Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) darkarthur


darkarthur
senior tag

Szép dolog, hogy próbálkoznak. Itt is csak az a kérdés, mint eddig, hogy lesz e elég power a cpu magokban.

Samsung S23 Ultra 5G

(#2) zzola válasza darkarthur (#1) üzenetére


zzola
félisten

+ a fogyasztást sem felejtsük el...

(#3) djculture válasza darkarthur (#1) üzenetére


djculture
félisten

Elvileg lesz ahogy olvastam végre kukázták ezt a két mag közösitésses marhaságot és az am1-nél bejött magfelépitést alkalmazzák plusz ht-vel.

(#4) Penguin95


Penguin95
senior tag

Remélem nem szúrják el. Pont jövőre tervezek váltani, de nagyon nem szeretnék Intelre.

(#5) epityesz


epityesz
aktív tag

Nagyon beindult a Zen téma az Amd-nél..........
Remélem nem csak híreket,meg mendemondákat kapunk hanem hardvereket is végre és talán időben is :))

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#6) djculture válasza Penguin95 (#4) üzenetére


djculture
félisten

Ja én is így vagyok, ddr4 is fejlődik remélem addig mert még elég kezdetlegesek a mostani modulok..

(#7) zzola válasza epityesz (#5) üzenetére


zzola
félisten

Itt is írnak róla, nekem nem tűnik hambuknak! Valamit lépniük kell, mert az Intel nagyon messze fog kerülni így...

(#8) Jack@l válasza epityesz (#5) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha az idő az egy év, akkor igen, valóban beindulnak.
Örömmel látom hogy kapott ez is jól csengő FX nevet, vajon ez enyhe célzás akar lenni amdéktől? :)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9) zzola válasza Jack@l (#8) üzenetére


zzola
félisten

Érdekesség, hogy az új A szériás APU-k ugyan abban a foglalatban jók lesznek, mint az új FX-ek, AM4-es...

(#10) epityesz válasza zzola (#7) üzenetére


epityesz
aktív tag

már most is nagyon le van szakadva az Inteltől:(pedig 486-os kor óta Amd Fun vagyok:)

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#11) zzola válasza epityesz (#10) üzenetére


zzola
félisten

Le van, de ha ez nem jön be, akkor komoly problémák lesznek...és közben az Intel is fejleszt, lásd 18 magos Xenon. Nyilván nem egy kategória ezzel, de ha szerver piacra ezt adják, az asztali következő generáció sem lesz gyenge...

(#12) epityesz válasza Jack@l (#8) üzenetére


epityesz
aktív tag

de az idő nagy ellensége az Amd-nek már vagy 10 éve:(
Fx........egykor ez a 2betű Istenkirály jelentéssel bírt :K

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#13) epityesz válasza zzola (#11) üzenetére


epityesz
aktív tag

ebben maximálisan egyetértek veled!
Sajnos az idő az Amd ellen van:(pedig már úgy szeretném ha újra méltó ellenfele lenne az Intel-nek

[ Szerkesztve ]

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#14) #65675776 válasza zzola (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Xeon az. De igazából nem túl extra teljesítmény az, hogy beszúfolnak 663 mm²-ra 18 magot 22nm-en. Ha két Vishera-t egymás mellé raksz, az is úgymond 16 mag, de csak 640 mm². Mindezt őgy, hogy az még 32 nm-en készül.

[ Szerkesztve ]

(#15) XtremLor válasza epityesz (#13) üzenetére


XtremLor
őstag

A monopolhelyzet nekunk sajnos nem kedvez, igy csak szurkolni tudunk az amd-nek, hogy a zen mar azt fogja nyujtani mint amit elvarnank 2016-ban egy jo cpu-tol!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#16) zzola válasza #65675776 (#14) üzenetére


zzola
félisten

Xeon, igen :DDD . 18 mag 140-os TDP-vel, tényleg nem lenne nagy dolog?

(#17) #65675776 válasza zzola (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

2,1 GHz-en? Szerintem nem nagy dolog. 2 GHz-es 4C/8T Haswell 35W-os TDP-jű. Ennek kicsivel több, mint négyszerese a magok száma, viszont nem lesz 4x annyi IMC, NB és egyéb sallang a lapkán. Szóval semmi extra nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#18) Robert07


Robert07
aktív tag

+1, és azok a xeonok egyáltalán nem itt versenyeznek.
Viszont 8 mag HT-vel, 3.5-4ghz-en elég jó lenne egy asztali cpu-nak.

Az integrált "PCH", pedig elég jó ötlet, még ha csak 2 sata portot támogat akkor is.
Nagyban megkönnyítené az mitx lapok tervezését. Elvégre ott általában felesleges a sok sata port.

