Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Siera


Siera
senior tag

merevlemezt nem kellett volna kispórólni belőle :U

(#2) Thrawn válasza Siera (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem kell bele, úgyis egy központi szerverre ment mindent.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) varga911


varga911
senior tag

Ilyen kialakításban kinek kellhet ilyen? Ahova ilyen teljesítmény elég ott rendszerint valami csupasz windows fut a gépeken, de HDD nélkül erre nem lehet telepíteni... :F Linuxra portolni nem hinném hogy e gép miatt fognak.

(#4) Bici válasza varga911 (#3) üzenetére


Bici
félisten

Ex-melóhelyemen minden cucc a böngészőben futott. A gépekben atom procis lap volt és szintén valami flash-es cuccról olvasta be az oprendszert (házi készítésű linux debian alapokon), ami a beállításokat is a szerverről szedte le login név alapján, ha jól tudom. Így minden gépen csontra ugyanaz a csomag volt, és mindenki tudott dolgozni akármelyik gépről.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) Dohren


Dohren
tag

meg az az ssd sem kellene. virtualizacio a megoldas.
a gep bebootol, azutan mindent a kozponti serverrol futtat. ugyfelszolgaltokra (kozuzemek, bank), tokeletes.
ha elszal csereled masikra es megy a melo tovabb...

[ Szerkesztve ]

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#6) Puma K


Puma K
veterán

Jajj de kis édes ez is :DD Hogy megtapad a monitor hátulján :D Egyem a kis prociját de aranyos! ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7) bugger


bugger
tag

Sőt, netkávézókba is. Nagyon kényelmes megoldás, ahol ez elegendő. Rendszergazdának is, mert sokkal kevesebb vesződség, felhasnzálónak is, mert kb semmi helyet nem foglal, 100% csöndes és nincs olyan, hogy "jajj, szétment a gépem, javítják, nem tudok sehonnan dolgozni".

[ Szerkesztve ]

(#8) bambano válasza Siera (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

rendes vékonykliensbe nem kell diszk és cf kártya sem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) .mf válasza Siera (#1) üzenetére


.mf
veterán

Pedig a címben is benne van, hogy vékony kliens :) Vékony kliensek mezőnyében még elég izmosnak is számít, nem rossz darab.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) jerry311 válasza varga911 (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vékyon kliens!
Ez max. egy remote desktopot futtat, minden érdemi melót a szerver végez. Bőven elég ennek ennyi.

(#11) simonzé válasza bambano (#8) üzenetére


simonzé
addikt

Azért egy alap OS ezen is kell hogy legyen- Az lép kapcsolatba a szerverrel és onnantól már az a főnök.

I don't fit in. I fit out.

(#12) ody42 válasza simonzé (#11) üzenetére


ody42
senior tag

nem kell hozza vinyo, mukodik ez vinyo nelkul is.

A kliens networkrol bootol, leszed tftp-n egy minimal kernel-t es egy initrd-t, behuzza a memoriaba, bemountol egy remote filesystem-et, es keszen is vagy.

(#13) rebugra


rebugra
aktív tag

Jó az a kép, ami ott van, de akkor már mért nem csinálnak olyat, hogy a TFT be építenék bele....vagy nem vállakozik rá senki?? (bár ott az iMac)

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#14) Ste


Ste
addikt

amikor a monitor hátulján van lefényképezve, minek van a gép hátulján az a Fusi zászló?
az elejéről nem lehet leolvasni a gyártót? :)

(#15) Tomi84 válasza simonzé (#11) üzenetére


Tomi84
aktív tag

nem kell, ez a vékony kliens lényege. Hálózatról bootol pölö (pxe protokollal) egy szerverről (pölö nálunk egy vmware esx szerverre). Mivel ez egy virtualizációs szerver, onnantól kezdve olyan oprendszert rak a gép alá, amilyet csak akarsz. Természetesen virtuális gépet.

(#16) bambano válasza simonzé (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

1993-94 környékén is tudtam novell szerverről dost meg windows3.11-et, linuxról linuxot bootoltatni választhatóan vinyó nélküli sima pc-re.

Mostanában meg úgy telepítettem debiant sok gépre, hogy összeraktam egy netboot szervert, arról bebootolt az üres gép és lefuttatta automatikusan a telepítőt.

Megy az oprendszer és blokkos eszköz nélkül is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) PH-User


PH-User
addikt

Ideális megoldás azoknak, akik egy big poloskát a nagy LCD hátuljára szeretnék tapasztani. :DDD :P

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#18) Major Major


Major Major
őstag

Ez nagyon erős gép vékony kliensnek, simán futtat önállóan megfelelően megválasztott linuxot ablakkezelővel, mindennel. De szerintem ha nagyobb tárhely lenne rajta, az XP is gond nélkül menne rajta...
(Summa summarum: ide vele olcsóért :D )

(#19) lenox


lenox
veterán

Kerdes az ara. En mindig tok draga vekony klienst birok csak talalni...

(#21) bijesz


bijesz
aktív tag

Ez mitől újdonság?
Ez típus meg az elődje volt nálunk egy évig kb, aztán győztük selejtezni.
Ráadásul FuSi brand = szar.
XP Embeded fut rajta, de megtelik a 256-os CF, az újjabbak 512-vel jöttek, de ennél nagyobb meg nem ment bele.
Ez egy félrepozicionált szar.
Vékony kliensnek túl erős, önállónak meg túl gyenge.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.