Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) androgay válasza kcsa (#34) üzenetére


androgay
kezdő

Nagyon nem erről van szó. Idén elkezdték a gyártók azt a koncepciót alkalmazni, hogy ahova csak tudnak (illetve ahol az akár napközbeni időponthoz kötött kihelyezést tudják garantálni - ez most itt 14 óra volt, S10-nél a másnapi nyitás) szállítanak kihelyezhető demo-t és/vagy értékesíthető készletet (itt ez ugye jövő hétfő lesz, S10-nél is kaptak pl a Voda üzletek). Hogy mi ennek az oka, hisz korábbi években pont nem ez volt a jellemző, nem tudom. Talán nem akartak ebben az apple után menni (mert ugye a kevésbé fontos régiók (mint mi) alulellátottságával a forgalmazás megkezdésekor egy szerintem kvázi must have now piaci rést hozott az almás gyártó létre, lehet erre "csapnak" most a többiek le).

(#52) feco44


feco44
csendes tag

Sziasztok! Én vásárlás előtt állok. S10 vs sima 30 közt vacilálok(többi túl nagy) Tudnátok véleményt mondani szerintetek melyik lenne jobb választás és miért?
Köszi a segítséget.

(#53) beyruth82 válasza golyós (#47) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem mindenhol rossz az értéktartása.Sőt!Van ahol még leárazva is drágább most a mate 10 pro mint amikor megjelent :DDD :DDD :DDD

(#54) mjani1172 válasza golyós (#47) üzenetére


mjani1172
addikt

Egy átlag embernek a huawei sokkal jobb választás mint a xiaomi, egyszerűen ott mindig volt és van gond. Az első Mi9 felhasználó első hozzászólása is az volt hogy nem ébreszt a telefon.
A Mi8 forum másból sem áll mint rom és hiba és javítás.
Van aki használni akarja van aki szögelni.

(#55) beyruth82 válasza mjani1172 (#54) üzenetére


beyruth82
veterán

Azoknál van gond akik a heti global,china,miuihu meg ki tudja még milyen beta és fejlesztői romokat cserélgetik,hegesztgetik a telefonjukra állandóan.A hivatalos stabil romokkal nincsen semmi baj a xiaominál.A huawei előnye a hivatalos magyarországi jelenlét és a kiterjedt országos szervízhálózat,ügyfélszolgálattal és 2 év garanciával.Ez a xiaominál nincsen meg.Igaz ha egy eustocknál vagy egy Mi storeban veszed a telefont akkor kapsz 1 év forgalmazói wayteq garanciát de az akkor sem gyári gari és nem 2 év.

(#56) kcsa válasza beyruth82 (#55) üzenetére


kcsa
veterán

Tegnapi hír: már eustocknál se fogsz telefont venni.

(#57) beyruth82 válasza kcsa (#56) üzenetére


beyruth82
veterán

Profilt váltottak.Az szép! Szerintem a kiskereskedelemből kitúrta őket a xiaomi store(amit amúgy a wayteq csinál és nem a xiaomi) Mindenesetre a támogatás, garancia miatt is huawei, én is xiaomiról váltottam mate 10 pro-ra.A mate 20 nagyon tetszett külsőre(ellentétben a mate 20 proval) és a p30 nagyon hasonlít rá a csepp alakú notchal.Az ip68 és a 4000-es aksi amit hianyolok ha az lenne akkor számomra tökéletes telefon lenne a p30 230 ezerért és váltanék.

(#58) golyós válasza beyruth82 (#57) üzenetére


golyós
őstag

Szintén Xiaomiról váltottam, mégegyszer nem teszem. Support nulla, 4 frissítés óta nem javítják a cloud biztonsági mentést ( nem egyedi hiba, facen is többen jelezték), 24 órás AOD nem működik , kaotikus értesítések, fantom rezgések, mindez 3x-os árért.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#59) beyruth82 válasza golyós (#58) üzenetére


beyruth82
veterán

Hát nem tudom én xiaomin nem kaptam főverzió frissítést soha huawein meg szinte egyből és a biztonsági frissítések is jönnek ott meg az ismeretlen volt.A kamera abban az időben a csúcs xiaomikon is kb belépőszintű volt.Viszont a miui maga nekem nagyon bejött jobban mint az emui.Na azt hianyolom.

