Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lewzke


Lewzke
őstag

Kingston -> Kingsoft Office

(#2) KTTech


KTTech
veterán

Én egy Samsung XE700T1C-t használok egy ideje, le nem cserélném már "normális" notebookra :) igaz ez aktív hűtéses, de lehet úgy konfigolni, hogy ne nagyon menjen az a venti... 6-7 órát elmegy akkuról, a billentyűzete igen kényelmes, a teljes x86 kompatibilitás nekem nagyon jól jön (pl. a routerem felügyeleti/konfigurálási programja nem megy máson, webfelületet meg nem az igazi...)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Én pedig az új BlackBerry PlayBook ot.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Nekem mar a notebook is felesleges, mert munkara nem kell, otthon meg van pc. Ugyanigy a tablet is kiesik, de sokaknak lehet alternativa egy notebook helyett.

(#5) franc0


franc0
őstag

Én is egy Surface Pro 2-vel szemezek (ThinkPad X200 után), de a Surfacet nem látom, hogy lehet ölben laptop módban rendesen használni...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#6) flash-


flash-
veterán

nekem van egy hp laptopom nem is hasznáom mert van asztali gépem úgyhogy csak a szekrényben porosodik..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7) Ispy


Ispy
veterán

Nekem meg van pc, laptop és tablet is. PC-n játék, laptopon munka, tableten net.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8) Lewzke válasza Ispy (#7) üzenetére


Lewzke
őstag

és mi marad a telefonnak? :D

(#9) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

Mivel én programozom, nálam szóba sem jöhetnek az efféle csodamasinák.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 9 Pro

(#10) Ispy válasza Lewzke (#8) üzenetére


Ispy
veterán

hmmm, jó kérdés, talán a telefonálás? :DDD

(#9) BE4GLE

Nekem is hasonló a véleményem, ha itthon dolgozok asztali gépként funkciónál a laptop, ha ügyfélnél vagyok meg laptopként. De persze mi egy külön állatfaj vagyunk.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#11) .mf


.mf
veterán

Nálam is megy ez a dilemma (bár csak háttérben, amíg céges laptopot kell használnom), de egyelőre még a laptopnak áll a zászló -- utazás során munkára használnám, tehát billentyűzet elengedhetetlen.

Egyelőre a Thinkpad E145 (vagy X140e) utódját várom. Ez már számomra nagyon közel van az ideálishoz: 11.6", ami számomra egy megfelelő méret-használhatóság kompromisszum; már a jelenlegiben is használható szintűnek tűnik a hw teljesítménye (főleg a nagyobb A4 procival); komoly akkuidő (NBcheck tesztjében E2-2500-zal a wlan-nélküli idle közel 20 óra volt!); több port; nem annyira limitált a bővíthetőség (pl. falra mászok attól, hogy az Atomos tabletekben csak max 2GB RAM lehet, ez már alapból 4GB-tal jön; és a HDD-t is lehet a tableteknél szokásos 32 / 64 GB-nál nagyobb SSD-re cserélni).
A legnagyobb hibája, amiért az utódját várom, és remélem, hogy abban javítják: a sötét, kontraszt nélküli, fos TN+ panel... egyszerűen nem értem, amikor már az olcsó telefonokba is HD és fHD IPS panel kerül, akkor miért van még a komoly laptopokban is ilyen fos...

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Én maradok a bevált módszernél, laptop.

[ Szerkesztve ]

(#13) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Én meg a tablet után eldöntöttem, hogy a 12,5" az etalon. Persze laptopban. Mellé keresek majd egy jó ebook olvasót.

#9 BE4GLE: Dettó. Nekem is a programozás miatt elengedhetetlen a normális billentyűzet. De szerintem fórumozáshoz is. A fej-nehéz megoldások nem alternatívák.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) Narxis válasza Ice&Lime (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pedig haladni kellene a technológiai újításokkal.

Thanos was right.

(#15) franc0 válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


franc0
őstag

Pontosítok, 12,1 az etalon.
X200 mellé (12,1", 16:10) vettem egy X220-at (12,5", 16:9) de két nap után feltettem apróra...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#16) Ice&Lime válasza Narxis (#14) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Kell annak, aki akar.. Ami újabb, nem feltétlenül jobb.

[ Szerkesztve ]

(#17) stratova


stratova
veterán

Kellemes képi világot sikerült találni, a többit majd ha végigolvastam :)

(#18) Jim Tonic válasza franc0 (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez már csak ízlés kérdése.

