Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nbg


nbg
senior tag

A vicc kedveert nemreg megrendeltem ezt a szettet, gondoltam ennyi penzt meger, legfeljebb majd megorokli a gyerek nagyitonak. Vegul is mukodik, de csak es kizarolag rohadt sok fennynel, maskepp a kromatikus aberracio hazavagja a kepeket.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#2) flexxx2 válasza nbg (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

Ezt én is eljátszottam még bridge géppel, soligor, japán, olcsó, és semmit nem ért, ha jót akarsz az nagyon sok pénz.

Plusz nekem még a képélesség is gyenge volt közel a középhez is.

[ Szerkesztve ]

(#3) kovisoft


kovisoft
őstag

Gondolom, legalább ennyire gagyik az ilyen meg az ilyen fajta közgyűrű szettek, de legalább nem kerülnek olyan sokba. Van valakinek ezekkel bármi tapasztalata?

(#4) flexxx2 válasza kovisoft (#3) üzenetére


flexxx2
őstag

Pont ezekkel nincs, de nekem is van egy sorozat, Nikonra, 15k volt használtan. Műanyag, AFes. Nekem nincs bajom vele.

(#5) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Mondjuk tépőzár helyett jobban jártál volna öntapadós bársony anyaggal, mert a tépőzár apró hurkocskái meg kampói is fényes műanyagból vannak, ami akkor is csillog, ha fekete. Foltot mondjuk nem rajzol így, de a kép általános kontrasztja alacsonyabb lesz.

(#6) Mercutio_ válasza nbg (#1) üzenetére


Mercutio_
félisten

Használtan 10-15k-ért kapsz Raynox DCR-250-es makró előtétlencsét, ami direkt erre van tervezve, és ha nem akarsz 1:1 makrót teljesen jó, ráadásul 1 mozdulattal fel/le teheteő.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7) MLaca válasza Oldmobil (#5) üzenetére


MLaca
őstag

igen, sokféle megoldás van, ez a szett majd szépen megy a feledés kukájába :U

http://mlzphoto.hu/

(#8) nbg válasza Mercutio_ (#6) üzenetére


nbg
senior tag

Koszi, csak az a baj, hogy 37 mm atmeroju az optikam, nem 43.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#9) flexxx2 válasza Mercutio_ (#6) üzenetére


flexxx2
őstag

"Ha nem akarsz 1:1 makrót", itt a lényeg. Én azt akarok.

Itt lehet olvasgatni makróról.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10) bteebi


bteebi
veterán

Most komolyan: ilyet ennyi pénzért a boltokba lehet tenni, és el is lehet adni? Nagyon bosszantó :(((. Sajnos elég drága tanulópénz volt. Én valószínűleg megpróbáltam volna visszacseréltetni/levásárolni az árát.
Mindenesetre nagyon hasznos infó, mert ha rászántam volna magamat közgyűrű-vásárlásra, tutira az egyik legolcsóbbat vettem volna meg... A fenti példából úgy tűnik, hogy nagyon buta hiba lett volna.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) .mf válasza nbg (#8) üzenetére


.mf
veterán

Step-up ring?

M4/3-ra hasonlók (igaz, csak kétrészes: 10 + 16 mm-es) ebayen 35-40 USD-től kezdve mentek, azokról nem hallottam ennyi gondot. Mercutionak is úgy emlékszem olyasmije (is) volt. Tehát akadnak normálisabban működők is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) nbg válasza .mf (#11) üzenetére


nbg
senior tag

Kossz a tippet, nagyon-nagyon kezdo vagyok, most mar tudom, hogy ilyen is van... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#13) banhammer


banhammer
veterán

Ügyes.
Matt festékkel átfestés nemjó megoldás?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) tgabi333


tgabi333
tag

Nekem kétszer is volt olyan problémám a közgyűrűkkel, hogy a bázistávolság nem egyezett, a kisebbik gond volt, ha negatív értékkel tért el (-0.1mm), akkor a közelpont egy kicsit távolabb volt, de amikor "hosszabb" volt a közgyűrű (0.3mm) akkor nem volt végtelenem.

