Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Sanya válasza #32839680 (#99) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mégsem Ladával jársz, nem? Az évek óta változatlan.
A telefonod egy nokia 3310 ugye?
Lovasszekérrel jársz a városban?
egy commodore 64-es számítógéped van?

Kicsit gondolkodj. Fejlődés van. Akkor nincs, ha a piaci szereplő egyedül marad a piacon. Akkor az árak elindulnak az egekbe és nyúlhatsz a zsebedbe.
De ha neked nem jó a fejlődés, akkor eladnék neked egy core i3 procit 400.000-ért. Kérlek vedd meg. Tessék, 4 magos core i3:
https://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/core-i3-9100-quad-core-3-60ghz-lga1151-p499908030/

A fejlődést eszetlen viselkedéssel visszatartani nem lehet. Az Intel jelenleg lemaradt a fejlesztésekkel. Persze így is vannak jó termékei, meg lehet venni. Az AMD jelenleg előnyösebb pozícióban van, de ők sem azért adják olcsóbban a procikat, mert ők a magasságos megboldogult Szűz Mária 2 földi reinkarnációi, hanem mert: nincs piacuk, jelenleg piacot akarnak szerezni. Emiatt gyorsabbak a procik, olcsóbb az ára, de így is megéri. Mi lehet a jövő? Ha az általad imádott Intel nem kapja össze magát, akkor az AMD lesz a nyertes a x86 cpu piacon, és lesz majd belépőszintű cpu 100.000-ért, 8 magos 1 misiért, 64 magos 5 misiért. Az jó lesz? Kurvára nem.

Ekkor megint zsugorodni fog a pc piac, de pl az oprendszer fejlesztőnek ez nem fog tetszeni: hirtelen megjelennek majd az ARM-os megoldások, kis kényelmetlenséggel, de kiválthatja az x86 vonalat idővel. Ez valószínűleg be fog következni, attól függ, hogy mikor, hogy milyen sokáig tudnak csatározni az intel-AMD páros.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#102) tha_answer válasza #56573440 (#95) üzenetére


tha_answer
őstag

Hat persze ^^
Ezert szopodik a tobbi autogyar a tesla ellen, mert nem tartjak egy kezben.

(#104) #16939776


#16939776
törölt tag

Nem. Együtt kellene működnie a tesztoldalakkal. Első körben rendelkezésre bocsájtani a termék és a saját házi teszt metódusuk dokumentációját, hogy mindenkinek látszódjon mire lett kihegyezve a Processzor.
Majd ezután megbeszélni, hogy, mit lenne érdemes és mit és hogyan fog mérni adott tesztoldal, amivel mindkét fél "hitelesnek" tekinti majd magát a mérés menetét és eredményét is.

Intel sem gondolhatja komolyan, hogy konkrétumok nélkül megveteti a terméket azzal, hogy a user tesztelgesse ki, hogy tetszik-e neki, mert biztos jó lesz!? :))

Én értem, megértem miért, igaza is van, de így nem csinálhatja mert nem etikus.

[ Szerkesztve ]

(#105) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Komoly kis topik, első 10 hszig jutottam, megtudtam hogy az MS csinált egy 360 fokos fordulatot és hogy a Vista a Windows 7-ből lett. :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#106) - = Zk = - válasza GeryFlash (#105) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ááááh, ez lett a PH-ból az évek alatt...nem voltak itt ám mindig ilyen agytrösztök... de nem ám ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#107) 5ent1nel válasza Sanya (#98) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

