Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geller72


Geller72
veterán

..autószerelő haverom is egy szakadt "egyhármas" Wartburggal jár.. ;] :P Nem akart célzás lenni ám..:DDD.

(#2) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Uh, az edifier hangrendszerre kíváncsi lennék, mit tud.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3) Patice


Patice
nagyúr

A gép és az Edifier közé pont jó lenne egy USB-s hangkártya/fejes erősítő, aminek van analóg kimenete is.

És egyben meglenne a fejlesztés. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4) vg


vg
addikt

Komoly az a 4:3 monitor... viccnek. :U

(#5) bteebi


bteebi
veterán

Racionális konfig. Azért érződik rajta, hogy az ár limitáló tényező volt - nyilván -, viszont egy józan ember akkor se költ (szór) feleslegesen pénzt, ha megtehetné.

Lassan már lehet, hogy nekem is váltanom kellene a nemsokára 6 évessé öregedő C2D gépemről. Időnként hiányzik a nagyobb teljesítmény, de többnyire nincs rá szükségem. Szerencsére gyakorlatilag nem játszok és nem is renderelek (minden máshoz meg ott van a MasterCard), a Full HD videókat meg vígan elviszi az öregecske E8400 is, pláne egy HD7770 mellett.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) azbest válasza vg (#4) üzenetére


azbest
félisten

Ha majd átvált szésvásznúra és "csak" fullhd monitorra esne a választása, akkor valszínűleg hiányozni fog neki az 1200 függőleges pixelszám. Nálunk melóhelyen főnökék képesek voltak dupla árat kifizetni monitorbeszerzéskor, hogy 1920x1200 legyen az elterjedt 1920x1080 helyett.

(#5) bteebi: nálam 14.1" T61-ből van, általában dokkolóban desktopként. Az asztal alatt pedig egy 4 magos régebbi amd pihen. Most rendeltem hozzájuk kvm switches kínából, hogy könnyebben rávegyem magamat a bekapcsolására és ne kelljen pakolászni / cserélgetni a perifériákat köztük. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) siti válasza vg (#4) üzenetére


siti
senior tag

hát viccnek azért durva lenne

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#8) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

hmmm

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9) kcsa válasza azbest (#6) üzenetére


kcsa
veterán

Legfeljebb választ egy pivot-os Dell-t, ha már éreztette a márkát :D
Régi vágyam egy ilyen, szövegszerkesztéshez, webezéshez ideálisnak tűnik számomra. A valóság meg ki tudja milyen :)

(#10) Tikakukac válasza vg (#4) üzenetére


Tikakukac
titán

Komoly ez a hsz. ... viccnek :B

Nem tudom mennyi szöveget és egyebet szerkesztesz, de rájönnél majd mi az a 4:3 arány.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) Daywalker válasza vg (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Én is egy 19" Fujitsu Siemens P19-2 (S-PVA paneles) monitort használok munkára :K Játszani meg nem szoktam :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) Mate


Mate
nagyúr

Jó kicsi az e-rudi :D

A lényeg, hogy halkan teszi a dolgát, olcsó és igényeknek megfelelő. Legtöbb embernek ez a három a legfontosabb :)

Mondjuk én itt-ott hozzányúlnék, de az meg másnak nem tetszene :D

(#13) satz18 válasza Daywalker (#11) üzenetére


satz18
őstag

Nekem a 16 : 9 sokkal ideálisabb, nem árt néha a word ablak mellé még egy másik. Váltogatni elég idegesítő lenne.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#14) Geller72 válasza vg (#4) üzenetére


Geller72
veterán

Van 2 db 19-es 4:3-as NEC monitorm. Viszont soha nem értettem, hogy némely ember miért nem bírja felfogni, hogy irodai melókra bizonyos képátló alatt sokkal jobb megoldás a 4:3, mint a kurva széles 16:9/10, vagy még ennél is durvább. A weben szintén többnyire 4:3-ra optimalizálnak még többnyire. Idétlenül is mutat a 16:10-en középen maga a megjelenített weboldal, mint egy csík.

