Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem rossz. Kicsivel nagyobb NAND kellene bele.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) radi8tor válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy még drágább lenne.

⭐ Stella

(#3) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Nagyon hangzatosak ezek az SSHD tulajdonságok. Kérdés a mindennapi használatban mennyire érezhető a gyorsulás (ha van egyáltalán).

(#4) .mf válasza DEV_NULL (#3) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem viszont a másik nagy kérdés az áruk - az eddigiek ugyanis nem a legjobb ár-érték arányukról voltak híresek...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Bird


Bird
addikt

öntanuló algoritmus... Innen már tényleg csak pár lépés a skynet! :DDD

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#6) satz18


satz18
őstag

Az mSATA SSD plusz nagy HDD kombó mellett ennek nem tudom mi az értelme. Az oké, hogy öntanuló, de a 8GB az csak 8GB marad akkor is ha fejre állunk. Egy 64 GB MLC mennyivel lenne drágább a 8GB-os SLC-nél?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#7) radi8tor válasza satz18 (#6) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sokkal több helyet is foglalna valamint MLC nem lenne olyan tartós, mint SLC társa.

⭐ Stella

(#8) stranger28 válasza Bird (#5) üzenetére


stranger28
addikt

Azért annyira nem kell tőle elájulni szvsz.

(#9) djculture


djculture
félisten

Ha a merev lemez része olyan hulladék lesz mint a laptopokba szerelt Toshibáknak akkor kell a francnak. Haver cégénél és havi szinten is kiszerelődik a toshibákból egy nagy papirdoboznyi mennyiség, recsegnek sípolnak ezer db bad sector fél évesen...

[ Szerkesztve ]

(#10) satz18 válasza radi8tor (#7) üzenetére


satz18
őstag

Egy 64-esnél nem kell tartósnak lenni, mert ha a rendszer és fontos progik vannak rajta csak, akkor az adatok jelentős részét nem kell újra írni, és ha marad rajta elég hely akkor a TMP-knél úgyis nézi a win7, hogy mindig más szektorba másoljon. Az SSD figyelők alapján egy 64 GB-os MLC 6-8 évig is elvisz egy rendszert. A 8GB-osnál muszáj, hogy SLC legyen, mivel állandóan újra kell írni. SZVSZ ez a koncepció alapjaiba véve rossz.
Az én 128 asom 9g-ot nyom, szóval egy 2.5 colos HDDbe ugyan férjen már be egy 64 GB-os.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#11) FiachraBán válasza satz18 (#6) üzenetére


FiachraBán
tag

Hogy egy példát mondjak arra, mi az értelme:
Asszony régebbi notebookjába csak egy hdd fér, se mSATA, se más nincs, DVD író is kell neki így azt sem lehet átalakítani. Meg nagy tárhelyet szeretne, akkor mi az egyetlen megoldás? SSHD. Mivel gyorsít a rendszeren és nagy tárhelyet is kaphat.

(#12) Bird válasza stranger28 (#8) üzenetére


Bird
addikt

Szvsz a hozzászólásom nyomokban tartalmazott némi iróniát is.... ;]

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#13) djculture válasza satz18 (#10) üzenetére


djculture
félisten

mlc is lehet mert szokás hogy mlc-t raknak be viszont slc-ként kezelik. Pl az adata pár ssd-je ilyen.Méret így megfeleződik viszont nem kell a drága slc-t chippeket alkalmazni...

[ Szerkesztve ]

(#14) bagyusz


bagyusz
őstag

Piaci igény biztos lesz rá.

(#15) satz18 válasza djculture (#13) üzenetére


satz18
őstag

Ha ez ilyen egyszerűen megoldható, akkor a 128-asomat is lefeleztetném szívesen, rendszernek az is elég lenne.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#16) djculture válasza satz18 (#15) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos ezt házilag nem tudod megoldani mert a vezérlőt kell erre a megoldásra felkészíteni. De különben tényleg jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#19) Findzs válasza satz18 (#6) üzenetére


Findzs
addikt

ezt nem úgy kell elképzelni, hogy a 8gb -ra telepítesz egy rendszert vagy programokat

a 8gb nem is látható, a sshd vezérlője felismeri mik azok a programok amik gyakran indulnak és azok indásához szükséges fájlokat írja bele az ssd -be

ezek legtöbbször csak pár mb -osak esetleg 100mb -körüliek

de a ph már tesztelt ilyen fajta winyókat:[link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#20) Bird válasza Findzs (#19) üzenetére


Bird
addikt

a 8gb nem is látható, a sshd vezérlője felismeri mik azok a programok amik gyakran indulnak és azok indásához szükséges fájlokat írja bele az ssd -be

Azért ez elég fajának hangzik.... Köszi a linket! :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#23) satz18 válasza Findzs (#19) üzenetére


satz18
őstag

Ezt vágom. Pont ezért írom, hogy sztem ez messze áll egy valós ssdtől, mivel ha kell egy file, ami nincs rajta, akkor úgyis a hdd része fog dolgozni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#24) Findzs válasza satz18 (#23) üzenetére


Findzs
addikt

persze ebben igazad van de cserébe olcsón kapsz nagy kapacitást (mármint az ssd -k hez képest)
18 körül kapni 500gb -os sshd-t de van már tb -os is [link]

számomra egy ssd is kompromisszumos megoldás mert kell a nagy tár de kell a gyors boot idő is megfizethető áron

