Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) koxx válasza pjen (#50) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Reszletkerdes

(#52) pjen válasza koxx (#51) üzenetére


pjen
félisten

Pedig főleg egy panelben fontos lehet. Én kiviszem a Dysont az udvarra és a kuka fölótt kiűrítem, száll a por. Egy panelben ez nem túl előnyös. :)

(#53) Energie X válasza koxx (#49) üzenetére


Energie X
őstag

Már csak az a kérdés, hogy melyik? Honnan van az az ár ahonnan érdemes nézelődni mert jó is?

#52 pjen : Erre látod nem is gondoltam!

Tényleg jó lenne egy Real World teszt különböző márkák/gépek, helyszínek, karbantartás és olyan szempontok figyelembe vételével ami nekem nem jut eszembe :)
Szerintem nagyon sok embert érdekelne :) Akár egyébként a PH! csapatával is lehetne egy ilyet összehozni, hátha valaki ismeri őket és tetszene nekik az ötlet :)

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#54) pjen válasza Energie X (#53) üzenetére


pjen
félisten

Minden esetre az utómunkálatokon kívül praktikus és kényelmes.

(#55) Nagya21 válasza pjen (#52) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Mivel a port a tartályban a szöszök úgymond megkötik, nálam minimális a por szálldosás, máskérdés mikor karbantartom, kompresszorral kifujatom. Panel padlószőnyeg, folyosó konyha a laminált.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#56) pjen válasza Nagya21 (#55) üzenetére


pjen
félisten

Érdekes, hogy a port ugymond a szösz megköti opció sose jött elő a zsák nélküli gépeknél. Ráadásul ha végig takarítom a lakást, nem is csak egyszer kell űríteni a tartájt. Nem mondom, hogy sok szempontból nem praktikus főleg egy kertes házban. Űrítésnél a por arra megy amerre akar. De szivacsot mosogatni, turbó fejet fodrászolni, tartályt mosogatni ott se öröml

(#57) H1N1


H1N1
aktív tag

Miele.

(#58) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Nekem egy aldi-féle vezeték nélküli porszívóm van kb 1 éves. Épp most szedtem szét a fejét, mert az összeszedett hajszálak miatt (3 hosszú hajú is van a családban) teljesen megszorult a seprűt meghajtó tengely. Egy maroknyi hajszálat szedtem ki és a megfeszülés miatt a rögzített tengelyek kilazultak és így már nem működik a seprés. A másik oldalát már javítanom (fejlesztenem) kellett, fémipari dolgozó vagyok, nem probléma, de már tele a tököm az egésszel és tervezem, hogy visszaviszem.
Ugyanakkor nagyon hasznos és szeretjük és mindenképp pótolnám, de nem tudom, hogy az akkus porszívás mennyire valósítható meg hatékonyan seprű nélkül, illetve lehet egy egyáltalán ilyen modellt kapni...? :F

(#59) pjen válasza _stick_ (#58) üzenetére


pjen
félisten

Ez ilyen, én átlag kéthetente darabokra szedem a Philipset és a Dysont is.

(#60) ribarszki válasza _stick_ (#58) üzenetére


ribarszki
őstag

A használatiba mindenképpen illene beleírni, hogy a kefehengert havonta takarítani kell. Pont a hajszálak/megszorulás miatt.
Nincs amúgy semmi baj a kefehengerrel, csak igényel némi karbantartást. Vagy ott a plüss henger, ami nem tekeri fel a hajszálakat, sokkal ritkábban kell hozzányúlni. Ha nincs szőnyeg, az jobb választás.
Az Alid/Lidl gépek azért sem ajánlottak, mert valamiv többért sokkal jobban használható, alaposabb, erősebb Xiaomi gépek vannak.

(#61) Squirrel


Squirrel
őstag

A dreame t30-as az milyen viszonyban van a magasabb kategóriájú dysonokhoz képest? Youtube tesztvideók alapján kb egál, árban viszont nagyon nem az.

(#62) ribarszki válasza Squirrel (#61) üzenetére


ribarszki
őstag

A youtube és a valóság nem mindig metszi egymást. Jók a Dreame gépek, de a Dyson más liga..

