Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #52931072 válasza Busterftw (#100) üzenetére


#52931072
törölt tag

Töredelmesen bevallom, hogy 3 éve én is építettem egy x4. 845 konfigot, 10ezer forint volt a proci, unokaöcsém a mai napig gémerkedik vele 16 giga rammal, meg egy gtx1060- al súlyosbítva.

(#102) makkmarce válasza Busterftw (#97) üzenetére


makkmarce
őstag

úgy, hogy bruttóban 45% az előző évhez képest, úgy jön, nem a nettót nézzük, ha piacon nyomjuk le a konkurenciát, és kerested az eladásból származó pénzt, itt van, csak megy vissza a cégbe, nem a részvényesekhez kerül.

hogy 10% növekedés, vagy 10% elérés, nem túl nagy külömbség AMD fronton, mivel közel a nulláról mennek.

honnan tudod, hogy a konzol biznic veszteséges volt? azért mert egy cég veszteséges, az nem azt jelenti, hogy minden részlege az.. megint a szokásos csúsztatás, ahol akarod egybe nézed, ahol akarod külön, ha akarod egymást követő negyedéveket nézel(ami ugye nettó butaság), ahol akarod, ott meg összevissza.. tekered, csavarod, ahol kedved van ott fix számokkal dobálozól, valahol meg százalékkal, döntsd már el milyen paraméter alapján határozol meg valamit.

határozottan látszik, hogy lassan minden szegmensben beindul.. érdemes megnézni mikor jártak le a notebook szerződések, látszik az ugrás. A server meg nemmegy annyira, bár asszem tegnapi hír volt, hogy a google, az amazon és

https://www.cpubenchmark.net/market_share.html

Az, hogy a server lassan indul, egy dolog, de mind a google, az amazon és a microsoft is bejelentkezett már az AMD-nél, csak nem 2 nap az átállás.

A #26-os felütésed az volt, hogy az AMD szenved az intel szárnyal.. hiába mondják itt neked vagy 10-en, hogy de nem, de te jobban tudod, rád hagyom, legyen.
Mókás lesz ezt visszanézni mondjuk 2 év múlva.

Az intel meg úgy tud bővülni, hogy cserélik le a régit, és mivel a COVID miatt megnőtt a hálózati terhelés, így kénytelen mindenki fejleszteni, de market share szempontjából nincs 43%-os növekedés, mert 97-8%-ról hogy nősz még 43%-ot?!?!. Az meg külön szép teljesítmény, ha az intel 43%-os növekedése mellett az AMD még piaci részesedést is nyer, akkor szerinted ő mekkorát nőtt?

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#103) Busterftw válasza makkmarce (#102) üzenetére


Busterftw
veterán

A fentebb irt narrativa es a penzugyi eredmenyek kozotti paradoxon parameterei alapjan irtam. Mellesleg azt is irtam, hogy joval tobbet koltenek R&D-re, mint az AMD, tehat "megy vissza a ceghez" es meg osztalek is van.
Kerdes az AMD ezt miert nem tudja megtenni, ha 2x annyit ad el mint az Intel.

Hatarozottan latszik, hogy 2017-ben is lassan beindul, aztan majd jovore, aztan majd jovore aztan majd jovore. Ja de igazabol amugy meg majd 2022-ben mert akkor jar le egy csomo szerzodes.
AMD sajat magahoz kepest jobban teljesit mint a Bulldozer era alatt. Ez teny. De en nem tapsolnek annyira, ha az egesz piacot nezzuk. Ennyit akartam csak mondani.

Aztan te jottel a novekedessel, hogy mit beszelek en. Senki nem vitatja a novekedest, de kozben azert maradjunk kicsit a foldon es szalljunk le a magas lorol.
Ja 2 ev mulva mokas lesz? Akkor 2 ev es beindul? Nem 2017-tol indultak be? Elvileg azota nyaltak fel az Intellel a padlot.

A cpu benchmarkos linkedre csak ennyit:
"Over 1,000,000 CPUs Benchmarked"
Nincs tobb kerdesem.

Ez olyan mint amikor a mindfactory.de linkelik, hogy mennyi AMD fogy. Nem ervenyes az egesz piacra. (fentebb pontosan ezert irtam Mari neni PC boltjat)

A novekedesbol azt felejted ki, hogy az adott piac is folyamatosan novekszik, foleg a cloudnak koszonhetoen.
Ebbol kiveszi a reszet az Intel is, mint uj business. Na igy tudnak novekedni.

(#104) makkmarce válasza Busterftw (#103) üzenetére


makkmarce
őstag

tehát, se a tesztoldalak, se a boltok adatai nem érvényesek a piacra :)
Mond, milyen adatot kéne akkor nézni, ha se az árusító, se a mérőkék nem megbízhatóak?
Az amazon mondjuk elég messze van mari néni közértjétől, de mindegy...
Nem 2 év múlva indul be, hanem már beindult, csak te ezt nem tudod elfogadni.
A mindfacory.de ugyanazt mondja amit az amazon, amit a passmark, és amit akár bármely kínai webshop.. de tudom, ha 100-an is jönnek veled szemben, az nem számít, mert te tudod az igazat :)
sebaj, innetől ez felesleges vita ez, semmi esély, hogy meggyőzzük egymást.

okoskodom, tehát vagyok

(#105) Pingüino válasza makkmarce (#104) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ez nem innentől felesleges vita, hanem mindig is az volt sajnos.

(#106) poci76 válasza makkmarce (#104) üzenetére


poci76
aktív tag

Azért, mert az online boltok vagy a tesztoldalak csak a piac egy szeletét fedik le. A processzorok nagy részét nem önállóan veszik meg magánemberek, hanem gépbe beépítve cégek és magánemberek, amit ez a statisztika nem mutat. A tesztoldalakon is csak a felhasználók egy szűk része jelenik meg, Mari néni nem fogja ott tesztelni a gépét, és egy irodai alkalmazott sem.

