Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Szerintem a Google-nel elég volt esetleg azt megpendíteni, hogy Nexus....
Két Nexus 7-et készített eddig az ASUS, esetleg egy harmadikra is esély van. Kérdés, hogy megéri-e ennek a bukása egy Duet piacra dobásáért, vagy sem?
Persze az MS reklámpénze is jelentőst nyomást gyakorolhat, amire alapjaiban épít minden gyártó.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Az Ativ Q szerintem zseniális volt, a tökéletes hibrid tablet. Gondolom a nevetségesen drága ára miatt nem lett belőle semmi.

(#3) Daywalker válasza z0d1AK (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem hiszem, hogy a Nexust veszélyeztette volna a Duet, legalábbis én nem így látom, hiszen meglehetősen eltérő termékekről beszélünk. Legalábbis én magamból kiindulva ha Nexust akarnék, akkor nem gondolkodnék a Dueten. Bár ha arra gondolsz, hogy a Google megfenyegette őket, hogy nem csinálhatnak emiatt új Nexust, akkor benne van a pakliban. Ez is jó zsarolási alap :U Bár mint írtam, szerintem a Google-nek ez mindegy, nekik ez is plusz piac lett volna.
Ami még lehet, az a tüske és a bosszú a Microsoftban, hogy nem RT-s a tablet rész ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) Paul119 válasza Daywalker (#3) üzenetére


Paul119
addikt

Ami még lehet, az a tüske és a bosszú a "Microsoftban, hogy nem RT-s a tablet rész ;]" :D tuti az M$ keze van a dologban :(

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#5) pulcsi


pulcsi
tag

Miért istene miért a pcn megfér egymás mellett a linux/win mobilon miért nem mond miért :))))))))

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#6) opr válasza pulcsi (#5) üzenetére


opr
veterán

A kérdéset szerintem fordítva kéne feltenni.
Desktopon miért engedélyezett? Mert nem a microsofton múlik, azért. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) Narxis


Narxis
nagyúr

Teljesen mindegy, mert a hibrid eszközöknek egyébként sincs jövőjük

Thanos was right.

(#8) .tnm


.tnm
addikt

azt hiszem ez a leghülyébb szavazás a PH történelmében. én innen a gép mellől, honnan tudnám, hogy mi zajlott ott a háttérben?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9) steven84


steven84
tag

Nekem sem tetszik a kettős oprendszer. Főleg ha hardveresen lesz megoldva.

(#10) BatchMan


BatchMan
senior tag

Jó az, ha több dolgot lehet csinálni egy hardverrel, de a Linux/Win együttélés sem problémamentes. Macerás.
Androidhoz van RDP kliens, kezel egeret, billentyűzetet, így már használtam is. Egy tisztességes integráció mindenképp kellene, mert jelenleg a hardverek csak a saját erőforrásaikat használják, esetleg adatbázis, fájlt osztanak meg. Előremutatóak a telefonokon futó remote-kliens programok, amivel TV-t, XBMS-t stb. lehet távvezérelni. Szükség lenne valódi szabványokra, nem pedig egyes cégek kvázi-szabványaira, aminél mindig előáll a "kompatibilisebb" program esete.
És a legfontosabb: egy olyan mentalitás, ahol az a fontos, hogy az én tehénkém szép egészséges legyen, és ne az, hogy a szomszédé döglött.

(#11) rii válasza BatchMan (#10) üzenetére


rii
nagyúr

" ... de a Linux/Win együttélés sem problémamentes. Macerás. .... "

addig amíg meg nincs, addig macerás ... de utána már nincs vele gond ...

'98*-ban a 4 primary partició mindegyikén más OS volt 1 db HDD-n
win98, OS/2, Sun Solaris, Linux

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12) Sir Ny válasza opr (#6) üzenetére


Sir Ny
senior tag

azota probalja kezzel-labbal eltorolni a lehetosegeket.

ha jol tudom, a win8 alapbellitasban kikapcsolaskor csak hibernalja magat (lementi a memoria tartalmat), es ha basztatod alatta a windowson csatolt ntfs filerendszert (pl masolsz ra, ilyesmi) akkor filerendszer hibad lesz, meg adatvesztesed.
fast boot, vagy mi az anyam kinja, nem tudom, ez opcionalis-e.

meg a secure boot is leginkabb a linux userek basztatasara talalodott ki.

most meg ez.

-

(#13) azopi74 válasza rii (#11) üzenetére


azopi74
addikt

Én akkoriban volt, hogy 8 OS-t bootoltam egy pc-n, win9x játékra, NT munkára, egy vagy kettő Linux distrib., OS2, BeOS, FreeBSD, Solaris kockulásra. A régi szép idők, amikor annyi ideje volt az emberbek kockulni, és heteket elbohóckodni azzal, hogy olyan csoda boot manager-eket vadásszon össze az ember, ami képes ennyiféle filerendszert bootolni mindenféle trükkökkel. :)

(#14) rii válasza azopi74 (#13) üzenetére


rii
nagyúr

a solaris-sal mennyit szívtam, mire rájöttem, hogy ami neki kell még az a HDD-t valamennyi __particionálatlan__ terület .-)

freebsd-hez mi hülyék voltunk a koleszba' ... azt nem tudtuk feltenni ...
.-)
szegény BeOS meg ))))-. meg az OS2warp is ... kipusztút' ))))-.