(#15) #16939776


#16939776
törölt tag

Bravúrosan megoldottad a problémát.

(#16) Garada


Garada
őstag

milyen igaz.

(#17) schawo válasza tgabi333 (#14) üzenetére


schawo
titán

Hogy mivan? Kevered a szezont a fazonnal. Amiről te beszélsz, az az objektívadapter.
A bejegyzésben szereplő makró közgyűrűvel sosem lesz végtelened, hiszen pont az a lényeg, hogy megváltozik a bázistávolság.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) kovisoft válasza schawo (#17) üzenetére


kovisoft
őstag

Én sem értettem, hogy miért is kellene végtelenbe makrózni? :)

(#19) Mercutio_ válasza flexxx2 (#9) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor kozgyuru marad, vagy makro obi, akár régi analóg.

. mf: Egy még van, nagyon baba, mindent átvisz, még AF is van :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20) orbano


orbano
félisten

[link] :K nem tudnék elaludni ha nem lenne ebből otthon mindig egy tekercs

egyébként canonra az első macro szettem úgy nézett ki, hogy egy WC papír guriga, egyik oldalába pont belefért a FED 5 50mm-es obija megfordítva, a másikra egy csukloszórítót tettem, hogy fény beszűrődése nélkül oda tudjam paszírozni a 20D foglalatához. csodálatos képek készültek vele :D

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#21) flexxx2 válasza orbano (#20) üzenetére


flexxx2
őstag

az élmény ami mögötte van számít igazán :)

(#22) Tommmysun válasza tgabi333 (#14) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Őőőő, ezt gondold át még egyszer :)! Közgyűrűnél pont ez a "lényeg"! Ráadásul nem is tized milliméterekkel, hanem milliméterekkel, vagy akár centikkel növeled a "bázistávolságot" :).

Amiről te írsz az max. a bajonett átalakító adaptereknél probléma.

Szerk.:

Hopsz bocs, utólag látom, más is jelezte, hogy valamit félre értesz :).

[ Szerkesztve ]

(#23) vellerd


vellerd
tag

Szegény öregapám szokta volt mondani, "nem vagyunk olyan gazdagok, hogy megvegyük ezeket az olcsó vackokat".

[ Szerkesztve ]

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#24) d.j


d.j
csendes tag

Szvsz, ezt a dolgot legyártani úgy, hogy a belseje ne fényes hanem matt legyen, ugyan ennyibe került volna. Akkor kérdezem, miért így csinálták meg? Hozzá nem értés? Akkor ha nem értenek hozzá, minek gyártanak ilyet? Nem kaptak még viszajelzést, hogy figyi ez a cucc így szar ahogy van, javítsátok már meg. Nem értem.

(#25) orbano válasza d.j (#24) üzenetére


orbano
félisten

mint a jelen eset is mutatja, nem kapnak

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Fordítógyűrű, olcsó orosz obik, végtelen türelem.
Eredmény: brutális nagyítás, és megtanulod csípőből megérezni, mikor milyen beállításokkal kell fotózni.
Full manual lesz, persze.

( Kivéve, ha ráköltesz SOK pénzt. )

(#27) d.j válasza orbano (#25) üzenetére


d.j
csendes tag

Nem tudom, mert én visszavittem volna és gondolom még sokan visszaviszik az ilyen selejtet, nem pedig nekiállnak gányolni megszerelni. :) Előbb utóbb lecsapódik a probléma a nagykerben, forgalmazónál gyártónál.

(#28) kovisoft válasza cadeyrn (#26) üzenetére


kovisoft
őstag

Ez a fordító adapter tényleg jó ötlet. Van belőle olcsóbb is az Aliexpress-en, de nem tudom, minőségre milyen. Jópofa, hogy akár közgyűrűként (egyenes állásban), akár fordítógyűrűként is lehet használni, és több szűrőmenethez is van benne adapter.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.