Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Böngészni még igen. No de vásárolni...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

A 389 ezres noti csábítóbb lenne RGB nélkül, de Win 10-zel és 16 giga rammal.
A 219 ezres gép tetszik, külön szerelve se lenne sokkal olcsóbb. Sőt!

Az a két monitoros Asus laptop érdekes. Mostanában szokott kísérletezgetni az Asus. Nekem eddig az tetszik, amikor a tapipad helyére érintőképernyő kerül. Praktikus... lenne, ha ki is van használva.

[ Szerkesztve ]

(#3) Predatorr


Predatorr
őstag

Még, hogy a zöldség drágult... gagyi egér tizensokezerért, egyszerű táp harmincsokért, ph...

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#4) pusszycat válasza janeszgol (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az nekem is tetszik (mikor a tapipad monitor is) csak sajnos nem megy egyszerre a kettő. Vagy monitor vagy egér. Nem is értem miért. Azt hittem te a desktopra buksz amúgy. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) janeszgol válasza pusszycat (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Az is kell, mindkettő fontos. :)

(#6) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az Asus AX92u router tényleg nagyon jó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7) M@cika


M@cika
őstag

B550 lap 80k felett? Ez "kissé" rossz ársávba érkezett. :-) Nem X570 ez, hé....
(az Intel konfigokat meg felejtsük már el, hagyjuk meg szépen azoknak, akik egybitesen valami nagyáruházban levesznek egy gépet a polcról)

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#8) chopin42


chopin42
őstag

A Lian Li lancool 2 mesh az egyik legjobb airflow ház, ami létezik, ha nem a legjobb. 37k itthon nem is rossz, neweggen 118 usd, az majdnem ennyi (34k). Viszont ami érdekes, hogy már kapni az enthoo pro 2-t is, ami meg 51k itthon , viszont neweggen 139 usd, ami 40k. Hogy lett utóbbi ennyivel drágább itthon? :W

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#9) Taranti válasza M@cika (#7) üzenetére


Taranti
senior tag

Sajnos ennyi. Az már más kérdés, hogy ha nagyon jót akarsz, a Tomahawk fölé kár menni. Ámbár, szakértők szerint a megfizethető(bb) kategóriában az Asrock B550 Steel Legend/Gigabyte B550 Aorus Pro/MSI B550-A Pro/Asus Tuf Gaming B550M-Plus lapokat érdemes nézegetni (VRM minőség, szolgáltatások, stb.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#10) Joker88


Joker88
őstag

valahogy elment a kedvem eme termékek vásárlásától :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#11) tibaimp válasza M@cika (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"(az Intel konfigokat meg felejtsük már el, hagyjuk meg szépen azoknak, akik egybitesen valami nagyáruházban levesznek egy gépet a polcról)" -- hasonlóan, mint akik annó megvették a buldozer-t, ugye?

Nem értem miért kell minden hírhez/cikkhez Intel hater szöveget írni. Ha neked nem jön be az Intel, nem veszel és kész. Ha én, vagy más, Intel gépet akar venni, engedd meg, hogy megtegyük! És nem vagyok egybites csak azért, mert Intel-t veszek/vettem, és többi Inteles sem az, kösz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) muxi-muxi válasza Predatorr (#3) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Azért ezek a tápok nem rosszak ám. Ugyan a beszerzési áruk borsos, de cserébe a hatékonyságuk segít hogy a konfigod kevesebbett "egyen", legyen szó böngészésről, vagy játékról. Megint csak a hatékonyságuk miatt zajkeltésük konvergál a nullához. Hidd el, van abban valami kielégítő, ha a konfigodat elnyomja az utca zaja.

Ezek a tápok ennyiért mennek, el kell fogadni, így árazza be őket a piac. Az esetleges modularitásuknak köszönhetően meg pont annyi tyúkbél lóg ki belőlük, amennyi kell. Egy hatötvenessel pedig az egykártyás konfigoknál egy évtizedig nem kell új táp beszerzésén gondolkodni - hacsak a szabványok meg nem változnak addig...

