Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

az utcsó kissé hasonlít az én régi Foxconn nt-A3500-ra. az 60ba ment el

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

rászigszalagozod a monitorra és kész az egybegép.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#3) FRENK1988 válasza Hisztogram (#2) üzenetére


FRENK1988
veterán

szvsz adnak hozzá valamiféle tartót amivel VESA kompatibilis monitorra felszerelheted

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4) csiribacsi


csiribacsi
tag

ezek pontosan mire jók?

Üdv. Ádám

(#5) lujó55


lujó55
őstag

de szétszednék egyet :K

(#6) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Ezek a miniatűrök nagyon gazdaságosan állítják elő a normál irodai munka által igényelt teljesítményt: mind a bekerülési költség, mind a fogyasztás nevetséges egy asztali géphez képest.

A szgépek fejlődéstörténetében ők képviselik azt a vonalat, ahol a "számítógép" tenyérnyi helyen( a monitor mögött/-ban) elfér s csak az ember fiziológiai igényei által megkövetelt eszközök
: a monitor, a billentyűzet és az egér maradnak óriások.

@FRENK1988

ahha.

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#7) #06658560


#06658560
törölt tag

Nálunk épp most hajítottak ki párszáz ilyen vackot olyan négy évnyi szolgálat után, s tértek vissza a klasszikus desktop WS-ekre.

Bambano, ha erre jársz: ezeknek van szerveroldallal együtt valamilyen előnyük a klasszikus nagyteljesítményű WS-ekkel szemben? A klienst nem lehet kikapcsolni, a szerver is folyamatosan teljes tempón szimulálja a gépeket?

(#8) devast válasza #06658560 (#7) üzenetére


devast
addikt

Nálunk ilyenek vannak : [link]
Van szerver oldali alkalmazása, egy gépre 100 kliens mehet. Olyasmi mintha egy távoli asztal bejelentkeztető terminál lenne (szerintem gyakorlatilag az is).

(#9) aram01 válasza #06658560 (#7) üzenetére


aram01
nagyúr

miért dobták ki?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#10) FRENK1988 válasza aram01 (#9) üzenetére


FRENK1988
veterán

lehet lejárt a gari...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11) aram01 válasza FRENK1988 (#10) üzenetére


aram01
nagyúr

milyen szabadrablás lehetett ott ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12) FRENK1988 válasza aram01 (#11) üzenetére


FRENK1988
veterán

fater cégénél most "selejteztek le" latitude D630-at csak azért mert már nincs gari+terméktámogatás

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#13) aram01 válasza FRENK1988 (#12) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor nemsokára teleszórod a ha-t vele,ugye? :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) devast válasza FRENK1988 (#12) üzenetére


devast
addikt

Az az egyik véglet. A másik se sokkal jobb ám, nekem elhiheted! Amikor reálérték=0 eszközökre kell időt fordítani, mertazügyfél............

(#15) FRENK1988 válasza aram01 (#13) üzenetére


FRENK1988
veterán

annyi felesleges tőkém nem volt:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16) aram01 válasza FRENK1988 (#15) üzenetére


aram01
nagyúr

de gondolom csíptél belőle ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) Hisztogram válasza devast (#14) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

A jó vállalatvezetés az üzembentartás személyi jellegű költségeivel (munkaerőóra) is számol.

Ezekben a kis törpékben az a jó, hogy nincs nagy változatosság, a gépet nem kell (lehet) javítani, ha bekrepált, akkor kisétál az IT, lekasztja a drótról, budugja a tartalékot, a hibás darabért meg jön a futár.

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#18) FRENK1988 válasza aram01 (#16) üzenetére


FRENK1988
veterán

jah vagy 5öt:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19) devast válasza Hisztogram (#17) üzenetére


devast
addikt

Ezért kell kiszervezni. Fizetsz egy cégnek fix összeget, aztán ha valami nem működik az biza az ő sara. Ettől még nem fog működni, de a felelősség nem a tied. És sokaknak csak ez számít. Ha keveset költöttél vered a melled milyen király vagy, ha meg összefossa magát mindent akkor másokra mutogatsz. Így megy ez errefelé :D
De ez már nagyon off....

(#20) #06658560 válasza devast (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezt tudom, hogy van valahol a háttérben egy szerver, ami kvázi szimulálja a vasat. Azt nem vágom, mivel jobb, hatékonyabb ez a megoldás a sok külön WS-nél. A szervert nem lehet lekapcsolni, a klienseket nálunk megint nem lehetett, csak kijelentkezni a szerveroldali virtuális gépből. Ergo áramot spórolni nem nagyon sikeredhetett-hisz a WS kikapcsolásakor szinte semmit nem fogyaszt ,ezt párszáz gépnél eljátszva már jelentős difi adódhat.
A kis ketyere nem rossz, tetszene saját otthoni rendszerhez, egyidejűleg többek által használt kevés vas rendszerbe, de a top kiépítésben is csak usb 2.0 manapság kissé vékony már nekem. A többinél a felbontás is lepkefing a vadvirágos réten.

#9 aram: nem tudom, de ha nem ugyan ilyenre váltottak, akkor valamiért nem volt jó üzlet, kivéve a korábbi csodás döntést keresztülvivő managernek meg a magánszámlájának.

