Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) noisia


noisia
aktív tag

Nekem kéne, de 100-130 dollárrért már ssd van ...

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#2) T_Stark


T_Stark
őstag

Ezeknek mi értelme van még?
Ha jól számolom 30ezer körül lesz a 150 GB-os, ami hangos, gondolom melegszik is rendesen, és az SSD-ket akkor sem éri utól.
Ennyiért inkább vennék egy 64 GB-os SSD-t, ami hangtalan, és még gyorsabb is.
A rendszer azon is vígan elfér.

(#3) pip válasza T_Stark (#2) üzenetére


pip
aktív tag

ennyiert talalni kingston 96 MB-os SSD-t is...

(#4) BiP válasza T_Stark (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

A választás lehetősége megvan. Vagy ssd vagy egy valamivel lassabb, de nagyobb raptor vagy egy még nagyobb de még lassabb sima vinyó.

raidben amúgy már nem lehet rossz, de ár-értékben sajnos tényleg nem a legjobbak. Én is inkább ssd-t vettem ugyanabban az árban.

(#5) T_Stark válasza pip (#3) üzenetére


T_Stark
őstag

Igaz :K
SATA2-ben olyat is kapni ennyiért.
Én hirtelen csak a SATA3 SSD-ket néztem, és már azokból is kapni 60-64 GB-osat ennyiért.

(#6) belaazallat válasza pip (#3) üzenetére


belaazallat
addikt

96MB ? :F

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#7) Angel1981 válasza pip (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

+1
Gondolom, 96GB-ot akartál írni. :)

(#8) Entryy válasza belaazallat (#6) üzenetére


Entryy
aktív tag

Ezek miben különböznek a korábbi 150es és 300as raptoroktól?
A Sata III-at azt látom,bár abból amúgy sem profitálnak semmit...

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#9) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Hát igen ,leirtatok előttem mindent.
Szerintem sem éri meg,ráadásul hangos is lehet,bár 10 ezres fordulatu 2.5 merevlemez milyen hangú lehet azt elképzelni sem birom.

(#10) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szekvenciális tempóban az F4em, elérésben meg az SSDm elpicsázza :U
Random writeban valszeg jól teljesít, de nem gondolom, hogy ennyit megér..
Volt már nálam 150es Veloci, nagyon gyorsan megváltam tőle, az SSD jobb.

Silentfrog
Nem mondanám hangosnak, de azért lehet hallani a hangját. Engem zavart..

[ Szerkesztve ]

(#11) Füge007


Füge007
senior tag

Érdekes, nem értem minek erőltetik, mikor márt elment felette az idő. Lehet, hogy az alkatrészek ami raktáron van így tolják el. Összedobnak belőlle egy "új" szériát. Aki ilyen sebességre vágyik SSD-re gyúr az nem kétséges, a többinek meg jó a 7200 Rpm.

Füge

(#12) sNORh válasza Speed® (#10) üzenetére


sNORh
addikt

egy a lényeg, franc se tudja minek hoztak a világra újabb trabantot a BMW-k korában ;]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#13) GIJoe


GIJoe
addikt

raktárkészletsöprés, + bekészített alapanyag takarítás...

110 € ért már adnak egy ADATA AS511S3-60GM-C-t 500 MB r/w

(#14) belaazallat válasza Entryy (#8) üzenetére


belaazallat
addikt

Mért pont tőlem kérdezed? Nekem fogalmam sincs.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#15) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Senni értelme nincs már ezeknek. Kezdem érteni a samsung üzletpolitikáját...

(#16) Male válasza T_Stark (#2) üzenetére


Male
nagyúr

300GB vagy 64GB nagyon nem mindegy... (mondjuk videóvágás, hogy egy példa is legyen... 2x300GB-on már talán elfér kényelmesen, és gyors is lesz, míg 2x64GB-on nehezen)

Mondjuk a piaca tényleg nagyon szűkül, gondolom ennek megfelelő összeget költöttek a fejlesztésre is...

(#17) nuke7 válasza T_Stark (#2) üzenetére


nuke7
veterán

+1 :R

https://youtube.com/user/nuke7

(#18) Derrewyn


Derrewyn
senior tag

Közel ekkora sebességet produkáló 3,5" méretű merevlemezek is vannak, fajlagosan jóval kevesebbért...