#16 jakos73: Ez duplán most, hogy a marketingesek korát éljük.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) xTc


xTc
aktív tag

Érdekes, hogy se a nexus7-ről vagy a 10-esről nem esik szó, szerintem mindkettő etalonnak számít az androidos eszközök világában. Árban pedig nem szárnyalják túl az ipad-eket.

(#20) Ice&Lime válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hát, azon nem változtat, ha valakinek egyszerűen nem tetszik vagy nem is érdekli a dolog..

A másik a billentyűzet, na szóval ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#21) Vikthor


Vikthor
nagyúr

egy erős notebook jelenleg maga mögé szorítja rendesen még a csúcs tableteket simán és sztem egy jó ideig fogja is... Most nem a 4+ kg-os élienvér notikra gondolok hanem azokra amiket már 200-300 között lehet kapni, tisztességes hardware-el.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#22) tothmaxy182 válasza Ispy (#7) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nekem meg csak egy laptopom van. Azon játék, munka és net... :DDD

Minden szavam magánvélemény!

(#23) Jim Tonic válasza Ice&Lime (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez duplán igaz most, hogy...
Ezt akartam írni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) aleister


aleister
veterán

"Két gondolatmenet arról, hogyan válthatja ki a laptopot egy táblagép."

A laptopot úgy, hogy már jó egy évtizede nem létezik ilyen.

Wiki.

"Bár egyesek vitatkoznak arról, hogy a notebook és laptop szavak teljesen felcserélhetőek lennének − egyébként a laptop egy régebbi elnevezés –, a gyakorlatban (helytelenül) szinonimaként használjuk azokat. A notebook szó szerinti jelentése jegyzetfüzet (notesz), ami a hordozhatóságra, kis méretre és a szövegbevitelre utal, a tulajdonos a hóna alá csapva, vagy hordtáskában viszi magával. Ezzel szemben a laptop pedig a lap és a top szavakból lett konstruálva, jelentése kb. „ölbe való”, „ölbe vehető”, és saját hord-füllel rendelkezett, mint a régi táskaírógépek ... ma már (évek óta) nem gyártanak ilyen gépeket."

A cikkírók figyelmébe...ha már szakmai oldalon vagyunk.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25) Jim Tonic válasza aleister (#24) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nettó marhaság. Sőt, tapasztalatom szerint külföldön a notebook leginkább a jegyzetfüzetre használatos, a laptop meg a mobil számítógép.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) Ice&Lime válasza aleister (#24) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezt most például jó hogy belinkelted, mert mostantól az igazi nevén notebook-ként fogom használni.

(#25) Jim Tonic: akkor már megint ott tarunk, hogy sehol..

[ Szerkesztve ]

(#27) -=MrLF=- válasza .mf (#11) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Azt az utódot én is várom addig nekem megfelel a jelenlegi ThinkPad Edge E335 4GB, 250GB 840 EVO SSD-vel.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#28) Jim Tonic válasza Ice&Lime (#26) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nincs ebben semmi kavarás. A magyar wiki írója valami igen tudálékos ember lehetett. Főleg a hereproblémákkal...
Érdekességnek megnéztem az angol oldalt:
"A laptop is a portable personal computer with a clamshell form factor, suitable for mobile use.[1] They are also sometimes called notebook computers or notebooks."
Pont azt mondja, amit én. A neve laptop, de néha notebooknak is nevezik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Nekem MBA-m van már egy éve (256GB, 8GB RAM), és nagyon szeretem. Előtte egy Lenovo U310 volt, de az mind anyagminőségben, mind kijelző minőségben elmaradt az almás géptől. Előbbi ráadásul pihekönnyű, és néma. A retinás modellre tuti váltok majd, és a következőbe tuti 512-es vinyót rakok.
A céges Dell-t (Latitude 7440) a fiókban tartom, mert egyrészt nekem nagyon plasztik a billentyűzete (olyan mintha egy kartondobozon írnék - az összes ilyen a cégnél), plusz matt a kijelzője (nem tetszik a fakóbb színek miatt, a nagy felbontás viszont plusz, de nem létkérdés, mert annyit nem hoz), másrészt sima feladatoktól (PowerPoint) is úgy képes fezúgni, hogy engem zavar (stock windows 7, csak az van rajta, amit a rendszergazda felrakott). A majdnem tökéletes csendet szeretem munka közben.
Amit a legjobban szeretek az MBA-ban, hogy bárhol és bármikor kinyitom, rögtön ott van minden cuccom, abban az állapotban ahol abbahagytam a munkát - most is 28 napja nem volt újraindítva. Ezzel számomra notebookba ültették a tablet számomra legfontosabb előnyét! Illetve az integrált backup megfizethetetlen. Ilyen kivitelben a család egy Win-es gépén sem tudtam megoldani. A billentyűzetre is mindenképpen igényt tartok, ami ez esetben jó minőségű és háttérvilágításos.
Lehet jönni azzal, hogy drágább, stb. - nekem megérte, a többi vélemény meg nem érdekel, mert mindenkinek mások az igényei.