(#107) makkmarce válasza poci76 (#106) üzenetére


makkmarce
őstag

ok, de az amazon nem árul notebook procikat, mégis kilőtt az a szegmens is az AMD-nél, ami jelenleg csak annyi, hogy végre létezik, mert azt is tönkrevágták régebben. A kis cégek pont nem az AMD-től, hanem simán ugyanabból a webshopból veszik, ahonnan a többiek. Kiírsz egy 50 gépes pályázatot, megküldöd pár shopnak, azok küldenek egy árajánlatot, meg hogy milyen supportot vállalnak, azt kész. Nem, nem fogsz 50 gépnél sem az AMD-től rendelni semmit sem, tehát megint ugyanott vagy. Mari néni meg megkapja a gépét ay ipontól, pcx-től vagy bármely más webshoptól, amelyik indult és nyert. Hacsak nincs valami csodapolicy, hogy csak pistitől és csak intelt szabad venni, akkor a cégek zöme ugyanúgy veszi, mint bármely mezei ember (persze olcsóbban, supporttal, etc). Ha meg nagy beszállítótól veszi, akkor 95%, hogy még nem járt le az inteles szerződése, vagy termérdek előre berendelt inteles lapja-procija van, így egyértelmű, hogy az AMD oldaláról az még bukta. (érdemes megnézni mondjuk a dell-t, ahol kb 40-50 eszközre jut 1 AMD-s gép)

okoskodom, tehát vagyok

(#108) poci76 válasza makkmarce (#107) üzenetére


poci76
aktív tag

Én a laptopokat pl. a laptop.hu-tól vagy az usanotebook-tól vettem legutóbb, a processzort és a többi alkatrészt meg az alzától, aquától, compkertől, rufusztól. Persze ettől Mari néni veheti ugyanattól a cégtől a laptopját, amelyik főleg alkatrészeket árul, de Mari néni laptopjának processzora nem lesz benne a cég eladott processzorainak statisztikájában, mert abban csak az önállóan eladott processzorok vannak. Fentebb arról volt szó, hogy pl. a mindfactory.de processzor statisztikája mennyire mutatja az AMD részesedését az összes processzor eladásából, és az az igazság, hogy semennyire, mert az így eladott processzorok csak egy töredékét jelentik az összes processzornak. Ahogy írod, az összeszerelt gépek esetében az Intel jócskán felülmúlja az AMD-t. Persze megvan rá az esély, hogy ez a következő években változik.

(#109) Busterftw válasza makkmarce (#104) üzenetére


Busterftw
veterán

Pontosan ahogy poci76 irta.
Nincs azzal gond, hogy paran linkelik egy webshop eladasait, vagy hogy az AMD epp milyen supercomputer tendert nyert.
Csak ezt ugy adjak elo, hogy az AMD tarol a piac egeszen, pedig eleg csak fellapozni a top500.org listajat az aranyok miatt.

A cpubench ugyanez. Szerinted hany embernek van cpubech otthon? Meg az oldal is irja, hogy 1 millio(?) cpu benchmarkrol van szo. Ez lefedi a piacot?
Nalunk a cegnel az spanyol irodaban a geppark 80 desktop es 200 laptop. Inteles mind.
Egyiken se futott le se a cpubench, se a passmark.

A boltok adatai ervenyesek a piacra, de csak akkor ha minden boltot nezunk. Errol nincs adatunk, tehat abbol tudunk kiindulni, hogy mennyi love folyt be az osszes eladott cpu utan es az adott csoport (client, data center) mennyit novekedett.

"Az amazon mondjuk elég messze van mari néni közértjétől, de mindegy..."
2012 cikk szerint az amazonnal 440k szervere volt 7 adatkozpontban, azota ez sokkal tobb lett.
Szerinted annak hany szazaleka AMD?
Meg egy 2019 junius cikkben is irnak arrol, hogy Xeonok lesznek az uj instancok alatt.

Az a gond, hogy te nem a piac egeszet nezed. Nem tudod elfogadni, hogy a passmark ugyanugy egy bench, ami nem ervenyes az egesz piacra, max a DIY piac egy szeletere.
A mercury researchnek inkabb hiszek, mert ok az egesz piacot nezik, ami a market sharet illeti.

Pingüino
Ha nincsenek ervek, ugy nem is lesz vita.

[ Szerkesztve ]

(#110) makkmarce válasza Busterftw (#109) üzenetére


makkmarce
őstag

mi az isten köze van a supercomputereknek az eladásokhoz, mikor azokat 1 évtized alatt rakják össze, ráadásul pont az intel miatt nem tudják befejezni a projectet már évek óta?
A másik, hogy ha 5-10 bolt lefedi kb a piac 50%-át, azt a statisztikát csak a hozzád hasonlók dobják a kukába, mondván ez nem a piac 100%. Igen, szerintem szépen lehet extrapolálni 50%-ból.
Az amazon eladási statisztikájáról beszéltem nem a servereiről. Megint terelsz. A ryzennek meg mi köze van 2012-höz?
Megfejtettem: olyan veled beszélgetni, mintha még mindig 2015-öt írnánk, le vagy maradva vagy 5 évvel, ami akkor aktuális volt, az ma már nagyon nem az.
Persze, hogy a spanyol irodában 200 inteles gép van, mikor is vettétek? ki is rakta össze? Meg ha döntöttek ott egy rendszer mellett akkor vagy mind AMD-s, vagy mind Inteles lesz, tehát szórás semmiképp. Komolyan, te 200 gépes beszerzést hasonlítasz az amazon és egyéb boltok eladási statisztikáihoz? ki milyen adatokból is dolgozik akkor?

okoskodom, tehát vagyok

(#111) Yutani válasza makkmarce (#110) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tiszta képet a nagykerek forgalmából lehetne alkotni, de ahhoz senki nem fér hozzá. :(

Kíváncsi lennék, Agyarországon hogy alakul az eladási statisztika CPU és GPU fronton.

