Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Spr1nG


Spr1nG
tag

Pffff! ??? :W
Erre nincsenek szavak...

http://www.spring-gas.hu

(#2) .mf


.mf
veterán

Attól függ. Ha úgy van tervezve, hogy normál körülmények között passzívan üzemeljen, a venti pedig csak vész esetén, túlmelegedés ellen van, akkor nekem semmi gondom vele, sőt.
De itt a képeken a borda méretét nézve ez eleve aktív üzemre lett tervezve. Pedig úgy tűnik lenne hely nagyobb passzív / félpasszív bordának is...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Geller72


Geller72
veterán

Nem akarom elkezdeni savazni a HP-t, mert elég sokáig bíztam/hittem nekik, és használtam az eszközeiket szerver szinten is, de maradjunk annyiban, hogy a következő notim nem HP lesz. :U És szerintem eléggé diplomatikus voltam..

(#4) .mf válasza Geller72 (#3) üzenetére


.mf
veterán

Hanem akkor mi?
Most is egy céges Thinkpad T440-ről írok. Előtte is már jónéhány TP járt a kezeim között. De ekkora egy fost, mint a T440, és főleg az a trend, ami az utóbbi pár generáció alapján látszik, ezalapján TP-t se veszek.
Előző céges gépem egy Dell Latitude E6400 volt. Azzal sem voltam elégedett.
Akkor mi is maradt? Semmi :( :((

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) smkb


smkb
őstag

Azt nézve hogy Core i7 4600U is lehet benne, inkább azt nem értem, hogy gondolták hogy ez passzívan el fog menni?

(#6) vm93hun válasza .mf (#4) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Asus?

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#7) MasterDeeJay válasza smkb (#5) üzenetére

Az 2mag 15w TDP. Egy kicsivel nagyobb bordával akár tényleg menne passzívban de még ekkora bordával is alacsony fordulatú ventivel. Nekem a 27w-os retró pentium m nagyrészt álló ventivel megy.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8) gerii válasza vm93hun (#6) üzenetére


gerii
addikt

vagy Acer; Emachine ;]

(#9) vm93hun válasza gerii (#8) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Hát... nem tudom.

Engem egy laptopban két dolog tud meghülyíteni:
1: fényes kijelző (matt Acer-el még nem találkoztam)
2: nincs numerikus gombsor (ölni tudnék, ha nem tudok * karaktert írni)

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#10) Móci


Móci
addikt

Legalább biztosra mentek, s nem fog túlmelegedni a gép.. ha mégis, akkor fogok igazán nevetni. ;] :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) nuke7 válasza .mf (#4) üzenetére


nuke7
veterán

Mac ;) :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#12) sanzi89


sanzi89
addikt

Ez egész egyszerűen csalás, a vásárló tudatos átverése. A minimum egy bazi nagy bírság, továbbá a userektől aki igényli visszavásárolni a cuccot.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13) Móci válasza sanzi89 (#12) üzenetére


Móci
addikt

Egyr észből igen, más részből örüljenek, hogy nem kell 1-2 hónap után visszavinni garanciális javításra... ;]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) .mf válasza nuke7 (#11) üzenetére


.mf
veterán

Ismered a mondást, nem?

Mac's for fags ;]

Vicces, hogy bedobtam egy általános, logikus elvárást, erre egyből jönnek különböző fanboyok termékeket tukmálni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) nuke7 válasza .mf (#14) üzenetére


nuke7
veterán

hát próbáld ki - nem vagyok fanboy, mindkét nagy OS-t használom, csak másra ;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#16) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Az ilyen es hasonlo dolgokert utalom a HP-et....soha nem vasarolnek HP termeket!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#17) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Nincs jobb szó rá, ez FAIL!

(#18) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Nem hiába mondtuk még a nyomtatóira hülye parasztnak jó lesz.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#19) dystopia


dystopia
tag

Ez nem ventilátor, hanem légkavaró.