manapság már csak "felhasználni" szeretem a gépet .. most már nem akarok telepíteni ... most már nem okoz örömet .. most már nem izgat, hogy végre kereshetek valami jó kis Linux distrib-et ... ,-D
pedig most kell feltennem valamit a mini gépre ...

nagygépre meg feltettem pár éve az OSX-et (hackintosh) ... na az se volt semmi ... )-.
persze itt a PH-n rugdostak végig a folyamatokon ...
.-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15) MarQs válasza Narxis (#7) üzenetére


MarQs
senior tag

Remélem, hogy nem prófétaiskolába járattak...
ASUST100ÉSTÁRSAIRULEZ!!
;]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#16) Narxis válasza MarQs (#15) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az azért kicsit más kategória. ;]

Thanos was right.

(#17) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Szerintem meg csináljanak op.rendszer nélküli, azokat utólag szabadon telepíthető tableteket. Windows-t bárki vehet, külső DVD drive nem lenne probléma, Androidra meg a CyanogenMOD napok alatt csinálna click-click-done telepítőt, majd a Google is, ha nem akarná elveszíteni a rendszerét.
Így lehetne választani, de lehetne dual-boot is és senki nem szólhatna bele.

Tényleg ennyire népszerűtlen ötlet a tablet és hibrid gyártók körében az op.rendszer szabad telepíthetősége? Technikailag sosem volt akadálya.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#18) adamadd1


adamadd1
tag

Valószínűleg a google kezdte megint ,mint amikor az ms a telokat akarta dualbootosra de hát google Magasról lehet csak igazán nagyot esni :) .

Apple Iphone 6 , Microsoft Surface 2

(#19) tskó válasza Rickazoid (#17) üzenetére


tskó
tag

ez most is így van, ha nem teszik ami rajta van és van fw akkor azt raksz rá amit akarsz. de aminek értelme lenne, nativ linux-os tablet android meg winfos nélkül...

(#20) priti


priti
addikt

Neveljünk majmokat, akik világító csempéket tapiznak tovább-tovább-kész de közben várjuk el ezektől a majmoktól, hogy két operációs rendszert használjanak egymással párhuzamosan, azaz ha valami nem megy, akkor értsék, hogy miért nem megy és oldják meg. Nem találják meg az asztalt egy fájlkezelőben a saját gépükön, de különböző fájlrendszerek között majd milyen jó lesz nekik mozogni meg egyébként is milyen jó irány ez, végtére is miért ne tarthatna el egyetlen célszoftver mégegy operációs rendszert is. :W Idióta barom állatok.

Hardverlesen

(#21) Rickazoid válasza tskó (#19) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ma az op.rendszer cseréhez két feltétel kell tableten: legyen alkalmas op.rendszer és lehessen elérni külső eszközről a hardvert futó op.rendszer nélkül. 90%-ban nem teljesül ez a két feltétel egyidejűleg, ráadásul a maradék 9%-nál sem úgy megy, hogy rádugod a pendrive-ot vagy a külső DVD-t, megjelenik a BIOS háttértár-választója és futtatod a live rendszert vagy telepítesz. Törölni kell a rendszert, formázni a háttértárat, majd ha még mindig be lehet kapcsolni a gépet és sikerül kapcsolatot is teremteni vele egy másik gépről, mindent manuálisan kell a megfelelő helyre küldeni egy esetleges particionálás után. Gyakorlatilag az automatizált telepítés folyamatát kell manuálisan elvégezni távvezérelve, majd reménykedni, hogy tényleg minden működni fog elsőre és nem kell forrásból újraforgatni egy halom csomagot, még rosszabb esetben megbontva a rendszer integritását.
Az utolsó 1%, ahol tényleg csak rátöltesz egy képet a fájlrendszerre a bootloader alól pedig majdhogynem fehér holló. Az SBC-k így működnek, a talbeteket viszont akár hardveresen is korlátozhatják ez ellen.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#22) tskó válasza Rickazoid (#21) üzenetére


tskó
tag

egyrészt a bootloader-en múlik mit honnan tölt be, azt meg nem lehet hw-ban korlátozni. másrészt bios az nincs.

(#23) Rickazoid válasza tskó (#22) üzenetére


Rickazoid
addikt

Hogy ne lehetne korlátozni a bootloadert! Le lehet védeni felülírás ellen, onnantól meg csak azt fogod tudni futtatni az eszközön, amit a gyártó enged.
Pont ezért kéne a PC-ről is ismert BIOS... bár a MS azzal is egyre többet babráltat, pár év és lehet előtelepített Windows-os notebookokra se fogsz tudni mást telepíteni, ha nem cseréled ki magát az EEPROM-ot.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#24) priti válasza Rickazoid (#23) üzenetére


priti
addikt

jajjmá legyenmá valami hardveres tiltás ne csak a szátok járjon hát itt a levegő, itt páka, itt az infra, csak legyen már valami. Pici pénzér levesszük csak legyenmá, essen má :DDD hát alig várjuk :)

Hardverlesen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.