Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

De megjáratnám a kicsikét :))

All→M8

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Na ez már valami. :K De nem kellene,mert nem férne el a szobámba. :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Joshi


Joshi
titán

A győri PlayIT-en is ott lesz ez a szimulátor? Szívesen kipróbálnám, egyszer már mentem hasonlóval a szintén Győrben megrendezett Formula Student Hungaryn.

(#4) kalozhun100 válasza Joshi (#3) üzenetére


kalozhun100
őstag

Komoly kis gépezet. Én is kipróbálnám, ha lesz Győrben:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5) tilus válasza Joshi (#3) üzenetére


tilus
tag

Sajnos erről még nincs információm, illetve nem történtek még róla egyeztetések.

Győrben 2 évig az általunk készített "korai" gépek voltak, azt próbálhattad, ez minden részében fejlettebb gép, de remélem soha sincs megállás, a technikai fejlődés a szimulátor technikában meglepően gyors volt az utóbbi években. Ez kihat a költségekre is, de az eredménye is fényévekkel finomabb mint volt :)

(#6) ttt1


ttt1
őstag

Én próbáltam nagyon élvezetes és teljesen más élmény vezetni és játszani. Mindenképpen ajánlom aki teheti próbálja ki.

(#7) Vesa válasza ttt1 (#6) üzenetére


Vesa
veterán

Hány DOF-ot tud ez a cucc? Lehet többet tudni a technikai megoldásról?
DOF?
Teherbírás?
Hidraulikus vagy szervo?
Ár?

Rep. szimhez keresek már jó ideje életképes áron olyan motion platformot, ami elbír minimum 200kg terhet és minimum 3DOF szabadságfokú, elektromos rendszer...

A tudomány a valóság költészete!

(#8) tilus válasza Vesa (#7) üzenetére


tilus
tag

Izlés/kiépítés szerint 2 vagy 3 DOF
Teherbírás rendeltetés szerinti használat közben 150kg-ot közelíti, ökör módon 100kg körül van.
Szervós, és 400mm/s sebességet tud.
Vezérlő eszközök lehetnek premium kategóriás kommersz termékek (mint amit láttatok idén) vagy saját építésű teljesen professzinális felszerelés 1KW szervóval, 20Nm nyomatékkal, 200kg load cellás pedállal, kézifékkel, stb.
Ár nagyban a kiépítéstől függ, egy finom 2DOF setup elérheti a 15.000euros árat, de a minap láttam 60.000euros hajlított OLED TV-t 21:9-el 5K felbontásban, ha megrendeled, beletesszük azt is :) LG örülni fog nagyon neki :K

[ Szerkesztve ]

(#9) Vesa válasza tilus (#8) üzenetére


Vesa
veterán

Értem köszönöm! :-)
Én ezzel barátkozom egy ideje,megfizethető árban mérik, de a szállításnak még nem néztem utána...

A tudomány a valóság költészete!

(#10) proci985 válasza tilus (#8) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja mondjuk ha jol latom az ott egy fanatec clubsport v2, hozza valo wheel base / kormany komboval (a kormany custom?), szoval csak az a resz van vagy 1500 euro. plusz ahogy nezem ott van meg egy wheel melle meg egy oculus is a kepen. kijelzok tekinteteben gyanus a 27/30", oda meg ero kell (980 sli / 290x cf also hangon). nem lesz olcso a vegeredmeny:).

jo latni, hogy vannak akik ilyen rendszerekkel foglalkoznak professzionalis szinten a forumon :K

--

mondjuk egyszer egy ilyen profi cuccot is kiprobalnek, hogy mennyivel tud tobbet az itthoni rendszernel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) tilus válasza Vesa (#9) üzenetére


tilus
tag

Ez repülni biztos jó, autózni lehetséges hogy lassú. Legalábbis a specifikáció alapján negyedét tudja a mienknek, ami 4x annyi lagot is jelenthet bizonyos esetekben és persze egy komplett felépítményt hozzá kell adni az árhoz...

Én eredetileg is azért választottam a rendszerünket mert ismereteim szerint elérhető áron ez a leggyorsabb, és szerintem nem gáz (sőt feeling növelő tényező) hogy külön mozog a szék, illetve a fejed. Viszont mielőtt kipróbáltam ezt a féle megoldást, komplett hülyeségnek véltem, de mégsem az.
Egyetlen esetben lehet kritikus, ha fékezel és a pedál felé tolja picit a lábad...de ezt is lehet állítani, egyénre szabni.

[ Szerkesztve ]

(#12) tilus válasza proci985 (#10) üzenetére


tilus
tag

Az a szép benne hogy ezt most megteheted. Idén új bázisunk van, hatalmas térrel több szimulátornak is.
Nyugodt környezetben lehet próbálgatni a hét szinte minden napján, csak időpont egyeztetésre van szükség, de nemsokára a weboldalunkon is foglalható hely: www.simhouse.hu de az elérhetőségünket biztos megtalálod :)

Kijelző pedig 3x32" a masina pedíg úgy van belőve hogy minimál lag + minimum 120fps full mezőnnyel a rajtnál.

[ Szerkesztve ]

(#13) Vesa válasza tilus (#11) üzenetére


Vesa
veterán

Igen, ez jóval lassabb sajnos. Olcsóbb is, repüléshez -mármint polgári only-, elég, de vadászgépeshez már kevés lenne, ott sok a hirtelen "mozdulat". Autóhoz pedig egyértelműen lassú...
Még annyit kérdeznék, hogy fogyasztásban mit esznek a motorok?

Egyébként grat a tiétekhez, nagyon igényes rendszer! Jó ilyet látni itthon...!

A tudomány a valóság költészete!

(#14) tilus válasza Vesa (#13) üzenetére


tilus
tag

Köszönöm a csapat többi tagja nevében is!

Repülésre valóban alkalmasabb lehet a cucc, bár én nem hiszem hogy végezetül ez olcsóbb is.

A motorunk maximális fogyasztása 40W, nem kell teljesítmény az ügyes áttétel miatt, illetve a súlyod nem ezeket terheli.

(#15) Vesa válasza tilus (#14) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm az infót! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#16) proci985 válasza tilus (#12) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

koszi:).

kulfoldon vagyok szoval ez picit nehezebb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.