Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neil Watts


Neil Watts
veterán

A megszokott minőség :R

Hát ide mindenképp el kell jutnom majd egyszer... :D

Üdv. core2

(#2) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Már indulok is. :K

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#3) talmida válasza Neil Watts (#1) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm! ;)

Csorosz Szerintem várj egy kicsit, mert ott még javában dúl a tél. :B

IN GOD WE TRUST!

(#4) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Nagyon jók a cikkeid,
ez sem lóg ki a sorból. Biztosíthatlak, hogy én nem unatkoztam az olvasása közben. :C

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#5) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Ez egy nagyon jó kedvcsináló volt :)

(#6) Csorosz válasza talmida (#3) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Ha tudnád...!
3 éve nem sieltem.
:(

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#7) talmida válasza Thaaleum (#4) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi szépen! :D

Zoli0726 Neked is köszönöm! :)

Csorosz Akkor ez valóban a te vidéked. Remélem, sikerül kijutnod! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#8) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Hú az a fagyi, hát nem egy kanári adag az biztos! :)
Gyönyörű hely. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Köszi a cikket. Jó volt olvasni, megnézni, de nem vágyom oda, főleg nem télen. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#10) talmida válasza Kuruc2 (#9) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én is köszönöm! :) ..és meg tudlak érteni. :DDD

Runner_fxr Szinte egy ebédet is helyettesíthetne. :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#11) Kuruc2 válasza talmida (#10) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Bezzeg ha írnál Cape Verde-ről, ahol az év összes napján 25 fok van.... :U :P

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#12) talmida válasza Kuruc2 (#11) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szép helynek látszik! :D

IN GOD WE TRUST!

(#13) Kuruc2 válasza talmida (#12) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Már csak a gyapotszedőket kellene onnan elzavarni, és maga a paradicsom. :)

(persze nem cserélném le az öreg balcsit, de néha ki lehetne ugrani egyet. :) ) )

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#14) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Na tessék, Vermont is felkerült az álomlakhelyek közé, ennyi szép hegy, télisport lehetőség és juharszirup mellett nehéz labdába rúgni! :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15) horush


horush
addikt

Ismét a megszokott minőség, köszönöm a cikket! :)

(#16) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Szia Talmida,
Nem olvastam el még az írásaidat, csak még mielőtt nekik kezdenék, kérdezek:
el is mentél ezekbe az államokba mióta kint élsz - tehát ezek személyes élmények, fotók -, vagy csak összeszedett, ollózott képek, leírásokkal?
köszönöm!:R

(#17) talmida válasza Tibiajax (#16) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Már többször is leírtam, de mivel mindig akad, aki nem olvasta el mindegyik írásomat, megismétlem: Az 50 államból kb 32-ben személyesen is voltam már, némelyikben többször is. Mivel elég régóta kint élek, sok régebbi (kisebb fölbontású) fotómat inkább az interneten talált nagyobb fölbontású képpel cseréltem föl, ui nem az a célom, hogy a saját képeimmel villogjak, (pláne, ha azok olykor gyengébb eresztésűek) hanem az a célom, hogy az éppen szóbanforgó államot a legélethűbb, legjellemzőbb képekkel reprezentáljam. A floridai képek nagy százaléka saját eresztés, mert az utóbbi években itt élünk és a képeim jobbak lettek idővel. :B Mivel mind az ötven államról akarok írni, természetesen vannak és lesznek olyanok, amikben még nem időztem. De az ismerőseim, barátaim révén sok érdekességet gyűjtök össze azokról is. ;) Bárki mutathat jobb képet az adott államról, vagy hozhat valami érdekes kiegészítőt, amit mindig nagy örömmel veszek én is és az olvasdók is. :K

IN GOD WE TRUST!

(#18) gtasystem


gtasystem
őstag

gyönyörűek ezek a tájak szó se róla..
egy "kivándorlók kis kézikönyvét" már simán össze lehetne rakni ezekből az írásokból.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#19) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nagyon szép képek, jó az írás is. Wyoming-ról nem tervezel ilyesmit? Vagy már írtál talán? Akkor linket kérek szépen! :)

[ Szerkesztve ]

(#20) etejedu


etejedu
őstag

Vicces írás. De hát ez Amerika!
Legtöbb! Legnagyobb!
Egyetlen!
Világ legjobb!...

Mindezentúl télnyleg nagyon szép helyek és csak irigykedve néz az ember és azon tűnödik, hogy idehaza is talál e ezen fogható szép tájakat, hagyományörző helyeket, kulturális eseményeket.

Szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

(#21) talmida válasza gtasystem (#18) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Könyvként nem lenne olyan élvezetes, mert szerintem a bemutatóim sava-borsát a kisfilmek jelentik. :B De az a jó, hogy ezek a kis videók ingyen leszedhetők a YouTube-ról. Én magam is "ledownloadoltam" egy párat a kedvenceim közül. :B

Lomha 8V Wyoming-ról 2010-ben írtam. Itt a link: WYOMING ..és itt találhatók a többi USA-t bemutató írásaim: USA

etejedu Igen, részben igazad van. :D Furcsán, vagy viccesen hangzik..., de, ha ez az igazság? ;] A vermonti maple szirup tényleg mezőnyelső és pl nézd meg Wyoming bemutatóját. Szerintem az is elég egyedi és különleges, némely dologban pedig világelső. :B Az európaibb jellegű államokra (New England és térsége) feltétlen igaz az állításod, Magyarországon legalább ilyen szép a táj! :K Bárcsak valaki venné a fáradtságot és írna minden magyarországi megyéről egy szép, videóval tarkított leírást! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#22) Napfénysüti

Szép helynek tűnik az írás alapján.

Més que un club!

(#23) mekker válasza talmida (#21) üzenetére


mekker
őstag

Úgy látszik valakik már vették a fáradtságot:D

Egyébként nagyon jópofa a sorozatod, több ilyen kéne ph-ra.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#24) talmida válasza mekker (#23) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én már régen voltam 8-adikos. :DDD Sajnos nem ismerem ezt a kiadást.

El lehet olvasni a mai magyar tankönyveket online-on? :F

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#25) VIC20


VIC20
őstag

,,Vermont, The Green Mountain State"

Lenni messze Vermont, beszélni nehéz magyar? :F

(#26) gtasystem válasza talmida (#21) üzenetére


gtasystem
őstag

dehogynem lenne, csak e-könyvként..
abba bele lehet tenni a videókat is.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#27) Lomha 8V válasza talmida (#21) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Á, köszi szépen! :R

(#28) talmida válasza VIC20 (#25) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ha elutazol az USA-ba és azt hallod, hogy The Green Mountain State, remélhetőleg rögtön tudni fogod, hogy Vermont-ról van szó, :B de, ha csak azt mondtam volna neked, hogy Zöld Hegy Állam, akkor, ha az eredeti nevét hallanád, talán nem esne le a tantusz. Magyarul, az eredeti neveket, titulusokat az eredeti néven és nyelven szokták írni és mondani. :B :K

Amúgy igyekeztem magyaros lenni. Remélem észrevetted azt is. :D

gtasystem Erre még nem is gondoltam. Jó ötlet! ;)

Lomha 8V Szívesen! Nincs mit! :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#29) Dhampir


Dhampir
félisten

Úgy érzem, hogy rövid írás volt, de jó volt. :C

(#30) talmida válasza Dhampir (#29) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A filmeket is mind megnézted? Ha a képekre, linkekre kattintasz, további infókat, kisfilmeket találsz. ;)

Igaz különben, tényleg látszik rajta, hogy nem doktori disszertácinak készült. :D Szeretem a rövid és gyors információ-közlést. :B A fölösleges dumát inkább kerülöm. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy minden hosszú közlemény fölösleges, de a magam részéről igyekszem máskor is rövid lenni, ha lehet. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#31) Dhampir válasza talmida (#30) üzenetére


Dhampir
félisten

Kettőt-hármat megnéztem, na jó, a fagylaltosat csak részben, mert közben még egy új operációs rendszer hibrid felületével is meg kellett ismerkednem. :)

Máskülönben a személyes élménybeszámolók jobban lenyűgöznek (szájtátva tudom hallgatni), mint a marketingrizsa-ízű információ átadás. :D

A dumával úgy vagyok, hogy szeretek olvasni, talán azért is az egyik kedvenc művem többek között John Steinbeck: Érik a gyümölcs (The Grapes of Wrath) című regénye vagy például az Amerikai költők antológiája.

Következő kiszemelt könyvzsákmányomnak Jim Northrup indián költő, vietnámi veterán verseskötetét tervezem.

Jó lenne egyszer eredetiben elolvasni a Magyarországon még kevésbé ismert osage indián szerző; Carter Revard verseit is. Itt olvasható két verse Gyukics Gábor fordításában, ő Northrup mester fordítója is.