(#60) petya2012 válasza beyruth82 (#59) üzenetére


petya2012
őstag

Telekom is beárazta őket óra nélkül

(#61) Energie X


Energie X
őstag

Ezen a telefonon van értesítő led?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#62) CzGöbe válasza petya2012 (#60) üzenetére


CzGöbe
tag

Én azt olvastam valahol, hogy a szolgáltatóknál nem lesz ajándék óra hozzá.

(#61) Energie X:
Tudtommal nem. :(

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#63) Energie X válasza CzGöbe (#62) üzenetére


Energie X
őstag

Akkor vajon hogyan jelez a telefon folyamatosan ha valamiről értesíteni akar?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#64) mjani1172


mjani1172
addikt

Kó lenne a teszt,mert ha ok, akkor még az órás dologgal jó vétel lehet.

(#65) Energie X válasza mjani1172 (#64) üzenetére


Energie X
őstag

Én is ezt várom, mert megy még a vacillálás ez és a mate20 között...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#66) Sgr_A válasza mjani1172 (#64) üzenetére


Sgr_A
addikt

Tessék
Teszt

(#67) CzGöbe


CzGöbe
tag

Nekem is a Mate 20 volt, ami legjobban tetszett (nagy képernyő, apró bevágás), de a hátlapi ujjlenyomatolvasó nem a szívem csücske, ezért megvártam a P30-at, azt hiszem jó ötlet volt :) (Ez már elég nagy képernyő és az előlapit is megkapom vele, jack is van és ráadásul IP53-as is!)
Értesítések visszajelzése még csiszolásra vár, úgy tudom fel tud villanni a képernyő, ha jön vmi új, de általában az AOD jelenlétével szokták indokolni az értesítő LED hiányát, de elvileg még nem mutat semmit (értesítő alkalmazásikonok) az órán kívül :W
Az órás akció tudtommal nem csak előrendelésben él, hanem a forgalmazás első 2 hetében is, tehát április 14-ig. :C

[ Szerkesztve ]

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#68) Energie X


Energie X
őstag

Azt nem tudja valaki, h melyik sony imx szenzor került a telefonba? Tavalyi meg idei spekulálgatásokat találtam, de az sztem nem mérvadó...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#69) beyruth82 válasza Energie X (#68) üzenetére


beyruth82
veterán

Sony imx 607 szerintem

(#70) Energie X válasza beyruth82 (#69) üzenetére


Energie X
őstag

Kár, h nincs hivatalos info... :/

Eldöntöttem P30 lesz végül. Már csak az a kérdés, h fekete, sötétkék. Kérdés, a fekete van valahol kiállítva?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#71) beyruth82 válasza Energie X (#70) üzenetére


beyruth82
veterán

Sötét kéket szerintem. Gondolom fekete telefonod volt már vagy egy tucat életed során. Ne legyél a megszokások embere aki rutinszerűen dönt! Próbálj ki mindig mindenben újat!

(#72) Energie X válasza beyruth82 (#71) üzenetére


Energie X
őstag

Olyat rendeltem :) Most már izgulok mikor vehetem át :)) Persze kell még vmiféle tok meg üvegfólia. Van olyan tok ami nem fedi el a bekapcsoló és hangerő szabályozó gombokat?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#73) beyruth82 válasza Energie X (#72) üzenetére


beyruth82
veterán

Biztos,hogy van de jellemzően az ilyenek inkább külföldi oldalakról rendelhetőek(aliexpresssz,wish,stb).Én mindig aliról rendelek ott hatalmas választék van fillérekért.Itthon a választék is kicsi és az is drága ami van.

(#74) Gusztáv válasza mjani1172 (#54) üzenetére


Gusztáv
addikt

Érdekes, nálam minden működik úgy ahogy kell. A bő két hónap alatt jött vagy 5-6 frissítés a Mi 8-ra. Persze aki dev romokat pakolgat a telefonra, az ne csodálkozzon, hogy nem működik valami. De van a családban, ismeretségben még pár olcsóbb Xiaomi, azokkal sincs gond.
Én pont Huawei-ről jöttem, előtte egy Honor View 10-volt, azt épp a kamera miatt cseréltem. Minden másban elégedett voltam vele.

Laci

(#75) imis


imis
senior tag

a sima P30 tud raw fotót? Megfogdostam az MM-ben, de azt meg elfelejtettem megnézni, hogy miben lehet menteni.

(#76) CzGöbe válasza imis (#75) üzenetére


CzGöbe
tag

Tudtommal már elég régóta tud az összes Huawei P RAW-ot menteni, de csak "PRO" módban

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#77) CzGöbe válasza Energie X (#63) üzenetére


CzGöbe
tag

A 404 megabájtot foglaló csomag az apróbb javítások mellett elhozta az alkalmazásikonokat a mindig aktív kijelzőre.

