Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Krugszvele válasza Enszuke (#1) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ááá, a dvd már elavult :)
Valamelyik nap akartam egy lemezen megnézni hogy mi lehet, aztán észrevettem, hogy be sincs kötve a dvd plájer :)
Kb. fél éve nyúlhattam hozzá utoljára...

(#3) Boxi88


Boxi88
őstag

A képeket ha tudnád, megcsinálhatnád nagyíthatóra.

Amúgy szerintem a bordának nem lenne szabad, hogy csípjen! Én a helyedben átnézném...

A hűtésen meg igen csak van mit javítani szerintem!

Amúgy csak így tovább, mert sokan szeretnek olvasni a házilag összebarkácsolt gépekről!

[ Szerkesztve ]

(#4) Srodney


Srodney
senior tag

azt csinálod amit az apple,asrock meg az ibm.az szokott ilyen régi vagy gagyi cuccokat beletenni egy xbox méretű lemezházba majd eladja htpc-ként 100k felett(azért az iróniát érezzétek!)....amugy minden tiszteletem!gondoltam már én is vmi ilyesmire,most erőt is kaptam hogy megépítsem a sajátomat! :C :R :R

[ Szerkesztve ]

(#5) Just486 válasza Srodney (#4) üzenetére


Just486
senior tag

Nem tudhatod, hogy ez nem az apple, az asrock, vagy az ibm egyik új modellje :)

That unconquered country we call the future.

(#6) tDr1v3r válasza Srodney (#4) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem érzem az iróniát, de azt igen, hogy rohadtnagy hülyeséget mondtál. :U

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#7) wikings2


wikings2
őstag

Pofás kis cucc :D ! Rspct a kreativításért :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#8) echterion


echterion
nagyúr

Most miért kell szapulni? Tök buli lehetett, míg megcsinálta. Kicsit irigylem is, hogy van ilyesmire ideje. Grat a géphez, jó kis meló lehetett.

**********

(#9) alcsa válasza echterion (#8) üzenetére


alcsa
senior tag

+1 :R

(#10) Sandrew válasza alcsa (#9) üzenetére


Sandrew
őstag

Deer :Y

Inkabb egy brazos kellet volna bele paneltappal :)

(#11) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Jó lett nagyon! Grat. hozzá! :R

Nekem is van egy tualatin P3-as netezős gépem, erre a célra tökéletes. :K

#10 Azt ne mond, hogy ehhez a konfighoz nem elég!

[ Szerkesztve ]

(#12) Sandrew válasza Tibi86 (#11) üzenetére


Sandrew
őstag

Na ebbe a tapos temaba nem fogok belemenni...

(#13) Tibi86 válasza Sandrew (#12) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Nem kell bele menni csak lehet, hogy egy jobb táp többe kerülne, mint maga a konfig.
Ja, meg az egész konfig fogyaszt vagy 50W-ot...

[ Szerkesztve ]

(#14) Sandrew válasza Tibi86 (#13) üzenetére


Sandrew
őstag

Paneltap :) Vagy aproban 250-300as fsp delta tapok 2k korul;)

(#15) Male


Male
nagyúr

Grat hozzá!

Esetleg a tetejét rácsosra csinálhatod ( ha nem látszik ), ezzel sokkal több levegőhöz juttatva a gépet (és jobban tervezhetővé téve a légáramlást belül).
Illetve érdemes lenne azért belül átnézni, mi-mennyire forrósodik...

Ja, és még egy tipp: notivinyóval sok helyet nyerhetnél, és fogyasztásban meg hangban is sokkal jobb.

(#16) danih válasza tDr1v3r (#6) üzenetére


danih
addikt

Gondolom ezt azért mondtad, mert a "gagyi" és az "xbox" szavak megtalálhatók voltak egyetlen mondatban :)

(#17) rep3at


rep3at
őstag

Tetszetős kis gép, grat.

Forward thinking. كرر

(#18) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Alaplapnak Asus Tusi-M"
TUSL-M, nem? Aztán lehet én tudom rosszul.