#tarcsad

(#112) poci76 válasza makkmarce (#110) üzenetére


poci76
aktív tag

A processzorok nagy részét nem önállóan adják el, hanem gépbe építve, így az nem jelenik meg az önállóan eladott processzorok statisztikájában. Így nincs semmi értelme annak a kijelentésnek, hogy "5-10 bolt lefedi kb a piac 50%-át".

(#113) Busterftw válasza makkmarce (#110) üzenetére


Busterftw
veterán

5-10 bolt nem fedi le a piac 50%-at, meg a 10%-at sem.

Azt Amazon hol listazza mennyit adtak el egy CPU-bol osszesen? Ki terel?
Csak azt ne mondd hogy a best seller listat nezed, mert az ugyanugy nem relevans, ha tudnad hogy mukodne az algoritmus.
Volt is errol teszt, egy random csavo random konyve hogy lett Amazon bestseller.

"Persze, hogy a spanyol irodában 200 inteles gép van, mikor is vettétek?"
80 desktopot 3 eve, ezeket valtotta/kiegesziti tavaly telen vett 200 laptop, mert lehet otthonrol dolgozni, utazasok stb.
19 irodank van vilagszerte, beszallitot valtottak, mindent laptopra cserelnek idovel. Inteles mind. De nem is ez a lenyeg, tolem lehet AMD-s is.
A lenyeg, a 200 ge egy hasonlat, hogy a Passmark es a CPUBenchmark statisztikaja nem fedi le a piacot! Ezert irrelevans ezt peldanak felhozni.

Az Amazon toplista (nincs eladott mennyiseg felmultatva), mindfactory.de webshop ugyanigy nem alkalmas a piac egeszere.
Vilagos, hogy DIY szegmensben nepszeru az AMD, de az nagyon kis szelete a piacnak.

Kerdezd meg a Mercury research kutatoit, hogy milyen adatokbol dolgoznak.
De ok a piac egeszet nezik, nem csak Mari neni PC boltjat.

Nem fogod fel, hogy mekkora piacrol beszelunk, es a ket ceg bevetele alapjan vilagosan latszanak az aranyok. Ebbol lehet kiindulni.

Amikor cegek szazaval, ezrevel veszik a talcas procikat es a kesz gepeket, azt te hol mutatod ki? Az Amazon es az otthon lefuttatott Passmark biztos nem.

Ez kb olyan erveles, hogy a te haveri korodben mindenki Ryzent vett, tehat biztos mindenki Ryzent vesz.

[ Szerkesztve ]

(#114) Wolverine válasza Busterftw (#113) üzenetére


Wolverine
félisten

Azért a készen eladott laptopoknál is vannak érdekes dolgok... és akkor lehet ártatlanul nézni, hogy miért adnak el kevesebb AMD-s eszközt.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#115) Busterftw válasza Wolverine (#114) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem tudtam, hogy az Intel közben megvette az Asust.
Vagy ez a matrica a procikhoz jár?

Amúgy folyamatosan növekszik az AMD-vel szerelt laptopok száma.

(#116) Pingüino válasza Busterftw (#115) üzenetére


Pingüino
senior tag

Persze, te semmiről nem tudsz, ami véleményed ellen van. :)
Nem kellene szelektív hallással, meg látással rendelkezni, és akkor neked is leesne, hogy kaki van a biliben.

Az én laptopmnál a 2. memóriacsatorna kivezetést hagyták le az AMD-s verzióról. De biztos nincs benne az Intel keze. Ennyire ne legyünk már naivak.

[ Szerkesztve ]

(#117) andy19770128 válasza Busterftw (#84) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Imádom mikor linkelgettek mindenféle fasszágot kitudja honnan. De a fáradságot nem sokan veszitek hogy magatok teszteljetek.. Én megtettem.

(#118) Busterftw válasza andy19770128 (#117) üzenetére


Busterftw
veterán

Mindenki altal hasznalt es ismert teszt oldalakat?
Mar ne haragudj, de meg itt a forumon is vilagos mindenkinek, hogy a legtobb esetben egy 2080Ti sem eleg 4K-ra, ahhoz a teljesitmenyhez a Radeon VII hozza sem szagol, foleg miutan lecsuszott a 2070 Super szintjere es ala.
Itt a friss TW:Troy teszt
2080ti 40 FPS.

Szivesen latnam azokat a teszteket toled, mondjuk egy Logout posztban.
Persze ha 10 eves jatekokkal jatszol 4K-n akkor visszaszivom amit mondtam.

(#119) Busterftw válasza Pingüino (#116) üzenetére


Busterftw
veterán

Mar ne haragudj, de amit irsz az epp rad igaz.
Mert en nem allitok olyat, amirol nincs bizonyitekom.

Tehat en vakon higyjem el, hogy az Intel van emogott, mert te azt mondod,
de ha bizonyitek hianyaban en nem hiszem el, akkor direkt nem akarok rola tudomast venni.
Eloszor meg kellene allapitani, mirol kellene tudomast vennem, mert bocs, de az osszeeskuves elmeletek nem tartoznak ide.

De te csak szelektiv hallassal es latassal, fair modon lasd a kakit a biliben, ha Intelrol van szo.

Sajnalom a laptopodat, ajanlom elotte nezz teszteket, tear down videokat es a megfelelo modellt vedd meg.

(#120) Wolverine válasza Busterftw (#115) üzenetére


Wolverine
félisten

Épp elég, ha lefizeti :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#121) Pingüino válasza Busterftw (#119) üzenetére


Pingüino
senior tag

"es a megfelelo modellt vedd meg." :D
Kössz. Főleg, hogy a mesterséges butításokon kívül mindenben jobb az AMD-s verzió. Plusz olcsóbb is. Akkor most melyik a megfelelő modell szerinted?
Nincs itt összeesküvéselmélet. Az tény, hogy sok gyártó gyengébb minőségű alkatrészeket használ az AMD-s modelleknél, és/vagy rosszabb kialakítást. Többen írtak már személyes tapasztalatot is, meg szólt erről nem egy cikk is.
Innentől már csak azt a kérdést kell feltenned, hogy ez miért éri meg nekik?!
Ha nem vagy elvaklt, akkor te is ugyanarra a következtetésre jutsz, mint mindenki, aki azt állítja, hogy az Intel keze benne van. Ennyi. Nincs ebben mit hinni.

