Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westlake


westlake
félisten

Mint egy falat kenyér...

Play nice!

(#2) Sinesol


Sinesol
veterán

Mégis ki várja ezeket?

(#3) FollowTheORI válasza Sinesol (#2) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A sok tuningbajnok... :D

Me' akko' lesz stabil, ha lefut majd ezis. :P

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#4) Devilstudio


Devilstudio
tag

Na legalább le tudom tesztelni a 1070-et rendesen vele. :C

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

Az nem derült ki, hogy milyen API-kat támogat az Unigine 2.3.1 motor.

#tarcsad

(#6) westlake válasza Yutani (#5) üzenetére


westlake
félisten

Meg a szombati Lottó számok sem. Mint ahogy azt említették is a cikkben, csak egy képről van szó, egyelőre semmi másról. ;)

Play nice!

(#7) kolopele válasza FollowTheORI (#3) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én is szeretem az ilyen programokat, mi ezzel a probléma? Egyszer lefuttatom, és ennyi. Mondjuk FHD - ra állítva lehet, elég jó helyen végeznék :)

(#8) tailor74


tailor74
őstag

Na végre :D
Újabb lehetőség a "te kártyád sz*rt se ér, mert még ez se fut le rajta rendesen" kijelentésekre.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#9) XuChi


XuChi
addikt

Én a Gtx770 kártyámon már le sem merem futtatni ezeket. Közölné a program, hogy a kártyámat helyezzem a szemetesbe :((

(#10) core i7


core i7
addikt

Én nem tesztprogramokra veszek Videókártyát ,hanem játszani!

[ Szerkesztve ]

(#11) aginor


aginor
addikt

Én a látván és a grafika miatt szoktam őket futtatni, ill. adott esetben stabilitás tesztre, ha a Valley-ben stabil a kártya, akkor mehetnek a játéktesztek. :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#12) Sinesol válasza aginor (#11) üzenetére


Sinesol
veterán

Stabilitása tesztre ott a Furmark, azzal akár ropogósra is sütheted vga-t, ha ahhoz van kedved. :P

(#13) westlake válasza XuChi (#9) üzenetére


westlake
félisten

A szemetesbe ne, mert veszélyes hulladék. ;]

Play nice!

(#14) aginor válasza Sinesol (#12) üzenetére


aginor
addikt

Több gyártó is jelezte már korábban, hogy azt a programot nem ajánlják, mert szerintük nem életszerűen agyonterheli az egész kártyát, ami le is térdelhet ettől. Arról persze lehet vitatkozni, hogy mi az életszerű terhelés, de nálam valamiért soha nem "működött" jól, így csak a hűtés tesztelésére használgattam.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#15) Jack@l válasza aginor (#14) üzenetére


Jack@l
veterán

A gyártók meg nem életszerű vrm-et és hűtést raknak elég sokszor a kártyákra. Szóval ha ettől meghal egy vga alapjáraton, akkor az egyedül a szar konstrukció sara.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16) tibaimp válasza kolopele (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azt elhiszem, elnézve a gépedet :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) D.Va


D.Va
senior tag

Egyéltalán nem baromságok ezek. Én rendszeresen használom szervizben VGA tesztelésre hogy stabil-e, illetve bebugol-e a videókártya (minden ultra-ra, max élsimítással, anaglyph 3D módba azt hagy szóljon...) Ezekkel sokkal egyszerűbb mint a felhasználók tört játékaival tesztelni, kínlódni, főleg ha csak ilyen farming szarok meg minecraft szutykok vannak a behozott gépek többségén... Inkább egy ilyet gyorsan felrakok, pár megabájt, és futhat órákig a terhelés..., egy játékkal nehéz lenne megoldani, sokkal körülményesebb. Furmark régi, és nem ad elég terhelést ma már. 3D markot meg nem csípem, plusz fizetős...
A Valley meg a Heaven se terhel meg már rendesen egy mai drága VGA-t, szóval ideje egy új programnak, én várom... :))

(#18) Dr. Akula válasza kolopele (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Annyira nem. :D

(#19) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Azért érdemes részletesen tájékozódni,mielőtt fikázás dömping alakul ki.Akit komolyan érdekel itt csemegézhet.Aki mindent jobban tud,ért,tesz,vesz,miegymás annak persze érdektelen.

Wasabi...

(#20) Yany válasza tailor74 (#8) üzenetére


Yany
addikt

Igen, van, aki erre használja. Más meg szereti látni, hogy milyen tartalékok vannak a gépében, és mi várható játékok terén a jövőben. FYI: a 3D benchmarkok ugyebár szándékosan eltúlzott gépigényeket támasztó grafikával rendelkeznek, ami segít kicsit elképzelni a minőségi mutatókat a játékok esetében is...