Van mellette egy iPad Airem is, de azt tényleg csak tartalomfogyasztásra használom. Erre a feladatra pedig kezdem nagynak érezni, és erősen gondolkozom, hogy egy iPad mini 2-re cserélem, ami a Kindle PW-ot is kiváltaná egyben (tudom, nem e-ink, de egy kütyüvel kevesebb lenne). A notebook nem váltja ki nálam a tabletet és fordítva: Állandó munkára sem tudom elképzelni, mert rengeteg jelentést/elemzéseket gépelek a munkaköröm miatt így a billentyűzet elengedhetetlen. Anyagokat olvasni szuper, buszon előkapkodni, vagy útközben olvasni, filmezni, stb viszont kiváló.

Végeredményben én maradok notebookos (vagy ez már ultrabook talán?). Játékokkal nem játszom, így erőgép sem kell, asztali meg végképp nem (volt egy TB Displayem, de eladtam mert inkább a notebook előtt ültem - valahogy szabadabbnak éreztem. A tabletet pedig kiegészítőnek jónak és hasznosnak tartom, de annál nem több számomra.

[ Szerkesztve ]

(#30) TomiLi


TomiLi
addikt

Persze vannak átfedések, de szerintem úgy van ez, hogy az "idősebbek" szeretik, ha van fizikailag gomb, amit lehet nyomkodni, a fiatalabb generáció már tapicskol, majd az ő gyerekeik meg hadonászni fognak.... :DD

Nálunk is most megy a gyerek közép iskolába.... ő tabletet szeretne, mi notebookot ajánlottunk neki, hogy az használhatóbb... hát a fene tudja... Ha ő tabletet akar, végül is ő fogja használni, tudja már mi a különbség a két szerkentyű között.... akkor inkább örüljön, mint ne.... (persze tabletben is olyan lenne jó, ami billentyűzetes/levehető)

Bogyóka

(#31) bostone


bostone
addikt

Az irodai alkalmazások megtámogatásához, mindenképp ajánlott lenne egy használható fizikai billentyűzet. Pár éve még csak egyetlen gyártó állt elő elfogadható szinten teljesítő megoldással (ha akarom tablet, ha akarom netbook). A többi brand nem igazán vetette bele magát a témába, vagy ez változott valamelyest azóta?

(#32) aleister válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


aleister
veterán

Nos, ez azért lehet, mert egy informatikai boltban az eladó, webshopot feltöltő egyén, stb vagy nem ért hozzá, vagy -tekintetbe véve, hogy a vásárlók körében úgyis el van terjedve a laptop kifejezés- nem foglalkozik vele.

Idősebb informatikusok pl rendszerint jól használják ezeket a szavakat, mert ők tényleg laptopokkal kezdtek, és megélték ezt a nüansznyi váltást.

szerk:
Remekül megcáfoltad magad. Gondolom a székből ülve jól meg tudod mondani, hogy a magyar vagy az angol wiki írója volt hozzáértőbb. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33) Ice&Lime válasza SentryGun (#29) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ahogy mondod, a kiegészítő jó kifejezés rá.

(#28) Jim Tonic: akkor fenntartjuk a változtatás jogát és lehet bármikor bármelyik, mint ahogy eddig is, és eddig sem volt teljesen világos..

(#34) Jim Tonic: Mondjuk magyarra fordítva tényleg nem passzol a laptopokra, ha azt mondanánk jegyzettömb, mivel sokminden másra is jó, sőt..

[ Szerkesztve ]

(#34) Jim Tonic válasza aleister (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem, Te kavarod túl. Attól, hogy a notebook elvesztette a fülét, formai átalakuláson ment át, nem lett más. Egy mobil PC. Ettől nem kell neki másik név. Ilyen alapon nem tudom, miért passzolna jobban rá a jegyzettömb név.
Nézd meg az angol szöveget, teljesen mást ír.

szerk.: nem, viszont azt tudom, hogy jóval többen szerkesztik az angolt oldalt, jellemzően sokkal pontosabbak, megbízhatóbbak, mint a magyar oldalak. Ám fuss neki nyugodtan az internetnek, keress rá, mi a különbség. Jellemzően annyit fogsz találni, hogy kb. ugyanaz a kettő, csak a notebook kifejezés jobban illik a vékonyabb eszközökre.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) KTTech válasza bostone (#31) üzenetére