Más: egyelőre az AMD "XT" utójelű sorozata ordasmód felülárazottnak tűnik. Tessék csak a cikkben taglalt 3800XT-t egy "sima" 3700-al összevetni. Max. 10%-os teljesítménytöbblet, 25-30%-al drágábban. A hülyének is megéri...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#13) eboostr


eboostr
aktív tag

Proci vásárlás előtt állok. Csak
én látom úgy hogy fogynak a ryzenek, egyre kevesebb áruházban elérhetőek? Illetve ami kapható annak az ára kúszik fel? :(

(#14) janos1988


janos1988
addikt

Oké (bár számomra nem), hogy a dvd-rw megy ki a divatból egy laptopnál, na de hogy a kártyaolvasó, lan csatlakozó és a webkamera is, az már nonszensz. Lassan érvényét veszíti a hordozható számítógép megnevezés. Szerintem rossz irány az energia faló 4k-s multi kijelzők és érintős f@szságok...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#15) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Na de most akkor mennyi egy dinnye TDP-je? Elvesztem. :)

(#16) Krugszvele válasza M@cika (#7) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ha neked kéne támogatást adni a gépekhez amit megvesznek tőled, nem ez lenne a véleményed az intelről.

(#17) janeszgol válasza MeszesKPT (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Amennyire megfosat. ;)

(#18) , válasza muxi-muxi (#12) üzenetére


,
addikt

Azért egy 10 éves táp nem egy életbiztosítás...

(#19) , válasza eboostr (#13) üzenetére


,
addikt

Jól látod.

(#20) Szeleya válasza eboostr (#13) üzenetére


Szeleya
tag

Szerintem jòl látod. 3 hònapja vettem 3600at. Akkor kb 10%al olcsòbb volt.

(#21) TeeBee73 válasza Szeleya (#20) üzenetére


TeeBee73
addikt

Március végén volt nálam nagyobb váltás (Z97/4790K/BQ Pure Rock/16GB DDR3/128GB m2/R9 390->B450M/2700X/AC Freezer 34/16GB DDR4/256GB nvme/Vega56), két hétre rá ~25%-ot nőtt az ára. 1 hónappal később, már ~30%. A fizum maradt ugyanannyi.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#22) edward2 válasza M@cika (#7) üzenetére


edward2
addikt

Igen egy bites vagy tapasztalt:

Van egy i3-8100as meg egy ryzen 5 1400as konfigurációm.

Papíron a ryzen gyorsabb.

A valóság meg az, hogy a 8100as rendszerem stabilabb és gyorsabb a mindennapi használatban.

(#23) XuChi


XuChi
addikt

"Végre hétvége, ismét van időnk hardvereket böngészni!" ..., és beájulni, hogy milyen rohadt drága minden :))

(#24) hallador válasza edward2 (#22) üzenetére


hallador
addikt

Rosszul fujod. Az nem lehet. Hiszen olvastam a prohardveren a szakértőnktől, hogy az AMD sokkal gyorsabb. Ugyanígy vagyok a notebookokkal. Ott is "sokkal" jobb az AMD. Állítólag.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#25) ashtm válasza edward2 (#22) üzenetére


ashtm
csendes tag

Ez azért elég csekély infó, tekintve, hogy a konfig többi része nincs említve.

Itthon Ryzen 5 1600-at hajtok évek óta, a melóhelyen i5-7400-at, azzal több bajom van.

Annyit hozzátéve még, 400MHz plusszal illik is gyorsabbnak lenni, nem? :C

[ Szerkesztve ]

Soha ne becsüld le a hülyeség erejét...legfőképpen, ha kitartással párosul!

(#26) janeszgol válasza edward2 (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez így lóg a levegőben. Miben instabil a ryzenes gép? Mit csinál, ami miatt nem stabil a működése?

[ Szerkesztve ]

(#27) nyunyu válasza , (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Azért egy 10 éves táp nem egy életbiztosítás...

Lassan ideje lecserélnem a 2007-ben vett Corsair HX520-at, de még mindig nem tudom, mire.

