Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Szándékos koca reklám?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) joysefke válasza Gdi (#1) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha már alaplapot csinált az Asus a RyZEN-nek, akkor nyilván el is akarja azt adni ;)

(#3) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kisebb TDP procik nem lesznek?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) Formaster


Formaster
addikt

Jahh, véletlen szivárogtatás :DD Amúgy az 1200-as ryzenhez minek maximus hero lap? :U

(#5) Clorf


Clorf
tag

Derülhetne ki hamarabb, mikor lesz olcsóbb Ryzen CPU/APU, mert a végén Pentium G4560 os konfig lesz a végén a gépemben 2-3 hét múlva. 12év AMD desktop hűség után, egy FX-6300ról váltva -.-

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#9) Z_A_P válasza Formaster (#4) üzenetére


Z_A_P
addikt

Amúgy az 1200-as ryzenhez minek maximus hero lap? :U

Mert lehet 1 ev mulva fejleszt es belerak egy 6/12 - 8/16 szornyet? :F

OK

(#14) [CsuCsu] válasza fanti (#13) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azt is akkor hagyja benne, ha valami sub-HD felbontasban tolja az ember. Ha tul sok a tartalek a kariban, ratolok valami durvabb elsimitast es penzemnel vagyok.

(#15) whYz válasza fanti (#13) üzenetére


whYz
addikt

En pont, hogy egy 1080 Ti-n gondolkozok, mert a vega valoszinuleg a kozelebe se er, igy elegge felejtos amit a Ryzenek tudnak produkalni.

(#16) Formaster válasza fanti (#13) üzenetére


Formaster
addikt

Kinek mi a felhasználási terület, nem kell ezen felmérgelődni. Én is kotlottam h 7700k legyen vagy ryzen. Viszont nálam az official game amit tolok az 1 szálasból profitál és emellett ritkán renderelek, videót vágok, ezért a 7700k-ra voksoltam. Le a kalappal az 1800x előtt h agyonüt egy 6850k-t renderben, de egy szálasban nekem fontos a teljesítmény, oda meg az 1800x is kevés és jóval drágább, mint a 7700k :U

(#17) Egon válasza fanti (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL, a ph-s tesztben még egy 1800X sem nyomja le mindenben ami nem játék a 7700K-t (pl. WinRar, Sony Vegas Pro, LameXp stb.), de azért köszönjük, Emese! :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Egon válasza Formaster (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

Ennyi.
Ráadásul, ha mondjuk az embernek van már egy Intel platformja, i5-tel (mint pl. nekem), ár/teljesítményben szinte biztosan jobban jár egy procicserével (i5 -> i7), mint teljes platformcserével.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) sh4d0w válasza Formaster (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem ezen mérgelődik, hanem azon, hogy előre megmondható annak a néhány trollnak a neve, akik minden AMD-s hírnél jönnek és telef*ossák a topicot a nyolcezerszer leírt baromságaikkal, de értelmeset nem tudnak hozzátenni a diskurzushoz.

Te meg használd örömmel az i7-esed.

https://www.coreinfinity.tech

(#20) fanti válasza Egon (#17) üzenetére


fanti
addikt

Ezt olvastad már Emesém?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#25) ribizly


ribizly
veterán

Inkább a Ryzen 9-ek árára lennék nagyon kíváncsi... :U
De nem vagyok telhetetlen. :DDD

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#26) Formaster válasza sh4d0w (#19) üzenetére


Formaster
addikt

Tényleg?

"- (#13) fanti - Minden nap jót derülök a Kaby topik i7-7700K tulajdonosain"
"Köcsög Intel, ezt beszoptátok!"

Ez az alpári stílus sem külömb, mint a többi pocskondiázós hsz. :U Nem is értem az embereket, sztem eljutottunk oda, hogy végre mindenki választhat, hogy neki melyik a megfelelő megoldás. Ehelyett még mindig dedó szinten járunk, hogy piros-kék, nem kék, de piros... Ez már az oviban is ciki :R

[ Szerkesztve ]

(#27) Tyler8 válasza Formaster (#16) üzenetére


Tyler8
tag

Csak az a probléma ezzel, hogy 1700-at vesz, aki nem akarja teljesen értelmetlenül szórni a pénzt és akkor már nem igaz, hogy drágább lenne. Mondjuk lesz tuningban max 150 MHz különbség, vagy semmi és még hűtőt is kapsz mellé. Ugyan így 1600-ast érdemes venni, nem 1600X-et.

► borders are made for the dumb ◄

(#28) Formaster válasza Tyler8 (#27) üzenetére


Formaster
addikt

150Mhz? 5ghz-en jár a 7700k-m. :U Nekem ez 1 szálasban számít, de több szálasban sem hiszem h sokat verne rá az 1700.

(#30) ->Raizen<- válasza whYz (#15) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A vegát a volta ellenfelének szánnák, 2x teraflops számítási teljesítményt tud bizonyos körülmények között. Nem tudom.. lehet koppanni fognak a zöldek mert erősnek hangzik hbccvel együtt... várnom kell a megjelenésig aztán se biztos hogy 1080 ti lesz mert fhdra húzott 1080 is elég lenne sokáig. Minden az árazáson fogyasztás/teljesítmény mutatón fog múlni.

[ Szerkesztve ]

(#31) Tyler8 válasza Formaster (#28) üzenetére


Tyler8
tag

Azt hittem egyértelmű, hogy az 1800x-ről beszélek, ha olvastad a hsz-ed. :D
Amúgy 4GHz körül jobban elveri több szálon mint az 1800x, ugye csak órajelben van különbség.

