Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Valaki osztozzon már Abu lelkesedésében :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) #45185024 válasza Locutus (#1) üzenetére


#45185024
törölt tag

Én osztozom.
Aki érti mi a különbség a régi Amiga és a PC között az érti azt is hogy miért fontos ez.
X86-ot kukázni kellene már vagy 10-20 éve. Nem a mostani dolgokra lett kitalálva.

(#3) ROBOTER válasza #45185024 (#2) üzenetére


ROBOTER
addikt

Megértelek. '91 körül ismerkedtem meg egy Sinclair QL-ben a 68008-cal. Az akkor már masszív 6510, 6803, Z80 és pici x86 programozási tapasztalatom után fejlövéssel ért fel.

(#4) D1Rect válasza Locutus (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Én osztozom, ha ez tényleg olyan lesz mint ahogy kinéz, az némi túlzással akkora ugrás mint amikor a gőzgépeket belső égésűre cseréltük.

(#5) Parci válasza Locutus (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is osztozom. anno egy nexgen nx586 volt az első komoly gépem. a mai napig sajnálom, hogy az a cég nem tudott megragadni a piacon (persze ez nem teljesen igaz, az amd hosszas vergődés után őket felvásárolva tért vissza ütőképes architektúrával a piacra).

a csudába, de hiányzik az assembly, most, hogy így elkezdtem nosztalgiázni!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) D1Rect válasza Parci (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

"a csudába, de hiányzik az assembly, most, hogy így elkezdtem nosztalgiázni!"

Ilyeneket azért nem szép dolog kiírni nyilvánosan, kiskorúak is olvashatják a fórumot! :)

(#7) Parci válasza D1Rect (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos van valami alternatív jelentése a szónak, amit nem ismerek... :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) D1Rect válasza Parci (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

(#9) Parci válasza D1Rect (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kösz, ezt a jelentését elég jól ismerem: 32 bites oprendszer kernelt írtam benne a dos/4gw korában. kész sosem lett, mert közben jött a win95 és okafogyottá vált. pedig virtuális memóriakezelés, multitasking, interruptok, kutyafüle, minden ment már. valami másfél megabájt volt a forráskód. persze, hogy elveszett az egész egy vinyóhalálnál. boldog kamaszkor, na! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Locutus válasza Parci (#9) üzenetére


Locutus
veterán

Dehogy volt boldog, mindig is rühelltem asmben programozni :DDD Meg pascalban is, de még hogy.
Max az idő szépíti meg az emlékeket....
Egyedül talán a html/php programozós korszakomra tudok úgy visszatekinteni, hogy jó volt (az web kezdetén még volt benne némi dicsőség), de azt se kívánom vissza.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#11) Parci válasza Locutus (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a pascal egy szar :DDD

de a php is egy vicc az asm-hez képest, én utoljára asm-ben dolgoztam komolyan, a ph kódja ahhoz képest már játék volt. persze ez engem is minősít: amilyen szinten lezso űzi a backendet például, az megint nem játék.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) Sinesol


Sinesol
veterán

"eredetileg az x86-ot nézték ki, de gyorsan letettek róla, mivel szinte a használhatatlanságig bonyolódott az utasításarchitektúra az elmúlt évtizedek során"

Ez azért elég érdekes, mivel jelenleg is elég sok minden használja.
Lehet a többieknek is szólni kéne, hogy működésképtelen az egész? ;]

(#13) E.Kaufmann válasza Sinesol (#12) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szerintem nem csak programozni akartak, hanem egyedi hardvert készíteni, amin pl elfut a linux, csak rájöttek, egyszerűbb egy fordító írása egy saját RISC architektúrához, mint egy x86kompatibilis proci

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) Béééla válasza Sinesol (#12) üzenetére


Béééla
őstag

Épp a napokban jött ki hogy mekkora elvi hiba van benne :D
Azért maradt az x86 mert senki se mert már váltani. Csinálsz egy új platformot és senki se fog az elején fejleszteni rá.

Bélabá

(#15) Sinesol válasza Béééla (#14) üzenetére


Sinesol
veterán

Ahhoz képest prímán működik, épp csak egy modern civilizációt húztak fel rá..

A napokban megjelent dolog pedig nem több mint az n+1-edik hisztériakeltés, van belőlük bőven minden évben, az átlagember számára különösebb jelentősége nincs.

[ Szerkesztve ]

(#16) Claude Leon válasza Sinesol (#15) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Mert prímán tákolnak mindig annyit, hogy a piac felszívjon, a közben felmerülő kompromisszumokat anyagi érdekből, a visszamenőleges kompatibilitás indokával, figyelmen kívül hagyva.
Talán a legtrehányabb architektúra, az ibm párdolláros spórolásán múlt, hogy ennyire elterjedhetett.

Tartok tőle, hogy amit most a risc-V ET-Maxionban OOO logikának terveznek, könnyen futhat majd hasoló csapdába, mint ami most köztudatba került több másik megoldással kapcsolatban

(#17) Barnuss


Barnuss
tag

Ezt is jó tudni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.