Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) IamMenyus


IamMenyus
tag

Picit "dellfogult" a megfogalmazás:
„az Acer mostantól az eddigi kettő helyett már három év garanciával forgalmazza notebookjait, beleértve az alacsonyabb árkategóriás eszközöket is.”
„A Dell kínálatában szintén gyakori a hároméves garanciaidő”

Az a szintén szerintem nem illik oda..

(#2) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Még jó, hogy vannak akciós Acer laptopok. Az már nem annyira, hogy van amelyiket laza 40e ft-tal olcsóbban is meg lehet venni máshol.
Ennek az ajánlásnak így mi értelme?????????????????????????
Inkább átbaszás!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#3) #04430080 válasza Pro Koryak (#2) üzenetére


#04430080
törölt tag

Máshol nem fizettek a reklámért.

(#4) Tsebacsi válasza Pro Koryak (#2) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hardver ajánló a címe, nem "Legjobb áron kínált cuccok piaca". Ha ez eddig nem tűnt fel, akkor a hiba az Ön készülékében van :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5) INGJOKE


INGJOKE
veterán

40.000-es billentyűzet és csak műbőrre futja? :D

Kabaré

(#6) Energie X


Energie X
őstag

Az SSD hűtés jó ötlet, és nem vészes az ára.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#7) Pro Koryak válasza Tsebacsi (#4) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Verőfényes akciók"
Nem tudom ez feltűnt-e???????????
Át-verőfényes esetleg, kb. úgy beállítva, hogy ez mennyire megéri!!!!
Ha te szeretsz a legdrágább boltban vásárolni = bukni több tízezer forintot, rajta. :C

[ Szerkesztve ]

(#8) SunMount3r válasza Pro Koryak (#7) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A "Szemfényvesztő akciók" cím talán találóbb lett volna... :D

(#9) Permet Elek válasza Pro Koryak (#2) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Ja meg lehet venni máshol 40 ezerrel kevesebbért, fele rammal és ssd nélkül. :)

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Arctic Accelero Xtreme IV --- a bolt csak 1 év gart ad rá (még ki is hangsúlyozzák, így egyből kiszúrtam), megnéztem az oldalukat simán 6 év a gar, és a nagykereben is megnéztem ott is 72 hónap, szóval ennyit erről a boltról is, jó kis gar-csalós mint sok másik!!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) Tsebacsi válasza Pro Koryak (#7) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Aki ez alapján az ajánló alapján rohan a boltba megvenni a terméket azt sajnáljam? Mert ostoba és nem néz utána esetleg hol olcsóbb? Hagyjálmár a hülyeséggel.. Csak böfögtél egyet, hogy "átverés" azt most várod a vállveregetést hogy "Úúú haver megmentettél, majdnem vettem egy gépet 10k-val drágábban"?? :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#12) Pro Koryak válasza Permet Elek (#9) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A 8gb 2400Mhz ram+240ssd(akár M.2-es is) +15-20e ft = 175-180e ft még így is, nem 200e!
A maradékból + egér+laptophűtő, hogy ne főjön meg az M.2 ssd az öledben. ;)

(#13) Amerigo57 válasza tibaimp (#10) üzenetére


Amerigo57
őstag

Még az elismertebb kiskerek is 1 év garanciát adnak
az Arctic Accelero Xtreme IV VGA hűtőre,
kivéve ezt a két üzletet.
De lehet , hogy ez is elírás .
A nagykerben valóban 6 év a garancia rá.

[ Szerkesztve ]

(#14) tibaimp válasza Amerigo57 (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szia Amerigo57!! :)

Azt nem néztem, csak hirtelen az oldalukat meg a nagykert, de érdekes, mondjuk ez alapján viszont nem értem, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Akula


Akula
őstag

Lila hűtőborda. Jajj :U

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#16) Kami11 válasza Akula (#15) üzenetére


Kami11
őstag

Van aranyban is, ha ez számít valamit... :U

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#17) Lacok válasza INGJOKE (#5) üzenetére


Lacok
őstag

Így nem haragítják magukra az állatvédőket. :D

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#18) Chaser válasza Tsebacsi (#4) üzenetére


Chaser
titán

én mást látok...
"Verőfényes akciók"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) SidCorky válasza Chaser (#18) üzenetére


