Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Évek óta az egyetlen multi ami érdekel

Life, Uh, Finds A Way

(#2) Jakesz válasza hombre[EU] (#1) üzenetére


Jakesz
őstag

Rég vártam játékot ennyire. Annyira felcsigázott a bejelentése, hogy elővettem már a PS TV-t, aztán azon hangolódom a megjelenésig az eredetivel. Ps store-ban már meg is vettem.
Ja, és aki fogja majd multiban tolni, az vegyen fel PSN-re: Jakesz92

(#3) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

PC tuti? Sok helyen csak PS-t, XB-t és Switch-et írják.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#4) Jakesz válasza LilProphet90 (#3) üzenetére


Jakesz
őstag

Nincs infó a PC-s verzióról, hibás a cikk. Lehet, hogy nem is lesz, mivel az N Sane Trilogynél már a bejelentéskor tudni lehetett, hogy csak ideiglenes lesz PS4 exkluzív. Mellesleg abból állítólag mindössze párszáz darabot adtak el, úgyhogy lehet tanultak abból az esetből, és nem éri meg kiadni rá.

[ Szerkesztve ]

(#5) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Pc-re nagyon várós.

(#3) LilProphet90: Mivel már nem exkluzív a Crash széria így biztosra veheted a pc-s verziót.
A Crash remaster is kijött pc-re, tehát egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#6) oriic válasza LilProphet90 (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jogos, pedig úgy emlékeztem hogy jön PC-re is. (Később mindenképp várható szerintem)

Live-Die-Respawn

(#7) GreatL


GreatL
őstag

Én még a Spyro-t várom PC-re, hátha lesz belőle valami csomag és akkor megveszem.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#8) GreatL válasza Jakesz (#4) üzenetére


GreatL
őstag

Párszáz... párszázezret adtak el, valóban :)

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#9) Jakesz válasza GreatL (#8) üzenetére


Jakesz
őstag

Aha, hogyne :D Nemrég volt hír az eladásokról. A PC-s eladások az 1%-ot sem érték el.

(#10) Wesder


Wesder
félisten

Az egyetlen egy cím, amiért megvettem volna a PS4-et, ha exklúzív.
Simàm az év jàtéka lesz arcade/autós kategóriàban. Nekem màr akkor is megérné az àràt, ha csak grafikai tuning lenne. Elvileg benne lesz Spyro, vagy legalàbbis pàlyàt kap.
Remélam Nina és Pasadena is bekerül mint jatszható karakter. :K
A Mario Kart meg a Sonic Racer sorozat elbújhat mellette.

A PC-s warezhuszàroknak meg fityisz jàr, nem Crash Team Racing. Tetsztettek volna megvenni az N.Sane Trilogy-t. Ja hogy nem ment? Akkor meg így jàrtatok. :U

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11) Scholes9 válasza Wesder (#10) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Egyetértek. Mindennel :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12) hombre[EU] válasza Wesder (#10) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Te már nagyon várod ezt a gamet :D

Life, Uh, Finds A Way

(#13) Wesder válasza hombre[EU] (#12) üzenetére


Wesder
félisten

Csak 15 éve:DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) hombre[EU] válasza Wesder (#13) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Már nem kell sokat aludni :)
bónuszok a preorderhez :)

Life, Uh, Finds A Way

(#15) Jakesz válasza hombre[EU] (#14) üzenetére


Jakesz
őstag

Ezeket melyik boltban adják?

(#16) Wesder válasza hombre[EU] (#14) üzenetére


Wesder
félisten

Digital Preorder volt màr az első nap. Nincs lehetőségem a dobozos preorderre.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#17) hombre[EU] válasza Jakesz (#15) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Itt progamingshop a neve, Mo.-n supergamer.hu, de ott ajándékokat nem írnak

Life, Uh, Finds A Way

(#18) LilProphet90 válasza Jakesz (#4) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Reális, szeptemberig 675 darabot adtak el belőle :Y Nem semmi, akkor tényleg nem éri meg a küzdést.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#19) Wesder válasza LilProphet90 (#18) üzenetére


Wesder
félisten

Persze hogy nem. Még Xbox-ra is több értelme van fejleszteni mint PC-re. Ott legalàbb megtérül.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#20) Jakesz válasza LilProphet90 (#18) üzenetére


Jakesz
őstag

Aztán a pc-s körökben megy a sírás-rívás, hogy miért nem jön ki pc-re ez meg az, vagy hogy amit kiadnak, azoknak jókora része optimalizálatlan konzolport... Mindig is tudtam, hogy a pc-s eladások a béka feneke alatt vannak a konzoloshoz képest, de lehidaltam, amikor megláttam, hogy ez a legendás játék, amiért 20 éve síránkozik a pc-s közönség, egy ilyen nulla eladást produkál.