(#21) devast válasza #06658560 (#20) üzenetére


devast
addikt

Nem látod miért jobb... Ha a feladat megengedi, akkor miért tennék ki workstation-t olyan helyre, ahova ilyent is ki lehet ? Ez kb 30-40k. Kis doboz, szinte semmit nem fogyaszt (bár ezt a tulajdonságát tojom le a legmagasabbról), nem romlik el benne semmi, ha el is romlik, bedugok egy másikat és minden megy tovább. A user nem vágja sz*rrá a saját windows-át, dugdos bele minden sz*rt amit otthonról hozott. Volt már 300 (nem márkás hanem mezei összerakott pc) a kezeid alatt ? Úgy hullanak belőlük az alkatrészek, hogy vannak olyan napok amikor csak ilyen hülyeségekkel foglalkozom, ide táp, ott a hdd pusztult meg, a gyökér természetesen sose mentette le a cuccait a hálózati meghajtójára akkor adatvisszaállítás ha lehetséges, utána alaplap meg sorolhatnám még. Mivel nincs benne ventillátor, nem retkelődik, nem kell takarítani. 1 nyavadt szervert meg pár száz ilyen dobozt sokkal egyszerűbb karbantartani mint több száz munkaállomást.
Felhasználó szemszögéből: tény, hogy ő ennek semmi előnyét nem látja. Max annyit, hogy akármelyik terminálról jelentkezel be, mindig ugyanazt a dekstopot kapod, ugyanazokkal a programokkal (tudom van roaming profile, de azért mégsem ugyanaz).

(#22) #06658560 válasza devast (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

A költséghatékonyságát nem feltétlen látom, hisz kell mögé egy szerver is. S ebbe is lehet minden vackot dugdosni. Amikor a júzer nem kap rendszergizda jogokat a gépére, akkor nem tudja elbaszni. A normális, OEM WS megbízhatósága semmivel nem marad el eme rendszer mögött, a meghibásodási problémák általában kezelve vannak a garanciában.
A nálunk volt kliensek csupa lyuk voltak, hogy a keletkező igen tetemes hőt elvezessék belőlük- ha nem voltam bejelentkezve, az egér rádugásáig megfogva majdnem sütött.
Rendesen beüzemelt rendszerben miért egyszerűbb ezt karbantartani, mint a desktopokat? Lemezképről felmásolt rendszer, azt kalap kabát.

(#23) devast válasza #06658560 (#22) üzenetére


devast
addikt

Ja, csak az oem ws nem 30-40k. Azt a fővároson kívül egy közép/kisvállalkozó sem fogja kifizetni.
ps: Te még mindig felhasználói szemmel nézed... én meg ezeknek a karbantartásáért felelek. Elhiszem neked mindegy a gari miatt, nekem meg nem mert erre b*szom el az egész napom ahelyett, hogy valami értelmeset csinálnék :)
garancia meg addig van, amíg le nem jár. Úgyszint a fővároson kívül egy kis/középvállalkozó sem cseréli le a gépparkot, ha éppen lejárt a garancia. Addig vannak befogva, amíg vagy nagyobb teljesítmény nem kell, vagy már nem lehet alkatrészt kapni hozzá (főalkatrész elhalt).
Szerver + vékony kliensek olcsóbbak mint sok workstation.
Azért egyszerűbb karbantartani, mert kliens oldal 1 hardver és annyi. Nem kell konfigolni azt, nincsenek alkatrészei, nincs lelki világa, csak van és kész.
Nyilván a terhelésre kell optimalizálni a szerver oldalt, a költsége attól függ.
ps: a rendesen beüzemelés pénzbe kerül. És legtöbbször mindig korlátozottak az anyagi források. Ergo én rendesen beüzemelt rendszert még nem láttam munkahelyem környékén :) Csak idő és pénz kérdése. De az ügyfélnek hamar-hamar kell, és olcsón. Azért meg az van amit kap.

[ Szerkesztve ]

(#24) #06658560 válasza devast (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Speciel fővároson kívül megfizette Veszprémben a Valeo, Érden a Draexelmeier Mo-n a minőségi vasakat. S nem is volt velük baj, amikor meg igen, azonnal jött pl. a Dell szervizese.
Normális cégnél van erre is pénz, mert a szar it oldal a produktivitást akadályozza. Nem normálisan kiépített közegben meg nem éri meg összevetni őket, hisz ott ezer sebből vérzik amúgy is a rendszer, nem lehet releváns viszonyítást adni.

WS-általában lesz egy féle a cégeknél és sanyi. Egyszer kell konfigolni, lemezkép készít, lezsíroz, eltárol hat példányban s csókolom.
Nálun speciel kb 300 személyre kellett CAD kliens, annak a szerveroldala bizony nem olcsó mulatság már, s a szerverárakat ismerve szerintem még olcsóbban kijönne WS-ekből ennyi embernek is. Hisz mondjuk a kliensnek a 200€-s árát is figyelembe kell venni. (HP t széria most 260$-tól indul, plusz a szerver, három-öt emberre most kellett volna egy szerver, 300k€ árat hallottam hozzá) Erősen kétlem, hogy olcsóbb lenne.

Nem tudom, a garancia után is lehet venni supportot, csak akarni kell, ahogy láttam.

(#25) devast válasza #06658560 (#24) üzenetére


devast
addikt

Mondom, még életedbe nem láttál kis/középvállalkozást. Nagy nemzetközi multiknál még jó, hogy minden stimmel (ha vidéken van akkor is). Így amit írsz az igaz, csak nem abba a kontextusba amiben az egész mondanivalómat elkezdtem.
ps: cad kliens nyilván nem terminálra való, ezt remélem ott sem gondolták komolyan :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Érdekes, én pont egy SAP, JDE kliens alá képzeltem el

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#27) #06658560 válasza devast (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pedig arra volt, s nem is funkcionált rosszul.

Tökehiányos szervezetlen rendszerröl viszont nem lehet a struktúrát véleményezni, mert ott ezer egyéb probléma okozza a gondot.
Mondjuk a magyar Drexi az inkább kis cég, mint nagy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.