Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #97716736


#97716736
törölt tag

Azok a kábelek :O ;]

(#2) Locutus válasza #97716736 (#1) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor kb úgy vagy vele mint én, én sem tudom minek meg hova fejlesszem a 3 éves gépemet :) Ami azóta is 24/7 megy...

Mondjuk neked lenne hol előrelépni, ha egyszer a ventizajt így kiemeled :) A házad is a stacker érára emlékeztet, feleslegesen böszmenagy hodályok korára :D Egy adag új csendes ventti, vagy házat be kéne újítanod ;)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3) bsh


bsh
őstag

Hogyhogy nem AMD APU? :F ;]

(#4) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Vmi kifinomultabb jószágra számítottam.
De ha PC-t már nem is akarsz venni, egy jobb fényképezőgép rád férne. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5) edari válasza bsh (#3) üzenetére


edari
őstag

Én is azt néztem. Ez vmi alternatív univerzumból származó Abu ;] :))

[ Szerkesztve ]

(#6) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Köszi a betekintőért.
Jó kis konfig ez kérem, de kábel menedzsment és takarítás időszerű. :P

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#7) EnterR


EnterR
veterán

A "kábelmenedzsmented" hasonló, mint nálam. :DDD

PSN ID: marquuard

(#8) Paul119


Paul119
addikt

Én is ilyen procit nyúzok mai napig ocz vendetta 2 mellett ,el vagyok vele 3,7ghzen :)

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Nem tudom leplezni a csalódottságomat, egy AMD bérenctől nem ilyen gépet vártam... ;]

Viccet félretéve a 775-ös deszkám nekem is 6 évig volt meg.
Asus P5K-E Wifi/AP

(#10) Móci


Móci
addikt

Köszönet a betekintésért, jó volt olvasni. A 775-ös konfigomat nagyon szerettem, pláne a P5Q lapot (amíg szét nem vágta a villám).
Mostanában fogalmazódott meg bennem ismét, hogy kell egy asztali gép, s a sok gondolkodás után ismét visszatérek a 775-re egy P5Q-E lappal, elvileg egy Q8200-al, és ha sikerül, visszaszerzem a régi 2x2 GB G.Skill ram kitemet is.
Teljesítmény tekintetében bőven elég lesz...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) #97716736 válasza Locutus (#2) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ki beszélt itt venti zajról? Nekem teljesen kussba vannak a ventik, nem tudom miről beszélsz :(

(#12) gabber01


gabber01
addikt

Na hol vannak a konzolhuszárok, akik szerint évente kell 300k-t költeni gépfejlesztésre? :D
Le merem fogadni bármiben, hogy ezzel a konfiggal is elfutott még minden újabb game is, ha nem is ultrán fhd-ben, de közepes-high beállításokkal.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#13) kcsa


kcsa
veterán

Első oldalon még én is aggódtam, hogy nem lesz egy AMD termék se, de a második oldalon azért megnyugodtam ;]

(#14) djculture


djculture
félisten

Jólvan ez én i7-röl váltottam vissza egy phenom2-re mert rájöttem amennyivel többe kerül annyival nem mentek jobban a játékok:) Vga legyen minél jobb :)

(#15) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Jáj, milyen kábel kötegek vannak benne szegény számítógépbe. ;]

ÁdiBá

(#16) tisn


tisn
addikt

7 ev utan csereltem a core2-t, most aposomnal duborog (remelhetoleg meg sok evig)

(#17) saelin válasza gabber01 (#12) üzenetére


saelin
veterán

De ő munkára is használja gondolom. A konzol meg manapság ízlés kérdése.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#18) Cythyel


Cythyel
senior tag

Nekem is van egy pont ugyan ilyen AeroEngine 2-es házam otthon, egy jó öreg Barton procis NF2 u400 chipset-es gép lakozik benne. :))

(#19) gabber01 válasza saelin (#17) üzenetére


gabber01
addikt

Egyértelmű, főleg munkára. Ettől még ez nem cáfolja meg amit mondtam.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20) XtremLor válasza #97716736 (#11) üzenetére


XtremLor
őstag

A masodik fele Abu-nak szolhatott! :K

A 775-os gepek meg mindig megalljak a helyuket, q6600 volt egy p5k-val sokaig nekem is, ismerosomnel dolgozik most is. ;]

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#21) bulbaa


bulbaa
tag

Ez a 775-ös platform nagyon időtálló technika, nekem is kb 7 éve van, két éve cseréltem az E6750-et egy Q6600-ra illetve az eredeti Radeon HD2900 XT-t egy 4850-re majd egy 6950-re. A ház nálam is egy Aerocool, de a későbbi ExtremeEngine 3T, ami csakúgy mint a 4giga ram és a 450-es Chieftec táp még érintetlen. A szerény felbontású (1440x900-as) monitornak hála a közelmúlt/napjaink legtöbb játéka még ma is szépen fut rajta.