(#19) Ribi válasza Male (#16) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak szekvenciális olvasásban egy sima 1terás winyónak is van ilyen sebessége csak sokkal olcsóbb.

(#20) .mf


.mf
veterán

Ennek kapcsán legalább 3 dolgot nem értek:
- 150GB-os verziót minek hoztak ki? Amerikában a 128GB-osak csak egy kicsivel drágábbak, és köröket vernek rá, annak semmi értelme. A 300-450-600-asnak már inkább van, mert itt nem a kapacitással arányosan drágul.
- miért nem csinálnak végre 15k-s Raptorokat, szervereknél már mióta használjuk őket.
- miért nem használnak nagyobb bitsűrűségű tányérokat? 2.5" notiwinyók már 500GB/tányérnál tartanak, ez itt is jó hatással lenne a szekvenciális írás-olvasási tempóra.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) vanhalen válasza Derrewyn (#18) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Közel ekkora sebességet produkáló 3,5" méretű merevlemezek is vannak, fajlagosan jóval kevesebbért..."

Ez érdekel. Most készülök winyót venni, mondj egyet, ha időd engedi pls. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Male válasza Ribi (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, ez igaz... vagy jóval olcsóbban mondjuk 320-as F4... az 160MB/s körül tud a leggyorsabb részen katt, és átlagban hozza azt, amit ez maxban.

.mf: a szekvenciálisra jól hatna a nagyobb sűrűség, a véletlenre viszont jóeséllyel nem...

vanhalen: Samsung 322GJ például... 10 alatt megkapod itt-ott.

[ Szerkesztve ]

(#23) T_Stark válasza Male (#16) üzenetére


T_Stark
őstag

Én a 150 gigásat írtam, nem a 300ast, az van kb egy árban egy 64 GB-os SATA3 SSD-vel, de már 96GB-os SATA2-es is van annyiért.
Videóvágásra talán jó lehet az a 300as, de akkor is minden szempontból hátrányban van egy SSD-hez képest, a tárhelyet leszámítva.
Szóval csak annak lehet alternatíva aki egyfolytában videókat vág.
A legtöbb embernek viszont csak rendszer alá kellene, és oda sokkal jobban megéri egy SSD, akár egy 64 GB-os is.

(#24) Male válasza T_Stark (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, a 300-as közelebb van árban a 96GB-oshoz... de még így sem oké a dolog.

A tárhely hiány ilyen esetben elég komoly érv... pl éppen ittvan nálam egy köztes állapot egy videóról, 81GB-os file... és ugye a forrást is meg kéne őrizni végig, a kimenetet is tenni kell valahová... és nem egy darab van.

"Szóval csak annak lehet alternatíva aki egyfolytában videókat vág."
Nyilván munkára kell, és nem annak, aki évente egyszer összevágja a születésnapi videóját.

"A legtöbb embernek viszont csak rendszer alá kellene"
Nem ők a célpiac mostmár. Rendszernek SSD kell ma már, ennyire nem hülyék a WD-nél sem.

(#25) vanhalen válasza Male (#24) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Rendszernek SSD kell ma már, ennyire nem hülyék a WD-nél sem"

Akkor most már csökkenthetnék az árukat is :) (SSD) Díjaznám.

[ Szerkesztve ]

(#26) poj


poj
tag

2008-ban vettem egy 300-ast mikor megjelent.. Akkor az volt a leggyorsabb SATA-s vinyó, SAS és SCSI vezérlő hiányában ez volt akkor a legolcsóbb megoldás.. Kb 1 évvel később kezdtek el megjelenni SSD-k, azok is méregdrágán..

Manapság a Raptorok nem rúgnak labdába, ez tényleg raktársöprés..

(#27) tibi72


tibi72
aktív tag

Ez már csak erőlködés! Ezen az áron felejtös!

(#28) Zoleee19


Zoleee19
csendes tag

Még 0,5-1 év és lesz 150GB-os SSD 109 euróért. :K
Aprón is van 160GB-os X25-M 45eFt-ért. Ez már majdnem ott van árban és sebességben alázza a Raptort. :)
Ezek már egy letűnt kor gyíkjai! :D

(#29) Male válasza vanhalen (#25) üzenetére


Male
nagyúr

Amíg az utolsó darabig el tudják adni ilyen áron, addig nem fogják... (bár a 96-os Kingston ára szerintem már valami közelgő esést jelez)

(#30) Entryy válasza belaazallat (#14) üzenetére


Entryy
aktív tag

Bocs, mellé ment, csak új akart lenni, de nem vettem észre!