(#63) Squirrel válasza ribarszki (#62) üzenetére


Squirrel
őstag

Csak azért kérdezem, mert van Dyson gépünk, igaz nem a v15-ös, de attól nem vagyok elájulva. A madzagosunk is dyson, annak ereje azért megkérdőjelezhetetlen, de az akkus az annyira nem meggyőző.

(#64) koxx válasza Squirrel (#63) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem mindegy melyik van azért mondjuk egy V8-V15 között elég jelentős difik vannak már.

(#65) ribarszki válasza Squirrel (#63) üzenetére


ribarszki
őstag

Milyen Dysonod van, milyen fejjel? :) Egy V6, V7 sima motoros sörtés szőnyeg fejjel tényleg nem nagy eresztés. De egy V8, V10 szőnyes és fluffy fejjel már nagyon korrekt. A szívóerőt nem látom lényegesnek, maximum szőnyegen.
A v15öm soha nem volt boost(maximum) módba kapcsolva. Kemény padlón eco, szőnyegen auto mód. Ezzel teljesen elégedett vagyok. Kicsit sem hiányzik több szívóerő (pedig lennr még tartalékban) annyira jók a fejek.

[ Szerkesztve ]

(#66) Nagya21 válasza Squirrel (#63) üzenetére


Nagya21
addikt


Itt vannak a teljesítményszintek!!
Azért egy V7-V11 között jelentős eltérés van.
Tapasztalat is az, v7-tel kezdtem, most V11 van.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#67) Squirrel válasza Nagya21 (#66) üzenetére


Squirrel
őstag

V7-es. De most épp Dreame t30-at készülök rendelni, ezért nézegetem a kapcsolódó összehasonlító videókat. Lement az ára 294 CHF-ra, az szerintem nem rossz ár érte.

(#68) Squirrel


Squirrel
őstag

Na, megjött a t30-as. A vezetékes dc37-es dyson utàn is kiszívott annyi ganét a szőnyegből, hogy csak néztünk. Elektromos fejű porszívónk még nem volt. Ezzel is ugyanúgy lehet porszívózni, mint egy hagyományos fejjel - gondolok arra, hogy tolod előre aztán húzod vissza, így oda-vissza átporszívózva az adott felületet - vagy csak tolni lehet? A motoros fejnek mindegy ez az oda-vissza tologatás/húzás?

(#69) pjen válasza Squirrel (#68) üzenetére


pjen
félisten

Én oda vissza húzom a motoros fejet, eddig bírja.

(#70) Squirrel válasza pjen (#69) üzenetére


Squirrel
őstag

Ok, köszönöm!

(#71) Snoop27 válasza Squirrel (#70) üzenetére


Snoop27
őstag

Hogy látod, rendben van? Nekem új még ez a terület, jelenleg egy egyszerű kábeles porszivónk van de már tele a hócipőm a sok kábel huzogatástól s aljzat kereséstől, jó lenne beruházni egy ilyen tipusra.
A kábelesnél sokkal gyengébb? Bár az sem lenne gond, mivel nagy koszt nem kell felszedjen, esetleg a porcicákat amik a bútorok mögött összegyűlnek.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#72) Squirrel válasza Snoop27 (#71) üzenetére


Squirrel
őstag

Nekem nagyon tetszik. Heti 2x takeszkodik Izaura, a robotporszívó. Ahova nem fér be vagy lépcsőre nem jut el, oda kerestünk alternatívát, illetve a szőnyegekre (parketta van egyébként). Volt akkus (max 8-10 percet bírt) és vezetékes dyson (bitang erős, de hurcibálni már macera volt). Ez T30-as teljesen jó! Könnyű, van hozzá 5-6 fej, egész sokat lehet vele porszívózni (auto módban vegyes felületen használva 30-40 perc), szívóereje szőnyegen a motoros fejjel szerintem teljesen rendben van. Ajánlani tudom. Anyukámnak T20-ast vettünk (szintén robot mellé) 4 macska szőrözi össze a szőnyegeket, ő is meg van elégedve vele. Lehet, hogy a csúcs dyson még erősebb, de az sokkal drágább, pedig ezek se olcsók (persze minden relatív).