[ Szerkesztve ]

(#122) Busterftw válasza Pingüino (#121) üzenetére


Busterftw
veterán

Akkor kopogtass a gyartoknal, ha termekukkel gond van.

Nem vagyok elvakult, csak objektiv.Elvakult akkor lennek, ha bizonyitek hianyaban is hajtogatnam a ragalmazast. Pont ezert hinni te hiszel, mert mas nincsen mogotte.

Ha ennyien hisztek benne, irany a fogyasztovedelem es mehet a csoportos per, aztam hajra.
Ennyi.

(#123) Wolverine válasza Busterftw (#122) üzenetére


Wolverine
félisten

Ítélték már el az Intelt azért, mert lefizette a gyártókat, hogy az AMD-s rendszereikben gyengébb komponenseket használjanak :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#124) #52931072 válasza Pingüino (#121) üzenetére


#52931072
törölt tag

Ezt a memóriavezérlő butítást i3-as notikban is folyamatosan megjátsszák és egyre általánosabb lesz, hogy olcsó notikba forrasztják a ramot és még foglalat sem lesz.
Én inkább a kijelző minőségét látom erősen szelektívnek. Aki nem hiszi nézzen utána.

(#125) Busterftw válasza Wolverine (#123) üzenetére


Busterftw
veterán

Ami mit bizonyit jelen esetben?

5 eve nekem is volt egy gyorshajtasom.

[ Szerkesztve ]

(#126) Pingüino válasza Busterftw (#122) üzenetére


Pingüino
senior tag

A fogyasztóvédelmet b...hatod. Náluk próbálkoztam. Közölték, hogy mivel a gyártó nem közölt olyan információt, hogy 2 memóriacsatorna van a laptopban, így nem sértettek törvényt, nincs mi alapján eljárniuk. A gyártó ugyanúgy elhajtana a bús p...ába.

(#127) Pingüino válasza #52931072 (#124) üzenetére


Pingüino
senior tag

Azzal nincs baj, ha forrasztják a memóriát, de akkor legyen rajta. Ha van egy memóriafoglalatod egy darab memóriával, és ennyi, kész, passz, az nem kicsit gáz. Pedig nem gagyi netezős laptopról van szó, amihez elég az egy csatorna. Ráadásul az oprendszer jelzi, hogy a memóriavezérlő 2 csatornás, de csak egy memória van bent. Aztán mikor szétszeded, hogy tegyél bele még egyet, akkor koppansz, hogy nincs hova. Reklamációnak helye nincs. És ezt a gyártók büntetlenül megtehetik. Hülye vicc.

[ Szerkesztve ]

(#128) makkmarce válasza Busterftw (#115) üzenetére


makkmarce
őstag

elég megnézni a dell oldalát, az AMD-s eszközök a keresőkben rejtve vannak, a processzorcsaládnál szintén.. mókás is, hogy míg 7th gen-es intelt vehetsz, addig listabővítős keresés kell a legújabb ryzenekhez. 2 dolog lehet
1. az intel lefizette az OEM gyártókat, ami nem lenne újdonság az eddigi bírósági itéletek fényében.
2. a dell bevásárolt előre a kacatokból, és most kénytelen kitolni, míg rá nem jön mindenki, hogy már AMD-t akar.

okoskodom, tehát vagyok

(#129) makkmarce válasza Busterftw (#113) üzenetére


makkmarce
őstag

ezért mondom, halvány lila gőzöd sincs a világról sajnos...
https://www.statista.com/statistics/788109/amazon-retail-market-share-usa/
persze.. 10% se...
tudjuk.. az amazon is direkt csal az AMD javára.. minden ember intelt vesz, csak titkolják :)
https://wccftech.com/amd-now-owns-all-of-the-top-10-best-selling-cpus-at-amazon/

az a baj, ti most vettetek 200 intelest, ezért az egész világ inteles. kb ennyi az össz statisztikád, amit eddig hozni tudtál.. ha véleményeddel ellentétes statisztika jelenik meg, az szerinted hazugság, nem piaci, mert te jobban tudod, mint a világ többi része.

https://www.extremetech.com/computing/305839-intel-amd-both-claim-wins-based-on-new-market-share-data
itt vannak az adataik, server oldalon megduplázták a részesedésük, desktop oldalon másfélszeres lett, és ez gyorsul, nem csökken. Ezért van a passmarkon is Q1-re nagy ugrás felfele.
A steam alapján 1 hónap! alatt 1.4%-ot vesztett az intel az AMD-vel szemben júliusban, de gondolom ők is mari néni kisboltja a te világlátott mindenre rálátó román cégeddel szemben.

okoskodom, tehát vagyok

(#130) Busterftw válasza makkmarce (#129) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezert mondom, meg ahogy mas is irtam, fogalmad sincs az aranyokrol.

10%-ot (se) irtam az teljes piacra, erre te belinkeled az US Amazon market sharet, ami 47%.
A szamoknal eleve ott van, hogy becsult:
*Forecast.
All values are estimates.

A statisztika a Gross merchandise volume-ra epul, ami az osszes eladott termeket vizsgalja megvett aron, magyarul a teljes bevetel az eladasok utan.

Akkor kerdezem megint, csak hogy helyrerakjuk a dolgokat, erre hozzal szamokat:
- Mennyi AMD/Intel CPU-t adott el az Amazon a vilagon?
- Pontosan mennyi AMD CPU fogyott a TOP 10-es listabol?