+1 :R

(#108) Darmol válasza xeon forever (#100) üzenetére


Darmol
senior tag

És szerinted a procid agyonveri az AMD 3950X szörnyetegét? Csak mert a hsz alapján azért valamennyire a realitások talaján állsz. De sok kékbögrés elképesztő hülyeségeket tud ám összeírni. De elárulom, van olyan AMD-s akinek a hsz-ét nem olvasom el, mert az első két próbálkozás után bitangul megfájdult a fejem, ami a kapitális marhaságok csalhatatlan bizonyítéka, pedig lásd aláírásom.
Az Intel prociknak nem igazán a műszaki színvonalukkal van probléma. Nyilván az AMD jelenleg jobb (sokkal), de igazán képmutató lennék, ha nem érteném meg azokat az Inteleseket akik racionális vagy éppen érzelmi alapon választanak, mikor volt FX-em és Phenom II-m. Abban a korszakban, mikor az Intel éveken keresztül az új generációnál 3-5%-os előrelépéseket produkált, brutális túlárazások mellett. Mert megtehette. Érdekes, az elmúlt egy évben nem volt még egy generáció váltás sem ahol ne lett volna két számjegyű az előrelépés. AMD :R .
És én #98-al szemben azt vallom (bár egyébként +1, de az a #99 irónia elég nyilvánvaló volt) az Atom sem rossz proci, de ha rossz helyre teszik mert rossz a tervezés nyilván nem elég.
De könyörgöm, ki az a komoly Inteles aki egyet tud érteni egy #49-el? (Már persze azon motiváció nélkül, hogy szintén komolyabb juttatásokat kapnak). Aki egy kicsit is képben van valamennyire az felhördül, hogy mi a túrót akar? Alsó kategóriás procik összehasonlítását? Minek mikor a laptop mezőnyön kívül (bár lassacskán ott is) mindenhol nyilvánvalóan az AMD a jobb? És ez alapvetően csak azért lehetséges mert az Intel jelenleg is túlárazza a procijait. Mert megteheti. Mert rengeteg balek van aki bemondásra elhiszi, hogy csakazIntel.
Földhöz ragadtabb konfigot hasonlítgassunk? Megtörtént, lásd 3300X cikket. Ja bocs, az is nyilvánvalóan fényévekkel jobb vétel mint a konkurencia.
Tudjátok mit szeretnék látni Inteltől mert az mindenkinek jó? Olyan árharcot, amit az AMD folytatott a szűk hét esztendőben. Amíg nincs igazi verseny, hogy bagóért tudjátok megvenni azt a csúcsteches Intel procit, aminek a teljesítmény-töredékére van szükségetek, addig nincs miről beszélni abban a tekintetben, hogy mi a jobb vétel. Persze az Intel igen jól kihasználja a balek faktort, ami az ő szempontjukból rendkívül realista üzleti döntés. Pont mint a fejlesztések hanyagolása és az osztalék osztogatása a bő hét esztendőben.
Vannak akik elhiszik, hogy egy CS:GO-ban jobban szerepelnek ha i7-9700K-val tolják, mint ha AMD Ryzen 5 2400G-vel. Van aki azt hiszi az alkoholtól erősebb lesz.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#109) Armagedown


Armagedown
őstag

Milyen AMD fölényről beszéltek, sehol sem éri el a piacon a 20 %ot a részesedésük.
A szerintetek megcsúszott, lemaradt Intelnek meg sorra rekord negyedévei vannak.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#110) - = Zk = - válasza Armagedown (#109) üzenetére


- = Zk = -
félisten

fck, nincs lájk gomb... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#111) Pingüino válasza Armagedown (#109) üzenetére


Pingüino
senior tag

Leírtuk már egy párszor, hogy az eladások miért nem követik még a technológiai fölényt.

(#112) Kolbi_30 válasza Graphics (#9) üzenetére


Kolbi_30
őstag

WindowsNT 3.1...3.5 ->Windows 95->Windows 98-> Windows 2000 -> XP-> Vista-> 7->8->8.1-> 10.
Awindows 1 es 2 kimaradt az eletembol..csak ezeket hasznaltam.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#113) Pingüino válasza Kolbi_30 (#112) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ez csak a windows-os előélet, vagy az összes? Mert én meg konkrétan C64-en kezdtem. :D
Aztán DOS, 95, 98, millenium, xp, 7, 10, Mint.

