Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Haverom megvette, még a cdgalaxistól, én láttam is nála játék közben, de nem volt rossz, sőt, futott szépen, mondjuk i7 és gtx780 vga-val megtámogatva. Mivel erősen nv-re optimalizált (ha jól tudom), így ez nem meglepő.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) Reggie0


Reggie0
félisten

Azert durva, hogy mennyival alacsonyabb a PS4 grafikajanak szinvonala meg igy is.

(#3) Zolik


Zolik
senior tag

Ezek után tényleg ne csodálkozzanak a kiadók hogy sokan torrentről szedik! Aki pedig kiad egy kisebb összeget egy játékra az meg szív mint a torkos borz...

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#4) #Chris


#Chris
tag

Szégyen!

(#5) stratova válasza Reggie0 (#2) üzenetére


stratova
veterán

Mondjuk ez a 8 GB RAM ismeretében, aminek csak egy részével gazdálkodhatnak a fejlesztők és ami egyben VRAM is, talán annyira nem meglepő (hogy alacsonyabb felbontású textúrával tudnak dolgozni).

[ Szerkesztve ]

(#6) Gainka válasza Reggie0 (#2) üzenetére


Gainka
őstag

Mennyivel? Icipicivel kb? :U

(#7) Pocok256


Pocok256
veterán

Mondjuk ezt a hisztit nem értem komolyan, 0 day megvan a játék kb, és 0 day tökéletesen ment nálam... de biztos csodaember vagyok, vagy csak nem kávéfőzőn akarom futtatni :U Ettől függetlenül eltudom képzelni, hogy egyes bugos AMD kártyákon nem ment normálisan.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8) Raysen623


Raysen623
addikt

Köszönjük meg az NV-nek ezt a pazar élményt, hamár ilyen szépen sikerült nekik szétrollkodniuk ezt a címet a GamesWorks-nek köszönhetően. Ha ezekután azt hiszik nekiállok zöld VGA-t venni, akkor nagyon tévednek. Nem vagyok hajlandó az ilyen üzletpolitikát támogatni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#9) Bici válasza Reggie0 (#2) üzenetére


Bici
félisten

Tudsz összehasonlító képeket mutatni, ahol gyengébb a PC verzió grafikája?
Kiváncsi lennék rá. :U
Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) Z_A_P


Z_A_P
addikt

de vannak olyan háttéralkuk bizonyos hardvercégekkel, amelyek megtiltják az egyes konzolos effektek portolását PC-re.

:F
Valami konkretumot tudna valaki?
Milyen ceg (gondolom nvidia), milyen effekt, es miert van tiltva a portolas?

[ Szerkesztve ]

OK

(#11) wolfman válasza Pocok256 (#7) üzenetére


wolfman
veterán

Mondod ezt azért mert van egy erős nVidia kártyád. Attól mert neked jól ment, nagyon sokaknak meg borzalmasan vagy egyáltalán nem mert ki is akadt stb. Szóval ez egy ocsmány port lett és pont.
Mondom, én már csak azon szorítok, hogy ez az eset ne vesszen a feledés homályába!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#12) Cifu válasza Pocok256 (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

LoL. Nem tudtad megállni, hogy ne hozd elő az nV vs. AMD flémet, igaz? :U

Hogy a Steam fórumain nV kártyatulajok panaszaival is televan, az teljesen mellékes, egyértelmű... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) Pocok256 válasza wolfman (#11) üzenetére


Pocok256
veterán

Értem szóval ha elviszem a trabantot hungaroringre re és nem nyerek vele akkor az a pálya hibája nem pedig a trabanté :D Logikus :C

(#12) Cifu
Szeretem az AMD -t és sokkal innovatívabbnak látom mint a zöldeket. Viszont, hogy a driverek hemzsegnek a bugoktól és egy - egy AAA cím tökéletes futtatásához 2-3 hét is kell mire normális driver frissítést kapnak ez legtöbb esetben tény :(

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14) Televan74 válasza Pocok256 (#7) üzenetére


Televan74
nagyúr

NV játéka.Ez lenne velünk PC gamerekkel DX12 és AMD nélkül. 1-2 év és nem lenne ki portolna PC -re játékot. Max mobilos játékokat kaphatnánk.

