Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MK VII


MK VII
veterán

És mi a lényeg?
Hogy kapunk egy RGB led csíkot, mert más haszna nincs ennek az eszköznek...

Komolyan kérdezem... Ekkora túltermelés van RGB ledekből, hogy az n+1-dik haszontalan eszközre is ráteszik, hogy meg tudjanak tőlük szabadulni?

[ Szerkesztve ]

(#2) Lacok


Lacok
őstag

"A fordulatszám és vele a zajszint sajnos nem állítható, viszont kapunk egy RGB LED-csíkot. "

Végülis a led csík mindenért kárpótol vagy nem. :U

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#3) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Volt régen is ilyen "kici kinaib",ezer évvel ezelőtt csak nem volt rajta csillámporos led.Ráadásul ennek sok értelme így nincs,ahogy ez fel van szerelve,mert ez biza a hátlapot kéne telibe kapnia ezen belül is a pcb oldalról történő vrm hűtése a cél.Egy ilyen ketyerével az oc alatt forrásnak induló Hawaii/Grenada gpu-s kártákat lehetett kordában tartani a vrm részét,mert ott ugyan a gpu-t le tudtad hűteni,de a fent említett komponens egy masszívabb/feszelős oc esetés nyaldosta a 100 fokot.

(#4) #72042496 válasza Lacok (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már elképzeltem, hogy egy kis passzív VGA mellett milyen szépen elpörög ez párszázas fordulatra szabályozva (hogy mégis legyen némi légmozgás), erre bumm, 1500 RPM fixen. Ez így nagyon nem tetszik.

(#5) Pubszon


Pubszon
veterán

Különösen hasznos lehet egy passzív hűtéses GTX 1080 Ti-hez. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6) menpee


menpee
aktív tag

Ez is olyan piaci rést töm be, ami nem létezik.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#7) Pete55555 válasza #72042496 (#4) üzenetére


Pete55555
addikt

Én is erre gondoltam, csak a hülye marketingesek egy ventis VGA mellé rakták a promó képen...
Paszív VGA mellé tök jó lenne, csak nem ekkora fordulaton. Vagy akkor lenne PWM-es, vagy hátul tekergetős...

De LED az ugye van, csak minek.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#8) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Régen is vot, de a minősége ugyan az maradt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#9) MK VII válasza Sanchez638 (#8) üzenetére


MK VII
veterán

Viccelsz? Ezen legalább állítani lehetett a sebességet. :DDD
Inkább egy ilyen mint egy karácsonyfaizzó. :)

(#10) twollah1976


twollah1976
őstag

A LED csík kb. hány fokot dob a hűtés hatékonyságán?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) MK VII válasza twollah1976 (#10) üzenetére


MK VII
veterán

Felfelé 10-et lefelé semmit. ;]

(#12) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Én NVMe hűtére gondoltam, amikor már a VGA-t kizártam...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) seniman


seniman
addikt

Több értelme lenne a kártya felett,legalább a backplate-ről elszívná a meleget.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#14) #72042496 válasza ledgeri (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kemény lenne, hogy végre nincs HDD hang, vagy legalább eggyel kevesebb HDD van a gépben, erre az ember rárak pluszban egy ilyen háromventis szörnyet. :)

Nekem amúgy hűtés nélkül se melegszik az NVMe SSD (960 PRO). Melegebb, mint a SATA (850 EVO) volt, de HD Sentinel szerint 42 fok az átlag. Benchmark és tartós terhelés mellett (több 100 GB adat másolása) láttam csak 70 fok körül, de akkor a 850 EVO is felment 65-re.

Persze, van olyan benchmark, amivel konstans 90 fokig lehet hajszolni, de ez kb. olyan lehet, mint VGA-knál a Furmark.

A VGA backplate hűtése is jó ötlet, arra speciel nem gondoltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#15) snecy20 válasza Sanchez638 (#8) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, ez aztán sokat érhetett a gyakorlatban. :) :) :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16) Pubszon válasza snecy20 (#15) üzenetére


Pubszon
veterán

Passzív vga alatt jól jött. Meg régebben sok jó kártyán is 4 centis venti volt, rajtuk is sokat segített.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#17) seniman válasza Pubszon (#16) üzenetére


seniman
addikt

De a mai hűtések mellé tök fölösleges. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18) Laraxior


Laraxior
titán

Par euroert lehet kapni ilyen kis illesztoket aztan mehet is a pci slotokhoz...