(#73) Snoop27 válasza Squirrel (#72) üzenetére


Snoop27
őstag

Milyen robotod van? Gondolkodom egy olyanon is de nem vagyok képben, ami gondot okozhat neki az a hosszú szálú szőnyeg s az ágyak, asztalok lábai, nem tudom ezek kizáró okok lehetnek-e robot vásárlásakor vagy csak elkerüli őket.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#74) BudaH


BudaH
csendes tag

Sziasztok, 100 ezer ft. körül melyik most a legjobb vezeték nélküli porszívó?

(#75) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

T30-asban ami van a tetejébe az szivacsos filter (lehet nem az a neve), hogy kell tisztítani? Gondolom vizet nem érhet mint a többi takarítandó rész. De a por nem jön kibelőle sehogy.

(#76) yerico


yerico
senior tag

Nos, egy jópár éve 350+ E HUF-ba kerülő vezetékes porzsákos porszívó után egy 150 eurós vezetéknélküli Jimmy porszívó maga a megváltás, egy 40-50nm-es területet simán 2-3x körbe lehet porszívózni egy töltéssel (szumma kb. 50 perc), ha végig maxon megy, akkor úgy 10 percig bírja, ez kb. egy kocsiporszívózást jelent. Ugye nem kell mondanom, hogy mennyivel könnyebb vezetékmentesen kocsit takarítani, és nem összehasonlítható morzsaporszívós valamivel. Tartalék akkumulátor 70 euró, úgy van kb. 100 percnyi működési idő. Persze van mellette egy robotporszívó, az napi szinten körbejár, így max heti egyszer kell a sima porszívó.
Ami megdöbbentő ezeknél egy sima 30E forintos vezetéskes porszívókhoz képest, hogy a HEPA filtere mennyivel több port szed össze. Az évente sem kellett takarítani, ezeknél 2-3 porszívózás után kiverem a port a szűrőből. Megéri. Nem mellékesen adtak a Jimmy mellé egy ágyatka elleni fejet, az is jól tud jönni.

[ Szerkesztve ]

(#77) koxx válasza yerico (#76) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mi kerult 350k-ba, talan Lux?

(#78) retesz147 válasza koxx (#77) üzenetére


retesz147
addikt

Az jelenleg 800+k. Akciósan, csak most csak önöknek 550k körül hozható.
3 napja volt itt a Lux.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#79) koxx válasza retesz147 (#78) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

az úgy vicces :))

(#80) retesz147 válasza koxx (#79) üzenetére


retesz147
addikt

+ poén....Lux víztisztító 900+k, 620-ért hozható....alkudtunk, alkudtunk, de tovább nem ment le...az is pont 2-3x annyi, mint amennyit ér...szerintem..

Xiaomi 13 eu dev...

(#81) Phülöp válasza Zirowe (#8) üzenetére


Phülöp
addikt

Xiaomi roborock 6H: szőnyeg nincs, ~100nm alapos porszívózással még nem ment le 35% alá soha

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#82) HKorn


HKorn
addikt

Melyiket vennétek a 2 közül, Xiaomi Vacuum Cleaner G10, vagy Roidmi X20? Esetleg más bestbuy 80-90k környékén?

Run&Ride

(#83) Snoop27 válasza Snoop27 (#73) üzenetére


Snoop27
őstag

Sziasztok. Végűl berendeltem egy Dyson V10 absolute-ot, holnap ér ide, remélem minden ok lesz vele, csak az zavar, hogy nem jár hozzá fluffy fej, de majd kiderűl mennyire negativum.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#84) ribarszki válasza Snoop27 (#83) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha Absolute, ahhoz kell járjon! Anélkül félkarú óriás... kefés fejjel nagyon béna kemény padlón. Nézz unboxing videot absolute modellről.
Az Animal.modellhez nem jár.
Mennyi a V10 most?