Meg lehet veregetni a vállát az NV -nek és a WB -nek.Jól dolgoztak. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) lexandro


lexandro
tag

Azt hiszem szakmai berkekben evekig lesz ellenpeldakent emlegetve, amit ezzel a szegeny jatekkal muveltek, mind szakmai mind management szinten.

Robi

(#16) Reggie0 válasza Gainka (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem icipici. Nezd meg a hattert, tiszta hanyadek.

(#17) Cifu válasza Pocok256 (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sorry, te azt írtad, hogy bugos AMD-ken előfordulhatnak hibák. Ez nem igaz, azok is panaszkodnak, akiknek nincs 12-16Gbyte RAM-ja, videókártyától függetlenül - mert a játék memóriakezelési hibái például tök függetlennek a videókártyától.

Azt sem érzem jogosnak (pláne nem ténynek), hogy 2-3 hét kell, amíg egy AAA játékhoz megfelelő drivert hoznak ki. Az MGSV: TPP, Witcher III, Civ: Beyond Earth esetében én semmiféle grafikai driver problémával nem futottam össze. De biztos én tehetek róla, mert hát (állítólag) tényszerű, hogy ilyen nem lehet... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Bici válasza Reggie0 (#16) üzenetére


Bici
félisten

A háttér? Ez szándékos bokeh effect :DDD
Olyan, mint amikor a kamera vagy fényképezőgép lencséi elmossák a hátteret.
PC-n ehelyett egy sima blur-t raktak be.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) Pocok256 válasza Cifu (#17) üzenetére


Pocok256
veterán

4 évig volt ezelőtt AMD kártyám csak szívtam vele folyamat, de tényleg nincs értelme a flamenek. Ilyen téren.

Lényeg, hogy itt most azért sírnak a userek mert nem fut minden kávéfőzőn, ha alá raksz egy tisztességes vasat akkor semmi problémába nem ütközöl. Ennyi az egész történet.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#20) Döglött Róka válasza Reggie0 (#16) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hat ezen felrohogtem. PC-naci fail :D Legalabb ismerned az effekteket, hamar fikazol :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#21) Prof01


Prof01
veterán

Szegény PC-sek! Ezért (is) játszok már 10 éve csak konzolokon, teljes elégedettséggel! :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#22) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Egyetlen egy dologról nem ír a cikk (pedig inkább erről kéne nem a már pár napja külön cikkben kitárgyalt problémákról :U ) hogy aki nem elégedett mégis milyen úton kérheti vissza a pénzét? A steamen vásárolt tiszta sor (refound) de mi van a steamen csak aktivált vagy a boltban vett retail és steamen aktivált verziókkal? Azokra ugyanis nem vonatkozik a refound én úgy tudom.... :U

(#23) DjFlanker válasza Zolik (#3) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Csak szólok, hogy szar portolás esetén a torrent se segít..

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#24) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ok, semmi. :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#25) Abu85 válasza GeneraL_XTX (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Steam refund azokra nem vonatkozik, de a WB refund igen. Ilyenkor meg kell keresni a kiadót külön levélben. Viszont ez az elbírálás nem olyan egyszerű, mint a Steam elbírálás, ez valószínűleg eltart majd hetekig.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Gainka válasza Reggie0 (#16) üzenetére


Gainka
őstag

Vedd elö a telod lépj a kamera alkalmazásba és zoomolj rá egy közeli dologra, a háttér hányadék lesz :B
Vagy mit akarsz nézni a 3 kilómétere lévő éjszakai város fényét? Pont az ilyen dolgokra fölösleges teljesítményt pazarolni.

(#27) tDr1v3r válasza Reggie0 (#16) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mi hányadék rajta? Sokkal szebb a konzolos DoF.

Ja, hogy nem tudod hogy mi az a mélységélesség, meg hát a konzol az fos...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#28) #85552128 válasza Televan74 (#14) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az ilyen és ehhez hasonló hszek miatt várom az első DX12+AMD pofára esést mert nyugodt lehetsz befog következni... Pedig AMD kártyám van (még...). Elég csak a hypeolt Ashes techdemót nézni DX9-es látvány szint 2015-s gépigénnyel...

Amúgy ne zavarjon senkit, hogy ez a kép még mindig a júniusi verzióból van. A PS4-es háttér meg nem simán elmosva, de egybe van mosva az egyszerűbb effekt miatt.