(#22) shteer


shteer
titán

Nagy csalódás ez a cikk.. na nem a PC, az rendben van hiszen Intel CPU dübörög benne :D

de Abu tollából ezt olvasni:

Hiányolom a piacból azt az innovációt, amiért ezt a platformot megszerettem az ezredforduló idején. Manapság igen csekély előrelépés történik évről-évre, főleg az asztali piacra szánt fejlesztések területén

ha nem olvasnám rendszeresen a cikkeidet, azt hinném burokban élsz :U

..szerintem jónak tűnik

(#23) imibogyo válasza #97716736 (#11) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem egyszerűen "új"-nak szánta Abunak címezve, de véletlenül válasz lett belőle. ;)

(#24) shteer válasza Móci (#10) üzenetére


shteer
titán

jaja, jó cucc a 775 amíg meg nem kotlik az alaplap :)

..szerintem jónak tűnik

(#25) twine válasza Móci (#10) üzenetére


twine
addikt

Úgy látszik ezeknek a deszkáknak (P5Q) ez a sorsa...
Az én P5Q-mat is villám intézte el :Y

Ráadásul ki is volt húzva a 220-ból....viszont a hálókábel benne lógott....hatalmas csattanás a közelben,,,majd később kideült,,router, alaplap kuka

[ Szerkesztve ]

(#26) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Jó a táp :) de azok a kábelek............ :(

(#27) djculture válasza shteer (#24) üzenetére


djculture
félisten

Nem igen megy tönkre mert ezekbe már elektrolit kondik sincsenek szerencsére. Az volt a lapok halála mindig meg ha melegedett a chipset és a forrasz elengedte.
Kábel ügybe meg volt elektronika gyakorlati tanárom mondása jut eszembe: Mindegy hogy néz ki valami ha stabilan működik :D
Ő külön elvárta hogy a próba panelen minél nagyobb dzsumbujt csináljon az ember, ha amúgy stabilan működött az adott létrehozott áramkör leszrta az összevissza kábel rengeteget :D

[ Szerkesztve ]

(#28) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

A technológiák és - emlékeim szerint - az egyik legnagyobb PC mellett kiálló mestertől azt olvasni hogy a konzolban találja meg a játék iránti számításait számomra mindenképpen csalódás valamilyen szinten.

Nem tudom mikkel játszotok, miket próbáltok ki de én mindig úgy érzem van az a játék amire megéri várni, ami PC-s irányítással sokkal jobb érzetet ad mint kontrollerrel.

A géphez meg annyit nekem is volt Gigabyte X48-as lapom (szintén DS5-ös), de annál az alaplapnál kevés utálatosabb dologgal találkoztam életemben.

(#29) #97716736 válasza imibogyo (#23) üzenetére


#97716736
törölt tag

Végén valahogy kezdtem sejteni :)
(#23) imibogyo: :K

[ Szerkesztve ]

(#30) sefan67 válasza twine (#25) üzenetére


sefan67
aktív tag

Nem beszólás akar lenni, de miért nem lehet venni egy 3 ezer forintos túlfeszvédő elosztót? Picit többért netkábeleset is lehet kapni!
Vagy + egy használt wifikártya PCI-ba és védve van a gép.

[ Szerkesztve ]

(#31) shteer válasza djculture (#27) üzenetére


shteer
titán

Ebben nem fogunk egyeterteni, neki se allok vitazni :)

De tegyuk fel, hogy megmakkan. Mit teszel a helyere?

..szerintem jónak tűnik

(#32) shteer válasza sefan67 (#30) üzenetére


shteer
titán

Mitol ved meg a 3k-s tulfeszvedo eloszto?

..szerintem jónak tűnik

(#33) Egzee


Egzee
őstag

hű de szép monitorod van... :R

(#34) djculture válasza shteer (#31) üzenetére


djculture
félisten

Ha megmakkanna gondolom Abu is lecserélné az egészet. Én amúgy úgy szoktam csinálni hogy elve veszek egy tartalékot amíg még lehet kapni az adott foglalatú lapot. De ebben az esetben már késő max az apróról lehet venni használtat aminek nem sok értelme van. Használt alaplap vásárlása az amit én se tudok megérteni :)

[ Szerkesztve ]

(#35) sefan67 válasza shteer (#32) üzenetére


sefan67
aktív tag

Villám pl? :DDD

(#36) shteer válasza djculture (#34) üzenetére


shteer
titán

Na latod. Es itt jon a csavar, mert akik inkabb keresnek egy mukodo hasznalt lapot a helyere, kepesek olyan arat megadni erte amit egyszeruen nem akarok elhinni

En meg amint gazdasagossa valik a platformcsere, valtok.

A 775>1156 valtas nullszaldos volt anno :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#37) shteer válasza sefan67 (#35) üzenetére


shteer
titán

Dejolenne :)

..szerintem jónak tűnik

(#38) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Én is ugyanennyi évvel ezelőtt építettem erőművet. Most is kiszolgálna tökéletesen (csak eladtam, mert azóta nem játszom).