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#31) k1csi


k1csi
senior tag

Ezeknek elment az eszük.
Anno én is vettem 300 gigás raptort az SSD hajnalán amikor még a 64GB-os SSD is nagynak számított.
Viszont most amikor a 128GB-os SSD is inkább átlagos max. a 600GB-os raptornak van értelme (pl. nagy videós/fotós munkaterületnek).

Nem értem, hogy a WD marketingnél is idióták irányítanak vagy mi van.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#32) Zolee11 válasza k1csi (#31) üzenetére


Zolee11
senior tag

Hát ez nem kicsit PRICE FAIL.
Leesett az arcom, mikor látom, hogy 109, 133 EUR. Nincs véletlenül elírva, esetleg USD?
És nincs, 230+ USD a nagyobb... :(

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#33) Alchemist


Alchemist
addikt

Ha jól tudom, folyamatosan sokat író felhasználásba (napi sokszáz giga) az SSD-k elég gyorsan belehalnak... ez a vinyó viszont bírja.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#34) Male válasza Alchemist (#33) üzenetére


Male
nagyúr

3000 ciklust írnak a leggyengébbhez is... az egy 96GB-os esetén 281TB. Persze a wear leveling miatt ennél kevesebb, amit a felhasználó írhat (láttam olyat, ahol 20-al osztották... de az erős túlzás szerintem)... ha leosztom hárommal emiatt, az még mindig 93TB... ha három évig akarod kihúzni, akkor napi 87GB... ugyhogy azért el lehet érni valóban, de nem egy tipikus rendszermeghajtóként.

Amúgy erre vonatkozik a garancia? Nem lepődnék meg, ha nem, mert természetes elhasználódás.

(#35) banhammer


banhammer
veterán

Nekem tetszik az ára.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#36) Derrewyn válasza vanhalen (#21) üzenetére


Derrewyn
senior tag

WD Caviar Black esetében is 126 Mb/s adatátvitelt írnak több helyen, illetve az 1 éves Samsungom Crystal Disk alatt 115 Mb/s-t csinál.

Ami világosan látszik egyébként, hogy SATA III-ért felárat fizetni HDD esetében nincs értelme, mert nem az a szűk keresztmetszet. (magyarán parasztvakítás)

(#37) x_o_n


x_o_n
veterán

Kivàncsi lennék a hybrid hdd-hez képest mit tud.
Ami 80% al gyorsabb a sima sata hdd-knél.
Árban meg 500gb/4gb 21k

(#38) .mf válasza x_o_n (#37) üzenetére


.mf
veterán

"Kivàncsi lennék a hybrid hdd-hez képest mit tud.
Ami 80% al gyorsabb a sima sata hdd-knél.
"

hahahahahahahörr :))
kemény, hogy még egy őstag is bekajálja ezt az orbitális csúsztatást. Csak abban gyorsabb, amit el tud tárolni a flashben; a többiben ugyanolyan lassú, hisz ott csak egy normál HDD.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39) Zoleee19 válasza .mf (#38) üzenetére


Zoleee19
csendes tag

Bizony, bizony! :K A +4GB Flash lényegében egy hardveres Superfetch/Prefetch!

(#40) Loha válasza T_Stark (#2) üzenetére


Loha
veterán

Az a jó ezekben az új VelociRaptorokban, hogy halkabbak mint a normál 7200rpm-es vinyók (ha nem tekernek nagyon), kevésbé melegednek, vmint fogyasztásban is jobbak, a sebességről meg nem is beszélve...
Ez a hangos és melegszik, a 2 szériával ezelőtti 3,5"-os Raptorokra volt utoljára igaz.

Szerintem kicsivel 30k felett lesz a 300GB-os, ugyan annyi mint most a 3000HLFS. Egyszerűen a HLFS szériát most cserélik le a HLHX-re.
Annyi változik, hogy SATA2 helyett SATA3, 16MB cache helyett 32MB, 150GB-os tányérok helyett 200GB lesz.