[ Szerkesztve ]

(#29) Anubris válasza Televan74 (#14) üzenetére


Anubris
őstag

Szerintem ha valaki végigkövette az AK eseményeket (persze nem Abu cikkein keresztül), akkor elég nyilvánvaló, hogy jelen esetben nem az Nv a "fő rohadék", hanem a WB- Rocksteady páros tett nagyívben a PC felhasználókra. Végig csak hitegették a népet, állandóan heteket csúsztak, kommunikáció a felhasználókkal kb nulla volt.
Nem hiszem,hogy az Nv ötlete volt, hogy adják ki egy külsős cégnek a PC portot és kapnak rá 8 hetet, hogy tökéletesen fusson az összes gépen.

Witcher 3 meg más játékoknál lehet az Nv-t szidni, de itt nálam nem ők az elsődleges felelősek.

Amúgy érdemes megnézni,hogyan teljesít a játék az egyes kártyákon. Míg a legtöbb GW játékban az AMD kártyák igen le vannak maradva, addig itt nincs szignifikáns különbség a két oldal között, még GW effektek bekapcsolásával sem.

(#30) Bjørgersson válasza Anubris (#29) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A Rocksteady miért rohadék, ha a WB-től nem kaptak elég pénzt és/vagy időt a noname csapat szarjából való vár megépítésére? Rohadjak meg ha értem. :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31) Mr Cube válasza Pocok256 (#19) üzenetére


Mr Cube
tag

Ezt nem mondhatod komolyan.

A játék példátlanul szarul lett portolva PC-re. Visszavonták a boltokból és hónapokkal később adták ki újra, és még mindig nem működik normálisan, sőt.

Ennek semmi köze ahhoz, hogy kinek, milyen gépe van. Minden hardveren szenved a játék, mert millió hiba van benne. Tudod, hogy mekkora ökörség olyat mondani, hogy attól, hogy neked megy, a többieknek rögtön fos gépe van? Kb abba az 5 százalékba tartozol, akiknek nincs vele problémája, de csak vmi csoda folytán és nem azért, mert Nvidiád van, ugyanis a 980-asokat és a Titan-okat is megfekteti simán.

Próbáltad már kikapcsolni, bekapcsolni?

(#32) #52815360


#52815360
törölt tag

Szóval aki akarja, megtarthatja, akinek nem kell, visszakapja a pénzét. Happy end :K

(#33) Anubris válasza Bjørgersson (#30) üzenetére


Anubris
őstag

Miután visszavonták a játékot Steam-ről, a Rocksteady vette át a portolást az Iron Galaxy Studios-tól, szóval szerintem az elmúlt hónapokban nyújtott hozóállásukat lehet kritizálni.

Azt meg, hogy kidöntött úgy, hogy egy másik csapatra bízzák én nem tudom, erről biztos infót még nem láttam. Eddig mindig a Rocksteady csinálta.

(#34) GeneraL_XTX válasza GeneraL_XTX (#22) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Legalább csinálhatna a WB egy központosított, ezzel foglalkozó oldalt a panaszok kezelésére... :U

(#35) Bjørgersson válasza Anubris (#33) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, ezzel eddig is tisztában voltam, a kérdésemre viszont nem válaszoltál.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#36) Kingcold válasza Anubris (#29) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Nem értem minek kellett külsős csapara bíznia portolást... :P

[ Szerkesztve ]

(#37) XFoxyX


XFoxyX
tag

VGA-hoz kaptam steames kupont. Gondolom ilyennél nincs visszafizetés, csere vagy bármi más igaz? :F

(#38) Bjørgersson válasza Kingcold (#36) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Valószínűleg azért, mert töredékáron megcsinálták. Meg is lett az eredménye.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40) GeneraL_XTX válasza XFoxyX (#37) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ajándékba kaptad, kvázi ingyen mégis mit szeretnél visszakapni belőle? :U Ne legyünk már ennyire magyarok könyörgöm :(((

(#41) Gery9112 válasza XFoxyX (#37) üzenetére


Gery9112
őstag

Kérdésedben a válasz :)

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#42) Peter13 válasza Z_A_P (#10) üzenetére


Peter13
senior tag

Ez engem is nagyon érdekelne, ha valaki tud részleteket, pls ossza meg velünk.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#43) dabadab válasza Z_A_P (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Milyen ceg (gondolom nvidia)"

Mivel mindkét konzolban AMD van, ezért szerintem is teljesen logikus elképzelés, hogy az NVidia tiltja a konzolos effektek portolását :U

DRM is theft

(#44) #06658560


#06658560
törölt tag

Szerintem komolyabb probléma, hogy a képen mindkét rendszert tekintve maga a karakter tűnik úgy, mintha gumi maszkot húzott volna az állára is.