Ki így, ki úgy közelíti meg.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#21) westlake válasza aginor (#14) üzenetére


westlake
félisten

Ez nyilvánvaló baromság. Egy hardvert nem tud tönkretenni egy szoftver. Nem véletlenül van a VGA-nál TDP (meg vCore) limit. Azt a szoftver (Furmark) sem tudja átlépni. :U
A gyártók gyártsanak minőségi kártyákat ne pedig a szoftvereket hibáztassák!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#22) dstern válasza westlake (#21) üzenetére


dstern
tag

Hacsak nem valami jó kis chinese gazdaságos szoftvert töltesz le a sourcforge-ról... Vigyázni kell ezekkel, havernek már menti íyg tönkre vasa

(#23) atike


atike
nagyúr

....kb el sem fog indulni a gépemen... :DDD Nem hogy még valami jó adatot is mérjen... :DDD

(#24) aginor válasza westlake (#21) üzenetére


aginor
addikt

Igazából mindegy hogy baromság-e vagy nem, ha megdöglik tőle a kártyád. Akkor majd mondhatod magadnak, hogy igen, igazam volt szart gyártanak a gyártók, de ettől még a te kártyád megsült a gari pedig átlag egy hónap..
Egyébként meg abból a szempontból igazuk van, hogy a Furmark MINDEN komponenst 100%-ra terhel egyszerre (ami egyértelműen nem éterszerű, átlagos otthoni felhasználást feltételezve), ha ehhez hozzávesszük, hogy sok esetben feszemeléses tuninggal is társul, akkor nem nehéz belátni, hogy bizony egyes kártyák károsodhatnak a több órás stresszteszt alatt.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#25) westlake válasza aginor (#24) üzenetére


westlake
félisten

Teljesen mindegy, hogy hogy van terhelve a VGA. A gyártó nem jöhet azzal, hogy a kártyájuk nem bányászatra lett "kitalálva". Ez senkit nem érdekel. Tervezzék megfelelő védelemmel és építsék megfelelő alkatrészekből. A szoftver lehet a hiba okozója, de ha a kártya tönkremegy, akkor az a kártya hibája, nem pedig a szoftveré.

Play nice!

(#26) aginor válasza westlake (#25) üzenetére


aginor
addikt

Azért, mert valami képes egy adott szélsőséges (a normálistól jelentősen eltérő) teljesítményt leadni, az nem azt jelenti, hogy az "hosszabb" távon nem fogja károsítani. Ez nem feltétlenül hanyagság, vagy tervezési hiba. Ugyanakkor ez akkor sem változtat azon, hogy saját magaddal cseszel ki, ha a kártyádat megölöd a semmiért (kivéve ha ez a hobbid).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#27) Sinesol válasza aginor (#24) üzenetére


Sinesol
veterán

De végülis, ha ezt kibirja, akkor stabil az adott beallitason, nem?
Tehát akkor mi az az extra amivel többet tud ez az uj tesztprogi? Ad egy szép számot amivel lehet rajolni, az a lényeg? :D Számomra picit azert nevetséges ez, na de hát ízlések és pofonok.
A jövőállóságra sem ad semmilyen bizonyítékot, mert játékmotorja válogatja, hogy épp mi tetszik neki.

Amúgy szerintem épp a nem életszerű terhelés a lényege az egésznek, tehát ha ezt bírja, akkor soha a b*dös életbe nem fog kifagyni jatek alatt...ha csak nem bug van a dologban. -Ezt azert érdemes megemliteni, hiszen manapság ez már minden játékban feature. :DDD
Egyébkén gyorsan megtalalható az a beállítás, amit még elbír a hűtő és így nem fog megsülni tőle a vga sem.

[ Szerkesztve ]

(#28) NandoXXL válasza Sinesol (#27) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nem stabil, csak korlátozottan alkalmasak tesztre ezen programok.

(#29) ->Raizen<- válasza aginor (#24) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az amd hardveresen, az nv szoftveresen védekezik már a túlterheléses programok ellen. :N

(#30) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Miért gondolja bárki is hogy ezzel 'játszani' szoktak? :U

Minden új kártya vételekor Unigine programot használok overclock stress testre a Heaven megjelenése óta. 3DMarknál jóval kevesebb helyet foglal és teljesen ingyenes. Ha ez alatt stabil, stutter mentes és nem droppol, akkor játékok alatt sem fog (a kártya miatt).

Az átlag fps pedig arra jó, hogy szinte pontosan megmutatja az overclock miatti valós gyorsulást. Ha 10% pluszt mutat, akkor tapasztalataim szerint játékokban is átlagosan ezt látni.

Furmark játék szempontjából felesleges, sosem latni olyan terhelést miközben a kártya 8-10 fokkal jobban felmelegszik.