Amúgy összeadtad már egyszer is a 19 WD vs 4:3 pixelszámát? :U
16:9-es 19" (22-ből is van): 1440x900=1.296.000
4:3-as 19-es:1280x1024=1.310.720

Nem mindenkinek van pénze 26-27"-os profi monitorokra, amin szépen elfér a 2 x A4 egymás mellett. :U

[ Szerkesztve ]

(#15) lemusz


lemusz
addikt

ötletes cikk, tetszik

(#16) Tamás9x


Tamás9x
őstag

1600x1200..:D még elég egy ideig :D 1920x1200-at ajánlom, az 1080 érvágás és kényelmetlen lesz:)
Ilyen ha az ember munkára használja a gépet és nem szórakozásra.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17) Borisz76


Borisz76
veterán

Racionális konfig.

Felmérted az igényeidet és ahhoz mérten válogattál az alkatrészek között.

Én viszont elég erős gépet raktam össze saját célra.....mert nem tudtam ,hogy miből mennyi lesz.

Ha csak netezni, filmezni szeretnék akkor soványabb gép is elég lenne.
Viszont néha elkap a gépszíj és rám tör a játszhatnék....amihez nem árt a tartalék erő !

...és mert megtehettem....és mert ez volt a vágyam :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18) kekegsm válasza vg (#4) üzenetére


kekegsm
őstag

miért is?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#19) szab.tam


szab.tam
nagyúr

kovinak is kis cerkája van, de nem kell a rendezéshez nagyobb, és amire használja, arra pont elég...
:U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#20) vg válasza Geller72 (#14) üzenetére


vg
addikt

crtl+ kombó? nem ismered?

(#21) Geller72 válasza szab.tam (#19) üzenetére


Geller72
veterán

"kovinak is kis cerkája van"... ;]

(#22) Geller72 válasza vg (#20) üzenetére


Geller72
veterán

..lehet, hogy régebb óta, mint te. De annak nem sok köze van a problémához.. :U

(#23) SkyS1gn válasza Geller72 (#14) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Bitchplease :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#24) vg válasza SkyS1gn (#23) üzenetére


vg
addikt

Ez csodálatos! :D

(#25) Csapoati válasza Geller72 (#14) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én a játékokhoz is jobban kedvelem a nem szélesvásznú monitorokat. Az enyém egy 19"-os P-MVA paneles Belinea és bizony sokkal jobb volt ezzel játszani, mint a javítása idején használt 1366x768-as pótmonitorral - és itt a képarányra gondolok.

Mag a konfig pedig tetszik nekem. Semmi sallang, fő a racionalitás - én is így vagyok vele. Lehet, hogy ha mondjuk 1 millióm lenne a konfigomra, akkor valami extrémebbet is beletennék, de még ebben sem vagyok biztos.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) T_Stark


T_Stark
őstag

Amire kell, arra teljesen jó. Nincs szüksége mindenkinek kórájhétre, meg dzsíforsz titánra.

Én is épp forgatom a fejemben, hogy downgradelek pár hónapon belül, mert filmezni/netezni/zenét hallgatni (amire 95%-ban használom a gépet) még a mostani Phenom II X4 + HD7770 is felesleges.
Lehet lecserélem egy APU-ra, és pá.

(#27) randras


randras
veterán

Jó cikk, bár nem értek az asztali gépekhez. :D Mobil tesztelők nem akarnak hasonlót írni? Szerintem sokunkat érdekelne, engem legalábbis biztosan.