(#32) Kuruc2 válasza talmida (#28) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Ezek szerint a blogsorozat célközönsége a majdan "amerikába utazók", és nem az átlag magyar blogolvasó, aki 99% hogy nem jut el ezekre a helyekre. :p

(szeretném leszögezni, hogy még véletlenül se a kötekedés a cél, örülünk a bejegyzéseidnek, és továbbra is olvassuk őket, bármilyen nyelven is lesznek a bejegyzéscímek, hasznos és érdekes blogok ezek, várjuk a folytatásokat, csupán építő jellegű kritika ez részünkről, vic egy kicsit nyersen fogalmazott, én szeretném barátságosabban kifejteni, hogy én is jobban preferálnám a magyar fordítást a "titulusoknál", de teljesen a te döntésed ez, nem egy nagy volumenű kérdés a címnyelv, csak egy aprócska észrevétel. Kedved ne szegje ha ilyen kis "kritika" ér, ez is azt mutatja, hogy érdeklődnek az írásaid után, és csupán a jó cél vezérel (remélhetőleg) mindenkit, aki hozzászól a blogodhoz. Sőt, javasolnék e terjedelmes munkának már egy honlapot, ahonnan áttekinthetően elérhető lenne minden állam (leírás), egy helyről. (utólagos engedélyeddel már el is kezdtem csinálni csak úgy hobbiból, max ha nem lesz jó, akkor nem engedélyezed. :) )

(u.i.: személyes élmény, vélemény, kép, akármi mehetne még több akár az írásokba, olyan, amit nem talál meg az ember amúgy is a neten.)

:R

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#33) talmida válasza Dhampir (#31) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igazad van. :B

Köszi a linkeket!

IN GOD WE TRUST!

(#34) talmida válasza Kuruc2 (#32) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Lehet, hogy jobban tetszene az embereknek a magyarosított cím, de nekem nagyon bénának tűnne. :DDD Komolyan. Olyannak tűnne, mintha karóbahúznánk a természetet. :DDD No, mindegy. Köszönöm a kritikát és az érdeklődést!! Remélem senkit nem bántok meg és senki nem tekinti udvariatlanságnak, ha a földrajzi neveket továbbra is az eredeti formájukban írom! :B

A rövidke kis ismertetőim egyébként mindenkinek szólnak, akiket érdekel a téma. :B

Minden észrevételt és segítséget köszönök! :R

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#35) Kuruc2 válasza talmida (#34) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nos ez még csak egy vázlatterv, optimalizálás nélkül de azért használhatóbb lenne külön blogoknál, ha kész lenne, nem? :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#36) talmida válasza Kuruc2 (#35) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem jutok szóhoz! Nagyon ügyes vagy! Köszönöm! :R

IN GOD WE TRUST!

(#37) Dhampir válasza Kuruc2 (#35) üzenetére


Dhampir
félisten

Hehehe, Mary Poppins, de jó! :D

(#38) Runner_fxr válasza talmida (#34) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Érdekesség képen megnézném ezt az USA-t, de valahogy nem tudnám elképzelni, hogy ott éljek.
Annyira távoli és idegen, meg az egész USA gondolkodásmód nekem nagyon nem szimpatikus.
Persze ezt most úgy mondom, hogy soha nem voltam még ott, te hogy érzed ott magad?

[ Szerkesztve ]

(#39) Kuruc2 válasza Runner_fxr (#38) üzenetére


Kuruc2
senior tag

"Érdekesség képen megnézném"

Az megakemény! :Y :W

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#40) Runner_fxr válasza Kuruc2 (#39) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mi olyan furcsa ezen? Szép helyek máshol is vannak, Svàjc, Ausztria stb. Nem mindenki van elájulva Amerikától.

(#41) talmida válasza Runner_fxr (#38) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nekem nagyon tetszik az itteni élet. Nagyon jól érzem itt magam. Ha olvastad a korábbi bemutatóimat, azokból kiderülhetett, hogy miért. (Azokban több személyes élménybeszámoló van, mint az utóbbiakban)

Szeretem a szabadságot. :D Itt hatalmas területek vannak, a tengerparton sincs olyan zsúfoltság,...az emberek békénhagyják egymást. :DDD Hirtelen ennyit tudok mondani. Most sietnem kell. :B

IN GOD WE TRUST!

(#42) Lauda


Lauda
félisten

Szia talmida!