Rendszer sok mindenen elfér, de a játékoknak meg a progiknak kell a hely...
Ideális esetben az oprendszernek egy 80-as SSD, egy 300-as Velociraptor a játékok meg egyebeknek, tárolásra meg egy 2TB-os WD Green... ;)

(#41) .mf válasza Loha (#40) üzenetére


.mf
veterán

Biztos, hogy 150GB-os tányérok voltak benne, nem 300-asok? Az elég alacsony bitsűrűség lenne, vagy két éve volt ennyi; s akkor a 600GB-os 4 tányért feltételezne, miközben 2.5"-ben a 2 a szokásos-szabványos max., a notikba nem beférő vastagabbaknál fordul elő 3.
S biztos, hogy nagyobbra váltják, mert úgy fura, hogy nem igazodik a kapacitás is (200 / 400GB)?

Rendszer (ha csak egy, és oda tényleg nem telepítget az emberfia össze-vissza programokat) pedig szerintem egy 40GB-oson is kényelmesen elfér, nálam most egy egy éve használatban lévő w7 épp 20GB alatt van.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#42) Loha válasza .mf (#41) üzenetére


Loha
veterán

3000HLFS-ben (régebbi veloci) biztosan 2db 150GB-os tányér van.
6000HLHX-ben (a legújabb 600GB-os) pedig biztosan 3db 200GB-os tányér.
A többi már kevésbé biztos, elvileg a kisebb modelleknek is 200GB/tányér adatsűrűséggel kellene jönniük, de lehet, hogy trükköznek, és a 450GB-osban 3db 150-es van, ezt nem tudom, mert mindenütt csak a 600GB-osat tesztelték, de párt kósza screenshot alapján a 450-es sem lassabb a 600-asnál...

Igen a rendszer elfér akár 20GB-on is, de egyrészt jobb, ha van bőven szabad hely az SSD-n, akkor nem fog belassulni, és tovább is bírja, vmint a kisebb modellek általában sebességben is kasztráltak, kevesebb flash chip van bennük, kevesebb memóriacsatornával, gyengébb írási sebességgel...

(#43) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

itt mindenki a saját otthoni felhasználásból indul ki.

egy SSD élettartamban meg adatbiztonságban nyomába nem ér. nyilván olyan üzleti/ipari felhasználás a cél, ahova az SCSI túl drága, SSD meg szóba sem jöhet.

(#44) LordX válasza Zoleee19 (#39) üzenetére


LordX
veterán

Jah, csak az a 4GB standard felhasználás esetében a szükséges adatok 80%-a.. Deszar, csak az idő 80%-ában gyorsulja le a többi merevlemezt..

http://www.anandtech.com/show/3734/seagates-momentus-xt-review-finally-a-good-hybrid-hdd

(#45) x_o_n válasza .mf (#38) üzenetére


x_o_n
veterán

Hu kemény vagy..
Gondolom van neked és a több hónaoos tapasztalat után alkottál ilyen ékes monologot
ha màr stilus nem jutott.

(#46) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

70 ruganyból építek egy raid0-t... :) 600gb, majdnem dupla sebesség. nem rossz. kb ssd gyorsaság, háromszoros tárhely mellett. :)

Öntörvényű Sünmalac

(#47) x_o_n válasza {Zodiac} (#46) üzenetére


x_o_n
veterán

Ez jól hangzik

(#48) zapok


zapok
aktív tag

Ez a vinyófaj, mint a neve is mondja "velociraptor" már rég kihaltak! :DDD

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#49) .mf válasza kasza blanka (#43) üzenetére


.mf
veterán

"itt mindenki a saját otthoni felhasználásból indul ki."

Helyesen is tesszük, mert ezt mindig is oda tervezték. Workstation-ökbe és szerverekbe SAS vagy SCSI winyók dukálnak, főleg, ha teljesítmény kell (mert tárkapacitásban már kezdenek ott is a RAID eredeti névfeloldás szellemében terjedni a SATA winyók, ha nagy és olcsó tárkapacitás kell). Egy 15k-s SAS winyó ezeknek alig a duplája, de minden területen megelőzi őket.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#50) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Nekem 150-es Velocim van, semmi bajom vele. Gyors, halk és nemnagyon megy mögé rakott ventivel sem 40 fok fölé. Rendszernek tökéletes és hozza a 105/105MB/s sebességet is. Viszont ezek az árak nagyon elszálltak.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.