(#28) antikomcsi válasza Geller72 (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán

Az 1280x1024-es 19"-os az nem 4:3-as. :)

(#29) bluemirage


bluemirage
őstag

14 éve stúdiózom és ezalatt magunknak és másoknak is számos videóvágó gépet raktam össze az SVCD-től a H264-es HD anyagokig benne volt minden ebben a másfél évtizedben. Még néhány hónap és az életem olyan fordulatot vesz, hogy ezt hátra lesz hagyva... késő tavasztól ez a korszak már max csak hobbi lesz... évi 1-2 családi videóval... öreg konfigjaim vannak nekem is hozzá :)
Az írás nagyon jó. Egy komponens kivételével még az egyébként tanulságos indoklások nélkül is logikus választásokat lehetett olvasni. Egy-egy cuccnak (egér és a hangzavaró) a cikk nyomán magam is utána néztem és így különösen örültem az írásnak. :R
... és bár a cikk bevezetője a videós munkával indokolta a váltást, ennek nyoma sem volt akkor amikor a videókártya nem NVIDA lett... A cuda magok teljesítmény többszöröző hatása... különösen szűk keresztmetszetes procinál, HD és FHD mpeg4/H264-es videóknál közhelyszerűen fontos.... és bár az AMD megoldását is támogatja több szoftver, megfelelő rugalmasságot (szoftver terén) és teljesítményt a CUDA, azaz NVIDA jelenthetett volna. Biztos vagyok benne, hogy nem mondtam ezzel újat, kell, hogy ismerd ezeket a CUDA vs CPU és CUDA + CPU összevetéseket.... játszani meg azzal is lehet.
De értem én, hogy így marad idő, a rövid videók a kódolásainál egy májkrémes kenyérre almával. :)Kell annyi pihi... :K

Meliora sunt bono inimica

(#30) wody21 válasza Geller72 (#14) üzenetére


wody21
tag

1440*900 az 16:10 1280*1024 pedig 5:4 - szóval kicsit meg lett kutyulva az egész. Ja és ha csak pixel darabszámról beszélünk, akkor tök mindegy mekkora a fizikai mérete a kijelzőnek.

[ Szerkesztve ]

(#31) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Okosan összerakott gép: fő, hogy a saját igényeidnek megfeleljen.
A perifériák viszont nagyon is ott vannak minőség terén. :C

(#32) deja vu válasza Mate (#12) üzenetére


deja vu
addikt

Jó kicsi az e-rudi :D
:DDD

A billentyűzet és a hangfal többe került mint a többi cucc együttvéve :) Na jó nem, de számomra furcsa, hogy egy ilyen úgymond nem olyan nagy durranás konfighoz 30 ropis bili van és szintén 30 ezres hangszóró.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#33) SkyS1gn válasza vg (#24) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nyugi csak játékkor váltok elötte ilyenbe, amugy a 3 monitor külön asztal, hál isten van win gomb + p-vel ilyen funkció :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#34) gtamate2 válasza randras (#27) üzenetére


gtamate2
veterán

Ha jól tudom nekik nincs állandó mobiljuk.

Szövegszerkesztésre, kis vágásra bőven elég ez a konfig az biztos. Azért kíváncsi lennék hogyha játszana még rudi akkor mivel tolná :D

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#35) dabadab válasza deja vu (#32) üzenetére


dabadab
titán

"de számomra furcsa, hogy egy ilyen úgymond nem olyan nagy durranás konfighoz 30 ropis bili van és szintén 30 ezres hangszóró."

Szerintem ezen nincs semmi különös, ennyiért kapott olyan cuccokat, amik megütötték az "elég jó" mércét. Ha az ember nem játszik, akkor a HW-ből tényleg olcsón kap elég gyorsat, viszont az ergonómia meg továbbra is viszonylag drága (ahogy a rendes hangrendszer is, ilyen szempontból nézve az az Edifier meglehetősen olcsó darab). Nálam is hasonló arányok vannak, jóval többett költöttem kényelemre, csendre és hangra mint processzorra meg VGA-ra :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#36) Csapoati válasza deja vu (#32) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezek fontosabbak neki, mint a többi komponens. Mi ebben a fura?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#37) BlackSoft válasza azbest (#6) üzenetére