Reggelente első bekapcsoláskor nem indul el a gépem, pár perc múlva resetkor tér csak magához, de utána betonstabil...
Nem tudom, hogy az alaplapom szórakozik, vagy csak nem áll be elég gyorsan az 5V és 12V a szabvány szintre, és emiatt nem jön elég gyorsan power good jel a táptól, ami kell a bootoláshoz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) CPT.Pirk válasza edward2 (#22) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"A valóság meg az, hogy a 8100as rendszerem stabilabb" - Tehát akkor egyik rendszered se teljesen stabil. Oké. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) TeeBee73 válasza nyunyu (#27) üzenetére


TeeBee73
addikt

Az én 6 éves HX650-em is a harmadik konfigot eteti szó nélkül, pedig néha meg van cibálva rendesen. (És még kisker garis.) :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#30) pusszycat válasza ashtm (#25) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mi bajod van az i5-7400-al? Egyébként szeptember 2-án jön a Tiger Lake integrált XE videovezérlővel ami finoman fogalmazva is felkavarja az állóvizet. Már rég várom mert passzolni fog az avataromhoz. :D

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) ashtm válasza pusszycat (#30) üzenetére


ashtm
csendes tag

A céges rendszer az i5-el fagyogat, heti szinten 2-3 alkalommal, a Ryzen itthon félévente, ha 2x.

Soha ne becsüld le a hülyeség erejét...legfőképpen, ha kitartással párosul!

(#32) tibaimp válasza ashtm (#31) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egyáltalán nem biztos, hogy a cpu miatt, sőt 99%, hogy nem az!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) ashtm válasza tibaimp (#32) üzenetére


ashtm
csendes tag

Pont, ahogyan Edward2 esetében is :))

Soha ne becsüld le a hülyeség erejét...legfőképpen, ha kitartással párosul!

(#34) M@cika válasza tibaimp (#11) üzenetére


M@cika
őstag

Naná, hogy megveheted az intelt. Csak amikor egyértelmű, hogy xarabb, akkor mi a reteknek ajánlgatják még külön? Most kellene rendesen az Intelbe rúgni, hogy felébredjenek. De amíg dől a pénz és a xarjaikkal is minden negyedévben bőven nyereségesek nem fogják összetörni magukat. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#35) M@cika válasza Krugszvele (#16) üzenetére


M@cika
őstag

De én nem adok el gépet. Nemhogy támogatást hozzá. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#36) tibaimp válasza M@cika (#34) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kösz, hogy megengedted :R . Azt majd én eldöntöm, hogy számomra "xarabb-e".

Az ellenségeskedést nem értem!
Annó az amd is "xarabb" volt, mégis "életben tartották" a vásárlóik, mert az ára jó helyre volt belőve (nagyon olcsón tudtál 8 magos procit venni). Az Intel is elkezdte az árcsökkentést, köszönhetően az amd-nek, így én+pár Inteles társam olcsóbban tudok Intelt venni. Ez így jó!

szerk: egyébként meg lehet nézni az amd mostani árait, amikor nyeregben vannak, ők is tudnak árulni 1,5 milliós CPU-t (mondjuk baszó is az tuti): [link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#37) Piftuka válasza janeszgol (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

"A 219 ezres gép tetszik, külön szerelve se lenne sokkal olcsóbb. Sőt!"

Ez tény, ám annak a no name "gamer" tápegységnek a gyártóját és a forgalmazóját is büntetni kellene.

Felháborító, hogy manapság az dob piacra tápegységet, és olyan minőségűt, aki és amilyet csak akar.

A piacon jelenleg elérhető tápegységek zöme a "veszélyes", "vacak", "szódával elmegy", "használható, de elavult" kategóriából kerül ki. (A cikkben szereplő CM tápok is ide tartoznak.)

És csak egy elenyésző százalékuk a "megbízható", "jó minőségű", "modern", "prémium".

A számítógép konfiguráció legfontosabb komponenséről van szó...

"Aquila non captat muscas."

(#38) Piftuka válasza chopin42 (#8) üzenetére


Piftuka
veterán

:K

Végre egy remek, "mesh" ház a "Lian Li" kínálatából, ráadásul nem is túl drágán! Nagyon tetszik a "két ajtós" kialakítása, a zsanéros üveglapért külön piros pont jár nekik.

Tetszik az alul hosszában elhelyezett merevlemezkeret is, jónak tűnik a porszűrők megvalósítása.