SidCorky
senior tag

Verőfény is van, akciók is vannak, mi a probléma?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#20) Chaser válasza SidCorky (#19) üzenetére


Chaser
titán

eltűnt amire reagáltam?:) ha igen akkor ott a probléma ( : ha pedig nem, akkor nem értem mit nem értesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Predatorr


Predatorr
őstag

Szomorú, hogy az eldobható laptop kategória már 150e fölé kúszott, és még a hulladék is 120e.
Billentyűzeten, ha már gémörnek mondják, legyenek már game-gombok! A Strixemen van 10 + 3, és mind jól jön. 30e-ért vettem anno cherry red verziót.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#22) Tsebacsi válasza Chaser (#18) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Halálosan unalmas minden héten ezt a rinyálást olvasni, mintha rá lennétek kényszerítve, hogy olvassátok vagy megvegyétek ezeket a cuccokat ezen az áron :( :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ja, és aki csak úgy kattintgat " nagy hardveres oldalon" és esetleg ránéz a Topic-ra is, annak is feleslegesek ezek az infók? Ez az, hogy hol tart manapság a hazai konzumer színvonal tájékozottságban, az szerinted rendben van?... Szerinted ezek a hsz.-ek őket tekintve is feleslegesek? (Valahol némelyeknek is el kell kezdeni "értelmesen gondolkozni" ezen a téren...)

Meg egyáltalán, valami "online marketing etika" van még? Tehát szerinted az se kéne, még csak a látszata sem? Nyomjuk akkor fullba a @&ŁßÁ-t, 24/7 ?! (Mert ezek már azon is túl vannak lassan...) Hmmm... Farkasbácsi?

[ Szerkesztve ]

(#24) Tsebacsi válasza SunMount3r (#23) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Te tartod fent a lapcsaládot? Tudod hogy napi/heti/havi szinten miből vagy mennyiből gazdálkodnak?
Kell a reklám, mert kell a bevétel, sajnos ez egy ilyen világ hogy nem mosolyra adják a pénzt illetve az egyéb szolgáltatást.
Aki csak kattintgat az nem "tudatos" vásárló, azokat nem fogom sajnálni, akkor napestig sírhatnám tele a párnám.
Ezek a szponzorok ezt várják el, hogy az épp akciós termékeiket reklámozza az oldal. Ha nem tetszik, tessék havi szinten annyival támogatni őket amennyi a fennmaradáshoz szükséges, vagy pedig tsss. Az állandó rinya kikészítő, a bizonyítvány magyarázás meg főleg. Kedves "Naphegyező"...
Az marketing és az etika szavak egy mondatban való használata meg inkább naívságra vall.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#25) Luck Dragon

Dell 3583-as noti egész dizájnos és nagy piros pont jár az FHD matt kijelzőért is. A többi pedig pótolható apróság. Bár már akkor olyan összeget érne el aminél lehet már inkább más gépet választanék .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#26) SunMount3r válasza Tsebacsi (#24) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az marketing és az etika szavak egy mondatban való használata meg inkább naívságra vall.-> Ez csak a te gondolkozásodat jellemzi. No comment.

Röviden: te szereted az ilyen behülyítős/totál hülyének nézős mű akciós promókat, meg teszteket. Akkor egyed, mert megfelel neked ez a "színvonal" de ne kellejen már nekünk is (akik hsz.-eit itt kritizáltad), mert attól még neked semmiben nincs igazad, sőt... Az előbbi hsz.-eddel csak a saját "érverésed" alatt vágtad a fát. Ilyen cikk az van (az a baj is, hogy van ilyen, ill. hogy sajnos ezek szerint valamilyen szinten szükség van rájuk), lesz is és normálisan és értelmes módon ezeket megvitató hsz.-ek is lesznek, amíg le nem tiltják róluk őket. Te meg be jössz ide ezért... CSAK ezért.?! Ez szerinted rendben van? Minden korrekt, szakmailag, etikailag, újságíróilag, emberileg számodra?! Ok, go on, de akinek van egy kis sütni valója az nem szívja be a konstans &zaretetést. Mert ez az. Betűzzem?

(Szeretem ezt a lapcsaládod és a színvonal mostanábani leereszkedése miatt is írom ezt, de mert csak az imént ki lett provokálva).

