Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peet91


Peet91
aktív tag

Abszolút üdvözülendő a MagSafe visszatérése, viszont kicsit szerencsétlen helyzetet szül, hogy pont amellé a két type-c mellé került, ahová eddig a duplaportos dongle-öket (pl, HyperDrive) lehetett csatlakozni, így ezeket a korábbi kiegészítőket használva (feltéve hogy a portok közötti távolság változatlan maradt) kitakarja az ember a töltőcsatlakozót...

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#2) copass


copass
veterán

variáljunk a csatlakozókkal hogy mégjobban megfejhessük a felhasználókat...
ez apple életérzés! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3) #54625216 válasza copass (#2) üzenetére


#54625216
törölt tag

A töltő meg a kábel az alapcsomag része, és ha van már usb töltőd, azt is használhatod, tényleg mekkora lehúzás! :W

(#4) copass válasza #54625216 (#3) üzenetére


copass
veterán

te még nem hagytál el semmilyen kábelt vagy nem ment tönkre?! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5) SidCorky válasza copass (#4) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ha egy Dell töltőkábelt hagysz el, ingyen küld egy másikat a cég? :F

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#6) #72042496 válasza copass (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor azért megfejés, mert ha valaki elhagyja a Magsafe kábelt, vagy tönkremegy, akkor kell vennie egy újat? (Egyébként nem kell, mert USB-n is tölthető.)

[ Szerkesztve ]

(#7) nozs23


nozs23
addikt

Ne etessétek már.

(#8) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Az új magsafe az előzőekhez képes mekkora húzáserőkkel, milyen szögekben működik?
Ha könnyebben lejon, de alapból stabil okés, ha noti-tömeg arányosan növekedett az összetartó erő, akkor dinamikailag rendben, de ha nőtt, különösen ha sokat, akkor az már nem javulás...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#9) -Faceless- válasza ledgeri (#8) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ezt senki nem fogja tudni amíg nincs teszt, de szerintem nem hülyék, hogy iMac erősségű mágnest rakjanak bele. Pontosan tudják mit csinálnak, nem csesznének ki magukkal.

(#10) opr


opr
veterán

A magsafe az egyetlen dolog, amit irigyeltem haver macbookjarol meg anno, nem is ertettem, miert hagytak el, egyszeruen zsenialis cucc. Jo, hogy visszajott, hatha lemajmolja ezt is a tobbi gyarto, nem csak a portok elhagyasat.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) tasiadam válasza SidCorky (#5) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem, de beledugom a lenovo 90x wattos toltot a 65 wattos dell helyett a gepbe es megy, majd feltoltom vele a telefonom is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#12) tasiadam válasza opr (#10) üzenetére


tasiadam
veterán

Jobban megvagyok a C-vel valamiert :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#13) SidCorky válasza tasiadam (#11) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ugyanez működik itt is, ahogy a cikkben is írtam, bármilyen USB-C töltővel tölthető.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#14) joey04 válasza copass (#2) üzenetére


joey04
titán

büfike

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) bayarena


bayarena
aktív tag

Nah igy mar tiszta, korrekt.
Viszont a touch bar elhagyasat tovabbra sem ertem, nagyon hasznos volt, nem ertem, hogy miert nem lehetett. meghagyni akar opciokent is.

(#16) N.otorious válasza opr (#10) üzenetére


N.otorious
senior tag

Jó nehéz, és kényelmetlen bedugni egy csatlakozót...micsoda plussz munka a többi gépen.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#17) kalimist


kalimist
aktív tag

Egyébként elsőként támogatják notebookban az USB-C PD 3.1 szabványt, amit májusban ratifikáltak. Nincs is még USB-C kábel a piacon ami ezt támogatná csak ez a MagSafe kábel.

(#18) opr válasza N.otorious (#16) üzenetére


opr
veterán

Gondolkozz meg egy kicsit, probald ujra. Drukkolok. ;)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19) #54625216 válasza N.otorious (#16) üzenetére


#54625216
törölt tag

A magsafe lényege, hogy ha belebotlasz a töltőbe, akkor a kábel kihúzódik és nem rántod magaddal a laptopot. Nem egy nagy fícsör, de sokaknak tetszett mert párszor megmentette őket a szerviztől.

(#20) opr válasza #54625216 (#19) üzenetére


opr
veterán

:K
Gyerekesek, allatbaratok, partyarcok, kolisok, ugyetlenek, figyelmetlen nepek mind tudjak ertekelni ezt. De azok is, akik a fentiek kozul egyik se, de neha azert jon valami vendeg.
Barmikor lehet baleset, es minden, ami ennek az eselyet vagy sulyossagat csokkenti, barminemu extra kenyelmetlenseg nelkul, az jo dolog. A magsafe jo dolog.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) joey04 válasza N.otorious (#16) üzenetére


joey04
titán

Nekem szokott fájni a karom amikor 2 eszközt is fel kell tennem tölteni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Jó, h. type-c - n is lehet tölteni, az viszont nagy kár h. nem implementálták az USB4 nagyobb feszültségét, így az usbs töltés megreked 20 volt * 5 amper = 100 watton, ami a 16" - es MBP-nál ennyi pénzért fájó pont. :(

(#23) L3zl13


L3zl13
nagyúr

2015-ös Macbook Pro-mon szerettem a MagSafe-et. Nagyon kényelmes volt a fel-és lecsatlakozatás. Az egyetlen gáz az volt vele, hogy nagyon sokaknak szétment a kábel ahogy elöregedett a gumi borítása, és hogy új töltőt kellett venni, mert a kábel fixen volt rögzítve a töltőfejhez.
Szerencsére ezt a hibát javították, és már csak a kábelt kell cserélni. Igaz, az viszont ugyanannyiba kerül, mint annak idején az egész töltő. :U

Aki hülye, haljon meg!

(#24) #54625216 válasza L3zl13 (#23) üzenetére


#54625216
törölt tag

Szerintem csak idő kérdése és lesznek olcsó kínai magsafe kábelek.

Egyébként aminek még értelme lenne az az USB töltőbe épített Ethernet, amit az iMac-nél alkalmaznak.

[ Szerkesztve ]

(#25) opr válasza L3zl13 (#23) üzenetére


opr
veterán

Igen, de nem gaz, mert legalabb vegre szep tisztan lehet tartani az uj, 20 euros apple mikroszalas torlokendovel. Sold out, de ha figyelsz, elobb utobb lesz megint raktaron, csak le kell csapni ra gyorsan. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26) #72042496 válasza L3zl13 (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Annyiban legalább több, hogy a teljesítmény 60 wattról 140-re nőtt, ha már az ára így kilőtt.

(#27) Noukoum válasza L3zl13 (#23) üzenetére


Noukoum
veterán

Jól látom hogy adapter+kábel 64e forint? :Y

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#28) copass válasza Noukoum (#27) üzenetére


copass
veterán

az még olcsó is...
25€ apple törlőkendő?! :D
vegyétek :W

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29) joey04 válasza copass (#28) üzenetére


joey04
titán

Én rendeltem 10 db-ot ebből. Iszonyat jó!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) -Faceless- válasza copass (#28) üzenetére


-Faceless-
őstag

Gratulálok működik apple marketing részlege. Mert ahány embernek elmondod ezt annyi embernek adsz ingyen reklámot apple nevében.
És 25€-ért biztosan valami szuper prémium cucc lehet a végén még valamelyikőjük vesz egy iPhone-t mert az is premium.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.