(#19) Jack@l válasza #65675776 (#17) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha nem nagy dolog, akkor mért nem csinálja utána a konkurencia? Szerverben többnyire nem kellenek gyores magok, inkább sok-sok szál kiszolgálása a mérvadóbb.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#20) zzola válasza #65675776 (#17) üzenetére


zzola
félisten

Elkanyarodtunk a témától! Meg egyébként is, nem kell, hogy egyet értsünk! :)

(#21) pilu85


pilu85
őstag

valami teljesítményről nincs pletyka esetleg?? hány nanos is lesz???

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#22) #65675776 válasza Jack@l (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez egy jó kérdés persze. Ha sok szál kell csak, de alacsony teljesítmény, akkor 140W-ba beleférne vagy 50-60 Puma mag. És az még mindig csak 250 mm² lenne. Egyébként meg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23) epityesz válasza XtremLor (#15) üzenetére


epityesz
aktív tag

Pontosan.Reménykedünk,hogy valami jobb történjen az Amd-nél.

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#24) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt hittem, hogy az AMD kukázza az utolsó CPU-it is, és csak APU-kat fog tervezni. Ez valami speciális piacra megy, vagy mi az oka a pálfordulásnak?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) leviske


leviske
veterán

A képen az FM3 felírat mit takar? Utólag nevezhették át a foglalatot a teljesítmény szempontjából jobb megítélést igénylő AMx sorozat új tagjává?

(#26) CPT.Pirk válasza Tigerclaw (#24) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az előző cikket olvasd el a témában. Lényegében nem arra mentek az igények, amit ők szerettek volna a vegyes procikkal, így a következő széria "hagyományos" proci lesz 2016-ban.

Valószínűleg egy ilyen proci lesz majd a Phenom2-m utódja, majd...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#27) Pete55555


Pete55555
addikt

Na, ez egy jó lépés AMD-től. Végre nem azt látom, ami a Phenom-FX váltáskor volt, hogy C2C telejesítmény alig nő, csak rárakunk a lapkára több magot, meg fel lehet húzni 500000 GHZ-ig, aztán nesze neked teljesítmény.
Ez valódi fejlesztés, ráadásul üdvözlendő a SOC szerű felépítés. ITX vonalon nagyon hasznos lehet majd.
Végre azok is örülhetnek, akik játékra vennék az AMD-t, mert lesz jobb 1szálas teljesítmény, és a "felesleges" integrált vidkártyát elhagyják, játékhoz úgyis dVGA kell.

Várós :C

...Szeretem leracsniztatni...

(#28) ViZion


ViZion
félisten

Nekem tetszik, igyeXem AMD vonalon maradni. De majd a tesztek megmutatják mit jelent mindez a gyakorlatban.

Pete55555: megint az egyszálas hiszti... mondjátok már meg mit használjak, h kevés legyen? STALKER-t is jobban viszi, mint a Phenom II vitte, pedig az egy rakás sz@rra lett felépítve...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) epityesz válasza ViZion (#28) üzenetére


epityesz
aktív tag

:DDD

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#30) #65675776 válasza CPT.Pirk (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ezzel most lehet szépen fejbe is lövik a HSA-t asztali vonalon...

(#31) Penguin95 válasza djculture (#6) üzenetére


Penguin95
senior tag

Remélem azért az áruk is mérséklődni fog. A teljesítmény meg nálam másodlagos, DDR2 után úgyis megváltás lesz.

(#32) sb válasza #65675776 (#30) üzenetére


sb
veterán

Az eléggé érthetetlen számomra is, hogy GPU nélkül is jön.
Bár azt sem tudom ugyanez a mag jön-e APU-ként is, de gondolom másnak nem nagyon lenne értelme.

(#33) wednesday válasza #65675776 (#30) üzenetére


wednesday
őstag

Lehet ez nem nagy áldozat.

Úgy tűnik nem a célegyenesbe lőtték le, hanem még mindig a rajtrácson. Ez a többet ésszel, mint erővel koncepció sajnos nem mindig hozza meg a várt eredményt. Szerintem ítéletnapig várhatunk arra, hogy rendesen kihasználják a heterogén felépítést nem specifikus területeken is.

[ Szerkesztve ]

(#34) #16939776 válasza djculture (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

+HT-val akkor lehet látványos gyorsulást elérni, ha van memóriasávszél és felszabadítható erőforrás...drukkolok nekik hogy köszönőviszonyban legyen a teljesítmény növekedés a fogyasztásnövekedéssel.

(#35) Reggie0 válasza #65675776 (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar akkor fejbelottek, amikor nem voltak hajlandoak kihozni egy csucskategorias teljesitmenyu APU-t, csak a cyrix486+virge s3 kaliberu vackokat eroltettek.

[ Szerkesztve ]

(#36) seolwon válasza Robert07 (#18) üzenetére


seolwon
tag

Ha már ennyire ITX-re gyúrnak akkor elég nagy ön tökön szúrás hogy nincs benne IGP.