(#45) wolfman válasza Pocok256 (#13) üzenetére


wolfman
veterán

Ferdítesz.
Úgy lenne a hasonlat helyes, hogy ha elmennél versenyezni egy La Ferrarival, az ellenfeleid meg mind Rally autók és durván földúton kellene menjetek, tele ugratóval, sárral. na ekkor hiába lóerő és a precíz tervezés, semmi esélyed nem lenne. A pálya nem a Ferrariknak kedvez, bár azzal is végig fogsz menni rajta, csak éppen jókora lemaradással. Ez sem pontos, de inkább helyénvaló hasonlat.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#46) sagem


sagem
addikt

WB játékokra mostanában rájár a rúd, a Mad Max (ami egyébként egy jól sikerült játék) egy olyan komoly bugot tartalmazott, amit csak másfél hónap és Steames lázadások után, a napokban javítottak ki (konkrétan eltűnt a térkép, ami nélkül elég nehéz odatalálni a megfelelő helyekre, pláne, ha azt a helyet nem is ismerjük előtte:) )

A Batmanért nagyon nagy kár, mert egy jó játékról van szó..remélhetőleg lesznek következményei a dolognak és a WB/többi kiadó is magába száll..persze magasról tesznek a PC-re, amíg konzolon hozza a játék a pénzt:(

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#47) Pocok256 válasza wolfman (#45) üzenetére


Pocok256
veterán

Értem de akkor még mindig nem látom, miért nem a ferraris a suta, hogy rally pályára utca autóval megy :U

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#48) csabsz13


csabsz13
aktív tag

"Ezeket funkcionálisan lehetne javítani, de vannak olyan háttéralkuk bizonyos hardvercégekkel, amelyek megtiltják az egyes konzolos effektek portolását PC-re. Ezekkel a szerződésekkel már nem lehet mit kezdeni, mivel aláírták őket, így a hátrányaikat is el kell viselni."

Erre 1 szó van: undorító.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#49) steelsec


steelsec
aktív tag

Komolyan, eddig amit láttam, hogy fut a játék élvezhetően, este most már tényleg felrakom magamnak, nem akartam így a Fallout 4 előtt, de kíváncsi lettem...

(#50) sagem válasza Pocok256 (#47) üzenetére


sagem
addikt

Te azt nem akarod látni, hogy valakinek a csilliómillióba kerülő Nvidia kártyán is (pl. Titan - s persze a hozzá passzoló erőkonfig) problémája volt/van a játékkal. S rajtuk kívül a középkategóriásoknak is bajuk volt, az alsó kategóriásoknak is, meg a felső kategóriásoknak is (S akkor az AMD-s vonal még képben sincs). Mindenkinek. Az, hogy neked, pl. pont jó, az semmit nem jelent, mert Jóskának, Pistának, Katinak, Terinek és Klárinak s valamennyi névnek a naptárban meg nem jó, menj fel a gőzre és olvasd el az értékeléseket:)

Szóval, amíg 10 felhasználóból csak 3-nál nincs komolyabb probléma, addig szerintem nem jelenthetjük ki, hogy minden rendben van a játékkal:) Nem is lett volna az egészből akkora botrány, ha pl. minden NV-s kártyán jó lenne, s csak az AMD szenvedne..akkor kb. olyasmi lenne, mint a Project Cars esetében..ott is van/volt zúgolódás, de mivel nem egységesen mindenkit érintett, így kevesebb, s nem lett belőle ekkora lárma. De itt mindenki szív..s nem csak a vga miatt. Szóval tök mindegy, hogy olyan géppel játszol, ami bőven megfelel a hw követelményeknek, ettől még maga a játék szenved.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.