"az a baj, ti most vettetek 200 intelest, ezért az egész világ inteles"
Nem, az egesz vilag azert Inteles, mert az Intel 2020 Q1-ben 7x akkora bevetelt termelt csak desktop szegmensben mint az AMD desktop es VGA egyuttveve osszesen.
Ez az osszes eladott CPU-bol a vilagon, nem pedig az Amazon US honlaprol, ahol semilyen adat nincs arrol, mennyit adtak el egy adott CPU-bol.

Illetve az egesz vilag azert Inteles, mert 84% a x86 market share.

"ha véleményeddel ellentétes statisztika jelenik meg, az szerinted hazugság, nem piaci, mert te jobban tudod, mint a világ többi része. "
A gond az, hogy te nem a vilag tobbi reszerol linkelsz statisztikat, hanem kiragadsz egy, a te velemenyedet igazolo (azt sem, mert nincsenek konkret eladasi szamok) felmerest es az probalod rahuzni a vilag tobbi reszere.

Ez statisztikad nem hazugsag, de nem ad teljes kepet, nagy kulonbseg. Es de, piaci, de nem egesz piaci statisztika.

"server oldalon megduplázták a részesedésük"
Igen, erre irtam a peldamat. 1-rol 1.45-re lepni is 45% novekedes.
Te a 45%-tol el vagy ajulva, mikozben csak 1.45-re nottek.

Az a hangzatos "megduplazas" is annyit jelent, hogy 1.80%-rol 3.90%-re nottek 1 ev alatt.
Frisebb adat szerint ez mostanra 4.8%, tehat 3 ev alatt 2.4%-ot nottek.
Te meg ennek tapsolsz.

"Ezért van a passmarkon is Q1-re nagy ugrás felfele.".
Hozz statisztikat, az osszes x86-os gepek hany szazaleka futtatta le a passmarkot.
"A steam alapján 1 hónap! alatt 1.4%-ot vesztett az intel az AMD-vel szemben júliusban, de gondolom ők is mari néni kisboltja a te világlátott mindenre rálátó román cégeddel szemben."
Hozz statisztikat, a vilagon az osszes x86 gepen hanyan telepitenek Steamet. Amit tudunk, kb 125 millio az user bazis.

Tehat akkor kerdezem megint:
Ha szerinted 2x annyi AMD-fogy es Intelt senki nem vesz, akkor hogy keresett az Intel iden Q1-ben 7x annyi lovet (csak desktop! , nem szerver es hasonlok) mint az AMD desktop CPU-stol VGA-stol egyutt.

(#131) Yutani válasza makkmarce (#129) üzenetére


Yutani
nagyúr

Sajnos tényleg csak 18,3%-on áll az AMD x86-os piacrészesedése desktopon, azaz hiába menetel a DIY piacon, a nagy falat az OEM piac, ahol az Intel továbbra is verhetetlen.

#tarcsad

(#132) Wolverine válasza Busterftw (#130) üzenetére


Wolverine
félisten

Erre mondok neked egy példát. Az Euronicsban dolgozom, laptopokat is tartunk, jellemzően 20-25 típus szokott helyben készleten lenni. Ebből a 20-25-ből alapesetben 1-3 volt eddig AMD procival szerelve. Nem tudom, miért, a beszerzés ennyire elfogult vagy a beszállítók nem kínálnak AMD-t, erre nem látok rá. Az utóbbi 2 hónapban kezdett megnőni az AMD-s laptopok aránya a helyben levő cuccok között, most már 5-6 is van egyszerre... :U
Én hiába ajánlok Ryzent valakinek, ha neki sürgős a vásárlás és nem tudja megvárni, amíg a központi raktárból esetleg megjön egy ott levő Ryzenes gép, akkor Intelt vesz, vagy megy máshová (ahol gyanítom, hogy hasonló arányban van jelen az AMD).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#133) makkmarce válasza Busterftw (#130) üzenetére


makkmarce
őstag

könyörgöm, nézd már meg, az aktuálishoz képest forecast, de már az induló fix is 37% volt, a jövő volt prognosztizálva.
A világ legnagyobb online cége = mari néni kisboltja..
felesleges vitázni veled.
Sose állítottam, hogy nagyobb, mint az intel, azt állítottam, hogy száguld felfele, szerinted meg kinlódnak.
"Te meg ennek tapsolsz." igen, ennek tapsolok, de lentebb is írtam, server a leglomhább, ami átáll. (ezért is szeretnének idén 10%-ot, de ezt már többször írtam)
és igen a DIY szektorban 2x annyi AMD fogy, azt is írtam, hogy míg az OEM-ek le vannak fizetve/él még az inteles szerződés/pörög ki a felhalmozott raktárkészlet, addig ezen a fronton lassabb lesz a változás. Sohase állítottam, hogy 2x annyi servert vagy 2x annyi AMD-s oem-et adnak el, mint intelt, azt állítottam, hogy egyre nagyobbat hasít ki a piacból, és ezt az intel is megérzi. Mikor legutóbb az AMD 2004-5 körül elérte az 50%-os részesedést, volt egy rendes terméke, és most megint van, amivel ez ismét simán sikerülhet neki.

Ez a lóvézás meg szánalmas. Lehet, hogy az AMD 2x annyiért gyártat a TSMC-nél, mint az intel házon belül és olcsóbban adja, mint az intel, ettől még csak és kizárólag a végfelhasználió ár/teljesítmény(esetleg marketing és intel féle lefizetés) dönt, hogy melyiket veszik. Semmi köze ahhoz, hogy a cégnek mennyi a bevétele, vagy te úgy választasz terméket, hogy megnézed az adott gyártó éves könyvelését?

okoskodom, tehát vagyok

(#134) makkmarce válasza Yutani (#131) üzenetére


makkmarce
őstag

Nem nagyfalat, csak megint kellene egyet pereskednie, de inkább kivárnak. Elég megnézni a dell weblapját, mindent elmond a hozzáállásukról. :(((

okoskodom, tehát vagyok

(#135) Yutani válasza makkmarce (#134) üzenetére


Yutani
nagyúr

Csak nem a színére gondolsz? Meg hogy egy konfig sincs AMD procival vagy VGA-val? :D

