Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AAAgold


AAAgold
senior tag

ha egy ütős HL3 steamOS premiert tudnának csinálni, javulnának az esélyeik talán

de ez így elég gyatra - emus játékok, gyengébb portok és horror árú masinák

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#2) Reggie0


Reggie0
félisten

Az ilyen komplex rendszereknel ritkan fordul elo, hogy az uj belepo azonnal megugorja a versenytarsakat. Boven eleg, ha elso lepesben csak megveti a labat a piacon.

(#3) Hakuoro válasza Reggie0 (#2) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Így még az sem fog menni! :W

(#4) s_otto


s_otto
csendes tag

Az új generációs konzolok grafikai színvonalát hagyjuk, meg lehet nézni hogy néz ki pl a watch dogs konzolon és pc-n. Na persze nem a lebutított verzió, hanem ami kicsit bütykölve van.

[klatty]

(#5) #05364992


#05364992
törölt tag

A probléma szvsz itt teljesen más, jelenleg nincs minőség ellenőrzés steam-en, bármilyen vackot ki lehet rakni pénzért, a valve nem foglalkozik vele. (A sztori gondolom még megvan, mikor sikerült valakinek futtatható állomány nélkül kitennie és árulnia a "játékát".) Ennek következménye hogy vacak minőségű portok is kikerülnek, mert senki nem szűri őket. Ha valami rekord módon bődületesen rossz, vagy esetleg tisztán átverés, ott utólag miután a fél internet felháborodott, közbelépnek, egyébként nem foglalkoznak a minőséggel.

(#6) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

A windows emulációs portolás kb olyan mint amikor a léc a földön van de a GYP-sek átbotlanak rajta meg a kerekesszékkel felborulnak mielőtt a bothoz érnek és sírnak összekuporodva. :(

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#7) smkb válasza #05364992 (#5) üzenetére


smkb
őstag

... még jó hogy a többi kiadó aztán csak szépre csiszolt, kész, remek produktumokat ad csak ki a konzolokra ...

(#8) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A saját alkotásaikon kívül szinte mindegyik program rosszabb minőséget képvisel a platformjukon, és nem látjuk azt, hogy ez mitől változhatna meg

jó reggelt...

(#9) #05364992 válasza smkb (#7) üzenetére


#05364992
törölt tag

Nem ez volt a lényeg, hiába nézünk furán rájuk hogy miket engednek ki SteamOS-re hivatalos portként, a gond nem itt kezdődik, hanem hogy minden más platformra is kiengednek mindenféle szemetet, konkrétan az se követelmény hogy valami fusson, amíg nem háborodnak fel rajta elegen.

(#10) anulu


anulu
félisten

zárójelben a véleményem:
a Steam gépekre szerintem elég kevesen tekintenek úgy, hogy a nappaliba menne, inkább asztali masinaként néznek rá
ott pedig főként nem a konzolokkal, hanem a Win based számítógépekkel kell versenyeznie. ahhoz pedig sok-sok olyan címre lenne szükség, ami "AAA" és _legalább_ olyan sebességgel és minőségben fut, mint W7/W8 alatt. ellenkező esetben elég nehéz lesz elmagyarázni a vásárlóknak, hogy miért is éri meg nekik ennyi pénzt kiadni egy asztali PCért.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) Tesla GoD


Tesla GoD
újonc

Jópofa dolog ez az Steam OS, de sajnos itt mindenképp a fejlesztőknek/kiadóknak kell nyitni. A játékosok nem fognak átpártolni egy olyan rendszerre, amint kb. semmit nem lehet játszani. A rossz portok csak tovább rontják a esélyeket, a rossz port még kevesebb is, mint a semmi, csak megerősíti ez emberekben, hogy Windows PC-nél kell maradni, mert nem csak hogy több játék van rá, de még a közös címek is jobbak.

(#12) lezso6

A Steam feltalálta az inverz konzolt. A konzol lényege kb az lenne, hogy a PC-nél olcsóbb és minőségibb szoftvert (élményt) kapunk a fix hardver miatt. Ehhez képest ezek a Steam masinák igen drágák és nem kapsz még olyan élményt sem, mint egy windows-os PC-n.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) #52815360 válasza s_otto (#4) üzenetére


#52815360
törölt tag

WD régi generációra készült.

