Hirdetés

2019. május 25., szombat

Gyorskeresés

(#1) Honkydoo

Honkydoo
(őstag)

Nagyszerű! Ennyit tényleg megért.. 35W tdp meg tényleg jó, mert annak a töredékét foga enni a gép.

"Fordítsd az arcodat a nap felé, és minden árnyék mögéd kerül."

(#2) Sanchez638 válasza Honkydoo (#1) üzenetére

Sanchez638
(PH! kedvence)

És ténylegesen vissza ossza a procit, tehát nem megy 100%.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#3) ncc1701

ncc1701
(PH! addikt)

Én egy kicsit többet szántam rá. Vmi dual lan-os mini itx alaplap, integrált 2 magos celeron procival (órajelét levettem vmi 800mhz-re), 4g ddr3 memória, 32g rendszer ssd, 3t wd red. Szolgáltató modeme, egy router (ap+switchként üzemel), egész elött egy szünetmentes becsippant 33w-ot. A gép osztja a netet, file megosztás, dns, proxy, vpn, minden csiribí debian alapon.

[ Szerkesztve ]

(#4) nemlehet

nemlehet
(őstag)

Nekem egy rendes toronyházas gép van NAS-nak beállítva (mert sok régebbi kisebb vinyóm van amiket nem dobnék ki, erre pont jó), régi Prescott magos P4-el :D Az 90W TDP-vel rendelkezik, bár ahogy olvasgattam régebbi cikkeket és számolgattam az átlagos fogyasztás olyan 30-60 watt között alakul merevlemezekkel együtt ami még bőven elfogadható. Gondolkozok némi underclockon, csak azért a P4 nem egy mai csirke és nem akarom hogy a samba-val meg a hálózaton keresztüli lejátszással gondok legyenek, mert jelenleg minden flottul megy akár szimultán 4-5 eszközre is.

Amúgy ilyen házi NAS-ra én nagyon tudom ajánlani az Openmediavaultot mint rendszert. Debian alapú, jó a webGUI, remekül konfigurálható és nekem laikusként is sikerült mindent beállítani viszonylag könnyen ami kellett (SSH, SAMBA, FTP, OwnCloud, DLNA, Transmission, nyomtatószerver)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5) Sanchez638 válasza ncc1701 (#3) üzenetére

Sanchez638
(PH! kedvence)

legfontosabb cél az olcsóság. Mert ha költeni kéne, akkor nyilván újabb rendszert vennék amd alapon. És ha a fogyasztást kicsit mellé rakom, akkor 1tb-1tb asztali vinyó itt is akad.

(#4) nemlehet

Ha úgy alakult volna, akkor lenne egy Asus A8N-SLI Deluxe alaplap, 4000+ procival, ezt le lehetne szabályozni és a 8db sata/2db Gbit háló is ott van.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#6) #73173120 válasza nemlehet (#4) üzenetére

(törölt tag)

Azért, ha tudsz, szerezz egy fogyasztásmérőt :) lehet meglepődnél.

Nálam a Dell 755 USFF (C2D 6550 -65W TDP-, 2GB DDR2, WD 160GB) ami amúgy egy nagy hatékonyságú (220W High Eff. External PSU, min. eff. 85%) külső táppal megy, energiatakarékos üzemmódban (Windowsban is, és BIOS-ban is minden ez alapján beállítva), fogyaszt idle 45W körül.

(#7) ncc1701 válasza nemlehet (#4) üzenetére

ncc1701
(PH! addikt)

Praktikus egy ~100w-ot evő gépet üzemeltetni 24/7-ben. Ha kiszámolod, 1 éven belül behozná egy kissebb fogyasztású gép az árát.

Még amit kifelejtettem, hogy egy paneltáppal etetem a configot. Annak ~96% hatásfoka van kb.

[ Szerkesztve ]

(#8) ivana válasza nemlehet (#4) üzenetére

ivana
(PH! addikt)

Szerintem a P4 kukába való, annyiba kerül egyébként is mint egy ilyen celeronos config. Nekem is hasonló van csak amd-vel valami sempron van benne.

(#9) nemlehet válasza ivana (#8) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Hol osztogatnak ingyen celeronos konfigokat? :) Csak mert ez volt itthon elfekvőbe 1 forintot nem kellett rá költeni.

Ha 100 wattos fogyasztással számolunk (ami szerintem nincs annyi) akkor is kb 2800 Ft/hó. Persze éves szinten már kijönne belőle egy olcsóbb NAS, de az funkcionalitásban elmarad ettől egy normális HTPC vagy valami kisfogyasztású konfig összerakása meg nem ennyibe kerül. Főleg hogy ha már ráköltök akkor igényesen csinálnám meg akkor meg pláne nem 30k-ba kerülne (jó lenne valami passzív nagy nagyon csendes rendszer, normális pofás ház, időtállóbb hardverek új rendes NAS vinyók a RAID-hez). Egyébként meg vagy ez, vagy az asztalim ami érzésem szerint az FX8150-el meg GTX580 nem lenne alacsonyabb fogyasztású.

Tudom, hogy nem ideális megoldás, de szegény ember vízzel főz. Majd ha lesz rá keret akkor lesz normális NAS gép.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) ncc1701 válasza nemlehet (#9) üzenetére

ncc1701
(PH! addikt)

Egy mini-itx alaplap intergrált atom procival max 15k.

Amúgy 100w az inkább havi 3500, egy év alatt 2x behozná az árát egy kis atomos lap.

(#11) 8th válasza nemlehet (#9) üzenetére

8th
(őstag)
LOGOUT blog

"egy normális HTPC vagy valami kisfogyasztású konfig összerakása meg nem ennyibe kerül."

Egy asrock d1800m lap paneltáppal egy ram modullal egy noti vinyóval netezés közben még nem nagyon vett fel konnektorból 25w-nál többet, idle meg 15w alatt elketyeg full passzívan teljes csendben. Az apróról fillérekből össze lehet rakni valami hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#12) Sanchez638

Sanchez638
(PH! kedvence)

Másik jó lehetöség: Athlon 160U (25w, cserélhető) ehhez 1gb ddr3-as ram, meg egy lap. Bár lehet itt az itx megint csak nehézkes lesz. Ez is olcsó és lehet kicsit fejleszteni ha nagyon kell

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.