Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Még mindig bohóckodnak az ezeréves rádiófrekvenciás megoldással? Pff

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) lezso6 válasza schawo (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért milyennek kéne lennie 2020-ban? Infrásnak?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) schawo válasza lezso6 (#2) üzenetére


schawo
titán

Bluetooth valamelyik normális kodekkel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) Csandi válasza schawo (#3) üzenetére


Csandi
őstag

Jobban működnek a nem bluetoothos wirelessek, a logi lightspeedje meg főleg. Gamer fejesnél kell a minél kisebb válaszidő. Játszani volt 100ezres wireless steelseriesem, most van egy hasonló árú bluetoothos bose-om, ezt rá se lehet csatlakoztatni a gépre, de amúgyis 150-200ms válaszideje van. Célra gondolom egyértelmű, hogy melyik a jobb.

(#5) schawo válasza Csandi (#4) üzenetére


schawo
titán

Valami komoly gebasz van ott. Lányom olcsó bt sonyja nem produkál számottevő lagot, gond nélkül működik pcn, és azzal játszik inkább, mint a drótossal (cod, csgo, fortnite, valorant stb). Cserébe viszont nem egy tömött sávon küzd analóg rádiós átvitellel.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) lezso6 válasza schawo (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ööö, a bluetooth is rádiófrekvenciás. :D De akkor az a problémád, hogy nem BT, értem.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) schawo válasza lezso6 (#6) üzenetére


schawo
titán

A rádiófrekvenciásnak a 2,4GHz-en (nyílt rádióreferencia) történő analóg-analóg-analóg kapcsolatot hívjuk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) Yany


Yany
addikt

Nekem szimpi, de a mikrofonja sajnos ennek sem kivétel: https://www.youtube.com/watch?v=pjbxhuciLEc

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#9) Csandi válasza schawo (#5) üzenetére


Csandi
őstag

Nincs gebasz, csak ANC-s. Razer és Sony hasonló kaliberű és árú BT fejesei is 150-200ms laggosak.

(#10) lezso6 válasza schawo (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tisztelt Tanár úr!

Véleményem szerint a fejhallgató nem analóg, ugyanis az egerek és billentyűzetet vezetéknélküli technológiáját használja.

tisztelettel:

Zsebike,
2.a. osztály

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) L3zl13 válasza schawo (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Van normális BT codec/profil headset módban?
Szerintem olyan még a legújabb szabványban sincs.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Felesbandi válasza schawo (#5) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Mit jelent szamodra a szamottevo lag?
Ez egy felsokategorias gamer headset amit "e-sportólókkal együttműködve készítettek".

Nem szemelyeskedni akarok, ne ertsd felre, de szerintem azok a jatekosok, akik komolyabban uzik a kompetitiv jatekokat (fullos PC-vel, 144hz-es monitorral, meg hasonlo high end gamer cuccokkal) gyanithatoan szamottevonek ereznek a lanyod olcso bt fulesenek a laggjat.

En pl. a bluetooth fulesemmel es headsetemmel is erzem minimalisan a laggot annak ellenere, hogy sok mindennek vagyok elmondhato, de a kompetitiv gamer biztos nincs koztuk.

[ Szerkesztve ]

(#13) schawo válasza lezso6 (#10) üzenetére


schawo
titán

Akkor eggyel rosszabb, hiszen akkor ADA mód miatt két átalakításra van szükség.

Szerk: megnéztem, tényleg digitális az átvitel, valamivel kevertem, sry. De ettől minden csak rosszabb lett.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) #16820480 válasza schawo (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Már ha létezne ilyen. Mert ugye BT2.0 óta változatlanul az van, hogy vagy használod sztereóban A2DP protokollon a fülest, amikor is kaphatsz normális hangot a megfelelő kodekkel (bár a low-latency kodekeknél ez a hangminőség rovására megy valamennyire), vagy ha olyan játékot tolsz, amiknél kell a mikrofon is, akkor marad a HSP, ami 64kbps sebességet képes produkálni, beszédhangra optimalizált kodekkel.