Fujitsu ugyanez: beírod a weblapjuk keresőjébe, hogy AMD, és az első találat egy 2010-es hír, hogy Phenom II X6 procival hozzák az új Esprimo gépüket.
Egyes konfigokba lehet AMD VGA-t kérni, ennyiben kimerül az AMD termék kínálat, legalábbis ezt látom.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#136) Busterftw válasza makkmarce (#134) üzenetére


Busterftw
veterán

"könyörgöm, nézd már meg, az aktuálishoz képest forecast, de már az induló fix is 37% volt, a jövő volt prognosztizálva."
Megneztem, ugyanugy ez az USA-ra vonatkozik csak, illetve a prognozis minden eladott termek utani bevetelre vonatkozik!
Tehat a WC papirtol elkezdve a parfumon at a kutyas takaroig. Ezt mind arulja az Amazon, nem csak CPU-t arul.

"A világ legnagyobb online cége = mari néni kisboltja..felesleges vitázni veled."
Meg mindig varjuk, hogy mutasd meg szamokkal, az Amazon hany darab CPU-t ad el a vilagon es az milyen ertekben? Mert abbol lehetne latni, hany %-at teszik ki az eladasoknak.

"szerinted meg kinlódnak."
Teljesen uj termekpalettaval, 3 ev alatt epp osszekaparnak egy ket szaz millio profitot.
Penzugyi es uzelti szempontbol ez mi, ha nem kinlodas?

" ettől még csak és kizárólag a végfelhasználió ár/teljesítmény(esetleg marketing és intel féle lefizetés) dönt, hogy melyiket veszik. Semmi köze ahhoz, hogy a cégnek mennyi a bevétele, vagy te úgy választasz terméket, hogy megnézed az adott gyártó éves könyvelését?"
Nem, pont forditva. Intelt vesznek tobben es ezert van tobb love. Ezt magyaraztam hosszan.
De a hangulat itt az, hogy az AMD tarol, az Intel sarba van tiporva desktopon es szerveren, Intelt nem vesz senki. Ezen a narrativan kene valtoztatni, mert a penzugyek nem ezt mutatjak.

"Lehet, hogy az AMD 2x annyiért gyártat a TSMC-nél, mint az intel házon belül"
Ha jol tudom epp az ellenkezoje, a nagy monolithikus Intel chipek dragak, az AMD-nek olcsobb mert chiplet design skalazhato.

[ Szerkesztve ]

(#137) Busterftw válasza Yutani (#135) üzenetére


Busterftw
veterán

Ebbe azert az is beletartozik, hogy az AMD hiaba gyart kompetitiv termeket, ha nem tudnak eleget gyartatni.
-AMD: figyi, itt a Ryzenunk, kompetitiv es olcsobb, erdekel?
-Dell: Persze, jovore 6 laptopszeriaval es 10 egybegeppel indulunk 10 millio gepet tervezunk eladni, mikor tudsz szallitani.
-AMD: Jah hat nekunk havi 200ezer a kapacitas es ebbol akarunk adni a HP-nek, Lenovonak es mindenki masnak.

En nem csodalkozom, hogy 20 laptopbol 15 Inteles, mashova meg nem is jut.

(#138) makkmarce válasza Busterftw (#137) üzenetére


makkmarce
őstag

ne nevettesd ki magad, ezt pont az intel csinálja.. nekik vannak szállítási nehézségeik. AMD rendesen tud szállítani.
A dell pedig szándékosan rejti el az AMD-s hardware-t, elég megnézni a honlapot.

okoskodom, tehát vagyok

(#139) makkmarce válasza Yutani (#135) üzenetére


makkmarce
őstag

nem, a színe nem érdekel, az a vicc, hogy rányomsz mondjuk az ajánlatokra:
https://www.dell.com/en-us/work/shop/deals/deals
és az egész oldalon nem találsz olyan 3 betűt egymás után, hogy AMD..
ha meg rákeresel, elsőnek pár AMD-A9-es notit dob fel, holott már a 4. szériánál tart a ryzen.
szóval ami van, az a régi ipari hulladékból leginkább, de inkább megpróbálja elrejteni, nehogy a vásárló véletlenül belefusson.

okoskodom, tehát vagyok

(#140) Busterftw válasza makkmarce (#138) üzenetére


Busterftw
veterán

Az Intel ugy nem tud minden igenyt kiszolgalni, hogy 2019-ben 25%-al noveltek a gyarto kapacitast.

Az AMD rendesen tud szallitani, viszont a TSMC nem csak az AMD-nek gyart 7nm-en.
Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy az AMD tobbet gyartat, mint az Intel?

Akkor aligha keresne az Intel az eldadott CPU-k utan 7x annyit, mint az AMD.
Eleve a felhozatal is ezt bizonyitja. Ha 20 laptopbol 15 Intel kb minden OEM-nel, az nem lenne lehetseges, ha nem tudnanak eleget szallitani.

[ Szerkesztve ]

(#141) #52931072 válasza Busterftw (#140) üzenetére


#52931072
törölt tag

Jó, azért rendesen kisöpörtek a polcok alól is, tele van minden 5.-6.-7. genes cerka, pentium meg i3 szutykokkal. Mi vásárlók vagyunk azok akik odafigyelhetnénk kicsit és nem vesszük meg a szemetet. Egy hosszabb folyamat lesz, amíg komolyabb részesedést szed össze az amd főleg amiatt, hogy brand gyártóktól mi vásárlók átvesszük az átcímkézett tavalyelőtti termést.

(#142) makkmarce válasza Busterftw (#140) üzenetére


makkmarce
őstag

gondolom ezt viccből csinálta akkor az intel:
https://www.extremetech.com/computing/302455-intel-apologizes-for-supply-issues-confirms-q4-guidance

okoskodom, tehát vagyok

(#143) Busterftw válasza makkmarce (#142) üzenetére


Busterftw
veterán

Fogalmam sincs miert linkelted, a hsz-emben en is irtam, hogy kapacitas gondok vannak, meg ugy is gond az igenyek kiszolgalasa, hogy 25%-al noveltek azt 2019-ben.