(#14) FіkuszKukіsz válasza #52815360 (#13) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Aha akkor miért ajánlott a PC-s átirathoz 6 GB RAM? Az alatt is elindul, de le kell venni a minőséget, mert laggol mint állat. Ha abból indulunk ki, hogy az XBOX360 512 RAM-mal rendelkezik iszonyú gány munkát csináltak az ubinál.

Romanes eunt domus

(#15) AAAgold válasza FіkuszKukіsz (#14) üzenetére


AAAgold
senior tag

talán azért kell 6giga, hogy a pc-n elérhető nagyobb felbontású textúrákkal boldoguljon?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#16) lev258


lev258
veterán

Mondjuk a Witcher 2 valóban nagy átverés volt. A megjelenésig senki sem említette, hogy nem natív, hanem "emulált". Állítólag a Wine használatával még többet is kihozhattak volna belőle olcsóbban. Mindenesetre a Witcher 3-ban lehet bizakodni, hogy valóban Linux-ra is érkezik, több más AAA-s játékkal együtt. Mind a Crytek, mind az Unreal pedig készül natív szerkesztővel is a Linux-os engine-hez (bár előbbi azt hiszem, továbbra is DirectXtoOpenGL fordítót használ a háttérben). A GOG dobására is kíváncsi leszek, ők a natív mellett a Wine/DosBox megoldásokat is használni fogják.
Ez már volt említve máshol, de a Steam Machines különböző árfekvésekkel lesz kapható és persze bárki építhet is egyet magának. A Valve a szoftvert és a kontrollert adja.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#17) leviske


leviske
veterán

Őszintén szólva a Valve lépéseiből egyre inkább az jön át, hogy Newell-ék nem gondolták ezt az egészet komolyan. Pedig nem került volna semmibe az nVidiaval csináltatni egy saját API-t, támogatva az X86 és ARM procikat és elé tárni az Intelnek és AMD-nek, hogy vagy támogatják, vagy kimaradnak.

A Witcher 2-ből én hosszútávú következtetéseket nem vonnék le, de ha pl a Witcher 3 nem kap natív portot és esetleg a többi nagy cég kimarad, akkor kb annyi esélye lesz a platform életben maradásának, mint a Wii U sikerének...

u.i.: Nintendo-tól nem várható bejelentés?

(#4) s_otto: Vagy akár meg lehet nézni olyan játékokat is, amik okkal nem jelennek meg az előző generációra (Uncharted 4) és akkor el tudjuk kerülni az idióta, blőd megjegyzéseket az új konzolok kapcsán.

(#18) Abu85 válasza FіkuszKukіsz (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A konzolok memóriájának menedzselése nagyságrendekkel egyszerűbb, mint a PC-é. Az Xbox 360-ra és a PS3-ra már minden cég kidolgozott magának egy jól működő manuális rendszert, amivel jórészt már ingyenes a memória allokációja. Ilyen PC-n sosem lesz, mert itt mindegyik gép másmilyen, tehát nem lehet manuális rendszert építeni. Az OS elvégzi a feladatot, csak nagyon drágán és nem hatékonyan. A legtöbb "konzolcsoda" egy roppant egyszerű ötlet, amivel csak kihasználják a fejlesztők, hogy fix a hardver.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Abu85 válasza anulu (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az hiba, mert ha nem tekintenek rá nappalis megoldásként, akkor a platform nem fogja elérni a célját. A Valve számára nem az a lényeg, hogy a PC-seknek eladják a játékokat. Ezt ma is megteszik a Steamen. A gond, hogy a konzolosok nem a Steamen veszik a tartalmat. Ha a SteamOS csak egy PC-helyettesítő, akkor a Valve egy rakás pénzt költött ugyanannak a piacnak a kiszolgálására, ami eddig is megvolt számukra. A Valve azt a pénzt akarja, amit Vér István elkölt a PS és az Xbox áruházában.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Abu85 válasza #32839680 (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A toGL az eléggé limitált. Elsődlegesen a Dota2-höz készült, így annál komplexebb játékokhoz nehezen használható. A shader modell szempontjából is inkább 2.0-s szint, pár 3.0-s funkcióval, miközben a top játékokba már 5.0-s shaderek vannak, de a 3.0-s szint eléggé minimum. Ezekkel a toGL nem tud mit kezdeni. A legtöbb 3.0-s shaderre is csak bambán néz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) joysefke válasza Abu85 (#21) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jobban tennék, ha a PC piac megőrzését is prioritásként élnék meg:
Ha valaki elégedetlen a PC-vel és konzolra akar váltani, akkor miért a Valve Steamboxát válassza egy igazi, működő konzol helyett?