Amúgy zsír! Ilyen tápmegoldást csináltam már én is :)
A hűtésre szerintem megoldás lenne, ha szétfúrnád a hátlapot, az alját, meg a fedelet, ahol csak lehet, áramoljon az a levegő... Ez a meleg nem fog jót tenni az öreg kondenzátoroknak a lapon.

Az 512Mb RAM nem sovány?
A monitor viszont tuti az, vegyél már egy 15" LCD-t, azon élvezhető a 1024*768... :) És az nem foglalja le a gép teljes tetejét -> ha kilyuggatod, lesz hűtés.

@ Sandrew #10 : Ha lenne pénze Brazos-ra, gondolom nem szórakozna ilyen megoldásokkal meg akkor rendes tápra is lenne :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) LamerGyuri válasza hcl (#18) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Van ilyen alaplap; ott látható a képen: Asus TUSI-M. A Tualatin - SiS - MicroATX szavakat mosták össze a típusmegjelölésben. Az az 512 csak 384MB RAM. Egyébként maga a lap 1GB memóriát támogat; ergo 2db 512-es SD modul kellene bele, ami bizony megintcsak nem az olcsó cuccok közé tartozik...

Szerintem építő jellegű kritikákkal támogassátok. Értékelendő a "nulla" forintos megvalósítás; kisöpörte a fiók alját és összedobta, amit talált. Kreatív a cucc, és első nekirugaszkodásnak, első építésnek tökéletesen megfelel.

Első, és egyben címlapos írása a kollégának. Gratulálok! Így tovább!

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#20) Sandrew válasza hcl (#18) üzenetére


Sandrew
őstag

Igaz :)

(#21) Sandrew válasza hcl (#18) üzenetére


Sandrew
őstag

Igaz :)

(#22) Sandrew válasza hcl (#18) üzenetére


Sandrew
őstag

Igaz :)

(#23) dave666


dave666
aktív tag

Jó kis gép, ami kis helyen elfér, grat. tetszik a kivitelezés :R

Dave666

(#24) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Vékony, netezős konfig

Erről ez jutott eszembe:

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#25) dchard válasza Apollyon (#24) üzenetére


dchard
veterán

Na ez sokkal jobban tetszik :DDD

Viccet félretéve: én díjazom a kreativitást is meg a 0 Forintos megoldást is, csak éppen a funkcióját vitatom. Szerintem netezni egy ilyen gyenge géppel rémálom lehet. A flash kapásból kicsinálja, attól meg egy adblockerrel nem fog megszabadulni. Filmet nézni nem tud rajta, youtube-ot is kérdéses, hogy akár csak 360p-ben viszi-e, a kevés ram miatt biztosan lapozni fog a masina a csotrogány lassú merevlemezre, ráadásul katódos monitor, miközben egy netezős gépen elvileg sokat fog olvasni az ember?

Szerintem házi szervernek, linuxos tanuló boxnak elmenne, de netezni... Anyukámnak 60 évesen ennél komolyabb igényei vannak. :K

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26) hcl válasza LamerGyuri (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, azt hittem, az L betűt nézte be I-nek :) Mondjuk annyira nem vagyok otthon a P3 lapokban, nekem kimaradt, csak 2000 után raktam össze pár P3 gépet maradékokból.

Egyébként a 2x512Mb RAM nem is olyan drága.

@dchard : Linux + Chrome csodákat művelne ezzel a procival :) Lubuntu vígan elvan 512Mb-ban, és Chrome-al még a flash se olyan vészes. Van, aki ennek is örül.

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) lapa


lapa
veterán

jól értem, hogy kajak ráraktad a fémházat a venti tetejére? mennyi hely van ott? van egyátalán hely a venti teteje fölött?

én is meglepődtem egyszer a táp bordán, enyémen is volt fázis, mondjuk hál istennek én csak földeltem, kismegszakító leugrott. enyém komolyabb enermax volt pedig.

ja, jó lenne nagyobb képekkel.