Ez nem jelenti azt, hogy az Intel kevesebbet tud gyartani, mint az AMD gyartat.
Nem keresne az Intel 7x annyit mint az AMD CPU-stol VGA-stol egyutt.

Azt ugye nem akarod bemagyarazni, hogy a procik 7x annyiba kerulnek az Intelnel.

[ Szerkesztve ]

(#144) makkmarce válasza Busterftw (#143) üzenetére


makkmarce
őstag

megint tekeregsz.. sohasem írtam, hogy az intel kevesebbet tud gyártani.. miért költesz mindig? azt állítottad az AMD-nek vannak szállítási gondja. nincsennek. megint költesz.

"Nem keresne az Intel 7x annyit mint az AMD CPU-stol VGA-stol egyutt."
gyengébb teljesítményű terméket árul drágábban, szóval jobban keres.

"Azt ugye nem akarod bemagyarazni, hogy a procik 7x annyiba kerulnek az Intelnel."
sohase állítottam ilyet, de az biztos, hogy az intel a drágább platform.

okoskodom, tehát vagyok

(#145) Busterftw válasza makkmarce (#144) üzenetére


Busterftw
veterán

"gyengébb teljesítményű terméket árul drágábban, szóval jobban keres"

Nem annyival drágábban, amennyivel többet keresnek.
Ez csak azzal magyarázható, hogy sokkal többet adnak el.
A profit margin a Ryzen megjelenése óta nem változott szóval ez sem érv.

"sosem állítottam ilyet"
Folyamatosan arra reagáltál és kommenteltél szelektíven, hogy több AMD fogy mint Intel. Hiszen te az amazon top listából "interpolaltal" az egész piacra nézve.

A valóság az, hogy desktopon és szerveren is az Intel dominál eladásokban.

(#146) makkmarce válasza Busterftw (#145) üzenetére


makkmarce
őstag

"Nem annyival drágábban, amennyivel többet keresnek."
:F
tudjuk, minden eladó hazudik a ryzennel kapcsolatban, ahogy a nagykerek is:
https://wccftech.com/amd-outsells-intel-in-korea-for-first-time-in-history-doubles-sales-in-europe/
még1x: sose állítottam, hogy több megy el AMD-ból minden szektorban
itt egyedül te állítottad, hogy az amd szenved, holott 45%-al nagyobb bevétele volt az előző év azonos időszakához képest.
könyörgöm, én linkeltem a statisztikát.
biztosak lehetünk abban, hogy minden nagyker hazudik, mert részese a gonosz AMD összeesküvésnek, hisz olyan csúnyát mernek mondani, hogy több ment el belőle, mint az intelből. :W

okoskodom, tehát vagyok

(#147) paprobert válasza makkmarce (#146) üzenetére


paprobert
senior tag

CPU-kat tekintve jelenleg mindkét chipgyártó elad mindent ami a gyártósorról lejön.

Tehát AMD gyártókapacitás : Intel gyártókapacitás = AMD piacrészesedés : Intel piacrészesedés.

Ennél nagyobb arányban majd csak akkor tud felzárkózni az AMD, ha folyamatosan emel a gyártókapacitáson, + azt látjuk hogy az Intelre elkezd rárohadni a legyártott termékek egy része.
Amíg ezek nem történnek meg, addig vitatkozhattok a DIY szegmens fontosságáról (kb. 15%), de igazából nincs értelme.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#148) Busterftw válasza makkmarce (#146) üzenetére


Busterftw
veterán

Tobb ment el az AMD-bol mint 1 eve? Tobb.
Az Intel sokkal tobbet ad el? Igen.

Nem azt mondom, hogy az AMD nem ad el sajat magahoz kepest tobbet, de te ezt ugy hangoztatod mintha vilagra szolo diadal lenne, holott aranyaiban a piac egeszen ez nagyon keves.
Huszadszorra, kiragadsz AMD-re vonatkozo hireket es az felnagyitod, nem vagy tisztaban az aranyokkal.

De tessek, a linkelt weboldalon ott a hir tenyleges forrasa:
Te ennyit latsz: "AMD Powered PC Sales Double in Europe"
Szamszerint: "PC sales in western Europe nearly double, growing from 355,000 units sold in Q3 of last year to 629,000 units in the same quarter this year."

A valosag es az aranyok a regioban:
"According to official stats from boxcounter Context, 12% of the 5.242 million desktops and notebooks flogged to resellers and retailers in the region had AMD CPUs inside.
This equates to more than 629,000 machines, up from 355,000 machines last year."

Tehat 88%-a az eladott gepeknek Intel Nyugat-Europaban. Az 4.2 millio gep vs 620ezer.
Ugy, hogy az Intel nem tudja az igenyeket meg mindig kiszolgalni.
Erdekes modon, ez a szam hasonlo a teljes X86 piaci reszeseddel, amit fentebb linkeltek.

Nem hazudnak a nagykerek, de kezeld helyen a dolgokat.

"itt egyedül te állítottad, hogy az amd szenved, holott 45%-al nagyobb bevétele volt az előző év azonos időszakához képest. "
Eddig 3 muszakos 12 oras munkabeosztasert havi netto 60ezer forintot vittel haza.
Szanalmas? Az.

Kapsz zsiruj gepeket, felszerelest, next gen cucc, minden ami a munkadhoz kell.
Megemelem a fizetesed 45%-al, annyival tobb beveteled lesz. 87ezer forint
Szanalmas? Az.

Villoghatsz vele a haveroknak, mert a piaci atlag beremeles 10%, de ennyi.

Nem vagy kepes atlatni a 45%-on, de onmagaban ez nem mond semmit.
Az Intel meg mindig sokkal-sokkal tobbet gyart es ad el, ezaltal sokkal tobb a bevetele.
Ezek a tenyek jelenleg. Nem az Amazon US CPU toplistan, nem a japan DIY piacon.
A vilagon, osszesen.