Szvsz többet érnének vele, ha ráfeküdnének néhány a mostani PC-játékok között kihaló értékre, mint pl a butítatlan PC-s irányítás és játékmenet megléte a konzolos mellett...

Mert ha én azt veszem észre, hogy a PC-re játékmenetben irányításban pontosan ugyanazt kapom mint PC-re, akkor én nem Steamboxot fogok venni...

J.

(#24) anulu válasza Abu85 (#21) üzenetére


anulu
félisten

szerintem aki eddig akarta, rá tudta kötni a PC-jét TV-re, ott a big picture is hozzá. kb olyan érzésem van az egésszel, mintha a Valve újra fel akarná találni a kereket...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) mzso


mzso
veterán

Ez így sokszorosan életképtelen. Drága, semmi technológia előny a pchez képest, problámás opengl, hiányos játékpiac, és most emulációs marhaság.

2-3 teljesítményszintű azonos architektúrájó hardverveziókkal, nagy teljesítményű APU-val, alacsony színtű API-val, egy jó kezelőfelületű és testreszabható operációs rendszerrel üthetett volna.
Helyettesíthette volna a konzolt és a PC-t is egyszerre. (Csak több displayport kell. )
De így csak pénzkidobás.

(#26) Segal


Segal
veterán

Valóban csak akkor lehetne életképes a dolog ha a Valva a saját játékai új részét (pl HL, Portal) csak erre jelentetné meg.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#28) leviske válasza joysefke (#23) üzenetére


leviske
veterán

"ha ráfeküdnének néhány a mostani PC-játékok között kihaló értékre, mint pl a butítatlan PC-s irányítás"

Ugye azért tudod, hogy mi az egyetlen hardver, amit a Steambox kapcsán a Valve gyártat? :DDD

(#21) Abu85: Azért ez így nem teljesen indokolja a Valve lépéseit, hiszen fele ennyi költségből lehetett volna nyomatni a témát Windows-on is. Saját játékokból is jöhettek volna az OpenGL verziók helyett a HD kiadások Steam exkluzivitással. Ez az egész kezdeményezés egy hüvelykujj a Microsoft felé. Pedig a Microsoft-ot gondolom nem feltétlen zavarná a Windows a nappaliban (márpersze a Xbox pénzügyi sikereiből kiindulva).

(#26) Segal: Alapvetően egy új Half Life és Portal kevés lenne az üdvösséghez, míg legalább egy nagy (vagy EA, vagy Activision-Blizzard, vagy Ubisoft) be nem áll mögéjük. Egy 2K vagy CDProjekt nem fog tömegeket vonzani a pár évente megjelenő 1-1 AAA játékával. Főképp az aktuális termékpolitikájuk mellett.

[ Szerkesztve ]

(#29) joysefke válasza leviske (#28) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ugye azért tudod, hogy mi az egyetlen hardver, amit a Steambox kapcsán a Valve gyártat? :DDD

Ezzel mit akarsz mondani?

Nem azt szeretném ha egeret gyártatának, hanem ha gondoskodnának, arról, hogy legalább a PCs játékokon megmaradjon a PCs irányítás.

(#30) leviske válasza joysefke (#29) üzenetére


leviske
veterán

Ez értem, hogy azt szeretnéd, én is szeretném, de ezt ne egy olyan cégtől várd, akinek az egyetlen "saját gyártású" hardvere egy gamepad.

(#31) joysefke válasza leviske (#30) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az egérgyártást ráhagyom a Logitechre meg a Razerre. A UI meg az irányítás a szoftverből megy, itt odatehetné magát a Valve...