(#21) LilProphet90 válasza Jakesz (#20) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Szomorú, nem gondoltam volna, hogy ennyire rossz a helyzet egy-egy címnél.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#22) Wesder


Wesder
félisten

Azt a 3 pàlyàt igazàn kiadhatnàk demo-nak. Lehalna az MS meg Sony összes szervere.:D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#23) #54072192


#54072192
törölt tag

Nem tudom, hogy mennyire volt komoly ez a pár érdekes megjegyzés a PC-s eladásokról, remélem, hogy egyáltalán nem. A 672 eladott példány a dobozos (retail) verzióra vonatkozik, amiben kizárólag Steames kód van, tehát semmi értelme, ezért nem veszi senki. Mivel a Valve nem közöl adatokat, így a SteamSpy-t kell nézni, ami a publikus profilok alapján tudja, hogy hány embernek van meg (tehát a barátoknak elérhető és a privát profilokat nem tudja számolni). Ráadásul alapértelmezés szerint még a publikus profilokon sem látszik az összes játék.
A SteamSpy szerint valahol 100.000 és 200.000 között lehet az eladások száma, ráadásul 57.282-en követik a játékot. Ezek alapján aztán tényleg baromi reális a 672 eladott példány :U

(#24) Wesder válasza #54072192 (#23) üzenetére


Wesder
félisten

Valami oka van mégis hogy nem jön PC-re.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#25) Jakesz válasza #54072192 (#23) üzenetére


Jakesz
őstag

Szerinted normális arány, hogy a dobozost megveszik 600-an, a digitálist meg 100-200 ezren? Oké, hogy a digitális eladások törnek fel, de azért még nem tartunk itt. És annak, hogy hányan követnek be egy játékot, még nem jelent semmit az eladások tekintetében. Bekövetik, mert érdekli őket a játék hírei, aztán a játékot torrenten lehúzták, vagy várnak egy kiadós leárazásra, amit a kiadó a közel nulla haszon miatt kb letojik magasról. Meg majdnem minden játéknál így van, hogy a pc-s eladások pár százalékos részesedéssel rendelkeznek csak, egy only singleplayer esetén meg végképp így van.

(#26) #54072192 válasza Jakesz (#25) üzenetére


#54072192
törölt tag

Akkor még egyszer: a PC-s dobozos kiadásban szó szerint csak egy kód van. Lemez sem, kézikönyv sem, semmi sem. Nem tudom, hogy mennyire vagy otthon a PC-s dolgokban, de nagyon régóta a lemezen kiadott játékok 90%-a nem fut kliens nélkül, a lemezen lévő verzióval pedig nem is lehet már játszani, hiszen frissíteni kell. PC-n a lemezen lévő elavult verzióval semmire sem mész, ellenben konzolon offline nyugodtan használhatod (ha nincs day one patch).
Manapság már majdnem ritkaságszámba megy, ha egy asztali PC-ben van optikai meghajtó, főleg akkor, ha kifejezetten gaming PC-ről beszélünk.

Szóval igen, az teljesen normális arány.

A követések számát arra mondtam, hogy ha 57+ ezren követik egy olyan platfomon, ahol a játékok halmozásának is hagyománya van, akkor vajon hihető-e, hogy az egész világon csak 672-en vették meg? Nem.

Hülyeség, hogy a kiadónak nincs haszna az akciózott eladásokból (Steamen a megjelenése idején a top eladások között szerepelt amúgy, teljes áron), az meg kicsit nevetséges, hogy szerinted mindenki lewarezolja. Annak tekintetében főleg, hogy mennyien örültek annak, hogy feltörték a PS3-at (elb***va a multit), meg az Xbox-ot, meg a PS4-et, meg a Switchet. Biztosan mind warezpisti PC-s.

A majdnem minden játékra és a pár százalékra mutass kérlek példát, mert azt állítod, hogy a PC-sek nem vesznek játékot, ami megjelenik, azt lewarezolják, vagy fillérekért megveszik hónapokkal később. Ezt így általánosítva.

Annak nyilván oka van, hogy nem jelentették (még) be PC-re. De ez nem jelenti azt, hogy nem jelenik meg később rá. A GTA V-öt sem jelentették be anno, és állandóan csak azt lehetett hallgatni, hogy a GTA IV gyatra PC-s szereplése miatt nem is fogják.
Ha meg nem jelenik meg PC-re, akkor lehet például azért is, mert ez egy konzolos cím és az N. Sane Trilogy kivétel volt, vagy mert nem Steamre jelenik majd meg, ahogy a BO4 sem.