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#78) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Én is a Mate 20 vs P30 között vergödök. Viszont ma kirakta a voda is(nuku óra).
P30 fekete 170e
P30 pro kék/fekete 248e

Kék p30-at akartam, de boltban 230e....inkább veszek egy színes tokot rá...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#79) beyruth82 válasza Quqesz (#78) üzenetére


beyruth82
veterán

Mate 20 szerintem

(#80) Quqesz válasza beyruth82 (#79) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Indok? Azt tudom a kijelző nagyobb és az aksi is...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#81) beyruth82 válasza Quqesz (#80) üzenetére


beyruth82
veterán

Amiket leírtál + olcsóbb is jelenleg

(#82) CzGöbe válasza beyruth82 (#81) üzenetére


CzGöbe
tag

Én példálul a P30at tudnám olcsóbban megvenni, szóval ez azért így nem teljesen igaz. :))

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#83) imis válasza CzGöbe (#76) üzenetére


imis
senior tag

köszi az infót

(#84) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Na ezt is megrendeltem, de a mate 20 pro alig drágább és ott az 1440p miatt a pentile sem látszik annyira. Viszont ott még kijelző gondok voltak. Bár a p30-on nem annyira zavaró a pentile mint a p30 pro-n, azért látni a kisebb felbontást a mostani telefonomhoz képest. Szerintem hiányozni fog az 1440p ha a p30 lenne. Sima mate 20 at is a kijelző miatt mondtam vissza, mert végül nem bírtam a pentile kijelzővel megbékélni.

[ Szerkesztve ]

(#85) bigrock


bigrock
addikt

Van lényegi különbség a P30P és a sima P30 kamerája között? Az optikai zoom annyira nem érdekel, de az OIS hiánya már inkább...

(#86) CzGöbe válasza bigrock (#85) üzenetére


CzGöbe
tag

Én inkább azt kérdezném, hogy van-e hasonlóság a két telefon kamerái között? :N
"The camera setup is also not quite up to the Pro standard. The main unit is still 40MP, but it's got a dimmer lens here and it's also not stabilized. Gone is the 5x periscope telephoto, replaced by the conventional 3x 80mm one that was also on the Mate 20 Pro (so there still are Pro bits in the P30). The ultra wide angle cam isn't Pro though - it's the 16MP 17mm one from the Mate 20, as opposed to the 20MP 16mm one on the P30 Pro/Mate 20 Pro. No ToF camera on the P30 either, but there's the laser instead." @ GSMArena hands-on review

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#87) beyruth82 válasza CzGöbe (#86) üzenetére


beyruth82
veterán

Magyarul(csak a prolik kedvéért)? :D

(#88) CzGöbe válasza beyruth82 (#87) üzenetére


CzGöbe
tag

Azt taglalja, hogy a fő kamera 40 MP-es ugyanúgy, de sötétebb a lencséje és nincs OIS. (Ezen a ponton jegyezném meg, hogy ezeknek az új szenzoroknak kiemelkedően magas az ISO értékük, éjszakai képkészítéskor jöhet jól. P30 ISO 204,800; P30 Pro ISO 409,600) Az 5x-ös zoomos periszkópnak is búcsút mondhatunk, csak 3x-os van (80 mm), ez van a Mate 20 Pro-n is. Az ultraszéles látószögű sem egyezik meg, 16 megapixeles (17 mm) a Mate 20-ból (20 MP-es (16 mm) van a P30 Proban és Mate 20 Proban). Nincs ToF (mélységérzékelős) kamera sem, lézeres a távolságmérés.

[ Szerkesztve ]

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#89) beyruth82 válasza CzGöbe (#88) üzenetére


beyruth82
veterán

Köszönöm.Akkor végül is a p30 természetesen (papíron)valamivel gyengebb kamerával rendelkezik mint a pro és kb ugyan olyannal mint a mate 20 pro?

(#90) CzGöbe válasza beyruth82 (#89) üzenetére


CzGöbe
tag

Maradjunk annyiban, hogy nincs 2 telefon (ezek közül), amiben ugyanolyan volna a kamerakészlet. :) De 200k HUF környékén mellé nem tudsz lőni, ha csak Instára mennek a képek! :U Én nem vagyok nagy fotós, nem is emiatt választom ezt a telefont, úgyhogy én nem ástam jobban bele magam a témába.

