Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) PROTRON


PROTRON
addikt

Amúgy ebben a cikkben az kimaradt, de időközben megtaláltam hogy a lejjebb lévő, szintén az új nvidia kártyákkal foglalkozó cikkben megemlítették az Nvlink hidat. Tehát hogy ha 2 db 3090-es kártyát használ az ügyfél, akkor a méregdrága NVLINK továbbra is beüzemelhető, így a korábbi SLI technológiával szemben ahol a kártyák memóriája nem skálázódott, az új megoldással szépen fel lehet tornászni a kapacitást.

Ami még érdekelne hogy régebben volt mód 3 illetve 4 utas SLI-re bizonyos alaplapoknál úgy, hogy az adott 3. vagy 4. PCIE slot már nem x16-ra volt huzalozva. Itt a cikkben oké hogy x16 fizikai hosszúság kell, de ha csak x8-ra vannak kötve a sávok akkor is működni fog a dolog az új modszerrel, kártyák közötti összekötés nélkül, vagy alaplapi sávok terén is kell az a x16?

Továbbá ha már elszalad a fantázia, régebben voltak dupla GPU-s VGA-k, amikből lehetett quad SLI-t kihozni...na most elvileg ha már nem a deszka az akadálya, akkor a jövőben lehet eljön az idő a tényleges, akár OCTO üzemmódnak?
Mert úgy már van értelme gen 4 x16-ra tervezni. :D

Bár akkor majd az x299 lap+procimat cseréhetem majd le x499-re, ddr6-al. :O

Lelki szemeim előtt már látok egy teljesen valósághű VR harci szimulációt Battlestar Galactica-ban. Ahol már nem csak be rajzolva vannak a töltények és az algoritmus a kiinduló értékek alapján számolja ki a találatot, hanem ténylegesen ott van 2 millió lövedék fizikailag leszimulálva, 300 Raiderrel, meg 100 ezer mikro meteorittal úgy hogy ezredmásodpercre lebontva történnek a dinamikai kalkulációk az aktuális koordinátán szintén dinamikusan változó gravitációt is figyelembe véve...
Én meg csak forgolódok a 100%-ban megtervezett, filmes CGI szinten élethű cockpitben és ámuldozok...amíg ki nem lőnek.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.