Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"az eszközök hátralévő üzemidejét, mellyel kapcsolatban a gyártó 36 órás maximumot ígér"

Nem sok.

(#2) SidCorky válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


SidCorky
senior tag

Hónap lesz az. :W Javítva. :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#3) MrB85 válasza SidCorky (#2) üzenetére


MrB85
csendes tag

3 évig nem kell tölteni??? WTF??? Ennyire le vagyok maradva wireless technológiában? Azonnal veszek egyet!!!!

(#4) mad823


mad823
őstag

Említsük még meg, hogy magyarul beszélő nincs belőle. :(

(#5) Timer válasza mad823 (#4) üzenetére


Timer
veterán

Kár, mert a DW3000-es szettjük kábé besztbáj annyiért, amennyit kérnek érte. Korrekt árazással ez is ütne.

(#6) Duree


Duree
veterán

Az ára az rendben van,a minőségével em lehet probléma, egy dolog nem világos, hohy magyar kiosztás miért nincs belöle.

duree54

(#7) nyunyu


nyunyu
félisten

Mindjárt jönnek az ügyeletes trollok, és jól szétoltják a pár hónap után olvashatatlanra mattuló lézerrel vésett+fehér festékkel töltött kupakjait, meg az MXB2/3-at is alulmúló ikonkészletét+össze-vissza elrendezését.
(Stream 3.0 sem a szívem csücske, de azon eggyel értelmesebb ikonszett van, meg nem volt beragadva a CapsLock a mod gombok feliratozásnál, plusz nem fakul a feliratozása!)

Ja, amúgy kazuár gémingre is felejtsd el, WASD környéke szigorúan max 2 gombot kezel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8) jeges


jeges
senior tag

ez is elemes. :(
nem értem, 2021-ben miért nem lehet normális akkus billentyűzet et kapni normális áron. ezeket az elemes izéket tolja mindenki.

(#9) twollah1976 válasza jeges (#8) üzenetére


twollah1976
őstag

Inkabb elemes legyen, mint aksis amiben ha megpusztul az aksi vakarhatod a fejed, hogy hogyan fogod kicserelni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) proof88 válasza jeges (#8) üzenetére


proof88
addikt

Tölthető AA vagy AAA méretű aksikat használok, szerintem ők is úgy vannak vele hogy a user majd ilyet vesz bele.

(#11) jeges válasza twollah1976 (#9) üzenetére


jeges
senior tag

nekem eddig bármi elemes csak szívás volt.
az nem lehet véletlen, hogy a mobiltelefonokban is akku van, nem elemekkel kell bénázni. a telefont napi szinten töltöm, így is elvan 3 évig. billt mondjuk 2-hetente. az azér' kibír pár évet.
mindenesetre kiderült, hogy mindkettőre van kereslet :D

(#12) mad823 válasza jeges (#11) üzenetére


mad823
őstag

De ha három - oké, a gyakorlatban egy-másfél - évet kibír egy szett elemmel, akkor mi a túrónak kéne bele akksi?

(#13) Dr. Akula válasza SidCorky (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azt hittem tényleg ennyi, mert wireless mecháknál ez sajnos teljesen valóságos adat. Sőt, van amire ráírják, aztán egy éjszakát nem bír ki üresjáratban.

(#14) nyunyu válasza jeges (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

nem értem, 2021-ben miért nem lehet normális akkus billentyűzet et kapni normális áron. ezeket az elemes izéket tolja mindenki.

Mert egy LiIon akku+hozzá töltőelektronika párezerrel növelné a nyersanyagárat, míg egy ceruzaakku tartóhoz csak a billzet aljának az öntőformáját kell kialakítani, plusz pár drót?

Egyébként meg csak a billzetvezérlő mikrokontrollernek, meg a rádiós ICnek van valami minimális fogyasztása, gomboknak nincs.
Annál még az akkuk önkisülése is több szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) nyunyu válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

Karácsonyfákat ne keverjük ide, világítás sokkal többet fogyaszt, mint a billzet alapfunkciói.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) BatchMan válasza proof88 (#10) üzenetére


BatchMan
senior tag

Leálltam ezzel a gyakorlattal. Felesleges egy 800x tölthető drága akksit évekre bezárni egy billencsbe. Egy Conrad tucatelem kíválóan megfelel erre a célra, és kapocsfeszültsége kifogyva annyi mint a feltöltött akksinak.