Tényleg keveset fejlődött a technológia. Ma kisebb helyen elfér minden, ezért többet pakolnak a hardverekbe, meg kevesebbet fogyasztanak.

Anno őrültségnek tartották, hogy egy high-end rendszert passzív hűtéssel oldjak meg. Lassan ez lesz a norma. Semmi értelme a túlhajtásnak, ha a programok már így sem tudják követni a hardware-es fejlődést.

Tényleg a Core2Duo és a 8800GTX volt a nagy ugrás.

Anno is 4GB memóriám volt és most sem kell több. 4 mag is tök felesleges, de azért van. :U

SSD-k jó h elterjedtek, meg a nagyobb fullHD monitorok...

(#39) flexxx2


flexxx2
őstag

Nekem is ez a platform van, xeon e5440el.
Kérdésem az, hogy milyen változás volt játékoknál HD5850 után a 270x, és a 290x, főleg az utóbbi érdekel.
Alapon hajtottad v. tuninggal?

(#40) sefan67 válasza shteer (#37) üzenetére


sefan67
aktív tag

Hidd el megvéd, volt már 1db esetem villámmal amikor vidéken laktam.
Amikor én vettem még 3ezer volt, most 4 valamennyi itt, de nem néztem körbe:

[link]

Nem okoskodni akartam, de hátha valakinek hasznos.

(#41) Mumia


Mumia
csendes tag

Hát ezt egy olyan ember számítógépének tudom elképzelni, akit abszolút nem érdekel a számítástechnika. Valahogy úgy gondolná az ember, hogy aki ezzel foglalkozik aktívan annak kicsit több lelkesedése van a számítógépe iránt, minthogy egy ilyen gépe legyen. És nem arra gondolok, hogy nem elég drága. Hanem az egésznek az állaga olyan "szarok bele" stílusú.

(#42) ViZion


ViZion
félisten

Köszi a bemutatót! :R
Tökéletes példája annak, h az igényekre kell gépet építeni, nem kell azért cserélgetni évente, mert jön az újabb proci, mobo, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43) Ferkósza válasza ALLAT001 (#38) üzenetére


Ferkósza
tag

Hát azért komolyabb multis játékoknál (pl. BF3) elkél az a valódi négy mag...

(#44) azbest


azbest
félisten

Hát Abu, ha többet használod munkára a gépedet, mint játékra, akkor bizony öregszel ;]

(#45) shteer válasza sefan67 (#40) üzenetére


shteer
titán

Nekem is van valami hasonlo, de ez villamtol nem ved.
Videken nalunk az elte tul ami ki volt huzva.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#46) shteer válasza Mumia (#41) üzenetére


shteer
titán

Ez igy szokott lenni. Komuvesnek nincs befejezve a haza, autoszerelonek nincs egybe az autoja, villamossagisnal vezetekek lognak a falbol asztalosnal nincs mire leulni. :)

..szerintem jónak tűnik

(#47) Móci válasza twine (#25) üzenetére


Móci
addikt

Szintén zenész. Routert, kábelmodemet, és a lapot vágta tönkre a villám, utóbbit a hálókártyán keresztül.

shteer: nem döglik az meg olyan hamar... ha viszont mégis, majd nézek hozzá egy másikat olcsón. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#48) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Azért ez a 775 alapból jóval többet fűt+zabál, mint akár egy utána következő generáció, hiányzó innováció ide, vagy oda. Kettővel odébb már az Intel onboard video bármire jó modern játékon kívül és ha két kattntással átkapcsolhatod a dedicated és az onboard között - villanyt és zajt spórolva; akkor egyáltalán nem értem az egészet. Ezt a foshalmazt ügyesen eladva szinte árban szállhatnál át egy minden tekintetben takarékosabb, csendesebb (használt) platformra (jó nem, házat venni kéne, már ha akarsz).
Pláne munkánál nekem ne legyen hangos, ne fűtsön és ne pörgesse a villanyórát. Ja, de ha kell a kakao akkor azért nem baj, ha odavág...
Játék alatt, fejessel az agyamon minden másodlagos az fps-en kívül :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#49) kenand


kenand
veterán

Nagyobbik faim sok éve sok órában használt gépe, még ennél is régebbi.
Minden fő alkatrésze használtan vásárolt. Q8300 Core2 Quad, Gigabyte p35 DS4, ASUS Radeon 6870 Direct CU
Tökéletesen működik, és a játékok is mennek full HD-ban. Soha sem panaszkodott még a sebessége miatt.
És egyáltalán nem "foshalmaz" mint az előttem szóló kolléga írja

[ Szerkesztve ]

(#50) Fáraó


Fáraó
őstag

Érdekes olvasnivaló!

Hasonló konfigom van nekem is, hasonló okokból... :)

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.