Azért használ mindenki ebben a szegmensben saját megoldást, mert ott egyrészt nem feltétlen kell fizetni a jogdíjakat az implementációért, másrészt meg így jobb minőséget tudnak elérni, ha már a tisztelt Bluetooth SIG úgy 15 éve csücsül a seggén és képtelen ezt megoldani.

(#15) Mr Cube válasza Yany (#8) üzenetére


Mr Cube
tag

Nem vágom mi történhetett, gondolom a vezetéknélkülisége ront ennyit rajta, ugyanis a vezetékesnek ha nem is kiemelkedő, de teljesen normális minősége van és ugyanúgy Dmitry tesztelte. Még youtube-on is tisztán hallatszik, hogy óriási a különbség minőségben, pedig elvileg ugyanaz a kettő.
[link]

Próbáltad már kikapcsolni, bekapcsolni?

(#16) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Szuper, hogy ehhez is csináltak vezeték nélküli verziót, nekem a vezetékes van és nagyon kényelmes cucc és a hangzása is szuper!

Megyen!

(#17) Yany válasza Mr Cube (#15) üzenetére


Yany
addikt

Gyakorlatilag minden(!) wireless füles ilyen fos. Ez van, valamiért a visszafele irányt nem dolgozzák ki minőségre. Én még a vezetékest is gyengének tartottam, amikor a youtube videókat csináltam, játékhoz persze már elég jókat is találni a vezetékesek között.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#18) Tetsuo válasza schawo (#3) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A BT-nél rosszabb hangközvetítést nehezen tudok elképzelni a XXI. században.

(#19) borbastomi válasza schawo (#1) üzenetére


borbastomi
csendes tag

Nekem van két Sennheiser fejhallgatóm, amik közül a bluetooth-os kb 2* annyiba került, mint a 2.4GHz-en működő (ami ráadásul vagy 3 évvel idősebb is), mégis a Bluetooth-osnak van rosszabb hangminősége, ugyanis egyszerűen a Bluetooth codec-ek annyival kisebb bitrátával tudnak csak dolgozni, hogy fizikai képtelenség elérni velük ugyanazt a minőséget.

Némi részlet:
- RS 160-ban lévő 2.4GHz-es rádiós Kleer technológia: 2.37 mbps
- LDAC (viszonylag ritka Bluetooth codec): 990 kbps
- aptX HD (elterjedőben lévő Bluetooth codec): 576 kbps
- PXC 550 által támogatott aptX (már elterjedtebb Bluetooth codec): 384 kbps

Persze sok ember nem veszi észre a különbséget, illetve minden fejhallgatónak megvan a maga karakterisztikája, amitől valakinek tetszik/nem tetszik a "hangja", de elméletben nem sok esélye van hangminőség terén egy Bluetoothos eszköznek egy megfelelő/hasonló árú rádióssal szemben.

(#20) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Szuper, hogy jár hozzá velúr párna is, én csak azt nem értem, hogy miért használna helyette bárki is műbőrt. Gyakorlatilag nulla szellőzés és pár év után garantáltan lepereg.

(#21) #16820480 válasza MeszesKPT (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

Más a szigetelése, más a hangja.

(#22) metaa válasza schawo (#1) üzenetére


metaa
tag

nekem egy G533-as fülesem van, ami szintén ezt a 2.4 GHz-es megoldást használja, szerintem a bohóckodástól ez igencsak messze van, baromi kényelmes, hogy nincs semmi lag és akár 2 szobával arrébb is használhatom ha úgy tartja kedvem

(#23) Tetsuo válasza metaa (#22) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hangminőség?

(#24) metaa válasza Tetsuo (#23) üzenetére


metaa
tag

nem fogom az egekbe magasztalni, ugyanis biztos vannak nála sokkal szebb hangzással rendelkező fülesek ennyi pénzért, de online versenyszintű játékra nekem tökéletesen elég a hangzás amit nyújt... a cikkben szereplő Pro X-től viszont ennyi pénzért már elvárható a jó hangzás, még nem volt szerencsém meghallgatni a vezetékes verziót sehol :)

a 7.1-et viszont el kell felejteni, abszolút parasztvakítás, sose használtam mert borzasztó amit kínál

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.