J.

(#32) leviske válasza joysefke (#31) üzenetére


leviske
veterán

De miért akarná szoftverből a Valve az egér+bill irányítást javíttatni, mikor van egy gamepadjük?

(#33) joysefke válasza leviske (#32) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

lsd feljebb.

Jobban tennék, ha a PC piac megőrzését is prioritásként élnék meg:
Ha valaki elégedetlen a PC-vel és konzolra akar váltani, akkor miért a Valve Steamboxát válassza egy igazi, működő konzol helyett?

Szvsz többet érnének vele, ha ráfeküdnének néhány a mostani PC-játékok között kihaló értékre, mint pl a butítatlan PC-s irányítás és játékmenet megléte a konzolos mellett...

egyébként pedig nem gamepad eladásból akar a Valve meggazdagodni...

(#34) tatararpad


tatararpad
őstag

Tehát a SteamOS legnagyobb baja az OpenGL, ha abból lenne "normális", gondolom a kiadókat sem kellene sokáig győzködni egy natív OpenGL porttal. És ezzel felmerül bennem a kérdés, hogy miért szívatja magát a Valve a Linux-szal, mikor a SteamOS jelenleg kimerül egy Big Picture módban? Windowson nem lehet automatikusan bekapcsolás után a BP módot indítani? A hagyományos Windows felületet is el lehetne rejteni szerintem a felhasználó elől, de mióta elvileg van KDE Windowsra is, egy Valve tőkéjű cég még szerintem a UI-t is le tudná cserélni a sajátjára.

(#35) gantum


gantum
aktív tag

nekem már akkor fura volt a dolog, amikor rengeteg féle steamos-es gépet mutattak be. 3 féle kategória talán bizalomkeltőbb lenne. egy arcade, egy normál meg egy hc verzió, és akkor látnék lehet benne fantáziát. de így? lópikula ez, nem "konzolpckonzol".

(#36) Prof


Prof
addikt

A Valve a SteamOS, masinat mind ingyen reklamnak szanta, hogy novelje a bevetelt, user szamot ami sikerult is nekik. Par projektet inditottak, amibe szerintem nem raktak tul sok penzt, de sokszorosan visszajott az ingyen reklam hirertek miatt.

(#37) Dilikutya válasza Prof (#36) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem hiszem. A Windows-on játszókat nem térítette át, mert nem értenek a Linuxhoz, a Linuxon játszókat megint nem, mert ők értenek, és már ott a Linux a gépükön, tudja, amit a SteamOS. A konzolon játszóknak pedig szintén nem alternatíva az exkluzív címek és a gép időtállósága miatt. Milyen pénz is jött vissza hírértékből?
Ennek tetejébe a majdani Steammachine drága, nincs is egységesség, sima PC, viszont ilyen értékű gépnél az ember már az operációs rendszeren sem kukacoskodik jobb esetben, és nem warez Windows-t telepít. És Windows-on megy minden, amit a Steam-en kapni, míg Linuxon AAA cím nem sok van. Ekkora gépet meg nem a sokadik pixelgrafikás indie platformnak vesz az ember.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) SityiSXT válasza Dilikutya (#37) üzenetére


SityiSXT
őstag

Kiegeszitenem: az In-Home Streaming miatt lehetne ertelme, de ahhoz is vagy siman csak draga, vagy a tetejebe meg foloslegesen eros is. ;)

(#39) AAAgold válasza Dilikutya (#37) üzenetére


AAAgold
senior tag

ez mind igaz, de mintha az egész projekt kiinduló pontja olyasmi lett volna, hogy az MS zárttá akarta tenni a software rendszert, azaz saját store-on keresztül lettek volna csak elérhetőek windowsra a játékok, ami az egész steamet veszélyeztette volna (terv szinten)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#40) Dilikutya válasza SityiSXT (#38) üzenetére


Dilikutya
félisten

Persze, ahhoz meg a másik szobába kell egy erős gép. Az akkora baromság. :)

AAAgold: Ez valami kamuhír lehetett, ezt nem lépné meg senki.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41) leviske válasza Dilikutya (#40) üzenetére


leviske
veterán

Pedig Newell tényleg ezzel jött elő anno. És látszik is, hogy konkrétan a Windows ellen ment a harc.