Nekem egyedül a ház tetején elhelyezett kezelőpanel nem tetszik (sokkal jobbnak tartom az előlapi kivitelezést), de ebben a minőségben, a 40.000 forint alatti árkategóriában ez bizony jelenleg az egyik "Best Buy". ;)

(Különösen, hogy - ahogyan írod is - a "Phanteks Enthoo Pro 2" árát ilyen magasra vitték itthon. Én az elődjét 36.500 forintért vásároltam decemberben... )

"Aquila non captat muscas."

(#39) tibaimp válasza Piftuka (#37) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez sajnos így van! Viszont tapasztalatból írom, hogy a gépépítések során, a vevők 90% a tápon/házon akar spórolni....
(ill. én még ide sorolnám a bill/egér párosát is, pedig tulajdonképpen azt fogdossuk a legtöbbet)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#40) simonzé


simonzé
addikt

Ezt a wifi Mesh hálózatot nem értem. Egy vagyonba kerül már a 2 elemből álló hálózat is. Értem én, hogy könnyű konfiguralni, de a letjogosultsagat nem látom.

Otthon úgy oldottam meg, hogy a UPC routerre vezetékes Lan részeként rakotottem két 5000 ft-os wifi routert. Ezeket életerő frekvenciára állítottam. Egyiket a pincébe helyeztem ki, a másikat meg az emeltre. Így az egész hazban, és az udvaron (sőt még a ház előtti kocsibealloban is jó wifi lefedettséget kaptam. A ház körül minden eszköz, de még a kocsi is teljesen jó, gyors, stabil wifit kap. A kiepitesre konfiguralassal együtt 20-30 perc ment el. Ezalatt egy szazast spóroltam a Mesh-hez kepest.

I don't fit in. I fit out.

(#41) MaCS_70 válasza simonzé (#40) üzenetére


MaCS_70
félisten

És van seamless roamingod, egységes hálózatod?

Nincs.

Ez azért nem olyan nehezen érthető.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42) edward2 válasza janeszgol (#26) üzenetére


edward2
addikt

Stabilságot itt mindenki komolyan vette. Egyik gép sem fagyott még ki. (persze életük során 1x mindegyik biztos, de ezt nem számolom)

Stabilságot valószínűleg rosszul használom: pl adobe lightroom intelnél meg se reccen amd alatt gondolkodik laggolgat.

Amd-n ha hétköznapi multitasking megy az laggolhat például (torrent, chrome több füllel meg mondjuk egy videó vagy zenehallgatás). Tehát annyi a stabilitás, hogy amd-n több a lag. Microstutter. Egy hétköznapi felhasználó valószínűleg életben észre sem venne semmit.

A konfigokról: mindkettő 16giga ram. Az AMD ráadásul m.2 nvme SSD-vel. (mindkét gép 512giga/ benchmarkban AMD kb 1900/1500at tud intel 550/450) Windows 10 home mindkettő.

(a 8100 ráadásul életem első intel konfigurációja csak AMDt vettem előtte)

(#43) nexplo


nexplo
őstag

A tápok nem semmi árban vannak. Majd 40k egy közepes teljesítményű tápért kicsit sok. Az Asus hozza a szintet de az innováció és a fullos belbecs indokolja is a fullos árat. Egy ilyen notit elfogadnék duzzogva :) A router már más kérdés. A felét sem értem mit tudhat kb :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#44) pepeno1


pepeno1
tag

Az ASUS ROG Zephyrus Duo 15 nekem nagyon bejön. Olyan 2008-2010 táján terveztek utoljára olyan gépet, ami tetszett is. Jó is, szép is, de kibeba drága! :W
(Mondjuk attól még tetszhet. :)) )

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#45) TeeBee73 válasza nexplo (#43) üzenetére


TeeBee73
addikt

Fene se tudja. Az én HX650-em is ~37e volt, öt éve, pedig nem nagy eresztés. Igaz, még v1-es, Seasonic belsőset sikerült kifogni. (Csendben teszi stabilan a dolgát, és még van rá másfél év gari. Ha lejárt, jön a helyére egy BQ, vagy egy FSP. Az új Coirsar-ek, nem tetszenek. De ha az árát nézem, amíg él a garancia, havonta másfél sör ára a táp. :) )

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.