[ Szerkesztve ]

(#28) hcl válasza lapa (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én mostanában javítok tápokat (saját színvonalamon :( ), múltkor beszívtam, hogy egy jobbféle 600W-os csoda háza hozzáért a 220 környéki hűtőbordához. Atom nagy szikra, csatt, füst, bizti lent.

Na mondom ez megnyekkent, aztán 10 perc nézegetés után tűnt fel, hogy hiányzik egy darab a bordából, meg a házból :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) SWiNEBoY válasza dchard (#25) üzenetére

Egyetértek veled. Manapság egy ilyen konfig netre igen kevés. Flash, Youtube, filmezés felejtős. Pasziánszra, torrent kliensnek inkább elmenne! :D

(#30) tDr1v3r válasza danih (#16) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem, rosszul gondolod. Az ikzbogz egy hányadék, tény.
"az apple,asrock meg az ibm.az szokott ilyen régi vagy gagyi cuccokat beletenni egy xbox méretű lemezházba majd eladja htpc-ként 100k felett"
Kicsit fail, mert ilyen szintű hardvere egyik gyártónak sincs, és htpc-t se árulnak. :N Jelenleg, mivel a tag leírta hogy "ilyen régi", és akkor az a jelenre utal úgy gondolom.

Tudom, szép szövegelemzés. :DDD

Témához:

Vajh' kevés ez netre már bocsánat kedves Cikkíró, a flash megöli azonnal, a monitor meg 800x600-ban kb semmire se elég, görgethetsz rengeteget.
Ahogy írták előttem linux szervernek vagy letöltőgépnek tökéletes lenne, de ez netezésre nagyon sanszos, és a Windows se túl fürge rajta.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#31) Sandrew válasza tDr1v3r (#30) üzenetére


Sandrew
őstag

Nekem netre egy 1400-as P3 tualatin van 1650-re huzva 768mb rammal meg egy 6600Gt vel. Flash meg sem kottyan neki :)

(#32) frescho


frescho
addikt

Ne bantsatok, nekem tetszik. Nem az atlagos berakom a 40k-s lapot a 60 ezres hazba config.

A kivitelezes azonban kicsit nagyon kokany, erintesvedelem es a melegedes szempontjabol sem eppen nyero. Erdemes lenne nekifutni megegyszer. Egy kiszuperalt video hazat felhasznalva jobb lenne az eredmeny, mert abban sokkal tobb hely van.

https://frescho.hu

(#33) Srodney válasza tDr1v3r (#30) üzenetére


Srodney
senior tag

ennyit a nagy hülyeségről amit az asrock htpc-ként is árul.a cucc gagyi és egy kis dobozkában van.a srác ugyanezt csinálta meg,csak más alkatrésszel olcsóbban :N

[ Szerkesztve ]

(#34) benedekco


benedekco
addikt

nekem az a deer mutat furán... egy ilyen régi gépet kár volna azzal elfüstöltetni

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35) mcsabee válasza benedekco (#34) üzenetére


mcsabee
senior tag

Átlagos használat mellett, netezésnél egy Deer is teljesen jól végzi a dolgát. Nem kell minden falra felfesteni az ördögöt, nem olyan ez, mint egy háromlábú szék, hogy idő kérdése csak, mikor dől össze. A Deer tápok terhelés alatt, játékoknál adják meg inkább magukat. Több gépet láttam már noname, sosem hallott tápokkal évek óta működni.

Nyilván, én nem vagyok mérvadó, nem szerelek napi szinten 100 gépet, de eddig még soha életemben nem láttam noname táp miatt elszállni sima, netezős gépet. És nem vagyok már 15 éves.

/e: Plusz annyira nem régi ez a gép, felesleges ennyire öregíteni.