(#114) Kolbi_30 válasza Pingüino (#113) üzenetére


Kolbi_30
őstag

CSak a windowsos. Altalanosban Dos volt. A vegen lett windows

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#115) Tetsuo válasza Kolbi_30 (#112) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki látott Windows 1-et. :))

(#116) Kolbi_30 válasza Tetsuo (#115) üzenetére


Kolbi_30
őstag

80as évek eleje/közepe

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#117) Dr. Akula válasza Kolbi_30 (#112) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Windows Millenium kimaradt? :D

(#118) xeon forever válasza Darmol (#108) üzenetére


xeon forever
addikt

Pont tudom, hogy nem. Viszont az is tiszta sor, hogy amire Kell es tulajdonkepp a legatlagabb munkaallomas felhasznalonak tekintem magam, ara boven eleg. Valos kornyezetben Meg nem porgott fel venti 100%-ra. Kb renderelesre kene hasznalnom, hogy latszo kulonbseg legyen..
Talan Ami hianyozni fog a Pcie 4.0 savszelesseg(nagyon talan az uj gen vga-knal)
Egyebkent most mennyibe faj egy 3950x?

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#119) koko52 válasza Armagedown (#109) üzenetére


koko52
veterán

? [link] ne a Sánta Klára grafikont nézd!
Egy nagyon erős falat kellett áttörni a fos bulldózer után. Az idei zen3 után lesz szerintem még durva grafikon változás. Most pang a piac, erre vár mindenki, miután a 10.gen nem hozott semmit.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#120) Kolbi_30 válasza Dr. Akula (#117) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Az ki.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#121) cheatergs válasza Kolbi_30 (#120) üzenetére


cheatergs
senior tag

Az Intel székhelye.

Mindig minden mindegy

(#122) aginor válasza Egon (#20) üzenetére


aginor
addikt

A Buldozerrel alapvetően két baj volt. Ez egyik kisebb kezelhető lett volna, viszont a másik a széria általános gyengébb szereplését okozta, és lehetetlenné tette, hogy az elsőt "kijavítsák". Az első hiba az elhibázott architektúra volt. Az AMD-nek volt egy -egyébként nem rossz- elképzelése a jövőről, amihez meg is terveztek egy processzort, csak sajna az a jövő soha nem jött el abban a formában, ahogy szerették volna, de mivel nem szerepelt azért katasztrófálisan a cucc, így erővel még mindig meg lehetett volna valamit menteni a helyzeten (magasabb órajelekkel). Viszont itt jött be a második probléma, ami az elavult gyártástechnológia volt, emiatt viszont az órajelek emelésekor abszolút elszállt a fogyasztás. Ami viszont lehetetlenné tette a megfelelő órajelek elérését, ami miatt az egyszálas teljesítmény a kortárs Intel alatt maradt, de azért a masszívan és jól skálázódó többszálas programokban még így is voltak jó eredményei a szériának. Egyszeri mezei felhasználóként pedig az ár/érték arány nagyon rendben volt, és napi használatban nem szenvedtél hátrányt egy bulldózerel (munka, játék persze más kérdés).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#123) pokmky válasza aginor (#122) üzenetére


pokmky
tag

Nem tudom mit értesz munka alatt, de az általunk használt szoftverek közül office-tól kezdve IDE-n át a CAD-ig, mindegyik rosszabbul skálázódik, mint egy nem is annyira modern játék. A bulldozer egy az egyben kevés volt, kár ezt szépíteni.