KTTech
veterán

Ezt már gond nélkül teljesítették (véleményem szerint). Én jobban szeretem az XE700T1C-m billentyűzetét, mint ami az asztali PC-men van (pedig az sem rossz). Igaz, numerikus billentyűzet nincs rajta, de az nekem nem létkérdés.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#36) kleinguru válasza aleister (#24) üzenetére


kleinguru
addikt

Mindig igyekszem tartani magam, az általad említetthez hasonló dolgokhoz. De ebben az esetben nem érzem ennek kellő bizonyítottságát (főleg nem egy wikipediával), valamint inkább úgy tekintek rá, mint szinonimákra.

Érdekes "történetnek" tartom, hogy mi volt az eredetük a szavaknak, de ettől nem mellőzném a használatát (én nem is fogom) illetve a cikkíróknak sem javasolnám:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37) Ice&Lime válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Maradtam a laptop szónál, a logika mellett maradva.

(#38) ZolkoW


ZolkoW
őstag

politikailag inkorrektnek tartom (és részrehajlónak), hogy nagyobb mellű tartja a tabletet.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#39) elmepocok válasza TomiLi (#30) üzenetére


elmepocok
tag

Azért az szerintem húzós, hogy saját gép helyett csak tablet. Lehet, hogy egy másodlagos laptopot lassan kivált egy jó tablet, de egy dtr-ként funkcionálót nem. Erre hamar rájön majd a gyerek is, de a tablet most menőbb.

(#40) Chaser


Chaser
titán

Az IPS kijelzőt nem említettétek, pedig az már egy normális tabnál alap. Notebook szinten 200-300k-ig van pár példány, de igazából csapnivaló panelekkel és maguk a gépek sem jók. Legolcsóbb értelmes IPS alternatíva talán a Mac air retina 13". Persze a notebook gyártók szerint nins igény jó kijelzőkre...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) nofi


nofi
őstag

Én pont a napokban adtam be a derekam és vásároltam tabletet. Zenélési álmaim, valamint az iOS piacon költött eurók miatt nem volt kérdés, hogy számomra megéri-e egy iPad Air a felárat. Picit féltem azért, mert bár telefonban pont a praktikus, könnyű és gyors kezelés mellett letojom, ha épp valamit nem nyit meg, és 2014-ben, "a felhők korában" nem tudom pendriveként használni, de azért PC-s múlttal a tabletes igényeim is nagyobbak.

Gépelés: Meglepően gyors és az ékezetes karakterek használatát 1 óra múlva már mosolyogva folytattam a suhintásos művelettel. Kezdetben azt mondtam volna, hogy pár mondatos e-mailre még elmegy, most már simán el tudom képzelni, hogy akár 500-1000 karakteres írásokat is bevigyek vele, ha úgy hozza a sors. Most éreztem először, hogy a nulla gépírási képességem meghozta gyümölcsét ;]
Gépíróknak továbbra is számtalan bluetooth billentyűzet lehet a megoldás.

Több program használata: A widescreen elterjedésével rászoktam a több ablakos munkára, illetve tartalomfogyasztásra. Egy tabletes kijelzőn excel tábla mellett sorozatot nézni mondjuk szerintem eléggé a szokások megerőszakolása (iOS-en nem is lehet), de alkalmazásokat váltani sokkal gyorsabb.

Filekezelés: Ez inkább iOS-es kérdéskör, de ismerőseim közül a legtöbben ezt hozzák fel negatívumként, általában az ár után. Maradjunk annyiban, hogy aki még azt hiszi, iOS-en csak az mp4 és az m4a a divat és ha bejön egy tömörített file az emailfiókunkba akkor vége mindennek az kb. olyan baromság, mintha 2014-ben az Android 2.1 hibáiról tartanék kiselőadást. Megoldás: App Store.

Akkor egy tablet kiváltja a PC-t? Használatfüggő, de ha már pár órára el tudja csalni az embert az íróasztaltól, már megérte. Ami miatt egyértelműen azt mondanám, hogy nem, az pedig a tabletek fő használati erőssége: a tartalomfogyasztás. Ebben baromi jók és remélem ez a tendencia marad. Adattárolásra továbbra is minimum egy NAS, de azért legjobb ha van egy backup PC a háznál.

Amikor már muszáj venned egy tabletet:
Online óráid nagy részét scrollozással töltöd, azaz olvasol. Mérsékelt gépelési igényeid vannak és annak idején a notebookok tapipadjától sem ijedtél meg. Tudod élni az élteted úgy, hogy "fizikailag" nincs veled minden adatod a nap folyamán és nem rettegsz a felhőszolgáltatásoktól.