[ Szerkesztve ]

(#31) ->Raizen<- válasza MeszesKPT (#30) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Prime 95 pl még skylake procit is képes volt kinyírni. Bizonyos verzió, bizonyos körülmények között.

(#32) kolopele válasza ->Raizen<- (#31) üzenetére


kolopele
nagyúr

Minek kell egy procit szándékosan extrém körülményeknek kitenni? Valahogy én ezt nem értettem sosem. Adni egy olyan lökést neki, amit soha nem fog kapni használat során. A benchmark tesztekkel a kártya erejét lehet megvizsgálni, a furmark ellenben megint egy felesleges kártya izzasztó. Olyan ez, mintha kimennék napozni 25 fokban, majd 50 fokban, és tesztelném, bírja e a bőröm. 50 fokba nem fogok kimenni soha a napra.

(#33) westlake válasza ->Raizen<- (#31) üzenetére


westlake
félisten

A Prime95 sem ölt meg egyetlen egy CPU-t sem, ugyanúgy, mint semelyik másik program sem. A Skylake család mikrokódja volt hibás, amit az Intel javított a probléma felmerülése után. Bizonyos utasításkészlet "megszólítása" után hibázott a rendszer. A processzorok ma is működnek tökéletesen, köszönik szépen. Lehetnél pontosabb is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#34) kolopele válasza westlake (#33) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én úgy tudom, a Prime95 inkább AMD procikra lett tervezve, az Intelekre jobb az Aida64. Más az utasításkészletük.

[ Szerkesztve ]

(#35) westlake válasza kolopele (#34) üzenetére


westlake
félisten

Ez nem így van. A Prime95 egy program, ami használja a CPU-t. Teljesen mindegy, hogy milyen CPU-ról van szó. Arról nem is beszélve, hogy sokan eleve hibásan mondják a programot stressz-tesztnek. Nem erre lett kitalálva, teljesen más a célja. A terheléses-teszt csak egy funkciója.

Play nice!

(#36) kolopele válasza westlake (#35) üzenetére


kolopele
nagyúr

Rendben, de az a program nagyon túlterheli a procit, szerintem otthoni használat mellett kár vele nyüstölni a rendszert.

(#37) westlake válasza kolopele (#36) üzenetére


westlake
félisten

A processzort sem lehet túlterhelni. El lehet érni, hogy TDP limitbe ütközzön, de az megint más dolog. A Prime95 egy nagyon jó alkalamzás arra, hogy valaki CPU-memória stabilitást ellenőrizzen. Semmilyen káros hatása nincs egyik hardverelemre sem!
Sok-sok gépen folyamatosan fut ez az alkalmazás már évek óta... Mint ahogy nekem is van körülbelül 15 darab gépem, amiken folyamatosan fut valamilyen alkalmazás, ami 100%-ra terheli a CPU-kat. Lehet, hogy furcsán hangzik, de még egyik sem ment tönkre, pedig némelyik már három éve ezt csinálja megállás nélkül. Elektornika "alapismeret": Egy hardvert sokkal kevésbé terhel a folyamatos munka, mint az, hogy ha valaki naponta többször ki-be kapcsolgatja a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38) kolopele válasza westlake (#37) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez érdekes. Akkor nem értem, hogy miért megy a a cpu hőfokom vele 80 fölé, míg az Aida - val max. 70 - ig megy. Játék, munka során meg jó, ha 50-60 fokot mérek, alapon, plusz netezés, youtube alatt meg 25-35 fok körül van.

[ Szerkesztve ]

(#39) aginor válasza kolopele (#38) üzenetére


aginor
addikt

Hagyd rá..

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#40) ->Raizen<- válasza westlake (#33) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A nagy hőingástól még el is hajolt a processzor, a foglalatában lévő érintkező lábak elgörbültek, néhány el is égett... ;]

[ Szerkesztve ]

(#41) westlake válasza kolopele (#38) üzenetére


westlake
félisten

Most ezzel mit akarsz modani? Nem igazán értem a lényeget. Minden alkalmazás különböző. Miért kellene az AIDA-nak ugyanúgy terhelnie a CPU-t, mint a Prime95-nek? Nem kell. A CPU-ban van jónéhány utasításkészlet. Ha egy alkalmazás többet használ, mint egy másik, akkor nyilván jobban is dolgozik a CPU, ezáltal több hőt is termel. Miért lenne az káros, hogy egy CPU folyamatosan maxálisan le van terhelve? Szerinted a világon hány darab szerver van, amikben a CPU-k már évek óta folyamatosan dolgoznak? Gondold már végig...
Van egy AMD R9 290X-em, amivel három hónapig folyamatosan bányásztam. Az egész kártya olyan forró volt, hogy nem lehetett hozzáérni egyik részéhez sem. Érdekes módon még mindig működik, pedig ez egy évvel ezelőtt volt.