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#36) mcsabee válasza Srodney (#33) üzenetére


mcsabee
senior tag

Nah, lássuk csak, amit te linkeltél, abban 1.6 GHz-es kétmagos proci van, szemben a cikkben szereplő egymagos 1GHz-es P3-assal. Arról nem is beszélve, hogy 1GB DDR2 sem hasonlítható össze azzal a 384MB memóriával, ami a cikkben szereplő gépben helyezkedik el. A videokártya is erősebb, illetve kevesebbet is fogyaszt valószínűleg.

De végül is igen, tökre ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#37) Chaser válasza mcsabee (#35) üzenetére


Chaser
titán

"még soha életemben nem láttam noname táp miatt elszállni sima, netezős gépet." Én igen...a legganébbakban semmilyen védelem nincs.
Ha "csíp" a gépház ott valami nagyon nem oké :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) Dominó85 válasza Apollyon (#24) üzenetére


Dominó85
veterán

Ez mekkora. Az emberi kreativitás tényleg csak egy határt ismer... a hülyeségét. Hja és ezt feszegeti. :D Rohadtul tetszik.

* Péter - 06302461862 *

(#39) rendszergazd


rendszergazd
csendes tag

Köszi srácok az építő jellegű kritikát, a ház tetejét azért nem furkáltam meg, mert így sokkal mutatósabb a tv tetején, a merevlemez pedig egy nagyobb 80gb-os 7200 rpm- fordulatúra cseréltem azóta ,amit (2000ft) sikerült megszereznem Hardveraprón.

(#40) rendszergazd válasza Chaser (#37) üzenetére


rendszergazd
csendes tag

a gépház nem csíp, csak az egyik hűtőborda, de egyszer valahol olvastam, hogy amikor babrálják a tápegységek hűtőbordáit, a két bordát nem szabad összekötni ( lehet hogy -e miatt) nemtudom...

(#41) hcl válasza rendszergazd (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor legalább ragasztd le 2-3 réteg szigetelőszalaggal a házat a bordák fölött, de még inkább a bordákat! Nehogy valaki belenyúljon.

Én elgondolkodnék egy rácson a táp köré (az első, hasonlóan gányolt gépemben is ezt csináltam.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) Chaser válasza rendszergazd (#40) üzenetére


Chaser
titán

Én FSP tápot próbáltam így használni, levett burkolattal azon is csíp a borda, a miértjét nem tudom. Lehet burkolattal is csípne csak ugye úgy nem tudom megfogni:) Amúgy nekem is volt ilyen lapom, napokban adtam el az utolsót, még 2k-ért tudtam volna adni bele 512-es sd-t, de azt is elvitték.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) hcl válasza Chaser (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Csípne, csak nem fogdozod.

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) rendszergazd válasza hcl (#41) üzenetére


rendszergazd
csendes tag

A cikkben leírtam, hogy fölé helyeztem egy hőálló műagyag lapkát (szövetes bakelit)

(#45) rendszergazd válasza hcl (#43) üzenetére


rendszergazd
csendes tag

Azt nem írtam a cikkbe, hogy amikor az előlapon lévő USB-portot kötöttem be az alaplapra, és még nem volt rögzítve a helyére, a flexibilis előlapi usb hozzáhajolt a kikapcsolt állapotban , (de áram alatt) a hűtőbordához, és egy jó nagy szikra után az első (ugyanilyen) alaplap soha többé nem kapcsolt be...

utána már alaposabban odafigyeltem, hogy konnektorhoz ne csatlakoztassam, amikor bütykölök rajta

(#47) rendszergazd válasza Enszuke (#46) üzenetére


rendszergazd
csendes tag

Az alján gyárilag vannak 40x2mm- es szellőzőnyílások kb 8db, alulról kap 6,4 cm2 friss levegőt

(#48) hcl válasza rendszergazd (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

OK, de mi van, ha nem figyelsz... mi van, ha valamitől ráhajlik a ház a táp bordájára... És hát pont az ilyen alaplap halálok miatt is érdemes elszigetelni a tápot :) Ja, bár tényleg, ha fölötte van egy bakelit, az már működés közben elég.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) beefjeez


beefjeez
senior tag

gúd dzsáb, nagyon jó lett ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.