Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Tetszett az élménybeszámolód!:)

Február elején én is megyek síelni, mi Szlovákiába megyünk, Taleba.
Életemben először fogok síelni. :DDD

(#2) 7


7
addikt

Most, hogy van Bigfootom, én is elkezdtem újra érezni azt a gyilkos fáradást, ami végülis annyira, de annyira jól tud esni. Hiába no, kisebb, rakoncátlanabb, nehezebb megfogni, de baromi jó. Ekkora terjedelmű pályarendszerben még nem is voltam, talán 100 km körül volt a legnagyobb, de azt pár nap alatt töviről hegyire bejártam. Főleg egyedül. :)

@Kolombusz: Kéz- és lábtörést! :P

(#3) venember83 válasza 7 (#2) üzenetére


venember83
nagyúr

Hehe, akkor tudod, hogy miről beszélek. :K

Kolombusz: Sok sikert, ne érdekeljen, ha sokszor esel, lényeg, hogy felállj és próbálkozz, nem olyan nehéz megtanulni síelni. ;)

(#4) twollah


twollah
nagyúr

Romaniaban nincs eleg hegy, hogy mashova mentel?

Kicsinyke Magyarorszagunk meg megertem, hogy nem egy si paradicsom, de Romania azert hegyekben jobban ellatott.
Annyi hegyunk volt, hogy adtunk is nektek parat orokbe.

(#5) (Kolombusz) válasza twollah (#4) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szerintem teljesen lényegtelen, hogy hova ment. Ha megteheti, menjen akár Salt Lake City-be is síelni. Világot látni, utazni, megismerni minél több országot, fantasztikus dolog.

(#6) venember83 válasza twollah (#4) üzenetére


venember83
nagyúr

Hegyek vannak, csak a sípályák meg úgy általában az emberekből a kultúra hiányzik. Sőt, ha nem lenne elég hegy, akkor gyárt az itteni népesség szeméthegyeket is, a biztonság kedvéért. Amikor elmegyek pihenni (mondjuk télen síelni), akkor nem kívánok fél órát sorba állni azért, hogy 5 percet csússzak lefele, nem akarok ordibáló bukaresti semmirekellőket hallani, nem akarok mindenhol szemetet látni, nem akarok tolakodni, ha mégis sorba kell álljak pár percet, nem akarok folyton jegyet venni, azt elővenni, odaadni, vagy számolni, hogy hány pont van a bérletkártyámon, az pontosan hány lesiklás stb. Mondok egy példát, kettőt:

1. Eséseket követően, ha elhagytam a lécem (én mondjuk sajnos nem estem akkorát most), akkor rögtön jött valaki és fentről lehozta nekem, ne nekem kelljen síbakancsban felmászni.
2. Főútra akartunk rátérni mellékútról, de az illető főút, mivel az autópályára vezetett, elég zsúfolt volt, következésképp a mellékúton elég tetemes sor keletkezett. De egyszer csak megindult a sor, mert a főúton mindkét sávon úgy döntött pár ember, hogy engedjük ki a szerencsétleneket, és kitérhettünk balra a főútra, aztán haladva egy keveset láttam, hogy a főúton is jelentős sor alakult ki a kiengedési akció következtében, de senki sem dudált, nem ment el jobb oldalt, hogy kikerülje a sort stb.
3. A felvonóbérletért 190 eurót fizettünk 6 napra, azonban ezen hat nap alatt többet síeltünk, mint amennyit a közeli Aranyoson (Baia de Arieş) két hét alatt, ahol a hétszáz méteres pályára egy felmenetel 5 ron, ami kb. 1,2 eurónak felel meg.

Sokat kell még ebben a régióban az embereknek fejlődniük, de lehetséges, hogy majd 1-2 hónap múlva kipróbálom a páringi pályát is, most láttam egy érdekes műsort róla, talán nem rossz. Bár eddig az itteni pályákkal és felvonókkal csak negatív tapasztalataim voltak.

PS. Adtunk nektek? Szerencsére nem vagyok könnyen sértődő típus.

(#7) talmida válasza venember83 (#6) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Fantasztikus jó lehetett! :C

Ezt az egyet nem értem a hozzászólásodban: (OFF)"sajnos nem estem akkorát most"(/OFF) Az miért SAJNOS?? :Y

IN GOD WE TRUST!

(#8) venember83 válasza talmida (#7) üzenetére


venember83
nagyúr

Esni akkor szokás, ha az ember elbambul, vagy épp a határait próbálgatva megy. Mivel nem estem, ezért nem is közelítettem meg a határaim, így meg fejlődni se fejlődtem. Se tavaly se most. :)

(#9) talmida válasza venember83 (#8) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Most már értem. :)

IN GOD WE TRUST!

(#10) 7 válasza venember83 (#8) üzenetére


7
addikt

Érdekes elképzelés, de igazat kell adnom. :K

Én rendszeresen bucskázom, néha jól is tud esni. Jövő héten lesz is alkalmam megint, idén esment boarddal :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.