[ Szerkesztve ]

(#27) Jakesz válasza #54072192 (#26) üzenetére


Jakesz
őstag

Nagyon is otthon vagyok a pc-s dolgokban, mivel 2013-ig (a ps4 beszerzéséig) pc-s voltam. Többszáz játékot halmoztam fel a steames accountomon, dobozos és digitális játékok kb fele-fele arányban.
Ami a témát érinti, a gond eleve ott kezdődik, hogy a pc-sek nagy része egyáltalán nem hajlandó játékért fizetni ("minek fizessek egy játékért, ha ingyen is letölthetem, ráadásul multi sincs benne"), másik jelentős része meg csak jelentős akciózásokkor veszi rá magát. Némi haszon persze ezen is van, mivel sok kicsi sokra megy, de elhiheted, hogy a kiadóknak ez csak zsebpénznek minősül. Az új, teljes áron eladott játékok mennyisége folyásolja be érdemi szinten, hogy egy játék sikeres-e vagy sem.
Azzal is tisztában vagyok, hogy a steames eladások nincsenek benne ebben a 672-ben, és jópár ezer biztos, hogy elkelt steamen (főleg leárazáskor), de mint említettem fentebb, hiába népszerűsödnek egyre jobban a digitális vásárlások, még akkor is inkább dobozosan veszik meg az emberek, ha van rá lehetőség, és ugyanannyiba kerül, mert nagyon sokan még mindig szeretik, ha van lemez és tok.
Arra reagálva, hogy felesleges a dobozost megvenni, mert az is steames, ez pont, hogy fordítva igaz. Pont, hogy ragaszkodnak a pc-sek a Steamhez, ahogy én is tettem. Szerettem aton gyűjteni a játékokat, van egy egységes platform, ahol minden játék elérhető, és megmaradnak a játékok a lemez birtoklása nélkül is.
A ps3 feltörésének semmi köze ehhez, mivel egy konzolt hiába törnek fel, akkor is több millióan megveszik a játékokat. A pc-s warezra is tojnának a kiadók, ha érdemi eladások is lennének, néhány címen túl.
Ha már a végén a Codot megemlítetted, akkor példának okáért fel is hozom, hogy anno az MW2, ami kb az utolsó rész, ami legendásan jó lett, mindössze 5%-os pc-s részesedéssel rendelkezett. Pedig arra még nem lehetett azt mondani, gagyi mint a mostaniak, és ezért nem vették, plusz abban az időben a digitális vásárlások még alig voltak elterjedve, szóval erre sem lehet hivatkozni, hogy ezt a kis számot megdobják a steames eladások.

Szóval kár szépíteni a dolgot, a pc-s játékeladások siralmasan rosszak, pár kivételtől eltekintve.

[ Szerkesztve ]

(#28) #54072192 válasza Jakesz (#27) üzenetére


#54072192
törölt tag

Továbbra sincsenek számok :) Ez a véleményed, ami rendben van, de ne kezeld tényként.

Nagyon sokan nem akarnak fizetni, ez igaz, viszont a PC, mint platform sokkal nagyobb, mint a többi együttvéve, hiszen bármilyen PC-n lehet játszani.
Nincs arról adat, hogy hány PC van, nincs arról sem, hogy hányan szeretnek a tulajok közül játszani, hányan torrenteznek, stb. Azt látjuk, hogy hányan veszik meg az adott játékot.

Ilyenkor jön a SteamSpy. Például van egy hatalmas tömeg, téged az érdekel, hogy hányan vettek sapkát. A tömeg egy része felveszi, így meg tudod számolni, hogy hány embernek van biztosan sapkája (publikus profilok). Közben ennél csak több embernek lehet, hiszen nem mindenki vette fel, pedig van neki (privát, vagy csak részben publikus profilok). Tehát a "jópár ezernél" picit több.

Azt hiszem félreértettél. Az emberek azért Steamen veszik meg a játékot, mert szeretik a szolgáltatást használni, és/vagy mert semmi értelme dobozosan venni bármit, mikor úgyis kizárólag Steamen működik, és ott is kell letölteni. Még egyszer: az N. Sane Trilogy dobozában semmi sincs, nincs miért megvenni, csak egy üres tokot kapsz.
A lemez és a tok szeretete inkább konzolon van jelen, mint mondtam, PC-n kihalófélben vannak az optikai meghajtók.

