Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Érdekes, hogy inkább fix TDP-re lőtték be őket, ahelyett, hogy az is csökkene. Így minél kevesebb a magok száma, annál magasabb az órajel, így közelebb kerülnek egymáshoz teljesítményben. Főként érdekes, hogy gondolom hasonló órajelen lehet a sweet spot is, és gondolom a 2060 már jóval afölött jár.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#2) PSti


PSti
tag

Jó, de ki fog másfél millióért gamer laptopot venni? :) [link]

(#3) arn


arn
félisten

kiadhatnak desktopra :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Cefet


Cefet
aktív tag

150+ Watt, és azt mondják rá, hogy mobil GPU... :C

(#5) Nartaas


Nartaas
tag

A desktopoknál sincs sok értelme az RTX-nek jelenleg de a laptokoknál még annyira se. A mobil chipekből ki kellett volna vágniuk az RT magokat mint 1660nál. Totál fölösleges, a full 2080 is betérdel RTX alatt nem, hogy a mobil variáns. Viszont így legalább többet fogyaszt. Ha lesz 1660Ti mobil chip arra kíváncsi leszek.

(#6) gabflag válasza PSti (#2) üzenetére


gabflag
csendes tag

Sokan (természetesen nem magamról beszélek), de a lényeg, hogy megadják a lehetőséget, aki szeretne az vehet.

PSN ID: gabflagBLNT

(#7) Ribi válasza Cathulhu (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kicsit elnézted szerintem.
Mind2 típus mobil, csak van a Q ami 80 TDP-s és van a sima, ami több.
Q-nál nyilván lentebb kell venni az órajelet, ha több számolóegység mellett benne akarnak maradni a keretben.

(#8) Norb79 válasza PSti (#2) üzenetére


Norb79
őstag

Az összes embert vesszük az elemek összességének, és képezünk két halmazt ezen belül, az egyikben vannak, akiknek igénye van ilyesmire, a másikban akiknek pénze van ilyesmire, és a két halmaz metszete azok akiket te keresel. :)

(#9) MongolZ válasza Norb79 (#8) üzenetére


MongolZ
addikt

Ennél technopolitikusabb választ még nem láttam.

(#10) Cathulhu válasza Ribi (#7) üzenetére


Cathulhu
addikt

Akkor értelmezd szigorúan a Max-Q-ra amit írtam, ettől függetlenül tartom.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) andy19770128 válasza Cathulhu (#10) üzenetére


andy19770128
aktív tag

2060 esetében nincs értelmea mxQ-nak a többinél van..... ultra lapos játékgépbe jók lesznek... msi GS sorozat pl

(#12) andy19770128 válasza Nartaas (#5) üzenetére


andy19770128
aktív tag

igazad van én is arra várok.... 2080ti már már elég az rt alá..... bár 4 kban az is kifekszik

(#13) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hány perc játék után fog órajelet visszavenni a gép hűtési gondok miatt? Vagy mehetnek reballoztatni

bleh gamer laptopok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14) #04430080 válasza PSti (#2) üzenetére


#04430080
törölt tag

A burzsujok :))

(#15) arn válasza andy19770128 (#12) üzenetére


arn
félisten

Ez csak a skalazason mulik... vagy abbol az osszes megjelent jatekbol indultal ki? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) <Lacy85> válasza Cefet (#4) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is ezt néztem...
Közben desktop vonalon meg ott vannak a 75W-os kártyák. :D
Oké, teljesen más teljesítmény szint, de azért poénos.
Akksiról meg mennek majd 20 percet? :D

(#17) Cefet válasza <Lacy85> (#16) üzenetére


Cefet
aktív tag

Mennek azok többet is, mert 3 perc után elmelegszik az egész miskulancia (CPU-GPU), és csúnyán visszaveszi az órajeleket...