#39: Ész érveket írtam le. Eddig senki nem cáfolta még meg ezeket. Szóval maradjunk annyiban, hogy nyugodtan rám hagyhatja, de ettől még mindig nekem van igazam. 20 éve ez a hobbim, 15 éve meg szervizeléssel foglalkozom. Te milyen szakmai tapasztalatot tudsz felmutatni? Odaböfögni, hogy "Hagyd rá" nem nagy teljesítmény.

#40: Ezt most mire írtad? Mutasd már meg légy szíves, hogy a Prime95 mikor tett tönkre egy CPU-t is. De nyilván legyen is bizonyítva, hogy attól ment tönkre.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#42) MeszesKPT válasza kolopele (#38) üzenetére


MeszesKPT
őstag

x264 encode alatt olyan terhelést és hőfokokat látok mint Prime95 alatt, mert a Handbrake valóban megdolgoztatja az összes szálat. Ahogy más is írta P95 a legjobb CPU és RAM stabilitást tesztelni.

Processzoroknál az IBT az mint GPU-knál a Furmark. Na azzal a terheléssel nem fog az emberek 99%-a biztosan találkozni.

(#43) westlake válasza MeszesKPT (#42) üzenetére


westlake
félisten

A legjobb sztressz-tesz a mindennapi használat. Volt olyan tuningolt CPU-m, ami stabil volt Prime95 szerint, a Chrome-os YouTube videó meg percek alatt megölte az egész rendszert. Egy alkalmazás sosem lesz elég arra, hogy egy hardverelemet stabilnak lehessen ítélni. Egyébként számtalan olyan alkalmazás van, ami azért elég pontos képet ad a stabilitásról. VGA-ra például ott a bányászat, vagy a folyamatos 3DMark (Fire Strike). De megint csak azt tudom mondani, hogy mindig több alkalmazást kell futtatni, nem csak egyet.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#44) kolopele válasza westlake (#43) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor máshogyan közelítek: Mi a káros hőfok már egy cpu - nak, mondjuk egy olyannak, mint az enyém, vagy teszem fel a rendszeremnek? A két 1080 gondolom jobban is tudna melegedni, mint szokott nálam használat közben.

(#45) kolopele válasza MeszesKPT (#42) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lehet, de személy szerint nem tartom szükségesnek otthoni használat mellett sűrűn futtatni ezeket a programokat, ha egyébként nincsenek hőmérséklet problémáim.

(#46) westlake válasza kolopele (#44) üzenetére


westlake
félisten

Erre a kérdésre maximum az Intel tudna neked válaszolni. Nyilván az a cél, hogy minél jobban legyen hűtve az egész rendszer. Ha tuningolva van egy CPU, akkor a magas hőmérséklet instabilitáshoz vezethet. Ha viszont nincs tuningolva, akkor teljesen mindegy neki, hogy 40 fokos, vagy éppen 90. A VGA-nál az alacsonyabb hőmérséklet a boost miatt plusz MHz-eket jelent(het), de ha valaki nem akarja az utolsó FPS-t is kicsikarni az adott játékból, akkor lehet akár 90 fokos is a GPU (mint már említettem).

#45: Lehet, hogy itt siklott félre a beszélgetés. Senki nem mondta egy szóval sem, hogy szükséges ezeket a programokat futtatni. A Windows-t sem szükséges futtatni, ha valaki éppen Linux párti. Mindenki azt futtat, amit akar. Azon viszont kár vitatkozni, hogy a Prime95-höz, vagy éppen a Furmark-hoz hasonló programoknak van-e értelműk, mert a válasz mindig is igen lesz.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#47) kolopele válasza westlake (#46) üzenetére


kolopele
nagyúr

Rendben, és köszönöm. Az Intel 74 fokot ad meg egyébként ehhez a cpu - hoz, de ezek szerint ez nem szentírás. Mindenesetre eddig csak a Prime tudta megdönteni ezt a hőfokot, így nyugodt vagyok :)

(#48) hugo chávez válasza kolopele (#38) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

"Akkor nem értem, hogy miért megy a a cpu hőfokom vele 80 fölé, míg az Aida - val max. 70 - ig megy."

Aidánál csak a Stress FPU-t kapcsold be, a többi legyen kikapcsolva és úgy nézd meg. Mert akkor kap max terhelést. Így:

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#49) kolopele válasza hugo chávez (#48) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, legutóbb úgy néztem, de akkor sem ment 70-75 fok fölé, mégpedig nyáron, amikor alapból is magasabbak a hőfokok. Ezek szerint a Prime egy vadállat :)

(#50) ->Raizen<- válasza kolopele (#49) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az ibt is nagyon fűt, de az avx2-es linx melegíti legjobban fel a processzort.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.