[ Szerkesztve ]

(#27) Akula


Akula
őstag

De jó nézni a veteránok és a titánok háborúját :D Na, ezért nem járok én színházba, van itt minden :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#28) SidCorky válasza Chaser (#20) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ott van a probléma, hogy látszólag mindenki tudja, hogy máshol olcsóbban meg lehet kapni az ajánlott termékeket, mégis minden héten elolvassa és beböfögi (és itt most nem konkrétan a negyedik komment szerzőjére célzok, nem akarok személyeskedni). Ha már ilyen szépen végigolvassa az illető az egészet (mert nyilván így van, egyébként hogy tudna mindent lesavazni), akkor az első bekezdést is ajánlom figyelmébe, ahova pontosan le van írva, hogy mi a cikk célja.

SunMount3r: "Az előbbi hsz.-eddel csak a saját "érverésed" alatt vágtad a fát. Ilyen cikk az van (az a baj is, hogy van ilyen, ill. hogy sajnos ezek szerint valamilyen szinten szükség van rájuk), lesz is és normálisan és értelmes módon ezeket megvitató hsz.-ek is lesznek, amíg le nem tiltják róluk őket. Te meg be jössz ide ezért... CSAK ezért.?!" Te meg bejössz ide ezért, csak ezért, hogy megmondd neki, hogy nem tetszik a véleménye azzal kapcsolatban, hogy neki mi nem tetszik? :F Neked is ugyanazt tudom mondani, ha tudod, hogy promóció, minek olvasod és minek mész a topicjába károgni? Tele vagyunk szakmai cikkekkel (ami a többségi hiedelemmel ellentétben a saját véleményünkről szól), lehet azokat is olvasni, ami pedig nem érdekel, arra nem kell rákattintani.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#29) Tsebacsi válasza SunMount3r (#26) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem te valami más világon élsz, és itt csak turista vagy :DDD

Az marketing és az etika szavak egy mondatban való használata meg inkább naívságra vall.-> Ez csak a te gondolkozásodat jellemzi. No comment. Erre várom az értelmes, okos kifejtést/ellenpéldát, már ha menni fog. Addig csak újabb böffentés. :U

Ha neked az jött le, hogy szeretem a behülyítést, akkor nagyon fordítva ülsz a lovon és/vagy nem megy az értő olvasás, másra nem tudok gondolni.
Szeretem a cikk eredeti lényegét: Informál, bemutat újdonságokat, reklámoz. Ennyi. Felnőtt emberként tudom helyén kezelni a dolgot. Pár tagnak ez hétről hétre annyira nehezére esik, hogy idejár sírni. Általában ignorálom őket, de most kivételt tettem, és lásd máris beléd botlottam :DDD

Nem értem a színvonal hogy jön ide? Leírom utoljára: FIZETETT HIRDETÉS! Azt kell beleírni, amit a fizető mond. Amíg ingyen olvasod a PH-t, addig szerintem balf*szság rinyálni ilyenért. Ha lenne egy magazin, amire előfizetsz, és abban romlana a cikkek színvonala azt mondom igazad van, nem azt kapod a pénzedért, de itt??? :F

A normális megvitató hsz az most mi is? Majd Te eldöntöd, hogy melyikre lehet pattanni, és melyiket kell átlépnem?

Szakmai szinten mi a gond? Írja hogy ez a legjobb cucc most a piacon, ezt vedd? Ez a legjobb ár, ezt vedd? Etikailag hol itt a problem, fejtsd már ki :)
Újságírói szempontból itt mi az elvárásod? Ez nem egy Cash Flow...

Ne betűzz, mert elröhögöm magam :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#30) dagonya válasza Tsebacsi (#24) üzenetére


dagonya
aktív tag

leszarom a lapcsaládot, meg hogy ki tartja el. ha megjelenik egy "ajánló" amit a híresneves lapcsalád egyik szerzője névvel vállal és nem kurvanagy betűkkel van odaírva, hogy a "tökömtudja milyen gyártó/forgalmazó reklámját olvasod te hülye" akkor az nettó megtévesztés, hazugság, félrevezetés ... ahogy tetszik. mindegy milyen a "mai világ". ez bármilyen interpretáció legalja. abban se vagyok biztos hogy megfelel elemi sajtóetikai elvárásoknak.