Koszi az ujabb cikket! :R :B

(#43) Lauda válasza Runner_fxr (#40) üzenetére


Lauda
félisten

Amerika nem csak attol amerika, hogy szep helyek vannak ott. Majd ha egyszer kijutsz oda megerted, megerzed, tok mindegy hogy irom, ra fogsz jonni mirol van szo.

(#44) talmida válasza Lauda (#43) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi Lauda! :)

IN GOD WE TRUST!

(#45) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#38) üzenetére

Ezzel én is így vagyok. Egyszer elnéznék oda de nem költöznék át.

Més que un club!

(#46) Lauda válasza Napfénysüti (#45) üzenetére


Lauda
félisten

Valamiert azt erezni mindkettotoknel, hogy mivel ugysem jutok ki oda, akkor mar el is dontottem, hogy en oda nem koltoznek ki. En ugy sem tudnam ezt megmondani, hogy mar volt lehetosegem beleszagolni az ottani levegobe. Szerintem kell ahhoz ido, hogy el tudja donteni az ember, tudna-e valahol elni vagy sem, latatlanban ezt kijelenteni.....persze nem gondolkodunk egyforman. ;)

[ Szerkesztve ]

(#47) Napfénysüti válasza Lauda (#46) üzenetére

Alapból nem szívesen költöznék külföldre ha nem muszáj.
Meg az USA számomra egy nem, túl szimpatikus ország.

Més que un club!

(#48) Lauda válasza Napfénysüti (#47) üzenetére


Lauda
félisten

En meg csak kulfoldre mennek, ott is dolgozom es majdnem mindent ott is vasarolok. Egyszer probald ki, hogy kibujsz a "barlangbol", csodas ez a vilag. Usaban meg tolts el egy kis idot, meglatod milyen jo kis hely! :K Megvaltozik a velemenyed. De aki otthonfuggo, annak eleg par het ausztria/nemetorszag es maris latja mibel el most es milyen lehetosegei vannak a jovore. ;)

(#49) Runner_fxr válasza Lauda (#48) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hidd el tisztában vagyunk a helyzettel, én magam is tervezem azt, hogy külföldre költözöm, de nem a föld túlsó felére, hanem lehetőleg nem nagyon messze a hazámtól, Ausztriába vagy Németországba. Ezekbe az országokba évek óta járok bringázni és síelni. Ismerem, szeretem, meg a szakmám is ez, sível és kerékpárral foglalkozom, így még egy ok, hogy oda menjek. Persze Amerikába is lehetne ezzel foglalkozni, de nekem az túl messzi és idegen. Mind ezentúl, bár soha nem voltam ott, a hírek azért ide érnek. A közbiztonsága azért hagy némi kívánnivalót maga után, az a fegyvertartási rendszer ami ott van egy abnormális dolog. Nem szívesen laknék olyan országba, ahol ezt ilyen lazán veszik. Meg aztán a gazdasága nyilván jobb mint Magyarországnak, de, hogy nem olyan kiegyensúlyozott, mint mondjuk Ausztriának, Németországnak vagy Svájcnak az tuti. Vannak gazdagabb részei, de rengeteg csóró van ott is, meg akad némi munkanélküliség is.
Bár tény, hogy látatlanba beszélek, biztos sok minden lenne ami tetszene, de maximum turistaként tudnám elképzelni, nem akarnék odaköltözni egy olyan helyre, ami a világot ennyire rossz irányba befolyásolja.
Elnézést azoktól akik ott élnek és szeretik.

Ja még valami, honnan tudod azt, hogy én úgy gondolom soha nem juthatok el oda? Rengeteg tervem és lehetőségem van, az egyáltalán nem biztos, hogy én nem juthatok el oda. Kérdés az, hogy akarok e egyáltalán. Engem egyébként akkor már Kanada jobban érdekelne, azon belül is Whistler.

[ Szerkesztve ]

(#50) Lauda válasza Runner_fxr (#49) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nem vagy vele tisztaban. En elobb koltoznek az usaba, mint nemetorszagba, pedig utobbiban vagyok 10-bol 8 napot. Nemetorszag szep es fejlodik, nekem meg sem tetszik annyira, mint a "vilag" masik fele. Az usa gazdasaga a legfejlettebb es legerosebb a vilagon, minden mas csak ez utan, nem ertem a mondatod. Csorok mindenhol vannak, nezz csak korul amerre jarsz. :)

Persze nem szeretnelek meggyozni semmirol. Azt csinald amit jonak latsz! ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.