(#17) #72688384


#72688384
törölt tag

ebben beépitett aksi van vagy elemet lehet bele tenni?

(#18) wolfman


wolfman
veterán

Úgy örülnék egyszer megjelenne egy vezetékmentes, magyar kiosztású, LED-es klaviatúra. De nincs. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#19) mad823 válasza wolfman (#18) üzenetére


mad823
őstag

A vezetékmentesség és a világítás annyira nem barátok. Persze van rá példa, de tényleg nem sok.

(#20) erer1000 válasza nyunyu (#14) üzenetére


erer1000
őstag

5k-ba vettem 3 éve egy Modecom MC-SK1 billentyűzetet.
Membrános, de nem igényem a mechanikai Bill.
Lényeg hogy 5k, és ebbe belefért egy Li-ion beépített akku, illetve napelem sáv a funkció gombok fölé. Konkrétan amennyi fény bejut az északi fekvésű szobámba + a lámpa fénye, együtt azt eredményezte hogy a megvásárlásakor feltöltöttem kábellel, azóta viszont napelemmel töltögeti magát és le se merült. 3 év.
És ezekszerint van töltő elektronika benne, + a napelem is, mégis mindenestül 5k-ba megállt.
Tehát ha egy nagyobb , neves gyártó akarna egy napelemes , liion-os billentyűzetet, +2k max..

És hogy most 15 vagy 17k, azt gyakorlatilag meg se érzi aki venni akarja, de mennyivel csalogatóbb már hogy literálisan még elemet SE kell cserélned, mert feltölti magát a szobád fényéből is

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#21) nyunyu válasza erer1000 (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Tehát ha egy nagyobb , neves gyártó akarna egy napelemes , liion-os billentyűzetet, +2k max..

De nem akarnak!

Én a még plusztech logós K750-nel kínlódtam pár hónapig, amit újonnan 20-25k-ért osztogattak 6-8 éve
(Én a végkiárusításkor vettem, amikor már vasvillával szórták ki a madarasteszkóban 7 ezerért.)

Na, mínusztechéknek nem sikerült épkézláb akkut tennie a vékony billzetbe: egy darab 65mAh-s ML2032 lítium gombakku van benne, ami kezdeti töltéssel élt 2 hónapot, és a nyugati fekvésű szobámban nem tudta nap közben utántölteni a napelemmel. :(
Vége felé már csak úgy tudtam használni, hogy kint napozott az erkélyemen egész nap, akkor talán nem merült le 4-5 óra virtuális hadszíntéren tanktologatás után másnap reggelre :W
Így napelemes ajtótámaszt játszott évekig.

Nemrég úgy tudtam csak feléleszteni, hogy vettem Aliról egy gombelem töltőt, plusz két gombelemet 10$-ért, aztán azokat cserélgetve tudnám használni a billzetet, ha akarnám.

Azóta gondolkoztam azon, hogy valamelyik drótnélküli mínusztech vezérlőelektronikát (K270, K375, K750 van kéznél) használva építsek egy mechát.
Még régebben vettem 2-3 dollárért valami USBs LiIon töltő elektronikát, meg akad pár régi MX1000 (1200mAh?) meg MX Revo (800mAh?) egér akku, csak meg kéne találnom őket, de ahogy néztem egy 4000mAh akku újonnan is 10$ körül mozog.
De sajnálom rá azt az 50-100 órát, amibe a megtervezése, gyártásnak utánajárás, stb. kerülne, és akkor még a kapcsolók, kupakok, plate, PCB, ház áráról nem is beszéltünk...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) nyunyu válasza wolfman (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Úgy örülnék egyszer megjelenne egy vezetékmentes, magyar kiosztású, LED-es klaviatúra. De nincs. :(