Nem is értem, hogy miért a leárazásokat hozod fel, mikor konzolon is pontosan ez van, sőt, ott még használtjáték-kereskedelem is van, amiből a kiadó egy fillért sem lát. De továbbra sincsenek arról adatok, hogy hányan és mikor, mennyiért vették a játékokat.

2013-ban lettél konzolos, akkor neked ezek szerint kimaradt a sok cikk arról, hogy feltörték mondjuk a PS3-at, és a kommentek között ment a "végre van értelme konzolt venni", és társai. Ha már PS3, ott egyáltalán nem akadály a multi CFW-vel, ráadásul olyan pofátlan csalások is vannak, hogy a PSN névbe szóközt raknak, vagy látszólag változtatják, amit nem lehetne. Ha a Sony véletlenül bannolná is a gépet, elég egyszerű módszerek vannak arra, hogy másik konzolnak álcázzák a sajátjukat. Rengetegen csalnak multiban, mert annyira könnyű az egész. Ott is minek várni akcióra, mikor letölthetsz bármit? Switchen minek előfizetni, ha az arra telepített Retroarch mindent lejátszik? Pont ugyanaz, mint PC-n :)

Igen, a CoD az eléggé konzolos cím lett, PC-n nagyon kevesen játszanak a régebbi részekkel (az aktuálissal viszont nincs gond). De nem is ez a lényeg. Az Activision nem azért nem adta ki Steamen, mert nem veszik elegen, hanem mert van saját boltja, ahol nem csípnek le belőle 20-30%-ot, tehát azonos áron magasabb a haszon. Ha annyira aggódnának az eladások miatt, akkor nem olyan áron adnák a játékokat, amilyeneken.

Végezetül nem szépítem a dolgokat, csupán felhívom a figyelmed egy elég komoly tévedésre. Még ha nem is fogyott annyira a játék PC-n, mint konzolon, nincs róla adatunk, csak egy becslésünk. Majd ha az Activision kiad egy nyilatkozatot, hogy nagyon rosszul fogyott, akkor az más. De még akkor sem lehet általánosítani az egész platformra, ahogy tetted.
Warez mindig is volt, minden platformon. PS1-en szerinted kik találták ki a lemezcserés módszert? :) Nem azok, akik mindent megvettek.

[ Szerkesztve ]

(#29) Jakesz válasza #54072192 (#28) üzenetére


Jakesz
őstag

Lényegében igazad van, úgyhogy nem vitatkozom. A számokkal foglalkozzanak az illetékesek, az nem a mi dolgunk. A mi dolgunk azzal foglalkozni, hogy minél több és jobb játékot kapjunk, amelyek technikailag megfelelően működnek. Ebből a szempontból nincs toppon a PC, aminek mégiscsak az az oka, hogy nem éri meg a fejlesztőknek annyi pénzt beleölni, mert sok esetben nem térülne meg.

(#30) Wesder válasza #54072192 (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Az XO-ra nincs törés.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#31) #54072192 válasza Jakesz (#29) üzenetére


#54072192
törölt tag

A Sony kemény pénzeket költ az exkluzívokra (ha ezekre gondolsz), PC-n kicsit máshogy megy. A Microsoft például elhozta rá a Forza-t, az egyik legjobb autós játékot :)
Szerintem inkább arról van szó, hogy érdemes konzolra is kiadni a játékokat, nem pedig arról, hogy veszteséget termelnének, mert onnan is elég rendesen jön a pénz. A soknál csak a még több a jobb. Az exkluzivitással a Sony gyakorlatilag saját zsebből garantálja, hogy jól járnak a fejlesztők, cserébe több PS fogy. PC-ből is vannak brand gépek, de azért mégsem ugyanaz.

wesder: Tudom, az a 360 akart lenni, csak lemaradt.

(#32) Wesder


Wesder
félisten

Az a durva ezzel a jàtékkal kapcsolatban, hogy sokan a Sonynak hàlàlkodnak hogy készül, közben hangyafasznyi köze sincs hozzà.:D Ugye az Acticision-nél vannak a jogok. Nem hiàba Crash a Playstation Super Mario-ja.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#33) hombre[EU] válasza Wesder (#32) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Pedig a NaughtyDog-nak kellene hálálkodnia mindenkinek ;)
Az Activision csak más tollával ékeskedik

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#34) Wesder válasza hombre[EU] (#33) üzenetére


Wesder
félisten

Na igen, a Naughty Dog szellemi terméke a Crash, ez kétségtelen. Nélkülük nem lenne, de sajnos, vagy most pont nem sajnos az Activision-nél vannak a jogok.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.