(#37) #65675776 válasza Reggie0 (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

Talán mert az IGP miatt igazából nem is lenne rá szükség: [link]

(#38) Jack@l válasza Reggie0 (#35) üzenetére


Jack@l
veterán

Szép lassan csepegtették a "tudást", ezért jól lemaradtak évekre és a kutyának se kellett a részben kész cuccuk. Amúgy nem volt rossz az ötlet, elméletben, de a gyakrlatban mindenki tudja hogy megvalósíthatatlan.
Majd ha odáig jut a technológia, hogy soc-be megy minden és le is tudják hűteni, majd akkor életképes lesz a koncepció. De az még sok-sok év.
Amire már én is befizetnék, az egy erős i5+gtx980 kombó 16 giga beágyazott rammal(+ opcionális külső ddr4), az már elég combos lenne sokmindenre.
Valószínű ezt az nv fogja leghamarabb elérni, arm vonalon.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#39) LordX válasza zzola (#16) üzenetére


LordX
veterán

A 18 magos Xeonok 115-165W-al jönnek..

(#40) Tyrel


Tyrel
őstag

Azért remélem ha lesz IGP-s verzió azokban lesz elég kraft CPU oldalról... Nekem soha többet nem kéne IGP nélküli processzor, mert vannak helyzetek amikor életmentő lehet.

Nem konkrétan a teljesítménye kell, az a kutyát nem érdekli... de amikor pl. bármi okból videokártya nélkül marad az ember (elromlik, eladod a régit és még nem jött meg az új, etc.) akkor egy IGP-vel továbbra is használható a gép, csak játszani nem lehet...
Na meg nálam jellemzően a régi processzoraim mindig valamilyen netezős gépben végzik, és pár évvel ez előttig folyamatosan gond volt belőle hogy kell ott mellé valami gagyi videokártya hogy gép legyen belőle... ilyen helyzetekben is nagyon jó az IGP. :P

Turenkarn

(#41) UnSkilleD válasza Jack@l (#19) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

csinálja, csak ebben a szegmensben nem az amd a konkurencia már, hanem az ibm meg az oracle lásd

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#42) Reggie0 válasza #65675776 (#37) üzenetére


Reggie0
félisten

Hogy ne lenne ra szukseg. Az IGP is eleg gyengusz benne.

(#38) Jack@l: Az egy dolog, hogy csucs cpu+csucs gpu nem fer bele, mert nem lehet lehuteni. De semmi sem indokolta, hogy megalljanak 100W koruli TDP-nel, mert annal tobbet is el lehet vinni. Kb. 180W...200W meg megoldhato. Egyszeruen csak probaltak lenyomni az emberek torkan alsokategorias cpu+gpu parost egy tokban/lapkan.

[ Szerkesztve ]

(#43) #65675776 válasza Reggie0 (#42) üzenetére


#65675776
törölt tag

Még mindig messze erősebb az az IGP real world alkalmazásokban, mint amit az intel rak a procijaiba. Ez látszik a linkelt tesztben is. Főleg, hogy az intel gyönyörű drivereinek köszönhetően sok minden nem is fut az IGP-in, vagy hiibásan. Ami még látszik, hogy a harmad annyiba kerülő A10-7850K az IGP-nek köszönhetően elég sokat le tud faragni a hátrányából. Csak 26% a lemaradása teljesítményben, miközben harmad annyiba kerül. Annyira nem rossz arány. Csak ugye mindezt ki is kellene használni, ez meg már elsődlegesen a programozókon múlna.

[ Szerkesztve ]

(#44) derive válasza Tyrel (#40) üzenetére


derive
senior tag

A problema, hogy az IGP es a proci mas gyartastechnologiat kivan, emiatt az egyik nagyon gyenge lesz. A teljes APU vonalon ezert kellett visszavenni a proci orajelet. Ha mar kiforrott technologia lesz, megprobalhatjak esetleg 2.5D interposerrel stackelni, de egy dieon nem lehet csodat muvelni.

(#45) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Jól olvasom, hogy akkor a Zenes gépekbe mindenképp kell diszkrét VGA? Mi lesz a következő APU-generáció?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46) #65675776 válasza Mister_X (#45) üzenetére


#65675776
törölt tag

A cikk igazából a Zen FX-ről szól. Az FX nélküli verziók lesznek az APU-k.

(#47) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Nekem csak az a gondom az egésszel, hogy annak ellenére, hogy lassan minden átköltözik az alaplapról a prociba, a lapok árán ez nem igen mutatkozik meg. Legalábbis eddig nem.

(#48) mzso


mzso
veterán

Szóval akkor jövőre ne is várjunk Zen APU-t?
...

(#49) Pete55555 válasza ViZion (#28) üzenetére


Pete55555
addikt

Nyilvánvalóan olyan programot, aminek 1 szálas teljesítmény kell. És nem használ ki több szálat.

World of Tanks.

Ebből a hangnemből pedig örülnék, ha visszavennél.

...Szeretem leracsniztatni...

(#50) Jack@l válasza Reggie0 (#42) üzenetére


Jack@l
veterán

Amíg ddr3/4 van alatta, teljesen felesleges nagyobb gpu, alig lenne gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.