Amd - Radeon - Ryzen

(#41) joey04 válasza Freiherr (#25) üzenetére


joey04
titán

Pedig az. Az itthoni pénztárcáknak persze sajnos nem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) Csabis


Csabis
aktív tag

Remélem azt is figyelembe vetted hogy felskáláz azt vissza teszi a monitor méretre .
A DIRT, hacsak nem azt beállítottad előtte.
Ha nem figyelsz be tolja. nekem 6gb van, 3570@4.2 hyper T4. 70 feletti jóval.
De nekem a grafikai bravúrt meg csinálja 1080p-re.
Monitorom Benq G2220HDA

(#43) abridabri válasza PuMbA (#28) üzenetére


abridabri
veterán

Ezt meg tudom erositeni ,nekem avg 63fpst dob a benchmark 1080TI vel, de valojaban jatekban 90 fps korul megy.

(#44) justflash válasza Gyuri27 (#40) üzenetére


justflash
tag

Mert beállítás független és random a drop, tehát közel azonos helyzetben 5-ből 2x van, 3x nincs. Ha leveszem mediumra a grafot akkor is van, csak 150-ről. VSYNC-el pedig bazi input lag van, illetve mivel a megjelenítőé is magas (43" Samu TV, 60hz) szerintem ott éri el a kritikus szintet ami már sok nekem.

Illetve igazából nem kifejezetten érdekel, annyira nem vagyok hardcore wot függő, hogy zavarjon. Az is lehet, hogy valamelyik mod,de igazából nem zavar annyira, hogy foglalkozzam vele.

FPS-TPS-nél fixre van állítva minden.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#45) pirey


pirey
tag

Az 1080p@60fps mióta belépő kategória? Lemaradtam valamiről? :F

(#46) abridabri válasza pirey (#45) üzenetére


abridabri
veterán

Amiota mar egy konzol is tudja . Nemtom pontosan mikor jeenz meg a ps4 es a Xbox One ,na azota .

(#47) Skyline15 válasza Taranti (#7) üzenetére


Skyline15
tag

Ha kell, tudok csinálni WoT tesztet, most szereztem be egy Asus RX560 4GB-os kártyát (táp csati nélkülit).

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#48) pirey válasza abridabri (#46) üzenetére


pirey
tag

Azok a konzolok még elméletileg is alig tudják a 60FPS-t, nem hogy gyakorlatilag. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49) menyus4661 válasza pirey (#48) üzenetére


menyus4661
tag

A ps4 és xbox one semmiképp nem tudják a 60 fps-t vagy ha igen 10 címből 2-nél 8 cím meg 30 fps sokszor annyi sem dia vetítés.Egy rx460 szerelt Pc egy i5 2400-al köröket ver a konzolokra.

(#50) kolopele


kolopele
nagyúr

Én inkább azt nem értem a bányászat miatt miért kellett eladni egyáltalán az 1060 - at.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.