Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Ezeknek még mindig nem akar lemenni az áruk? Jó igen, ez külső, de akkor is marha drága.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#2) Morden24 válasza Thulcandra (#1) üzenetére


Morden24
nagyúr

A 45-50K az tényleg elég sok, ellenben ha valóban a BR-támogatással rendelkező PowerDVD 8 van benne (tehát az Ultra), akkor már máshogy veszi ki magát a dolog, mivel az a program boltban ~20K. (-> na persze én egy magyar bolti szoftverárral számolok, a másik megy egy dollárban megadott hardverár, ami nálunk akár lehet 60-65 rongy is)

Oem cuccokat (nem külsőt) be lehet már szerezni 20K körül is, ami már nem nevezhető vészesnek.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#3) BMW-M6power


BMW-M6power
tag

Elég húzós az ára, de ha valaki kicsit okos akkor azt simán visszatudja termelni........

Amúgy nem értem mért kell ennyire drágán adni, hiszem ha minden igaz ebben van a jövő, lassan a dvd-nek leáldoznak, mint ahogy a cd-k is.

Galaxy S10+

(#4) eziskamu válasza BMW-M6power (#3) üzenetére


eziskamu
addikt

De sokak szerint magának az optikai adattárolásnak is (legalább is a holografikus tárolás kivételével) leáldozott. Már most is vannak 32 és 64 gigás pendrájvok és memóriakártyák. Ha belendül az ssd üzlet, akkor húzza lefele az árakat majd ezen a fronton is. Már hallani olyat, hogy a következő évtized Windowsai már memókártyán jelennének meg.
Hiába mondanak csak 10 év élettartamot, ha a lemezek is döglődnek, sőt sérülékenyebbek.

(#5) Apicius válasza BMW-M6power (#3) üzenetére


Apicius
tag

Szerintem még megérjük, hogy az Artisjus ezekre is ráb****a majd a matricáját...

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#6) sNORh válasza Apicius (#5) üzenetére


sNORh
addikt

xd
remélem nemolvasnak ph-t mert azértis rádobják mert már kezdünk beletörődni a "ténybe"..
tuti..
nézzükcsak az árát? hoppá ezen kapásból lesz vayg 10-15k a matrica.. :) végképp megöli a bluray piacot..

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#7) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem a BR lemezeknek nem lesz akkora sikere és térhódítása, mint anno a CD-knek és DVD-knek volt. Ennek az oka pedig az SSD iszonyatos fejlődése. Legalábbis szerintem.

(#8) rootkiller válasza ^Clown (#7) üzenetére


rootkiller
őstag

Ez egész más piac, mint a flashmemória. Lehet, hogy PC-n nem lesz akkora térnyerése, de azért a HD filmek terjesztésében el fog terjedni, szépen lassan leváltja a DVD-t.

Artengo TR 990 Pro

(#9) ^Clown válasza rootkiller (#8) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Könnyen lehet, minden kiderül 1-2 éven belül :)

(#10) Yahhher válasza BMW-M6power (#3) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Miért tudja visszatermelni?

(#11) wolruf


wolruf
őstag

Szerintem még mindig iszonyatosan drága ez a dolog. Nálam speciel 15.000 Ft a lélektani határ. Ha egy olvasó (kombó meghajtó) ez alá megy árban, akkor erősen meggondolandó (úgyis épp' kipurcant a DVD íróm). Ezek a huszonakármennyis árak még drágák. Főleg, hogy nettóban ennyik. Én meg nem cég vagyok, csak egy droid az alvégről, tehát úgyis ki kell fizetnem a Általános Átvágási sarcot. :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#12) wolruf válasza Yahhher (#10) üzenetére


wolruf
őstag

Szerintem ő az íróra gondolt :) Ezzel nem termel vissza semmit. A DVD írós piac már kicsit elhasalt :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13) ^Clown válasza wolruf (#11) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nálam is 15K a határ. Majd ha annyiért lesz író-olvasó egyben, akkor meggondolom. Addig marad a jó öreg DVD :)

(#14) wolruf válasza ^Clown (#13) üzenetére


wolruf
őstag

Nekem már a kombó is jó lenne ennyiért. BluRay-t írni nem akarok, de filmet nézni szeretnék. Sok helyen pedig még lehet olcsón HD-DVD-t is venni, így egy kombó drive nagyon jó szolgálatot tehetne. De nem ilyen drágán :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15) zed1983


zed1983
őstag

Nagyon jól néz ki, de ennyit biztosan nem adnék érte

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#16) Thulcandra válasza eziskamu (#4) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Programok, sőt már zenei albumok most is jelennek meg memóriakártyákon, pendriveon, mert kis méretnél, nagy mennyiségben nagyon olcsón beszerezhetőek.
Viszont archiválásra még nagyon sok ideig nem lesznek gazdaságosak a fentebb említett technológiák.
Úgy ahogy hiába vannak 1 TB és nagyobb winyók, még mindig jobban megéri DVD-re vagy mágnesszalagra (igaz ez utóbbi csak cégeknek, nagy adatmenyiségnél) archiválni anyagilag.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#17) Dr. Akula válasza BMW-M6power (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mivel? Kb. senkinek nincs blúréje, mindenki vinyót meg pendriveot használ.

eziskamu:
A holografikus tárolás nem feltétlen jelent korongot, van annak kártyás megoldása is.

rootkiller:
Sztem a mai vinyóméretek mellett a 25 GB-s korongok floppynak is karcsúk.

[ Szerkesztve ]

(#18) dezz válasza Thulcandra (#16) üzenetére


dezz
nagyúr

"Programok, sőt már zenei albumok most is jelennek meg memóriakártyákon, pendriveon, mert kis méretnél, nagy mennyiségben nagyon olcsón beszerezhetőek."

Nem azért. A lemezek gyártási költsége a töredéke a memóriakártyáknak és pendive-oknak. Emellett a műsoros lemezeket nem írják, hanem préseléssel készül pillanatok alatt, ellentétben a flash alapú cuccok feltöltésével. Egyszerűen csak így akartak megszabadulni a mára elavult 1-2 GB-osokból időben el nem fogyott raktárkészletektől.

(#19) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Egyelőre semmilyen PC-s Blu-ray-be nem érdemes pénzt ölni...egy írható 50 GB-os lemez drágább,mintha megvennéd eredetiben a filmet,akkor miről beszélünk..? :DD Majd ha lecsúszik az írható médiumok ára+megjelennek az "mkv" formátumot támogató asztali és PC-s lejátszók (a Divco Popcorn-nal nem számolok,oké hogy "mindent visz",de hogy néz ki,nem egy esztétikus darab).Anno a "nagy" márkanevek (Pio,Denon) is tűzzel-vassal írtották a DivX-es formátumot,mondván,az a kalózkodás melegágya,most meg rendre hozzák ki ezeket a készülékeket.
Ha meg csak data-ban gondolkodunk,akkor ott a fő probléma,hogy mit írjak egy mezei 25 gb-os lemezre.Talán az elmúlt 10 évem mindenfajta dolgait,de akkor legalább egy biztonsági másolat kell,mert ha tönkremegy a lemez,egy élet munkája vész' kárba. :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.