Azt nem hiszem, hogy a Microsoft konkrétan be akarta volna zárni a rendszert a mobil op.rendszerek mintájára, de az biztos, hogy Windows Store egyfajta ellenfele a Steam-nek, hiszen hoz egyfajta egységességet Windows-ra, ami valamelyest súlytalanabbá teszi a Steam helyzetét.

(#42) anulu válasza Dilikutya (#40) üzenetére


anulu
félisten

pedig ezzel riogatott a W8 ill a Store bejelentése után a Valve vezetője mindenkit...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#43) Dilikutya válasza leviske (#41) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezeket a játékokat a Windows Store-ban nem árulják. Sőt még az egyik, csak ott kapható Halo-t is áthozták a Steam-re is, a Store-ban meg még a Microsoft saját játékait sem lehet kapni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44) leviske válasza Dilikutya (#43) üzenetére


leviske
veterán

Pár száz kilóval könnyebb, pár millióval szegényebb és egészen más ipari szektorban létező személy vagyok, mint Gabe Newell. Nem én találtam ki a Steam OS-t, nem engem kell meggyőzni érvekkel. Én és a többiek csak a hivatalos álláspontját emlegettük fel a Valve-nek a SteamOS kapcsán.

Nyilván ezen túlmenően probléma lehetett számukra az is, hogy egyik friss konzolra se tudtak bemászni, miközben a piaci pénzmozgás fele ott zajlik (és PC-n is a nagy része tőlük függetlenül történik).

(#45) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Szigoruan maganvelemeny, de talan a Project Cars lehet egyfajta vizvalaszto. Be lett jelentve SteamOS ala, AAA cim, igencsak latvanyos grafikaval. Ha az SMS nativan tudja megoldani a Linux/SteamOS tamogatast es kozben nem vesz el a minoseg, akkor talan sikerul bebizonyitani, hogy a SteamOS/Linux is lehet jo jatekplatform. Persze messze meg a november, plusz jelenleg csak Windowson fut a jatek azoknal, akik bevasaroltak magukat a fejlesztesbe, szoval ez meg igencsak a jovo zeneje...

(#46) Drone86


Drone86
tag

Gondolom vannak jogi akadályai de azért megkérdezem: Windowst nem lehet vhogy átalakitani egy "Windows Steam edition" szerűen. Háttérben Win fut, de ebből nem látszik semmi, maga a Steam kliens megy big picture módban csak rajta. Úgy mint régen a navikon, úgy tudom ott legalábbis WinCE futott a legtöbb gépen a háttérben.

(#47) SityiSXT válasza Drone86 (#46) üzenetére


SityiSXT
őstag

Berakod a Steamet az automatikusan indulo programok koze, magat a Steamet meg beallitod, hogy Big Picture modban induljon. Emellett ha jol sejtem, azt szeretned, ha a Windowsba is automatikusan bejelentkezne a gep, ahhoz ezt kell tenned

(#48) Drone86 válasza SityiSXT (#47) üzenetére


Drone86
tag

Nem egészen igy értettem. Nem biztos, hogy jó példa, de ugy tudom a paragon hard disk manager helyreállito cd-je is windows alapú, bootoláskor azt hiszem ott is a win logo, de utána már csak maga a helyreállito program látszodik. onnan kilépni ebbe a winbe nem is lehet. Tehát egyfajta "futtatókörnyezet" lenne a win, rajta egy SteamOS szerű felülettel. Tehát ugy nézne ki mint a mostani SteamOS, de futhat rajta DirectX játék is is.
Nagyon nagy hülyeség amit mondok ? :))

Bár nem próbáltam a SteamOS-t, nem tudom ott van-e alap fájlkezelés, meg bármi szabadság, vagy csak oylan mint a Steam Bigpicture.. :F

[ Szerkesztve ]

(#50) Dilikutya válasza #32839680 (#49) üzenetére


Dilikutya
félisten

Előtelepített Windows automatán big picture módban induló Steam-el. Ehhez nem kell semmiféle engedély.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.