(#31) dagonya válasza Tsebacsi (#29) üzenetére


dagonya
aktív tag

egy cikk színvonala, etikája, hitelessége abszolút nincs összefüggésben azzal, hogy én "ingyen" olvasom, vagy adok érte egy balaton szeletet. ha egy cikk megjelenik azt valaki névvel vállalja, azért kap fizetést (vagy nem), saját döntése alapján cselekszik. semmi közöm hozzá. ahhoz se hogy miért és ahhoz se hogy mennyiért csinálja. ha a megjelenő publikációt kritizálom, vagy támogatom az meg az én szabad döntésem. ha ebben bármilyen módon korlátoznak az meg cenzúra. ezek ilyen egyszerű ovis elven alapuló viszonyrendszerek.

(#32) dagonya válasza SidCorky (#28) üzenetére


dagonya
aktív tag

nincs itt semmi "savazás", mindössze annyi a diszkrepancia hogy ezen cikkek szerzője helyett nem egy csinos (X) szerepel. ugye nem kell megmagyaráznom mi ennek a picinek tűnő eltérésnek a jelentősége?

(#33) kromatika


kromatika
veterán

Köszi az össze foglalót.

(#34) Csepy válasza Luck Dragon (#25) üzenetére


Csepy
senior tag

Hiába a jó (szerű) kijelző, ha az egész gép a spótolástől bűzlik. Filléres, kopgós, recsegős műanyag ház, iszonyatos billentyűzet. Sajnos Inspiront venni az alsóházban rémálom. Inspiron 7000, vagy latitude 5000/7000 széria. Nyilván, árban totál máshol tartunk akkor már, de minőségben is. Azokat élvezet használni.

Regards: Csepy

(#35) Tsebacsi válasza dagonya (#30) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Oda van írva az elején, de ezt már kitárgyaltuk a 28-as hsz-ben is. Emiatt pattogni már igazán csak az tud aki direkte keresi a konfliktust.
Cenzúra nem volt ha jól látom csak épp lehet normálisan is kritikát fogalmazni, eddig kvázi csak böfögést láttam.
Az ovis elveid itt nem érvényesülnek, bocs.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36) Chaser válasza SidCorky (#28) üzenetére


Chaser
titán

én továbbra is egy kommentre reagáltam, ami azt állította, h a cikk címe más...:)

tartalmat illető dolgokat sztem hagyjuk
most veszek egy akci nélküli routert, legolcsóbb boltnál is 2e ft-tal olcsóbb, és nem nimand bolt, nem hirdetik akciónak, és nem is láttam hirdetve sehol ( : megtaláltam shopban és leütöttem
nem egyszer, nem kétszer, nem tízszer láttam olyan ajánlásokat itt, hogy az első sarki boltban jobb ajánlat volt
meg olyan tápokat ajánlani, amit jóérzésű ember max leköp, itt a ph-n ajánlani olyat? ne hülyéskedjünk már - pláne h adott bolt árul értelmes tápot is, akár értelmes áron -
értem én, h pénzből él a ph is, de van egy szint, ami alá szerény véleményem szerint nem kellene lemenni, nem azt mondom, h a ph jó hírnevét lehúzzák ezek a dolgok, az már megtörtént, csak nem kellene nulla alá lemenni
- adott cikkel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, nem olvastam el, feljött a listában és benéztem -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) Garfield.37


Garfield.37
tag

Szerintem ennek a rovatnak túl sok értelme nincs is. :K

Üdv : Garfield.37

(#38) dagonya válasza Tsebacsi (#35) üzenetére


dagonya
aktív tag

igen, az evidens hogy az újság/cikkírás elemi elvei már egy ideje nem érvényesülnek a ph!-n. pont ezt teszik szóvá sokan, de tényleg gumicsont már, a ph! meg ezt egyszerűen trollkodásnak véli és pusztán személyeskedéssel és cenzúrázással gondolja kezelni, nemigen várható előrelépés.

(#39) Depression válasza dagonya (#30) üzenetére


Depression
veterán

"leszarom a lapcsaládot,"

Ennek itt van a like gombja. Használd te is egészséggel.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#40) Luck Dragon válasza Csepy (#34) üzenetére

Ezzel egyetértek .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#41) Shad0w válasza Tsebacsi (#29) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ha támogatom az oldalt akkor más a tartalom az ajánlóban?
Ha ez fizetett hirdetés akkor az oldalt támogatók ki tudják kapcsolni a hétvégi ajánlást és egyáltalán nem jelenik meg?