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#19) komi77


komi77
senior tag

Ilyenkor azt bánom, hogy nem nekem jutott eszembe előbb ez a szar. Totál megtámogatja a vga-t friss levegővel és még ledes is. Igaz nem szabályozható de ne akarjunk túl sokat. Egy forrófejűbb vga-t, hogy lehűthet ez a csoda. Szinte látom, ahogy a nagy fogyasztású és forró kártyák tucatjait viszik vissza fagyási sérülésekkel. Egyébként ha a ledet hideg fénytartományra állítod az hűt :DDD Gondoljatok bele a túl hűtött vga-k esetében is elég csak meleg színárnyalatra állítani és már jó is. Nem kell ide drága vízhűtés, amin még fények sincsenek. Komolyan úgy érzem, ezeket a termékeket indítani kéne az x-faktorban vagy valami nívósabb tehetségkutató versenyen. Ott is látni hasonló alkotásokat.

Szegény ember kézzel nőz.

(#20) Pubszon válasza seniman (#17) üzenetére


Pubszon
veterán

Hát ja.
Ha lenne is paszív kártyám, nem kellene rá venti, mert nem terhelném. Ha terhelném, aktív hűtésűt vennék.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#21) jerry311


jerry311
nagyúr

Ráadásnak még ott a SATA tápcsatlakozó is, nehogy már esetleg 5 V-ra tegye az ember vagy valami szabályzó panelre dugja. :W

(#22) seniman válasza jerry311 (#21) üzenetére


seniman
addikt

Molex-sata átalakítóval esetleg?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#23) komi77 válasza jerry311 (#21) üzenetére


komi77
senior tag

Ez annyira hálytek cucc, hogy minimum a Sata csati. Nézd meg jobban, látszik rajta, hogy iprági szabványt teremt. :W

Szegény ember kézzel nőz.

(#24) energy4ever


energy4ever
addikt

Ennek az eszkoznek akkor latom ertelmet, mikor valakinek univerzalis gpu blokkja van, es nem fullcover.
Viszont az arazasara kivancsi lennek mennyi is lesz ennek.

(#25) jerry311 válasza seniman (#22) üzenetére


jerry311
nagyúr

Létezik, de nem lett volna egyszerűbb rögtön molexszel adni? :U
Vagy még inkább 3 vagy 4 pines venti csatlakozóval? Esetleg rögtön ventilátoronként eggyel?

[ Szerkesztve ]

(#26) Solten válasza Sanchez638 (#8) üzenetére


Solten
addikt

Ez jobbnak tunik.

Saor Alba

(#27) DonToni válasza Sanchez638 (#8) üzenetére


DonToni
aktív tag

Hátulra az a kis nonfig festés kellett... mert hát mindenki a gép hátulját nézi... pláne játék közben... :DDD

-Anti-

(#28) scope2007


scope2007
addikt

Ez valami elkepesztő
:)
Németh semmi miket gyártanak, de minek omg
Tuti pénzmosás ;]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#29) Bakus válasza energy4ever (#24) üzenetére


Bakus
tag

Erre én is gondoltam, de aztán jött a pofon. Fix 1500 rpm :W

"A víz örök, de a gép változik"

(#30) tailor74


tailor74
őstag

Hát ennek nem sok haszna van a gyakorlatban. :(

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#31) Achill3uS


Achill3uS
veterán

15 éve is használtunk ilyeneket házilag, 12-es ventik összefűzbe és bekötegelve a házba... nem tudom miért vagytok meglepődve, nincs új a nap alatt, mindent megpróbálnak eladni RGB-vel :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#32) #72042496 válasza Achill3uS (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

De 15 éve volt rajta fordulatszám-opció, ha máshogy nem, 12, 7, illetve 5 voltra kötve, nem? :)

Elfére ezen az RGB, ha amúgy egy értelmes termék lenne. (Számomra nem az.)

[ Szerkesztve ]

(#33) olle


olle
senior tag

Szerintem ha kombinálták volna valami kártya merevítővel akkor best buy lenne. :)

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#34) soulknight


soulknight
csendes tag

Szerintem több értelme lenne egy PCI sines keretlen ami vagy onnan vagy molexről kap áramot és variálható csavarhelyekkel variálható méretű tetszőleges saját ventikkel lehetne bővíteni, ez így nettó hülyeség van egy adott méret hozzá tartozó ventik gyenge minőség nem tetszetős szín és anyaghasználat. Pár ezer forintot adnék érte de ha 10$nál drágább lesz alin akkor a nyakukon marad a fél készlet xD

(#35) plömplöm válasza soulknight (#34) üzenetére


plömplöm
őstag

derjugó

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.