(#124) aginor válasza pokmky (#123) üzenetére


aginor
addikt

A konkrét megvalósításában igen, kevés volt a csúcsra, de egy átlag felhasználó teljesen jól elvolt vele, pláne az ára függvényében.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#125) Kansas válasza nonsen5e (#58) üzenetére


Kansas
addikt

Javaslom szokjad a jobbklikket a Windows-gombon - onnan minden lényegeset elérni(ha visszaállnék Win7-re, rohadtul hiányozna), vagy ha nagyon advanced dolgot akarsz, esetleg még a Powershell-t is tudom ajánlani...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#126) Kansas válasza Dr. Akula (#117) üzenetére


Kansas
addikt

Naaa, nem kell fikázni, a magam részéről én szerettem, gond is csak annyi volt vele, hogy semmilyen CLI-t nem tartalmazott...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#127) - = Zk = - válasza Kansas (#126) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én imádtam <3 :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#128) Kansas válasza #32839680 (#103) üzenetére


Kansas
addikt

Hol láttál B550-es alaplap árakat?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#130) Kansas válasza #32839680 (#129) üzenetére


Kansas
addikt

Lehet... én ha tudok, leakasztok egyet max 50e körül - mondjuk nekem az OC-s dolgok(pl. bivaly VRM) meg az alaplapi audio vagy 10G net nem fontosak, viszont az USB/SATA/M.2 annál inkább, remélem utóbbiakon nem spórolnak az értelmes áron kapható alaplapok esetében sem...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#132) - = Zk = - válasza #32839680 (#131) üzenetére


- = Zk = -
félisten

A mai napig nem értem miért erőltették a ventilátor az X570-en
azthittem ezt már megválaszolták

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#134) Kansas válasza #32839680 (#133) üzenetére


Kansas
addikt

Még szerencse, hogy az X570-es lapok többsége félpasszív, így kevéssé kell aggódni, hogy csapágyasra járatod a ventijét...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#136) Kansas válasza #32839680 (#135) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, mert azon víz van... mondjuk az ára se semmi...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#137) pokmky válasza #32839680 (#133) üzenetére


pokmky
tag

Ez amiatt van, hogy nem terveztek ide rendes lapkát, csak összetákoltak valamit a processzorban lévő egységekből CTRL+C CTRL+V módon.. :W

Egy fillért nem adnék az ezért a tákolmányért az biztos. :(

[ Szerkesztve ]

(#138) -Skylake- válasza pokmky (#137) üzenetére


-Skylake-
addikt

Rendkívül hozzáértőnek tűnsz. Kifejtenéd nekünk földi halandóknak , hogy mik az X570 tervezési hibái és hiányosságai ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#140) Kolbi_30 válasza #32839680 (#139) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Csak a réz drága.MErt ugye nem 2 db lapot kell gyartani.a ventillator meg nagy tetelben olcsobb mint a rez.Mar nem mernokok hanem gazdaszok terveznek a multiknal...Illetve azt tervez es ugy a mernok ahogy a gazdasz akarja. LAsd TAKATA, ha hozzaertok mondatk volna meg mi legyen az inflatorban, nem hal meg 20+ ember es nem megy csodbe a ceg...csak filler baszas volt vegig..aztan beszopodtak :DD

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#141) dokanin válasza Pingüino (#113) üzenetére


dokanin
aktív tag

És mi van az Amigával? :D
Nekem az lett C64 után.
Jaj... Imádtam.
Szerencsére megmentettem a vincsim és megy ma is emulátorban.

(#142) Dr. Akula válasza dokanin (#141) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Amigára én csak csorgathattam a nyálam egy balatoni táborban. Mondjuk ha lett volna, akkor se tudom játékokat honnan szereztem volna, mivel senki ismerősnek nem volt. És akkor még ugye nem boltból vette a programot az ember, hanem másolta 2kazettás magnóval (burzsujabbak 1541-es floppyval). :)

(#143) dokanin válasza Dr. Akula (#142) üzenetére


dokanin
aktív tag

Hát ehhez mindig kellett pár Amigás cimbora, de általában hamar egymásra találtak.
Utána már minden megvolt. Csak győzze az ember floppyval. :D
Az Amigának még volt lelke. Nagyon különleges gép volt.

[ Szerkesztve ]

(#144) Pingüino válasza dokanin (#141) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az amiga az kimaradt. Viszont emlékszem, C64-re 4 nagy floppy-ról indítottam a játékot. :D

(#145) #16939776 válasza #32839680 (#139) üzenetére


#16939776
törölt tag

Itt arról beszélünk hogy ezt a 15W-ot lehetett volna hűteni passzívan is.