(#24) ->Raizen<- : Nincs olyan messze, de azért az túlzás.

► borders are made for the dumb ◄

(#32) MZperX75 válasza #25068288 (#29) üzenetére


MZperX75
addikt

Szeretethiánya van,csak hogy foglalkozzanak vele,amúgy meg csak ezért trollkodik,az is lehet hogy csak sziv@t minket,Ha nem szóltok hozzá szerintem abbahagyja!

Formaster:
5Gz......és? te is ezért jársz AMD-s hírekhez,tök jó örülök neki szuper érték 5Ghz semmi nem ér fel vele :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) ->Raizen<- válasza MZperX75 (#32) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Valószínű csak trollkodik színtiszta amd-s az adatlapja. ;]

(#35) fanti válasza Formaster (#28) üzenetére


fanti
addikt

5Ghz?!

Úúúúúúúú de jó neked!
Nem is értem, hogy én hogyan tudok meglenni nélküle....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#36) Formaster válasza MZperX75 (#32) üzenetére


Formaster
addikt

Téged már ismerlek másik topikból... Ugyanez az olvasás nélkül kötekedés volt a stílusod. Ha olvastad volna a hsz-em kiderült volna hogy remek procinak tartom a ryzent, csak azért nem azt vettem, mert az én felhasználási szokásaimat jobban jellemzi az 1 szál, amin viszont minél több órajelet kér. Ezen kívül kell többszálas is renderelésre, viszont csak ezért nem akartam ryzent venni. Mondom mégegyszer, hogy JÓ PROCESSZOR!!! :U

(#38) Formaster válasza fanti (#35) üzenetére


Formaster
addikt

Valószínűleg úgy hogy nincs rá szükséged :F :U Komolyan, nektek fáj, hogy egy proci ennyin is tud menni? Vehettem volna ryzent is, tetszik is, akár 1800x-et is, de mondtam már, hogy én kihasználom az 1mag 5ghz-et :N Itt pár emberkének elgurult a gyógyszere és már tökmindegy, hogy intel vagy amd pártiról beszélünk. Na én léptem ebből a pocsojából, jó rágózást mindenkinek :DDD

(#39) MZperX75 válasza Formaster (#36) üzenetére


MZperX75
addikt

:C

[ Szerkesztve ]

(#41) pandras83 válasza Clorf (#5) üzenetére


pandras83
senior tag

a G4560 nem lesz valami nagy ugrás az FX-hez képest

Cyberfuck Patchrunner

(#42) Chp


Chp
őstag

Néhányan olyan stílust képviselnek itt a fórumon, ami közösségi oldalakon látható.

(#43) mike710


mike710
aktív tag

Tényleg szomorú ez a színvonal. :(

A srác normálisan leírta az igényeit tényleg szájbarágósan és mégse sikerült felfogni egyeseknek. :W És ez egy szakmai fórum lenne? Ilyen emberekkel? :F

[ Szerkesztve ]

(#44) Clorf válasza pandras83 (#41) üzenetére


Clorf
tag

Az a gondom, hogy kb egyetlen egy játék sem használja ki a 6 fizikai magot amivel játszok (Natural Selection 2, Stellaris).

Fx-6300as turbo boost at, azaz 4.1ghz en pörögve nekem 1.04 pontot képes produkálni cinebench 11.5 ben, míg a G4560 1.84 pont egy szálon.

Gondolkodtam hogy 35e ért vegyek i3 7100, de az ár érték arány annyival nem jobb (mint hogy majd vegyek egy i5 öst bele, ha lesz rá annyi pénzem).

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#45) zovifapp111 válasza Chp (#42) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

És sajnos érvek nélkül vagdalkoznak. Pedig inkább örülhetne, hogy a másik oldal is lépett egy nagyot, legalább a cpu fronton. Ez a ryzen sok kéket meglepett... pedig ez minden felhasználónak jó. A zöldek nem gyártanak asztali procit, és a kékek nem gyártanak dvga-t, akkor miről is beszélünk? Ez egy nagyon is szép teljesítmény az Amd részéről :C

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#46) csongi


csongi
veterán

A Biostar lap oldalan, meg egy Athlon x4 nevu proci is fetunt mar.

(#47) MongolZ válasza Clorf (#44) üzenetére


MongolZ
addikt

G4560 esetén számolj mikrolagokkal, legalábbis nekem 6600k után nagyon megszaporodtak. Ettől függetlenül nagyon jó vétel, főleg 18e-ért.

(#48) Televan74 válasza csongi (#46) üzenetére


Televan74
nagyúr

Elméletileg ő lenne az AMD X4 950 ,csak mivel OEM így kiskerbe nem került.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#49) DroiDMester válasza MongolZ (#47) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

bakker a i5-6600K az 4X annyiba kerül mint a G4560 nem is várhatod el hogy ugyan azt tudja!

Amúgy meg nagyon szuper kis CPU lett a G4560 asszonnynak raktam össze minap egy ilyen gépet! Mondom ezt úgy hogy a másik 2 gépem egy 4690K ketyeg 4500MHz en meg egy i7-4790K szintén 4500MHz en!

Persze a G4560 nem arra való hogy egy GTX1080Ti -t rakjál be alá! De pl egy RX580.at szépen kitud hajtani FHD -ban szinte minden játékban!

(#50) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Az ilyen infokat se értem miért kéne rejtegetni.
Úgyis megtudjuk idővel.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.