Viccet félretéve, mondjuk ez elég nyilvánvaló hazugság, szerintem a PR részleget egyszerűen félretájékoztatták, vagy benéztek valamit. Mert mondjuk amikor az XFX ráírja a tápjai dobozára, hogy DC konverteresek, közben meg nem, ők legalább számíthatnak rá, hogy megússzák nagyobb galiba nélkül, mert hát őszintén szólva ez kit érdekel és ki tudja leellenőrizni (megoldás: szinte senki), ez a venti nélküli dolog viszont nehezen marad észrevétlen.

[ Szerkesztve ]

Lüke, én vagyok az APUd!

(#20) waithEard


waithEard
őstag

Ez nem feltétlenül jelent hazugságot. Elképzelhető egy kommunikációs hiba a PR és a mérnökség közöztt.
Bár elismerem, ez nem túl valószínű...

(#19) dystopia : write only voltam: akkor + 1 :K

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#21) domos válasza vm93hun (#9) üzenetére


domos
senior tag

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-E1-532-Notebook.107877.0.html

Acer E1-532 total alap laptop, matt kijelzo+numerikus bill is van. En is egy ilyet nyuzok, habar nekem az optikai meghajto nelkuli valtozat van, annyival is konnyebb es olcsobb. :DDD Valoszinu magasabb kategoriakban is vannak matt Acer-ek.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#22) Writz válasza .mf (#4) üzenetére


Writz
tag

Fujitsu Siemens? :U

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#23) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Pfff...Hát ez jó!Soha nem szerettem a HP termékeit!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#24) macilaci78 válasza waithEard (#20) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Persze, hogy félretájékoztatták... :D
És nincs egy ember se a cégnél, aki koordinálja, kontrollálja egy-egy termék életútját. Illene fejeknek hullania, ha így lejáratták a cég nevét.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25) hallador


hallador
addikt

Sajnos kurvul a HP is. Sajnos.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#26) elistvan


elistvan
senior tag

Szívás. Ez a nyomokban....-is tartalmaz.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#27) domos válasza elistvan (#26) üzenetére


domos
senior tag

:C

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#28) donjohnson


donjohnson
addikt

erre nincsenek szavak. felháborító!

;]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#29) vittorio7


vittorio7
őstag

Ki hitte volna, hogy pont a HP csinál ilyet? :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#30) jacint78 válasza .mf (#4) üzenetére


jacint78
addikt

Toshiba! Ez az eset meg eg vicc. :)

type your text here..

(#31) sanzi89 válasza domos (#21) üzenetére


sanzi89
addikt

Jó is volna ez a laptop, ha nem ilyen harmatgyenge procival lenne szerelve, vagy legalább cserélhető lenne, hogy eBay-ről pár ezerért kapjon egy i3-mat, vagy erősebb Pentiumot. Nem szeretem az alaplapra forrasztott procikat...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#32) domos válasza sanzi89 (#31) üzenetére


domos
senior tag

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-E1-572G-54204G75Mnkk-Notebook.99958.0.html ez esetleg? Van belole matt kijelzos verzio is. Szerintem ennek mar a belseje is turheto. Ha meg nem kell a Radeon GPU akkor van a sima E1-572, Haswell i5 vagy i3 procival.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#33) arty


arty
veterán

Aki a HP-nál azt képzelte, hogy ezt meg tudják úszni lebukás nélkül, azt rúgják már ki lécci ... :W

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#35) sanzi89 válasza domos (#32) üzenetére


sanzi89
addikt

Egy i3-4010U nekem elég volna - most egy E1-531-est hajtok, csak a gyári B960 lett cserélve 2020M-re a VT-x miatt -, dedikált GPU nem kell, de kár, hogy ez is forrasztott CPU-s, plusz kicsi fogyasztás ide vagy oda, lehetne kicsit nagyobb aksija gyárilag.
Egyébként korrekt mindenes, egyetemre hurcibálós, irodai notebook.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36) domos válasza sanzi89 (#35) üzenetére


domos
senior tag

Nekem a gagyi celeron 2955u-s verzio lazan kihuz 5-6 orat netezessel 50% fenyeron. Nekem ennyi eleg, persze teljesen ertheto hogy van akinek tobbre van szuksege. :) CPu teljesitmennyel meg ugy vagyok, hogy vagy meg tudom oldani egy 10 eves gepen is amit aktualisan akarok, es akkor ez a laptop is boven eleg, amihez meg tobb kell arra ott az asztali gep/remote desktop.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#37) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ezek szerint ha meghibásodik a venti akkor nem is lehet kapni hozzá hisz nincs is benne! :DDD