(#18) tibaimp


tibaimp
nagyúr

"...hiszen a részegységek száma mindig megegyezik az asztali modellekével...." -- na, ez így erős, csak a 10xx széria óta, azért az nem mindig....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) Sanya


Sanya
nagyúr

80 wattos gpu mobilba.
150 wattos gpu mobilba.
Vegyétek bolondok!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20) <Lacy85> válasza Cefet (#17) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez is igaz. :D

(#21) Chiller


Chiller
őstag

"hiszen a részegységek száma mindig megegyezik az asztali modellekével"

Nem. Nem mindig. Sőt, csak az 10xx széria óta.

(#22) Ribi válasza Chiller (#21) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nyilván erre a szériára írtan, nem visszamenőleg az őskorig. :O
Esetleg az egész mondatot értelmezd, ne csak egy részét.

[ Szerkesztve ]

(#23) satz18


satz18
őstag

Úgy tűnik nagyon jó döntés volt annó beruházni a 1070-re. Gondoltam akkor, ez akár 8 évig is elég lehet ha nem változik a GPUk fejlődésének üteme..... Úgy tűnik alulbecsültem. Reméljük 7/8 nm-en virít valamot az NVidia, mert így ez nulla.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#24) arn válasza satz18 (#23) üzenetére


arn
félisten

Oh, tenyleg :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) satz18 válasza arn (#24) üzenetére


satz18
őstag

Tisztában vagyok vele hogy wolf 2 alatt brutálisat fejlődött a Turing, de kb van még 1-2 játék ezen kívül, a többiben meg a CUDA mag növekedéssel arányos a teljesítmény, és architektúrális fejlődés semmi. Órajelben pedig lefelé megy a Turing a pascallal szemben főleg laptopoknál. Szóval ügyesen kiválasztottad azt az egyetlen példát amivel megcáfoltad az állításomat.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#26) arn válasza satz18 (#25) üzenetére


arn
félisten

hat regi programokat nehez a meg nem jelent uj architekturara optimalizalni... de kb ezt varhato a kozeljovoben low level (vulkan, dx12) apiknal. egyre nagyobbra fog nyilni az ollo. ha meg ai, rt, etc alapu megoldas lesz, szinten vagy nem fut, vagy oriasi kulonbseg lesz. varni kell egy kicsit, mire kiaknazzak - ez nem a regi architektura skalazasa, hanem vmi uj. igy is szep, hogy volt egy generacios ugras.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) nkmedve


nkmedve
őstag

Kíváncsi vagyok a 80W-os 2080 mennyivel fog elmaradni teljesítményben. Megfelelően válogatott és feszelt GPU-k mellett arra számítanék, hogy 20%-on belül lesz a különbség, ami már nem is lenne rossz teljesítmény/fogyasztás arány (kb. jobb mint eddig bármi).

A 150W-os változatnak pedig azért lehet értelme, mert abból simán ki lehet hozni az asztali alap változat teljesítményét. Saját mérések alapján (2080 Gaming X Trio), egyszerű TDP limitálással (semmi alulfeszelés), nagyjából 150-160W körül lehet a sweet spot az asztali GPU-nál:

(#28) GodGamer5 válasza arn (#26) üzenetére


GodGamer5
addikt

+1
Idő kérdése és a Turing szénné fogja alázni low level apikkal a pascalokat.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#29) Bandit79 válasza nkmedve (#27) üzenetére


Bandit79
aktív tag

(#30) Chiller válasza Ribi (#22) üzenetére


Chiller
őstag

Te írtad a cikket? :F Merthogy én abból idéztem...

Egyébként nem kell az őskorig visszamenni, eddig egyszer egyezett meg a mobil és a desktop számolóegységek száma (egyébként ez sem pontos, mert az 1070-é pld. nem), minden más korábbi szériában másként volt.

Szerintem ez alapján egyáltalán nem volt ez egyértelmű, csak azért mert egyszer az életben eddig megegyeztek.

[ Szerkesztve ]

(#31) XboxPlayer


XboxPlayer
tag

Csak az árazás nem sikerült... Annyiért amennyibe azt a laptopot adják 2080Ti Nvlink gépet lehet :D :C

Üdv, Krisztián

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.