(#85) Snoop27 válasza ribarszki (#84) üzenetére


Snoop27
őstag

Néztem, egy Direct drive és egy Soft fejet adnak hozzá, bár lehet a Soft lenne a Fluffy :F
170,000 volt kedvezménnyel.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#86) ribarszki válasza Snoop27 (#85) üzenetére


ribarszki
őstag

A soft a fluffy :K

(#87) Snoop27 válasza ribarszki (#86) üzenetére


Snoop27
őstag

Köszi, remélem be fog válni a kicsike.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#88) Nagya21 válasza Snoop27 (#87) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Biztos tetszeni fog, nővéremnek, meg a fiának is nagyon tetszik(1 hónapja vették) és teljesen odáig vannak.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#89) Snoop27 válasza Nagya21 (#88) üzenetére


Snoop27
őstag

Köszönöm. Néztem más tipusokat is, olyat is ami fel is mos (ha lehet annak nevezni), de nem igazán bizom az ilyen 2 in 1, 3 in 1 gépekben.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#90) ribarszki válasza Snoop27 (#89) üzenetére


ribarszki
őstag

Jól teszed. Inkább csak felmaszatolnak. A felmosáshoz kell 5liter meleg víz, tisztítószer, és felmosó :K

[ Szerkesztve ]

(#91) Nestra


Nestra
csendes tag

Sziasztok. Kellene egy akkus porszívó, egyenlőre egy Philips-szel szemezek (Philips SpeedPro Max XC7042/01) remélem le lesz árazva az Amazon Prime day-en. Addig is szeretném tudni, mire kell figyelni, milyen legyen egy jó akkus porszívó a középmezőnyből. Hol találom azt a cikket, amelyre a topik elején többen írtátok, hogy egy jól összeszedett, átfogó írás?

(#92) Nestra


Nestra
csendes tag

A cikket megtaláltam, köszi, viszont az a kérdés merült fel bennem, mi történik a kefehengerrel (kemémnypadló van) ha sok a hosszú haj a lakásban. Macerás tisztítani?

[ Szerkesztve ]

(#93) Thor_the_god


Thor_the_god
újonc

Tetszik a cikk. Én mondjuk beleírtam volna hátrányként azt is az alsó elrendezésű gépek esetében, hogy a nagy test miatt nem tud egy lábon álló kanapé alatt kitakarítani. Sőt igazából a felső elrendezésű sem túlzottan praktikus ebből a szempontból. Elég sokat próbálgattunk, de mivel sokat kell igazából hajolgatni, asztal, és ágy alá, a tévé előtti szekrény alá, igazából egyik sem túl praktikus szerintem. Éppen ezért gondolkozunk, hogy robotporszívót veszünk a normál mellé...

(#94) Snoop27


Snoop27
őstag

Megvettem a Dyson V10 Absolute-ot, hát finoman szólva leesett az állam tőle, nem értem honnan szed ki annyi port és szöszt ez a gép. Hetente töbszőr használjuk, de a tisztának gondolt szőnyegből minden alkalommal sok port és pöszt sziv ki, szóval nekünk nagyon bejött.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#95) Nagya21 válasza Snoop27 (#94) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Naugyehogyugye........ :DD :DD :DD :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#96) Snoop27 válasza Nagya21 (#95) üzenetére


Snoop27
őstag

Őszintén azt hittem eddig, hogy ez csak egy marketinges duma, de szemmel látható mennyi port kiszed, csak tudnám hogy tud ennyi lerakódni pár nap alatt :F

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#97) kokopo


kokopo
aktív tag

Sziasztok
Annyira uj vagyok ebben a temaban...
Sokat nem szeretnek/tudok kolteni egy porszivora, de szeretnek valami normalisat venni
70m2 lakas, keves szonyeg
Errol vagy errol mondanatok valamit? (esetleg mit lenne erdemes helyette)
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#98) atirag


atirag
őstag

Üdv. A Bissell Icon Advanced akku porszívóról van valami tapasztalat. Érdemes lehet venni ilyet?

(#99) justmemory


justmemory
senior tag

Sziasztok!

Olvastam sok mindent, de egy utolsó lökésre lenne szükségem a témában olyantól, akinek van tapasztalata. A Xiaomi/Shunzao ebben a szegmensben mennyire megbízható, mennyire éri meg beleinvesztálni?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#100) Zsu91


Zsu91
csendes tag

Jó cikk lett,gratula :)

Én a férjemtől egy Rowenta RH6837WO kaptam, teljesen megvagyok elégedve vele. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.