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#91) Maffia91 válasza CzGöbe (#88) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Nincs benne OIS? :O
Nemár...

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#92) CzGöbe válasza Maffia91 (#91) üzenetére


CzGöbe
tag

Azt olvastam, hogy csak a telephoto kamera 8MP, f/2.4, 80mm, f/2.4, OIS (3x optical zoom) kapott.

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#93) csobolade válasza CzGöbe (#92) üzenetére


csobolade
csendes tag

Azt olvastam valamelyik tesztben, hogy fel nem tűnik, hogy nincs, mert az AI szoftver stabilizál, ha nagyon kell. Elvileg OIS optika esetén ha picit rázod a gépet, akár fényképező, akár telefon, látod, hogy dolgozik a stabilizátor, sima a kép. Huawei p20-ban fénykép módban hiába van OIS, nem látod a simítást, mintha nem lenne. Videonál látszik, hogy van és működik.

[ Szerkesztve ]

(#94) CzGöbe válasza csobolade (#93) üzenetére


CzGöbe
tag

Igen, de azt EIS-nek (electronic image stabilization) hívjuk (most már minden, ami elektronikus mesterséges intelligenciás, AI-os), és elvártuk volna (a saját P10esemből kiindulva), hogy a P30-ban is meglegyen ez a drágább és jobb megoldás.

Ma bementem a Vodába, hogy megvegyem a telót, de sajnos csak 22. után hosszabbíthatom meg a szerződésem. :O Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy vegyétek kézbe vásárlás előtt, nézzétek meg alaposan! Én ma azt vettem észre, hogy a kiállított OLED-es P30 és a kiállított IPS-es Mate 20 kijelzője között, hogy a Mate-é sokkal fényesebb volt és nyilván sokkalta nagyobb is :)) , egymás mellett úgy nézett ki, mintha egy halványszürke fólia lett volna a P30-on. Azért én 22-n mégis csak ezt veszem meg ;)

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#95) Azurooandrew válasza kriszkoczi (#31) üzenetére


Azurooandrew
tag

Tekintettel a jelenlegi hazai árakra, bennem az is felmerült, hogy az egyik legérdekesebb, legrelevánsabb összevetés a Huawei P30 (230 ezer) vs Mate 20 Pro (220-207 ezer) lehetne.

Különböző felületeken szép számmal találni a Huawei P30 Pro-t és a riválisok zászlóshajóit összevető új anyagokat, ám az árban egymáshoz közelebb álló márkán belüli két telefont (P30 vs Mate 20 Pro) még sem vetette még senki sem részletesen össze például a camerák gyakorlati teljesítménye terén (van e lényegi differencia és ha igen az pontosan miben mutatkozik meg, mekkora pl. a jelentősége az ultraszéles látószögű 16 vs 20 megapixel (f/2.2) kamerák közötti különbségnek).

[ Szerkesztve ]

(#96) Quqesz válasza Azurooandrew (#95) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez a gondom nekem is, hogy se MA-n, sem a gsmarenan nincsen még részletes teszt. Pedig tetszik a teló.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#97) #86973952 válasza Quqesz (#96) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lehet itt is készül a teszt, mert van már raktáron hivatalos forgalmazónál is. Valami szerintem megcsúszott a P30 -nál. Lehet szándékosan...lehet valami a szoftverrel nem volt még rendben. Vagy valami más miatt.

Egyébként tényleg esedékes lenne már néhány normális magyar teszt a készülékről. Meg egy-két összehasonlítás is.

[ Szerkesztve ]

(#98) csobolade válasza #86973952 (#97) üzenetére


csobolade
csendes tag

Én ma vettem át, nincs gond. Szerintem csak mindenki a nagyhalra fókuszált. Samsung s10plusról is hamarabb volt teszt mint az s10e-ről.

[ Szerkesztve ]

(#99) #86973952 válasza csobolade (#98) üzenetére


#86973952
törölt tag

Forgalmazásban is vannak/voltak csúszások, szóval szerintem más oka is van. Egyébként igazad van, valóban csendesebb.

Tehetnél majd fel pár fotót, ha lesz időd csinálni. Akár esti felvételt is. Kíváncsi lennék. Meg szerintem mások is. :)

(#100) Quqesz válasza #86973952 (#99) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csatlakozom, jöhetnek képek. Sztem is a nagyhalat dobták be fullra, aztán majd becsorog a kisebb is tesztben.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.