(#42) dagonya válasza Depression (#39) üzenetére


dagonya
aktív tag

szerintem mindenki okos nagy gyerek már, én majd eldöntöm mit csinálok a fiókommal, meg a véleményemmel. köszönöm.

ha szövegértési asszisztenciára van szükség, akkor már korábban leírtam mit értek az idézett kijelentésem alatt.

[ Szerkesztve ]

(#43) SidCorky válasza dagonya (#42) üzenetére


SidCorky
senior tag

Okos nagy gyerek lehetsz, ha már ötödször kommentelsz olyan cikk alá, ami nem érdekel egy olyan lapcsaládon, amit leszarsz.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#44) Tsebacsi válasza Shad0w (#41) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha neked ez a cikk(sorozat) a legnagyobb problémád az oldalon akkor szerintem máshol kell keresni a hibát, nem az oldalban...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#45) dagonya válasza SidCorky (#43) üzenetére


dagonya
aktív tag

akkor csak neked hatodszor is; a lapcsalád (anyagi, meg bármilyen) helyzetét szarom le egy cikk megítélésénél, mint hivatkozási alap. ez olvasóként nem releváns. a cikk nagyon is érdekel, pont azért írom le hogy szerintem mi a probléma vele.

[ Szerkesztve ]

(#46) Depression válasza dagonya (#45) üzenetére


Depression
veterán

Gondolom a pároddal (ha van egyáltalán) is így vagy, lesz...d mindenét, mer csak dugni akarod. Érett felfogás...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#47) dagonya válasza Depression (#46) üzenetére


dagonya
aktív tag

nagyon eredeti hasonlat. arra soha nem gondoltam volna, hogy valaki a szombati ph! reklámcikk és a dugás között talál analógiát, dehát mindenki a maga módján boldogul.

(#48) SidCorky válasza dagonya (#45) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ja ha te leszarod, akkor nekem sem kell foglalkoznom a véleményeddel. Jó hozzállás, olyan cikkek legyenek ami neked jó, de ami nekünk jó az ne. I'm out.

Szerk: sose lesz vége.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#49) dagonya válasza SidCorky (#48) üzenetére


dagonya
aktív tag

i'm out too. sajnos elbeszélünk egymás mellett. sajnálom.

(#50) sb válasza SidCorky (#28) üzenetére


sb
veterán

Itt egy kicsit elakadtam, pedig bevallom, először a felháborodottak ellen akartam kommentelni, de amit érvként előhoztok az ebben a formában szerintem nettó csúsztatás.

Első kérdés: mi van az első bekezdésben? Én nem látom pontosan definiálva a cikk célját.
1. Le van írva egyértelműen, hogy ez szponzorált tartalom? (computerbase.de: cikk címében a főoldalon ott virít egyértelműen).
2. Szponzorált reklám vagy valós ajánló? Tehát leírásra kerülnek (vala) ami éppen van a partnernél... vagy ajánlottak is valóban ezek a cuccok? Nem mindegy. Előbbi sima reklámcikk, a másikban ott a saját véleményetek, tehát a felelősségetek.
Jelen bevezetőből azt látom, hogy ajánlott... pedig vannak benne nem igazán ajánlani való cuccok. Mindig (vagy minőségben, vagy árban). Tehát akkor logikailag visszakanyarodtunk az eredeti kérdéshez: Ezt most ti ajánljátok és így negatívnak tekinthető jogosan a tartalom? Vagy a szponzor ajánlja és akkor erős ferdítés a "tisztázó" első bekezdés, mint "ajánlat".

És nyilván az is nettó hülyeség ami más részéről itt felmerült: Fenn kell tartani a lapcsaládot ezért mehet ilyen (akármilyen) formában is minden ajánlat. Nem. Tiszta formában mehetne, a direkt arcba tolt reklám is jöhet 50db oldalanként, ha tök egyértelmű.
De ennyi. Ezen felül a működtetés és annak megoldása nem az olvasó felelőssége. Ilyen alapon a szegény távgyógyító is csak a fenntartása miatt, jóhiszeműen tolja a hülyeséget az arcunkba. De nem releváns, mert közben jó célért teszi. Ugyanitt rézf*szú bagoly eladó...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.