K800-ról csak 4 évvel maradtál le.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) erer1000 válasza nyunyu (#21) üzenetére


erer1000
őstag

most csak szivatsz? 65mAh? xdd

az 5ezresbe is konkrétan 480mAh-t raktak

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#24) nyunyu válasza erer1000 (#23) üzenetére


nyunyu
félisten

K750 "akku"
ML2032 adatlap

Hmm, most nézem csak, ezen még a 2012 előtti Logitech logó van, nem a 2015-ben bevezetett plusztech, amiről egyre gyakrabban hagyják le a techet, már a "prémium" termékeiknél is. (Lásd mekkmester 3)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) erer1000 válasza nyunyu (#24) üzenetére


erer1000
őstag

ez amúgy nagyon gáz a termékre nézve. mert alapból meg rohadt drága csak azért mert aksi+napelemes.
túlárazott és életképtelen

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#26) waverider válasza nyunyu (#7) üzenetére


waverider
senior tag

akkor trolkodnék is csöppet... :R
ha se háttérvilágítás, se akksi, akkor mi a szöszért van mégis ekkora dupla tepsi alja?
a mikrofost htpc billentyűzetem biztos fele ilyen vékony is tutti ugyanilyen csendes.
viszont nagyon tetszik ez a Stream Combo fehér-szürkében a weboldali marketing képek alapján... na majd ha lesz magyar... :D

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#27) nyunyu válasza waverider (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

Kellett a hely a ceruzaelemnek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) bakagaijin


bakagaijin
tag

Én vettem egy ilyet, szerintem baromi kényelmes.

Pár zavaró dolgot találtam:
* egér nélkül nem lehet kapni wireless-ben, muszály kicsengetni az extra zsét az egérért... ami annyira azért nem jó. (Legalábbis egy Logitech MX Master akárhányhoz képest kényelmetlen. Igaz egy olyan egér drágább mint ez a szett együtt)
* A média gombok visszafejlődtek régebbi Stream verziókhoz képest. Kisebbek is... és attól félek kevesebb ideig is bírják (Pause gombot baromi gyakran használom meló közben)
* A cherry keys telepítő 60+MB... WTF? Azért hogy valamit betársítsak a böngésző gombhoz? Mondjuk anélkül is megy, szóval a cherry keys felejtős.
* Nincs semmi visszajelzés a töltöttségről. Szerintem terveztek... de aztán budget cut áldozata lett. Legalábbis a billentyűzet házán a bekapcsoló gomb mellett van egy jelölés ami arra utal hogy oda valamit akartak tenni, de végül mégsem.

Maga a billentyűzet viszont baromi kényelmes, két ceruzaelemmel megy, stabilan áll az asztalon, nem csúszkál, egyből kib. gyorsan lehet rajta gépelni - nagyon gyorsan rá lehet kattani :) és ez el is feledtet azonnal minden fent említett problémát.

Ha valaki hordozni akarja akkor jó hír, hogy az usb-s vevő mágnesesen bepattan az egér aljába és nem veszik el. Amúgy meg élénkpiros színű, hogy feltűnjön és ne felejtődjön bent valakinél vendégségben.

Megj: en US international leosztást vettem (nem L-alakú enteres és teljes széles shift gombokkal). Az meg hogy mit gravíroznak rá az nem érdekel... de most hogy ránéztem, feltűnt hogy ezt matricázták... a stream xt még gravírozott volt. Mondjuk ez legyen a legkisebb, a gombok maguk baromi jók :).

[ Szerkesztve ]

(#29) bakagaijin


bakagaijin
tag

Ezen a képen látszik is hogy akartak oda valamit csinálni a bekapcsoló gomb mellé:

Ez a kép biztos fotosoppolt, de még ezen is látszik.

(#30) bakagaijin


bakagaijin
tag

Frissítés: az egér semmiféle jelzést nem ad mielőtt le akar merülni. Pedig az egéren még LED is lenne erre a célra (azt villogtatja, amikor DPI-t vált valaki)

(#31) bakagaijin


bakagaijin
tag

Újabb frissítés: a PH nem hozta le, de ugyanennek a kombónak kijött egy akkumulatoros változata. A fenti hely az ahol a beépített akksit lehet usb3-n tölteni.

Amire amúgy semmi szükség nem lenne, mert két ceruzaelemmel több hónapig elmegy a klavi, még full használat mellett is. Ez a cikk kijött februárban, talán március-áprilisban vettem egy ilyet és most, novemberben cseréltem benne először elemet. Napi 8 óra használat mellett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.