Ebben nagyon biztosak vagytok, de mi van ha, azt az izét, arra tervezték, hogy a CPU fém kupakja-> aktív hűtő fogja elvonni róla a hőt - ahogy te is írod - , és mivel messze van elhelyezve a magoktól, nagy is a felülete és egyszerre alacsonyabb a hőtermelése a CPU magokhoz képest, nem kellett a csippet validáltatniuk a kommersz elektronikánál (mint pl. a PCH-nál is) megkövetelt -20 -125°C tartományra, csak mondjuk -5 - 80°C között kellett stabilnak maradnia a teszteken.
És mivel ez a chip 1:1 - ahogy te is írod - kikerült a CPU-kupak alól, ki az alaplapra, AMD akár ragaszkodhatott ahhoz, hogy továbbra is aktív hűtést kell alkalmazni rajta. Hogy bármilyen körülmény között tartani lehessen vele ezt a PCH-nál szokásosnál alacsonyabb határértéket, amit átlagos alaplapon, a csekély rendelkezésre álló térfogat mellett nehéz/lehetetlen volna megoldani passzív hűtéssel.

(#146) pokmky válasza -Skylake- (#138) üzenetére


pokmky
tag

A memóriavezérlő meg az IF le van benne tiltva.

Ezt a kolega írta. Ez a csip nem erre lett tervezve, illett volna áttervezni úgy, hogy kiszedik belőle a felesleges részeket és kicsit dolgoznak még a gyártás optamilazációján, mert a 15W TDP nagyon sok. Ez a megoldás szó szerint tákolás, csak kiszediék a processzor mellöl és felhányják egy alaplapra jóaz alapon. :W

De persze, most az intelt menő szídni, az AMD az isten és nevetséges, hogy mennnyire véditek ezt a szánalmas megoldást, bezzeg, ha az intel csinált volna ilyen PCH-t, úristen mit kapna..

[ Szerkesztve ]

(#148) #16939776 válasza pokmky (#146) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azért azt is tedd fel a mérleg serpenyőjére, hogy egy év után sem tudnák lecserélni a "tákolmányukat" 3rd-party megoldásra, mert az még mindig nem működik. Sőt gen.4-es lane switch-ek-el sem hozakodott még elő az ipar, amiknek azonos funkciója van, mint amit a PCH pci-ex lane-ekkel foglalkozó részének is végeznie kell.
Szóval legalább 1 évvel az ipar képességei előtt jártak és - nekem úgy tűnik - még most is járnak azzal a "tákolmánnyal".
Szerintem ezért sem lesz közel az a pillanat, amikor megérkezik a AMD-s, közép-kat alaplapokra ez a funkció a PCH-ba, és az egyel távolabbi mikor Intel bejelenti a 4.0-ás lanek kezelésére alkalmas, max. 2-3W-al melegedő saját gyártású, desktop célú PCH-k érkezését a nagyközönségnek.

[ Szerkesztve ]

(#149) Thrawn válasza pokmky (#146) üzenetére


Thrawn
félisten

Miért szórnának ki tök fölöslegesen egy raklap pénzt áttervezésre, mikor fillérekből megoldható a hűtése a chipsetnek? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#150) Lacika112 válasza pokmky (#146) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Teljesen igazat adok neked!

Mekkora égés már hogy egy ilyen "szó szerint tákolás" vezérlőt a "piacvezető" kék oldal egy mesteri mérnöki direkt erre fókuszáló csapat se tudott összehozni hiszen nincs is nekik pci-e 4.0!

Tényleg rettenetes hogy egy költséghatékony megoldást választottak, amin ha nem tetszik a gyári ventis hűtőborda fogod és rárakod az előző genes intel gyári hűtőt, ha elvitte ventisüvítéssel a 200 wattot ami 65 watt papíron 15 watt nem okozhat neki gondot :R :C :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.