BlackSoft
addikt

Akkor 1440p :P

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#38) szab.tam válasza Csapoati (#36) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát az, hogy nem világítanak eléggé.
ennyiért? :U :DDD
(na jó, ezen még dolgozom kicsit...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#39) randras válasza gtamate2 (#34) üzenetére


randras
veterán

Ez komoly? :)

(#40) gtamate2 válasza randras (#39) üzenetére


gtamate2
veterán

Vagy fél éve ha jól tudom még nem volt nekik, vagy valami alap Nokia rémlik. De érthető, minden héten kapnak egy okostelefont, így nekem se kellene saját.

*Sn0w

(#41) deja vu válasza Csapoati (#36) üzenetére


deja vu
addikt

Mindegy lényegtelen, és valahol érthető. :) Nem is bántásnak szántam, meg nekem is ilyen van csak komolyabb konfighoz. Ez dabadabnak is szólt.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#42) SkyS1gn válasza szab.tam (#38) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mit dákóskodol itt :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#43) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Pontosan a perifériákra jellemző igényesség mutatja, hogy mitől minőségi az élmény egy számítógép előtt.
Ha pl. beülsz egy kocsiba, nem a motorjára fogsz gondolni először, hanem hogy mit látsz és tapintasz.
Nem kell egy gépbe túl erős hardver, legyen elég erős.
Az inkább vicces, mikor valaki a GTX780-hoz TN-monitort vesz.
30e egy bill? Egy átlagember kb. ennyit öl havonta cigibe. Ez itt ráadásul munkaeszköz, tippre 10 évig bírni fogja.
30e egy hangfal? Az még elég olcsó is, főleg, hogy beépített erősítő is van.
Ez a gép csendes, szépek a színei, elég erős a játékokhoz, gyors az ssd miatt. Pont, mint az enyém. :)
Egy jó gépet élmény használni, és ennek csak egy része a hardver.
Ezért lenne jó pl. ha a számtech-boltosok nem pénzéhes, mindent eladok minden hülyének-típusúak lennének, hanem a vevő igényeihez szabnák a gépet.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#44) szab.tam válasza SkyS1gn (#42) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Mit dákóskodol itt"

én? áááá. :N
nekem több kijelzőm volt rákötve, nem három mint neked, hanem néééégy.
bi-bi-bíííííí...
:DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45) antikomcsi válasza PC-rev-RM (#43) üzenetére


antikomcsi
veterán

Milyen más 120Hz-es monitor van?

Legalábbis eddig nem nagyon tudok róla, de hátha.

(#46) rudi válasza deja vu (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Sőt a székem is bőven 30k fölötti, pedig "csak" egy sima irodai forgós, nem bőrfotel, karfája sincsen :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) Pixelmaster


Pixelmaster
tag

bájos... :D

-=The digital artist of the darkside=-

(#48) X-Master válasza azbest (#6) üzenetére


X-Master
tag

Hú, ne is mondd, én anno 2009-ben 80-ért vettem 1920x1200-as LG-t, mert akkor a 16:10 volt még a menő. Aztán tönkrement, és egy 54 ezer forintos 16:9-esre akarták kicserélni. Mondtam is hogy nem okés, helyette lett Samsung, amiből az első 2 pixelhibás lett, a 3. viszont azóta is jó. Brutális, hogy dupla áron vannak ezek a masinák. Régi játékoknál viszont nagyon jó tud lenni, ha 1600x1200-ba nyomatod, mert pixelhelyes a kép, csak levágja 4:3-ra.

(#49) SkyS1gn válasza szab.tam (#44) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ja nem a monitoroskodásra (aztakva :DDD) gondoltam, csak látom szenvedsz... "na jó, ezen még dolgozom kicsit...)" ;]

Az igen.... van variáció! :C

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#50) Geller72 válasza szab.tam (#44) üzenetére


Geller72
veterán

Van egy eladó 6 monitoros eyefinity-m, ha érdekel..:D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.