és sajnos még messze vagyunk egy 500gb vagy 1tb -os baráti áron kapható ssd -től

volt másfél évig egy 64 gb -os kingston ssd -m + 1tb -os winyóval, jó volt az de aztán sajnos pénzhiány miatt el kellett adnom

ha most akarnék egy hasonló ssd+hdd kombót akkor az 30k körül mozogna, az meg sok :(((

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#25) ukornel válasza DEV_NULL (#3) üzenetére


ukornel
aktív tag

Volt dolgom Seagate Momentus XT 500 GB-os hibrid merevlemezzel szerelt asztali géppel. Bootidő, gyakori program indítása szempontjából kb SSD-érzetet adott. Konkrét mérést nem csináltam, de meggyőzőnek tűnt.

(#26) pip


pip
aktív tag

Ehhez hasonlo megoldas van a laptopomban, 500 GB HD + 32 GB SSD van benne gyarilag, de a SSD-nek csak gyorsito szerepe van, kulon tarhelykent nem is jelenik meg. Az ugy jol mukodik, ugy bootol mintha SSD-re lenne telepitve a win, es erzesre is eleg furge. Azt nem tudom hgy 8 GB mire kepes

(#27) Findzs válasza pip (#26) üzenetére


Findzs
addikt

nem halottam még olyan sshd -ról amibe 32 gb lenne :U

mi a típusa?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#28) radi8tor válasza Findzs (#27) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem SSHD, hanem külön SSD volt benne IRST/ISRT megoldással.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#29) Fire/SOUL/CD válasza satz18 (#10) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szvsz rosszul értelmezed az SSD szerepét egy SSHD-ben. Nem adattároló eszközként üzemel, hanem kizárólag olvasási gyorsítótárként. Ebből meg könnyen belátható, hogy a 8GB kapacitás több, mint elegendő, hisz ide csak valóban a leggyakrabban használt alkalmazások stb fognak "kerülni". (Egy OS nyersen max 6GB-t telepít fel, ergo az egész OS is elférne benne)
A tanulófolyamatot úgy kell érteni, hogy x OS újraindítás után optimalizálja, hogy mi íródjon a NAND-ba, ebből a tekintetből (kizárólag ebből) hasonló az elv a Superfetch szolgáltatáshoz, ami szintén meghatározott újraindítás után vizsgálja és optimalizálja a folyamatokat.

Korábbi hsz-ed kapcsán: "Az mSATA SSD plusz nagy HDD kombó mellett ennek nem tudom mi az értelme."
A SSHD méretéből (2,5" / 7mm magas) adódóan elég egyértelmű, hogy nem az asztali gépek az elsődleges célpontok, hanem a hordozható masinák. No ezekben meg erős közép- vagy felső kategóriás gépekben vannak mSATA foglalatok(az, hogy egy lapos ultravékony, az nem jelenti automatikusan, hogy mSATA port is fityeg benne), azaz működőképes alternatíva egy SSHD az alsó- vagy gyenge közép kategóriás laposok esetén. Az egyetlen visszatartó erő -legalább is jelenleg- legtöbbször az ár...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#30) satz18 válasza Fire/SOUL/CD (#29) üzenetére


satz18
őstag

De igen értem (olvastam a PH-es SSHD-s cikket), én egy alternatív lehetőséget vázoltam fel. Nem akarom elölről kifejteni. Sztem a legalapabb gépekbe is kéne mSATA portot rakni. Az optikai meghajtó helyére lehet rakni SSD-t ha nincs benne mSATA. Ha nem játékra akarod a gépet, akkor meg nem is igazán kell nagy térhely. Film lehet külső hordozón, és akkor akár a vinyó helyére is be rakhatod az SSD-t. Van csomó lehetőség az SSD beépítésre.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#31) djculture válasza satz18 (#30) üzenetére


djculture
félisten

256 gigás ssd ami jó valamire manapság(20-25 gigás játékok és filmek korában), ha nem ilyen gyorsító kisméretűekről beszélgetünk... Az meg még mindig elég drága.

[ Szerkesztve ]

(#32) Fire/SOUL/CD válasza satz18 (#30) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Sztem a legalapabb gépekbe is kéne mSATA portot rakni."
Ebben egyetértünk, viszont ez meg nem fog megvalósulni a közeljövőben, sőt szvsz egyáltalán nem
Az mSATA SSD-k amúgy is drágábbak, mint "sima" társaik (egyes gyártóknál nem is kevéssel kérnek többet értük), egy 480-512G-s mSATA SSD szép árban mozog (ilyen kapacitással csak újabbak rendelkeznek)

Ha nincs mSATA, akkor marad az, amit írtál, de OEM vonalon (ahova ezeket a SSHD-ket a Toshiba szánja elsősorban) oda teljesen korrekt megoldás, olcsóbb megoldás, mint egy hasonló kapacitású SSD-vel szerelni és árusítani egy lapost (így az alsó kategóriás laposokban is megtalálható lesz/lehet az SSHD)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33) Findzs válasza radi8tor (#28) üzenetére


Findzs
addikt

értem, köszi :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#34) vellerd válasza djculture (#31) üzenetére


vellerd
tag

:K

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.