(#38) Namelesske


Namelesske
addikt

Az egész Chrome OS ökoszisztéma egy átverés.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#39) macskea válasza .mf (#4) üzenetére


macskea
őstag

A ThinkPad széria valami rettenetesen hanyatlik, mióta átvette a Lenovo. Én is sok helyen olvastam, illetve magam is tapasztalom.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#41) Darth-anyán


Darth-anyán
tag

...The silent operation of the fanless design* prevents dust from being funneled through computer case.

* only in polar regions

Csak lemaradt a csillag, ennyi :D

Csak azért, mert senki nem panaszkodik, még nem biztos, hogy minden ejtőernyő tökéletes

(#42) Akula


Akula
őstag

ez azért elég égő.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#43) Vikthor válasza Akula (#42) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Az, csak hát HP... Így mindent elárul.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#44) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nem meglepő tőlük.

(#45) dani88 válasza Geller72 (#3) üzenetére


dani88
tag

Patroncsere után csíkozó nyomtatók, bugos vezetéknélküli egér, profinak mondott szkenner, érdekes minőségű laptopok :D

(#46) Vikthor válasza dani88 (#45) üzenetére


Vikthor
nagyúr

HP = Hibás Patron

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#47) waithEard válasza Silentfrog (#37) üzenetére


waithEard
őstag

Mivel nincs benne venti, ezért nem is hibásodik meg... a duplagondolt még gyakorolnod kell! :((( ;]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#48) hallador válasza Vikthor (#43) üzenetére


hallador
addikt

Te amúgy miről beszélsz, ha kamuztak kurvulnak, de azért a föld legnagyobb hardvergyártójáról beszélünk, csak a legjobb az X86 szerver piacon, csak benne van az első 3 notebook gyártóban, ugyanez a nyomtatópiacon, ja meg amúgy kb mindennel foglalkozik ami hardver...
A storage piacon, a pc piacon....

A 10 000 Ft-os nyomtatódat ne húzd rá az egész cégre.... :N

(#44) Lomha 8V

Miért mennyi dolgot hallottál még amikor kamuztak? Még mindig reálisabban csinálják a dolgokat, mint sokan...

KB úgy állítjátok be mintha minden héten 5 kamuval bukna le a HP...

-------------------------------------------------------

Vagy csak ilyen magyaros minden szar életérzés, képmutató, okoskodó.... mert ez népszokás, ha jó ha nem jó, igen elítélendő, mert hazudtak, ja, de azért nem kell úgy beállítani mintha minden héten 5 ilyen hír jönne...

Ha a magyar emberek kb 1000 annyira lenne becsületes, mint egy HP, akkor mi lennénk Svájc, na de fikázni jobb, mert azzal legalább nem haladunk sehova... :N

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) arty válasza hallador (#48) üzenetére


arty
veterán

te meg úgy beszélsz, mintha részvényes lennél :) nem az első "ügye" ez a cégnek, most épp hazugságon kapták őket, de volt már korrupciótól kezdve hibás termék nem visszahívása is, tehát én inkább azt mondanám: ők se jobbak semmivel a többi nagy multinál ... (erre: "Még mindig reálisabban csinálják a dolgokat, mint sokan...")

természetesen vannak világverő termékeik is, de ne egy hazugságukat leleplező cikk alatt kezdjük már mosdatni a vállalatot, mert nem lesz igazán hiteles :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#50) hallador válasza arty (#49) üzenetére


hallador
addikt

Na ja, csak itt meg úgy csináltok, mintha a hp lenne maga a sátán. De azért vannak sokkal rosszabb cégek is. A hp meg Istenes egy IBM hez vagy egy Lenovohoz képest. Igen consumer piacot leszarjak de minden másban erősek.

Igen kamuztak, tény, de azért nem minden második terméknel derül ki, hogy rosszul fogod, azért nem működik.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.