Xbox GT: nozsolt

(#42) Ice&Lime válasza elmepocok (#39) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor kell mellé egy igazi pc illetve laptop is.

[ Szerkesztve ]

(#43) Bici


Bici
félisten

Nekem meg van otthon 4db asztali gépem. :))
Se laptop, se tablet, se normális okostelefon (csak egy X8). Könyvolvasó és mp3 lejátszó nekem bőven elég az útra.
Lehet, hogy ősember vagyok? :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44) Ice&Lime válasza Chaser (#40) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezt jó is hogy említed, ips panel nélkül tablet még kiegészítőként sem kellene.

(#43) Bici: egyáltalán nem, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#45) .mf válasza aleister (#24) üzenetére


.mf
veterán

Ez alapján a szösszenet alapján szerintem kéne egy speciális rang: "Zabhegyező" ;]

Teljesen értelmetlen. Amit beidéztél, nettó bullshit, a szerzője baromságokat és irreleváns dolgokat hord össze (írógép, ja...). (Ez a baj a wikivel, bárki félművelt gyökér szerkesztheti, aztán sokan hirdetik is, mert a wiki megmondta... nem, egy félművelt barom mondta meg). A megkülönböztetés az volt, hogy a korábbi gépekhez képest, melyeket "portable computer"-nek neveztek, ezek után a laptop computert már ölbe vehető, ölben is használható méretre méretre zsugorították. A notebook computer pedig a forma alapján közelíti meg, mivel a portable computereknél a nagy téglatestnél csak az elejéről lenyitották a billentyűzetet, de attól még nagy téglatest maradt. A kettő nem zárja ki egymást, egyik sem helytelen, csupán más megközelítés.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46) SentryGun válasza Bici (#43) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Szerintem abszolút nem. Mások a felhasználási szokásaid. :) Én 5 éve 2 bőröndből és 2 OBI dobozból "élek" képletesen értve, mióta külföldön dolgozom (ez fér be a kocsiba). Emiatt gyökeresen át kellett alakítanom a műszaki parkot, és elmozdulni a mobilitás irányába. Azóta viszont azt vettem észte, hogy nem szeretek nagy monitor (értsd. asztali) előtt ülni. Úgy érzem mintha oda lennék kötve egy betongolyóhoz. :)
Néha ugyanakkor esetleges kompromisszumként elgondolkozok egy 15-ös rMBP-n (a mostani 13-as noti helyett), de annyi pluszt nem adna mint amennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#47) tothmaxy182 válasza Bici (#43) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Akkor én meg még valami előember lehetek, mert nekem csak egy hagyományos könyv kell az utazásokra, semmi más... :DDD

Minden szavam magánvélemény!

(#48) rudi válasza Bici (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Inkább másember :) persze, mindenki az, nem vagyunk egyformák...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) Chaser válasza Ice&Lime (#44) üzenetére


Chaser
titán

Nekem se. Ha tabot vennék már x86 alapú winest ami dokkolható is. Úgy már tényleg kiválthat egy notebookot. Na nem videovágásra és játékra, de hétköznapi feladatokra kiválóak. Egyébként jól elvagyok a 15"-os notebookkal itthon, csak hordozni ne kelljen:) Kényszer netezésre meg ott a telefon, de azon "gépelni" rémálom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) stratova


stratova
veterán

A cikket és a hozzászólásokat is érdekes volt olvasni. A Windowson kívüli alkalmazáskínálatra nekem nincs túl nagy rálátásom (illetve arra, mennyiben pótolnák a jelenlegi programokat). Örülök, hogy szóba került az IPS kijelző, szomorú hogy alig-alig kapni már ilyen notebookot ellenben jó egyre több tablet/hibrid gépben látni.

Mivel nálam a notebook az egyetlen gép (PC), ezért én még e felé húzok, sőt a család többi tagjára való tekintettel néha még optikai meghajtóra is szükségem van (bár idővel akár el is fogadom, ha ez géptesten kívül lakik).

Amíg nincs a háztartásban legalább egy ODD-s HTPC, addig ilyen pillekönnyű hibrid/tabletek nálam nehezen jönnek számításba és több százezret sem szívesen adok ki értük. Az első ami mégis felkeltette az érdeklődésemet ez volt, de idehaza nem forgalmazták.

Chaser: Kényszer netezésre meg ott a telefon, de azon "gépelni" rémálom.
Magam is bajban leszek, ha beadja a kulcsot az Xperia Pro.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.