(#149) Pingüino válasza Busterftw (#148) üzenetére


Pingüino
senior tag

"Nem vagy kepes atlatni a 45%-on, de onmagaban ez nem mond semmit."
Már hogyne mondana. Az AMD nem ezzel a +45%-al éri be az Intelt eladásokban, de azt állítani, hogy egy 45% növekedés nem mond el semmit, elárulja, hogy te mennyire nem kezeled a helyén a dolgokat.

Ugyanis növekedést tudtak elérni. Márpedig sem technológiailag, sem a TSMC gártókapacitásában nem várható megtorpanás. Vagyis jövőre is várható legalább ekkora növekedés. Ha pedig évről évre növekednek, akkor záródik az olló.

Állandóan jössz ezzel "az Intelnek annyi megrendelése van, hogy kapacitást kellett bővíteni" dumával is. Csak azt felejted el hozzátenni, hogy ha rendesen beindultak volna a 10 és 7 nanométeres fejlesztések ahogy ígérték, akkor most nem kellene a 14 nanós gyárakat bővíteni, mert elég lenne a meglévő is. Szóval nincs sokkal több megrendelésük, ahogy azt te sugallni akarod, csak akinek Intellel kötött szerződései vannak, az mind kénytelen 14 nanón gyártatni. Ezzel nem számoltak, ezért most ez a hű de nagy 25%-os kapacitásbővítés.

Közben TSMC-nél meg am nincsenek ellátási gondok. Annyit gyártanak, amennyit a partnerek előre lefoglaltak. Nem véletlenül kérték a partnereket, hogy legalább 1 évre előre adják le a megrendeléseket. Ha az AMD több kapacitást igényelt volna, akkor annyi gyárat építenek, amennyivel ki tudják őket szolgálni. Nem kell félteni a TSMC-t, van ott is pénz dögivel.

Szóval hiába mondod, hogy mekkora istenkirály az intel eladásokban, ha rendesen szétboncolgatod a témát, rájössz, hogy nem olyan jó az, mint amilyennek látszik.

Az éves nyereséget is hiába mutogatod, mert abban nem csak a termékeladások vannak benne. Az Intel sok részlegtől szabadult meg nemrég, hogy pénzhez jusson. Az AMD meg még mindig adósságokat törleszt. Szóval sokrétűbb ez a dolog, mint ahogy te előadod.

(#150) Busterftw válasza Pingüino (#149) üzenetére


Busterftw
veterán

"de azt állítani, hogy egy 45% növekedés nem mond el semmit"
Fentebb irtam, hogy sajat magahoz kepest persze hogy jo. 45% tobb love az 45%-al tobb love.
Viszont paran ezt ugy kezelik, hogy az AMD tarol, az Intel meg sarba van dongolve.
Az en velemenyem az, hogy teljesen uj termekpalettaval ez harmatgyenge.

"Vagyis jövőre is várható legalább ekkora növekedés. Ha pedig évről évre növekednek, akkor záródik az olló"
Ez vilagos. Ezt en is tamogatni fogom, ha megjelennek vegre az uj Ryzenek.

"Szóval nincs sokkal több megrendelésük, ahogy azt te sugallni akarod, csak akinek Intellel kötött szerződései vannak, az mind kénytelen 14 nanón gyártatni."
A gond ott volt, hogy tobb mindent kellett 14nm gyartani, mert csuszott a 10nm/7nm.
Az nem tudjuk, hogy pontosan hogy alakult volna. Lehet, ha kesz idoben a 10nm es eleve jol sikerul (nem kellene 10+), akkor sokkal tobb lenne a megrendeles.
Viszont ha nem lenne annyi megrendelese, akkor nem kellett volna boviteni sem.

Ebbol is latszik, hogy a DIY milyen kicsi. Hiaba tarol ott az AMD, mennyisegben nem akkora, hogy a bovites nem lett volna szukseges.

"Közben TSMC-nél meg am nincsenek ellátási gondok."
Naluk nincsenek gondok, viszont a TSMC gyarto kapacitas nem egyenlo AMD kapacitassal.
Ez amennyit az AMD gyartatni tud (jelenleg) az nem eleg. Ezert is panaszkodnak sokan, hogy jonnek a termek bejelentesek, de magat a termeket meg alig kapni.

"Szóval hiába mondod, hogy mekkora istenkirály az intel eladásokban, ha rendesen szétboncolgatod a témát, rájössz, hogy nem olyan jó az, mint amilyennek látszik."
A 3 eve tarto az Intelt nem vesz mar senki, a Ryzen rarugta az Intelre es az Epyc felnyalta a Xeonnal a padlot atmoszferaban es narrativaban ami paran tolnak, szerintem az Intel istenkiraly az eladasokban, mindezt ugy, hogy 2 eve kapacitashiannyal es 10nm/7nm gondokkal kuzdenek.
Ha ezek a gondok nem lettek volna, az AMD meg ekkora teret sem nyert volna a piacon.

"Az éves nyereséget is hiába mutogatod, mert abban nem csak a termékeladások vannak benne."
Konkretan kulon irtam a client computingot es a data centert. Mert ezek kulon barki szamara elerheto adatok. Ezekbe nincs benne az Intel altal eladott diviziokbol befolyt osszeg, az mashol jelenik meg. Szoval, de mutogatom. ;)

(#151) Pingüino válasza Busterftw (#150) üzenetére


Pingüino
senior tag

"Ezert is panaszkodnak sokan, hogy jonnek a termek bejelentesek, de magat a termeket meg alig kapni."

Annak ehhez semmi köze. Ezt is leírtak már páran, csak az ilyenek elegánsan elkerülik a figyelmed.

(#152) Busterftw válasza Pingüino (#151) üzenetére


Busterftw
veterán

Akkor raktarakban halmozodnak a Ryzenek, APU-k es Radeonok? Csak ugy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.